[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 697
113
Tanulságos ez a vitátok, fiúk. Nagyon látszik rajta az a voluntarista, mennyiségelvű agymosás, amin az egész világ átesett a XX. század második felében. Köszönjük, USA, köszönjük, Szovjetúnió! Más-más úton, de csak eljutottunk oda, hogy nekem kell pironkodnom, hogy rendes gimnáziumba jártam, hogy aztán tanár lehessek, ahogy a nagyapám volt. Igaz, hogy ő is egy kibaszott szuterénben, majd egy padláson nevelte fel a gyerekeit (két mérnök, egy tanár), de hát ugye kit érdekel a pénz, ha ott van a nemzet sosem múló hálája, meg a "kiművelt emberfők" ugyebár.

És én értem, hogy az egyetemi szférát elfoglalta egy teljesen haszontalan, kultúrmarxista vonal, de ez nem jelenti azt, hogy a humán értelmiség ab ovo haszontalan és pokolra való lenne. Mára persze már nyoma sincs a nagyapám konzervatív történelemfelfogásának és tanári elhivatottságának, de a mi családunk kis kerülőkkel a mai napig a nemzet kibaszott napszámosa, és igyekszünk a magunk területén továbbörökíteni valamit.
Főleg azt, hogy a mennyiség nem minden, hogy a tudás és az alkotás minősége az utolsó európai értékek, amikbe még kapaszkodni lehet. Mindegy, hogy zenéről vagy gáztartályról van-e szó.

Persze értem, hogy már nem kellenek költők meg másfajta művészek, mert az "úri huncutság", és már csak szórakoztatás kell; felfogtam, hogy aki nem termel szenet, hidat, krumplit, az semmirekellő. Erre tanított az a fos "elitgimnázium" az átkosban, a foximaxit végzett, teljesen tudatlan parasztlány történelemtanárunk. És erre tanít most a globális "kultúra" is, ahol öt másodperc fingás a youtube-on értékesebb, mint a teljes Mozart-életmű, mert több rajta a kattintás.

Szóval értem én mindezt, de ne kelljen már szégyenkeznem, hogy az ellenkezőjében hiszek.
 
K

kamm

Guest
Tanulságos ez a vitátok, fiúk. Nagyon látszik rajta az a voluntarista, mennyiségelvű agymosás, amin az egész világ átesett a XX. század második felében. Köszönjük, USA, köszönjük, Szovjetúnió! Más-más úton, de csak eljutottunk oda, hogy nekem kell pironkodnom, hogy rendes gimnáziumba jártam, hogy aztán tanár lehessek, ahogy a nagyapám volt. Igaz, hogy ő is egy kibaszott szuterénben, majd egy padláson nevelte fel a gyerekeit (két mérnök, egy tanár), de hát ugye kit érdekel a pénz, ha ott van a nemzet sosem múló hálája, meg a "kiművelt emberfők" ugyebár.

És én értem, hogy az egyetemi szférát elfoglalta egy teljesen haszontalan, kultúrmarxista vonal, de ez nem jelenti azt, hogy a humán értelmiség ab ovo haszontalan és pokolra való lenne. Mára persze már nyoma sincs a nagyapám konzervatív történelemfelfogásának és tanári elhivatottságának, de a mi családunk kis kerülőkkel a mai napig a nemzet kibaszott napszámosa, és igyekszünk a magunk területén továbbörökíteni valamit.
Főleg azt, hogy a mennyiség nem minden, hogy a tudás és az alkotás minősége az utolsó európai értékek, amikbe még kapaszkodni lehet. Mindegy, hogy zenéről vagy gáztartályról van-e szó.

Persze értem, hogy már nem kellenek költők meg másfajta művészek, mert az "úri huncutság", és már csak szórakoztatás kell; felfogtam, hogy aki nem termel szenet, hidat, krumplit, az semmirekellő. Erre tanított az a fos "elitgimnázium" az átkosban, a foximaxit végzett, teljesen tudatlan parasztlány történelemtanárunk. És erre tanít most a globális "kultúra" is, ahol öt másodperc fingás a youtube-on értékesebb, mint a teljes Mozart-életmű, mert több rajta a kattintás.

Szóval értem én mindezt, de ne kelljen már szégyenkeznem, hogy az ellenkezőjében hiszek.
Errol ez jutott eszembe, nagyon talaloan osszefoglalja, amit mindig ereztem:

http://www.epa.hu/03000/03020/00012/pdf/EPA03020_rendszervalto_2019_02.pdf - 79. oldal, a szerzo Csurka kortars negativ megitelesenek revidealasa kapcsan irja:

"Ahhoz, hogy megértsük Csurka életművének ezen szakaszát, mindenképpen el kell helyeznünk őt térben és időben. Magam még ahhoz a szerencsés korosztályhoz tartozom, amely élőszóban halhatta, és hétről hétre várhatta publicisztikáit. A mai olvasó számára néha kissé karcosnak tűnő írásai is mind arra a lendületre vezethetőek vissza, hogy egy nagy és szabad szellem sokévi elhallgat - tatás után mondhatta ki nyíltan saját gondolatait.

A rendszerváltozás előtt pár évvel még alig lehetett sejteni a megingathatatlannak látszó Szovjetunió bukását. Az érdekszférákéba tartozó alávetett országok lakosai közöl jó néhányan már feladták a küzdelmet, legfeljebb szabadságuk kis köreinek megtartására törekedtek, és megpróbálták gyerekeikre hagyományozni azt a tudást, mely csak az emlékeikben, és néhány szamizdat lapjain élt."


Ez pontosan az a tehetetlen, elnyomott duh, osszeszoritott szajjal 'akkor is tovabborokitem', hiaba ez a sok gerinctelen-gatlastalan parzita komcsi - egyszer ennek az aljas, embertelen rendszernek is vege lesz, a csalad viszont megy tovabb, ahogyan mar tobbszaz eve. (Ezt konkretan otthon is hallottam.)

"Ekkor néhány év alatt olyan folyamatok zajlottak le, melyeket bajos lenne teljesen a véletlen számára írni. A 1986-os XXVII. pártkongresszuson meghirdetett elvek már nem menthették meg a Szovjetuniót a széthullástól. Az afgán és csecsen háborúk, a tarthatatlan és pazarló ipar, valamint a szellemi elnyomás egyre jobban feszegette a rendszer határait.
A változások előtti időkben a periféria álla - maiban – a szabadságfokokat tekintve is – két véglet kristályosodott ki. A sors különös szeszélyeként ez két szomszédos országban volt a legkézzelfoghatóbb.
Az egyik a Kádár János által fémjelzett „legvidámabb barakk” volt, ahol az állami vezetők egy bizonyos szintig meghagyták a szabadság illúzióját, amit persze titkosszolgálati eszközökkel és gazdasági nyomással korlátoztak. A nagyarányú külföldi kölcsönök miatt az eladósodás makroszinten következett be.

Ezzel szemben szomszédunkban, Romániában, melynek vezetője, Nicolae Ceauşescu paranoid módon óvakodott minden külföldi nyomásgyakorlástól, a kölcsönöket maradéktalanul visszafizette, így a csőd mikroszinten, az állampolgárok szintjén realizálódott."


Es ezt latom itt tovabbelni egyesek kommentjeiben, ezt az aljas, becstelen-embertelen, kisstilu kadari "elni hagytak" hazugsagot.
Nem igaz, nem hagytak.
AAhogy mar korabban mas is irta, az ismeretsegi korben en is vegigneztem, ahogy a legkulonbozobb teruleteken fantasztikusan ertelmes, csalados emberek (egyetemi tanar, mernok, orvos-igazgato) stb kitartoan halara ittak magukat.
Mert egy kilatastalan szar, szemet rendszer volt, mindenhol a gimnaziumot-egyetemet fikazo, felmuvelt partkatonak tartottak be mindenkinek, a legpitianarebb, leggerinctelenebb modon. Es ennek az egesznek a gerince a szovjet-orosz rendszer, mig tamfala, tartoszerkezete meg azoknak a primitiv, tomeggyilkos tomeghadserege volt.
 
K

kamm

Guest
Új epizód - hogyan zajlana le egy kinai partraszállás és invázió Tajvan ellen:
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Huh?
:confused:
A nyugati egyenkozpontu ertekrend nem egyenlő az általam itt állandóan keményen kritizált snowflake-elmebetegekkel (ahogyan mondjuk a nemzeti jobboldla sem egyenlő a nácikkal. Fokozatok, érted.)

A nyugati baloldali-globalista nyomasban pont az a visszataszító, hogy ezt az egyébként a nyugati rendszerek elsöprő elonyeert felelős rendszerjellemzot forditja ki es tulozza el, forditja a meglévő tarsadalmi rend ellen.
Ez amúgy nem újdonság, a marxista kommunista elmeletek ugyanígy csinálták, nem véletlenül hívja JP és mások már régen neomarxistanak őket.
Konkrétabb példákból sok van.
Akkor írok még hátha érti hogy mire gondoltam.
Ön nyugati jános bácsi boldog hogy 60 évesen nyugdíjba mehet /ergo "joga" van erre/ így dolgozik így költ spórol erre rendelkezik be.
Aztán jön antal aki reggel 8:15 kor nemzetbiztonsági okból sürgős törvény tervezetet iktat /vagy péntek este 23:02 perckor és 9 re vagy 23:30 ra már meg is szavazta a többpárti országgyűlés hogy nyugdíj korhatár emelve mondjuk 70 évre.
Nyugati jános mondjuk 58 éves.
Mi a pék fxszát tud csinálni?
Leírom.
Semmit.
Pedig eddig abban a HITBEN élt hogy neki joga van 60 évesen nyugdíjba menni.
Uez rezsi csökkentésre.
Utazáshoz való jogra.
Kb. mindenre.
Él dagonyázik abban hogy hú de szuper aztán amikor konkrétan egyéni életében érvényesíteni akarja a hú de szupert akkor jön a "apróbetűs" rész.
Távol keleten meg az van /nem voltam ott személyesen/ hogy alapból tudja hogy joga annyi van amit fentről adnak/engednek.
Valóban hatékonyabb nyugton tartási módszer /társadalmi kohéziót megtartó a előbbi.
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000
K

kamm

Guest
Nyald meg a sót. Arra sem vagy méltó, hogy egyáltalán komolyan vegyelek. Én munkával keresem a kenyerem, nem a handabandázásommal, mint te.

Fogalmam sincs, ez a klasszikus "munkas-paraszt" duh megis hogy jon ide, de szemben a kadari langymeleg, semmihez nem értő semmittevessel en konkrétan a legadazabb versenyben keresem meg a megelhetesem (es annal meg tobbet is), szoval ez az ujabb proletar szemelyeskedes meg csak nem is logikus.
Pont olyan, mint anno az egesz hazug rendszer.

Még annyit sem érsz, hogy nagy betűvel írjam a T betűt. Egy szellemi nyomoronc vagy!
Mondja ezt valaki, aki verig van sertve, mert az imadott kommunista diktaturajat szidni mereszeltem, es valaszul csak ugy dol belole a minősíthetetlen személyeskedés...

Konkrétabb példákból sok van.
Akkor írok még hátha érti hogy mire gondoltam.
Ön nyugati jános bácsi boldog hogy 60 évesen nyugdíjba mehet /ergo "joga" van erre/ így dolgozik így költ spórol erre rendelkezik be.
Aztán jön antal aki reggel 8:15 kor nemzetbiztonsági okból sürgős törvény tervezetet iktat /vagy péntek este 23:02 perckor és 9 re vagy 23:30 ra már meg is szavazta a többpárti országgyűlés hogy nyugdíj korhatár emelve mondjuk 70 évre.
Nyugati jános mondjuk 58 éves.
Mi a pék fxszát tud csinálni?
Leírom.
Semmit.
Pedig eddig abban a HITBEN élt hogy neki joga van 60 évesen nyugdíjba menni.
Uez rezsi csökkentésre.
Utazáshoz való jogra.
Kb. mindenre.
Él dagonyázik abban hogy hú de szuper aztán amikor konkrétan egyéni életében érvényesíteni akarja a hú de szupert akkor jön a "apróbetűs" rész.
Távol keleten meg az van /nem voltam ott személyesen/ hogy alapból tudja hogy joga annyi van amit fentről adnak/engednek.
Valóban hatékonyabb nyugton tartási módszer /társadalmi kohéziót megtartó a előbbi.
??? Jobb, ha alapbol elnyomó a rendszer, akkor legalább tudja, mire szamoljon, vagy mi itt a végkövetkeztetés...? :eek:
 
  • Hűha
Reactions: ghostrider

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 279
37 214
113
Lengyelország attól tart, hogy Németország "vissza akarja kapni" korábbi földjeit
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Aztaqrva.
A "régi" világ és a "régi" élet sem jön vissza többé és úgy látom, hogy a fórumok sem fognak már visszatérni a "régi" kerékvágásba sehol.
Sok kedvem viszont nincs ehhez az "új"-hoz.
Most elkezdtem visszaolvasgatni, de alig van sakktáblás téma... igazából végignyomkodnám a jelentem a moderátornak gombot, de nincs kedvem azon agyalni, hogy mindenhez kitöltsem az indokot. Mi lenne ha on topic maradna mindenki?

 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 184
15 862
113
Lengyelország attól tart, hogy Németország "vissza akarja kapni" korábbi földjeit

Nekem nem lenne ellenemre egy 1914 előtti állapotból kiinduló Közép-Európai rendezés...
 
K

kamm

Guest
Most elkezdtem visszaolvasgatni, de alig van sakktáblás téma... igazából végignyomkodnám a jelentem a moderátornak gombot, de nincs kedvem azon agyalni, hogy mindenhez kitöltsem az indokot. Mi lenne ha on topic maradna mindenki?

Már megbocsáss, én vagyok szinte egyetlen, aki on-topic temakat linkelek es hozok (es nem kurucinfos szinvonaluakat.)
A tobbi, személyes neurológiai avagy szervezett politikai hátterű ketbites személyeskedő orjongesek mellett is, jegyzem meg.
 
K

kamm

Guest
Már kétszer meggyóntam azóta miatta pedig, nem vagyok hívő...
Oh, nagyon vicces Ez, gondolom, arra is vonatkozik, amikor nonstop fikazol kb mindent es minden ceget, minden új megoldást, mint valami rossz venember, kozben meg te vagy a 'tevedhetetlen' mindent(is) tudó a MH köreiben, ugye?
Mert ha nem, azért mindenképpen sokkal inkább esedékes lenne...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 962
123 593
113
Oh, nagyon vicces Ez, gondolom, arra is vonatkozik, amikor nonstop fikazol kb mindent es minden ceget, minden új megoldást, mint valami rossz venember, kozben meg te vagy a 'tevedhetetlen' mindent(is) tudó a MH köreiben, ugye?
Mert ha nem, azért mindenképpen sokkal inkább esedékes lenne...
Egy céget és a megoldásait fikáztam mivel azzal van tapasztalatunk és együttműködésünk Marketing Man, azt, hogy neked nehéz elfogadni, hogy ez a tapasztalat nem teljesen pozitív az új fejlesztéseik tekintetében (sokkal döcögősebb minden mint amit ígérnek évek óta) és emiatt sajnos szkeptikus vagyok a világrengető újításaikban a te problémád. Két dolgot fikáztam: A lynx programban lévő döcögősségeket, és a KF51 ról szóló marketing szöveget. Illetve nem fikáztam csak említettem a HITRON-ban, hogy én nem tartom jó ötletnek, hogy feltétlen még egy teljesen új hajtású gépet a korlátozott pénzünkön mi fejlesztünk ki és én azért picit aggódok a hibrid rendszer miatt, de nem szaroztam és nem szálltam bele a vitátokba amikor valakivel értekeztetek róla, mivel nem vagyok tisztában azzal, hogy mennyire is kiforrot az a technológia.

Az pedig, hogy a topikok egy jó nagy halmazában nonstop veszekszel valakivel általában eléggé bicskanyitogató stílusban és emiatt a fél fórum lemegy ukrán topic szintre meg mindenki problémája lesz lassan.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 764
15 715
113
Aztaqrva.
A "régi" világ és a "régi" élet sem jön vissza többé és úgy látom, hogy a fórumok sem fognak már visszatérni a "régi" kerékvágásba sehol.
Sok kedvem viszont nincs ehhez az "új"-hoz.
Ezt az elmúlt pár napi offtopik agyhalált sajnos nem csak te tartod “fölöslegesnek”.
Ha van bármilyen gondolatod a topik eredeti témájával kapcsolatban, azt szerintem sokan szívesen elolvasnánk. A hozzászólásaidból szerintem nagyon jó kis beszélgetések szoktak kikerekedni. Én személy szerint sajnálnám, ha pont ezekben az “izgalmas” időkben riasztana el a fórumtól pár túlbuzgó tag :(
 
K

kamm

Guest
Az oreg kommunista besugo, Kadar szemelyes kapcsolata nagyon "aggodik", hogy a "liberalis demokraciak" meggyengultek:

b8d52f30-1a75-4a80-b8b1-70272019ae66.jpg



Paul Lendvai: Drámai következményekkel járhat, hogy meggyengültek a liberális demokráciák


A nyugati rendszer nagy-nagy próbája az alig egy hónap múlva következő, soron kívüli olaszországi választás lesz, írja az osztrák újságírás magyar származású doyenje.


Nem csupán a gazdasági és katonai erőtől, hanem és főként a civil társadalom fejlettségétől függ, hogy egy ország mennyire képes ellenállni az olyasfajta támadásnak, mint amilyet a Putyin-diktatúra indított Ukrajna feldarabolására, illetve a békés és liberális európai berendezkedés szétverésére – írja a bécsi Der Standardban megjelenő szokásos heti kommentárjában Paul Lendvai.

Emlékeztet arra, hogy a demokráciák a múlt században szembe tudtak szállni a totalitárius rezsimekkel, ám jelenleg az unióban erősödik a félelem a szociális súrlódások miatt, amelyek az infláció és az egekbe törő energiaárak miatt jelentkeznek. Az emberek egyre inkább belefáradhatnak a háborúba is. Így meghatározó jelentősége van annak, hogy bizalom nyilvánuljon meg a demokratikusan hatalomra került kormányok iránt, amikor ennyire fenyegető a helyzet.

Viszont drámai következményekkel járhat, hogy a legfontosabb nyugati demokráciákban erőtlen a hatalom. Elsősorban az nyugtalanító, mennyire megosztott Németországban a szociáldemokraták vezette hármas koalíció. Hiszen a kontinens messze leglényegesebb országáról van szó. A Spiegel felmérése szerint a lakosság 62 százaléka negatívan ítéli meg az SPD, a zöldek és a liberálisok közös produkcióját.

Franciaországban is politikai instabilitást tapasztalni, noha Emmanuel Macron meg tudta tartani tisztségét, csakhogy pártja elvesztette a parlamenti többséget. A szélsőbal és a Marine Le Pen-féle megerősödött radikális jobboldal rögtönzésre kényszeríti a kormányt. Az elnök retorikája és sűrű diplomáciai programja sem képes leplezni, hogy nincs semmi elképzelése a vértelen vezetésnek.

Az egész nyugati rendszer nagy-nagy próbája azonban az lesz, egyben pedig a legnagyobb veszély, hogy milyen eredménnyel jár alig egy hónap múlva a soron kívüli választás az olaszoknál. A posztfasiszta Olaszország Fivérei, amely összeállt a jobboldali-populista Ligával és a Silvio Berlusconi vezette Forza Italiával, egyértelműen vezet a közvélemény-kutatásokban, nagyjából 46 százalékos a támogatottsága.

A kulcsfigura Giorgia Meloni, a szélsőjobboldali Olaszország Fivérei vezetője, aki az orbáni Magyarországot tekinti modellnek. Igen jó esélye van rá, hogy az ország első női miniszterelnöke legyen. Mellette Matteo Salvini és Silvio Berlusconi személyében két kipróbált, idegenellenes és Putyin-imádó vezető adná meg a hangot.

Nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy küszöbön áll a hatalomváltás a kettészakadt brit toryknál, és hogy nem éppen rózsásak a kilátások Joe Biden Demokrata Pártja számára Amerikában az őszi időszaki törvényhozási választásokon. Mindez pedig Putyin és az egész orosz rezsim kezére játszhat a világpolitikában – mutat rá Paul Lendvai a Der Standardban.

Borítóképünkön Giorgia Meloni, Olaszország Fivérei (FdI) első embere, Silvio Berlusconi, a Forza Italia vezetője, és Matteo Salvini, az olasz Liga párt elnöke / fotó: MTI / EPA / ANSA / Riccardo Antimiani
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
kinek nem? Csak sajnos 1918-ban a Monarchia a történelem valaha volt legfejlettebb álamalakulata elbukott.
Én optimista vagyok, látok folyamatokat Ausztriában, Olaszországban, és javuló kapcsolatokat a szomszédainkkal, ebből alakulhat valami ami több mint nosztalgia, és az EU alternatívája lehet. Ha Lázár Jani barátait nézem akkor nem is csak álom.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Én optimista vagyok, látok folyamatokat Ausztriában, Olaszországban, és javuló kapcsolatokat a szomszédainkkal, ebből alakulhat valami ami több mint nosztalgia, és az EU alternatívája lehet. Ha Lázár Jani barátait nézem akkor nem is csak álom.

Ami kell nekünk: az olasz jobboldal győzelme ősszel, 2 év múlva republikánus győzelem amerikában és a jelenlegi ukrán adminisztráció bukása egy éven belül. Ezek jóval nagyobb mozgásteret biztosítanának a jövőben. Ausztria, Olaszország, Magyarország és Szerbia súlya jelentősen megnőne egy szorosabb szövetséggel, és az orosz energiaforrásokhoz való hozzáféréssel. És akkor már Szlovákia, Szlovénia és Horvátország érdeke is az lenne, hogy jóban legyen ezzel a formációval. Románia probléma, mert bábállam, illetve koszovó és bosznia is időzített bomba, de alapvetően van esély.
 
Status
Not open for further replies.