[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Arra a demokráciára gondolsz, ami kamu indokokkal szerződés szerinti pénzeket tart vissza, mert nem tetszik neki a demokratikus magyar választás eredménye?
Barmelyikre, amelyikben szivesen elnek az emberek - ebbe Magyarorszag is beletartozik -, szemben mondjuk az orosz, feherorosz stb diktaturakkal. Nemigen van tomeges keletre vandorlas, viszont nagyon is van tomeges nyugatra koltozes. Szerintem meg te is ki tudod talalni, vajon miert...? :rolleyes:
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Barmelyikre, amelyikben szivesen elnek az emberek - ebbe Magyarorszag is beletartozik -, szemben mondjuk az orosz, feherorosz stb diktaturakkal. Nemigen van tomeges keletre vandorlas, viszont nagyon is van tomeges nyugatra koltozes. Szerintem meg te is ki tudod talalni, vajon miert...? :rolleyes:
mert a fejlett nyugat miután lerombolta a teljes magyar nemzetgazdaságot, azokra a melókra, amire nem talál otthon elég olcsón munkaerőt hajlandó felvenni embereket a gyarmatokról is, amit természetesen a felszín alatt tart, és mindent megtesz, hogy nehogy akár csak egy kicsit is jobban éljenek. Nap, mint nap érezzük ezt a saját bőrünkön, most pl.: már gyakorlatilag vész intézkedések születnek azért, mert a kétoldali szerződéseket egyoldalúan, erőből megszegő nyugat a nekünk járó pénzt visszatartja.

btw az OF migrációs indexe erősen pozitív, szóval még ez sem nyert hangszórót.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Barmelyikre, amelyikben szivesen elnek az emberek - ebbe Magyarorszag is beletartozik -, szemben mondjuk az orosz, feherorosz stb diktaturakkal. Nemigen van tomeges keletre vandorlas, viszont nagyon is van tomeges nyugatra koltozes. Szerintem meg te is ki tudod talalni, vajon miert...? :rolleyes:
de csak neked :)
1648544400088
 
K

kamm

Guest
Meg kell érteni Kínát és meg kell érteni Ázsiát. Az ázsiai humán potenciál nem az alacsony élettartamú utcára szaró tömegekben van, hanem a kb tized akkora, de így is jelentékeny felsőbb kaszthoz tartozóknál.
A betonagyú "kommunista" kínai egypártrendszer a Mennyei Birodalom maga. Innen, Nyugtaról nézve elnehezült és lassú, de csak mert mi mindent egy emberöltő alatt akarunk elérni.
Nem látjuk a fától az erdőt, nem látjuk, hogy Ázsia hogyan lépi le lassan a nyugati civilizációt, így hajlamosak vagyunk az önámításra.
Progresszívnak tartjuk magunkat, pedig csak a már nem sokáig tartó jódolgunkban kapkodunk össze-vissza.
En nem hiszek ebben az egesz jelenlegi progressziv oruletben. Ezt a magyar sajtoban, ahogy innen latszott, Schiffer szurta ki nagyon koran, hogy itt megint erdekcsoportok hijackeltek eredetileg ertheto, meg-meg tisztesseges panaszokat, aminek aztan ez a totalis elmebetegseg lett a vege, amire persze mar regen raultek a nagy globalis erdekcsoportok is.

Mint minden ilyen okorsegnek, ennek is csufos vege lesz.

En katolikus vagyok; minden ilyen elmeroggyant baromsagban szamomra ordit a vallaspotlo idolok kergetese, szo szerint minden okorseget elhisznek, annyira ahitjak a kaoszban az "igazsagot", azaz a stabilitast. Volt mar ilyen, lesz is ilyen, a RC egyhaz meg 2000 eve ugyanugy uzemel es az osszes ilyen hulyet (vissza)varja. :)

Nem értjük a kínai társadalom belső felhajtóerőit, nem értjük azokat az erényeket, amelyeket mi eleve lenézünk.
A lopások, a reverse engineering, a folyamatos másolás alapján mi minden ázsiai törekvést szánalmas és hitvány kópiának, gagyinak tartunk.
Nem értjük, hogy a kínai társadalom mennyire büszke arra, hogy valamit ellopott, lemásolt és újrateremtett, de már javítva. Náluk ez az erény.
Náluk ez a hozzáadott érték.
Így válik kínaivá náluk minden, ami korábban valószínű Nyugaton jelent meg először.
Hogyne ertenenk. Csak nekunk ez nem ereny, hanem ciganytempo, de amugy nekunk tokeletesen megfelel, hiszen igy soha a budos eletben nem lesz olyan hajtoero, verseny stb, mint itt Nyugaton, sosem fognak a kozelunkbe sem erni.
A kinaiak utoljara a puskapor idejen voltak vilagszinten alapkutatasokban, azota 'picivel' komplexebb lett a procedure, kemenyebb a mezony...

A nyugati piaci alapú képviseleti demokrácia az egykor volt gyarmatbirodalmak kizsákmányolásán és a jóléti társadalmakon alapszik és ezek mind-mind mennek most a levesbe.
Ez egy gyakran ismetelgetett kozhely, de nem igaz illetve nem igy igaz, mert egyaltalan nem altalanos.
A minap hoztam a nemeteket peldanak, egyaltalan nem a gyarmataik miatt voltak gyakorlatilag a legfejlettebb allam ill ipar avagy gazdasag az 1800-1900-as evekben; az amerikai elitegyetemek is mind a WWII altal teljesen lenullazott, meggyilkolt, elkergetett nemet akademia romjaibol lettek naggya, egytol egyig, amibol aztan jott az R&D, abbol az ipari-technologiai elony stb. Az 1950-es evek ota tart az amerikai egyetemek menetelese, azota lett az alapkutatasok teren Amerikanak elkepeszto elonye.
Amennyire rendszeresen ostorozom, idonkent le is wzolom az alap- es kozepfoku public schoolok szinvonalat (bar ezek teljesen allamfuggoek), annyira elismerem a graduate level, kulonosen az Ivy League szinvonalat (ezt mondjuk konkretan ismerem is.)
Es ez nem a fekete gyapotszedokbol lett, hanem a rettenet mennyisegu kepzett bevandorlobol.
(Kicsiben hasonlo tortent a zsidoknal; mar irtam, hogy ott egyetlen epkezlab egyetem sem volt a hetvenes evek elott, a hetvenesek kozepetol bevandorlo magasan iskolazott, muvelt kelet-europai, fokent szovjet zsidok alapitottak meg gyakorlatilag a tudasipart Izraelben, az elmult 40 evben lett csak egy foldet turo, torpe nagyorru :p katonai diktaturabol az elektronikai meg technologiai iparra epulo gazdasagi hatalom beloluk. Jol csinaltak, jegyezzuk meg.)

A nyugati piaci alapú képviseleti demokrácia már csak egy üres máz, amit a nyomtatott pénz tart egyben.
Ehh, temettek mar a Nyugatot millioszor. Mindig kepes volt megujulni.
A kapitalizmus valoban atalakitasra szorul, vagy eltunik, ennyiben Richard D Wolffnak es hasonlo modern marxistanak igaza van - de ettol meg nem lesz kommunizmus, de meg marxizmus sem (mert utobbi megint mas, ugye.)
En arra tennem a tetjeim, hogy valamifele europai kapitalizmus iranyaba fog valtozni az amerikai is, de eros amerikai 'izesitessel' (pl a WFH Europaban 50 ev mulva jott volna csak el, mig ideat a tech valtozas, plane a jarvany hipphopp kikenyszeritette - ma mar eleve ugy keresek uj projektet, hogy ha nem muszaj, nem akarok bejarni sehova, max 1-2 nap egy heten, de akkor is csak rovid idore...)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Hooogyne. Tomegevel vandorolnak az EU-bol az oroszokhoz, hat persze. :D :D :D
Ez megint aranykopes-gyanus... :cool:
segítek szöveget értelmezni:

mit állítok: pozitív
mi pozitív: migrációs index
minek a migrációs indexe pozitív? Oroszországnak

hol látod ebben a tömegek az eubólt?
Vaaagy csak olyat akarsz a számba adni, amit nem mondtam?
pipa.
 
K

kamm

Guest
segítek szöveget értelmezni:

mit állítok: pozitív
mi pozitív: migrációs index
minek a migrációs indexe pozitív? Oroszországnak
Hadd segitsek: a tema nyugat v kelet.
Tudod, ezt irtam:

Nemigen van tomeges keletre vandorlas, viszont nagyon is van tomeges nyugatra koltozes. Szerintem meg te is ki tudod talalni, vajon miert...? :rolleyes:

Erre szerinted az oroszokhoz tobben koltoznek, int lelepnek... :D

hol látod ebben a tömegek az eubólt?
Vaaagy csak olyat akarsz a számba adni, amit nem mondtam?
pipa.
Szoval akkor melyik jatszik eppen: megint nem tudod kovetni a fonalat avagy megint irrelevans peldaval probalod elutni azt, amire nem tudsz mit valaszolni?
Melyik megy most? :p
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Erre szerinted az oroszokhoz tobben koltoznek, int lelepnek...
Statisztikai tény. Az oroszokhoz többen költöznek, mint amennyien lelépnek.

Hadd segitsek: a tema nyugat v kelet.
Nem, a téma, az élhető vs élhetetlen.
A te véleményed szerint, idézem:
Barmelyikre, amelyikben szivesen elnek az emberek - ebbe Magyarorszag is beletartozik -, szemben mondjuk az orosz, feherorosz stb diktaturakkal.
Azaz, Oroszországból szerinted menekülnek az emberek, mert élhetetlen.

Ezzel szemben áll az a tény, hogy Oroszország migrációs indexe pozitív.
megint nem tudod kovetni a fonalat avagy megint irrelevans peldaval probalod elutni azt, amire nem tudsz mit valaszolni?
már válaszoltam, igaz azzal nem foglalkoztál:
mert a fejlett nyugat miután lerombolta a teljes magyar nemzetgazdaságot, azokra a melókra, amire nem talál otthon elég olcsón munkaerőt hajlandó felvenni embereket a gyarmatokról is, amit természetesen a felszín alatt tart, és mindent megtesz, hogy nehogy akár csak egy kicsit is jobban éljenek. Nap, mint nap érezzük ezt a saját bőrünkön, most pl.: már gyakorlatilag vész intézkedések születnek azért, mert a kétoldali szerződéseket egyoldalúan, erőből megszegő nyugat a nekünk járó pénzt visszatartja.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 824
48 453
113
Statisztikai tény. Az oroszokhoz többen költöznek, mint amennyien lelépnek.


Nem, a téma, az élhető vs élhetetlen.
A te véleményed szerint, idézem:

Azaz, Oroszországból szerinted menekülnek az emberek, mert élhetetlen.

Ezzel szemben áll az a tény, hogy Oroszország migrációs indexe pozitív.

már válaszoltam, igaz azzal nem foglalkoztál:
Van, aki szerint nem létezhet más migrációs célpont, mint az USA.
 
K

kamm

Guest
Statisztikai tény. Az oroszokhoz többen költöznek, mint amennyien lelépnek.


Nem, a téma, az élhető vs élhetetlen.
Nem igaz. Mar megint gatlastalanul csinalod, egyenesen az arcunkba - nbem kinos ez?

Hozzad sem szolt senki, te kotottel ebbe bele:

"nyugati piaci alapu kepviseleti demokracia?"

Amire jott az ertelmetlen probalkozasod penzekkel, meg EUsutalasokkal stb. (Aminek persze semmi koze hozza.)
Erre valaszul volt a fenti kelet v nyugat, amire ismet masfele probaltal terelni...


A te véleményed szerint, idézem:

Azaz, Oroszországból szerinted menekülnek az emberek, mert élhetetlen.

Ezzel szemben áll az a tény, hogy Oroszország migrációs indexe pozitív.

már válaszoltam, igaz azzal nem foglalkoztál:
...most meg meg ra is triplazol. Mennyire kinos ez. :cool:

Nem sikerult semmi epkezlabat elokaparnod az eleve ertelmetlen kotozkodes mode, es igy probaltad meg elterelni a temat az eredetirol. Sejtettem, de azert koszonjuk a megerositest. ;)
 
K

kamm

Guest
Van, aki szerint nem létezhet más migrációs célpont, mint az USA.
Nem, a tema kelet v nyugat volt, csak neki pont olyan problemai vannak, mint neked - felkeszuletlenul kozotkodtok, aztan fel vagytok haborodva, meg sertodotten hoborogtok, amikor mindig ratok eg a vegen a butasag. :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem értjük, hogy a kínai társadalom mennyire büszke arra, hogy valamit ellopott, lemásolt és újrateremtett, de már javítva. Náluk ez az erény.
Náluk ez a hozzáadott érték.
Nálam is, a Prolific soros chipje helyett csak a CH340!

A kínaiak nem csinálnak olyat, hogy mivel hamisítják a chipemet, ezért a microsofttal kitolatok olyan drivert, amivel a legitim vásárlók chipjei is használhatlanok lesznek, és új hardware vásárlásre kényszerítem a vevőim (azon részét akik nem tudják/akarják downgradelni a drivert). A Prolific meglépte. Azóta csak kínai soros chipet veszek.
 
K

kamm

Guest
Nálam is, a Prolific soros chipje helyett csak a CH340!

A kínaiak nem csinálnak olyat, hogy mivel hamisítják a chipemet, ezért a microsofttal kitolatok olyan drivert,
Nem a Microsoft tolja ki, hanem a gyarto kuldi be a centralized driver update mgmt rendszerbe. Amugy szerintem barmikor tudsz rollbacket csinalni es akkor megy tovabb az elozo. :)

amivel a legitim vásárlók chipjei is használhatlanok lesznek, és új hardware vásárlásre kényszerítem a vevőim (azon részét akik nem tudják/akarják downgradelni a drivert). A Prolific meglépte. Azóta csak kínai soros chipet veszek.
Varjunk csak, egy kozonseges soros (USB) konverter nalad a merce a nyugati technologiai elonyre...? :cool:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nem a Microsoft tolja ki, hanem a gyarto kuldi be a centralized driver update mgmt rendszerbe. Amugy szerintem barmikor tudsz rollbacket csinalni es akkor megy tovabb az elozo. :)


Varjunk csak, egy kozonseges soros (USB) konverter nalad a merce a nyugati technologiai elonyre...? :cool:
A microsoft a windows 8 óta nem szállítja csak azt a driver, ami kiírja, a device managerben, hogy vegyél új hardwaret... Nincs rollback. És Mit állítottam, hogy a prolifik tolatta ki. Mi történik? a microsoft tolja ki, mert a prolific azt kéri tőle. Hogy hova mit kell tölteni ehhez, az érdektelen, a windows updateből jön, a microsoft által, a prolific döntése okán. És tolhatom is minden windows update után a rollbacket amúgy... vagy ha másik usb portba dugom, akkor kézzel driver telepítést. Ha szerinted ez okés, akkor jó mulatást. Kb az a szint, mint hogy eg yjátékot, amit kifizettélk, törölnek Steam accountodból, és többé a DRM szerverek leállítása után játszani sem tudsz vele.


A nyugat üzleti-etikai gyakorlatára példa, hogy miért nem üzletelek nyugatiakkal, ha van keleti alternatíva.
De a chip beszerzés körül is a német céggel ami kanosszám volt, szemben a kínaival (Shenzen), felhozhatom példának... A kynaiaknak még számít a vevői elégedettség, nem az oligopol helyzetükben kényelmesen ülve játsszák a királyt...

Régen a nyugati cégek üzleteket akartak kötni, amin minkét fél nyer a tranzakció által. Ma már rabolni akarnak, vagy ha az ideológiai azt kívnája, inkább buknak is:

facebooknak akartam fizetni hirdetés megtolásáért, és a bankkártyámhoz kapcsolódó bankszámla 3 hónapnál nem régebbi kivonatát kérték... Ilyen áron nem akarok náluk hirdetni, mert semmi közük ehhez.

Ha ezek nem zavarnak téged, akkor te is a probléma része vagy.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93
Statisztikai tény. Az oroszokhoz többen költöznek, mint amennyien lelépnek.
Ez szerintem is így van .... évekkel ezelőtt olvastam egy elemzést amit le is mentettem.
https://nationalinterest.org/blog/the-buzz/russia-the-worlds-second-largest-immigration-haven-11053
E szerint Oroszország az USA után a második legnagyobb bevándorlási célország. Ez valóban egy olyan tény, amely továbbra is elkerüli az emberek figyelmét, mivel Oroszországot (szerintem főleg nyugaton) általában úgy tekintik, mint egy olyan helyet, amit el kell hagyni, nem pedig ahová költözni kell.
 

kriss02

Well-Known Member
2021. szeptember 13.
1 224
2 373
113
Hát igen, de én érzem magam rosszul, hogy megkérdőjelezem a fejlett képviseleti demokráciák erkölcsi fölényét.
Ezért is szeretem, amikor elindulnak, és demokráciát terjesztünk.
Szerintem kérnék is Magyarországra egy kis demokrácia exportot.
stream.php
Az Afganisztános kép nem igazán helytálló... :D
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 579
17 688
113
Ez szerintem is így van .... évekkel ezelőtt olvastam egy elemzést amit le is mentettem.
https://nationalinterest.org/blog/the-buzz/russia-the-worlds-second-largest-immigration-haven-11053
E szerint Oroszország az USA után a második legnagyobb bevándorlási célország. Ez valóban egy olyan tény, amely továbbra is elkerüli az emberek figyelmét, mivel Oroszországot (szerintem főleg nyugaton) általában úgy tekintik, mint egy olyan helyet, amit el kell hagyni, nem pedig ahová költözni kell.
Apósomtól tudom,hogy Dél-Afrikából folyamatos a bevándorlás Oroszországba.