" Az USA akkora katonai erőt nem tud felvonultatni az orosz határokon,"
Már a kelet Európába telepített 4 gen repcsik szétvernék a oroszok derékhadát.
Úgy mennének Moszkváig mint felmelegített kés a vajas doboz aljáig.
1. Nézz rá a térképre! A lengyel repterekről a közeli orosz repterek is (A Kalinyingrádi Körzetet leszámítva) 750-800 km-re vannak. Romániától már bő 900, Szlovákiától, Magyarországtól 1000 km-re. Ha meg mélységben szeretné valaki támadni az oroszokat, akkor még hozzátehet néhány száz km-t. Az európai NATO tagországoknak milyen komoly támadó kapacitású típusuk van a Tornadon kívül, ami fegyverrel megpakoltan képes ilyen távolságban csapárt mérni és haza menni? A Tornado mióta számít legyőzhetetlen gépnek az orosz Szu-27/30/35-ösök, Mig-31-esek, Mig-29-esek számára?
2. Vajon egészséges-e berepülniük a NATO radargépeinek és utántöltőinek Fehéroroszország fölé? Vajon egészséges-e nekik 200 km-en belül megközelíteni az orosz határokat vagy partokat, ahol S-300, S-400 üdvözlettel találkozhatnak? Vajon túlélik-e, ha pár száz km-re megközelítik az oroszok járőrvonalát és a MIG-31-esek rájuk sprintelnek? Ha nem akkor a NATO kísérő vadászok érdemi mélységbe már radargépek támogatása és utántöltés nélkül jutnak. Az eleve nagy hatótávra tervezett és otthon lévő Szu-27/30/35 és Mig-31-es gépek simán kifogyasztják a naftából még az EF-eket is orosz terület felett.
3. Az egyetlen típus az európai NATO tagországok kezében, ami fölényben van az orosz vadászokkal szemben az EF. Az sem minden helyzetben. A Rafale már határeset. A többi európai NATO vadászgépnek már az is gond hogy elérjen Oroszországig felfegyverezve, kísérethez, járőrözéshez és légi harchoz elegendő üzemanyag tartalékkal. A görög, lengyel, belga, holland, norvég, dán, portugál F-16-osok, spanyol F-18-asok, francia Mirageok, vagy a Gripenek már messze nincsenek fölényben a modernizált orosz gépekkel szemben. A lengyel, bolgár, szlovák Mig-29-esek, vagy román Mig-21-esek pedig akkor sem képviselnének érdemi harcértéket az oroszokkal szemben, ha el tudnának jutni Oroszországig. Hány EF és Rafale van összesen? Az oroszoknak hány vadászgépük van. Számbeli fölényben az orosz vadászgépek egy része a rakéták megsemmisítési zónájának határán leköti a kísérő vadászokat a többi orosz meg leszedegeti a Tornadokat.
4. Az orosz létszámfölény miatt a rakéta mennyiségben is többszörös az oroszok fölénye. Nem csak üzemanyagból, de rakétából is ki lehet fogyasztani a támadó nyugati gépeket NEZ határon táncolva, kölcsönösen lövöldözve.
5. Abban a mélységben ahol nincs nyugati radargép támogatás a nyugati vadászok a saját radarjukra vannak utalva, aminek a látószöge korlátos. Az oroszoknak viszont ott a földi radarháló. Na meg a saját radargépeik, amiket nem veszélyeztet nyugati légvédelem és a nyugati gépek - szemben az oroszokkal - olyan rakétája sincs amiből nagy távolságról elkaphatnák az orosz radargépeket. Az orosz elfogók a nyugati köteléket a repülési irány +/- 60 fokon kívülről közelítve simán becserkészik. Adott esetben több irányból támadva a nyugati köteléket.
6. Az orosz rakéták nagyobb hatótávolsága, az orosz gépek nagyobb sebessége lehetővé teszi, hogy a MIG-31-esek R-33-ast, a Szuhojok R-27ER/ET/EP-t anélkül küldözgessenek, hogy az AIM-120C7-esek NEZ-ébe repülnének. Megfordulva pedig lerázzák a nyugati gépeket.
7. Az orosz légierő együtt működik a légvédelemmel. A nyugati gépek párhuzamosan tizedelik. Az orosz légvédelem a legerősebb a világon. Azt aláírom, hogy az orosz légierő egy egyesített NATO légierővel szemben alulmaradna, ha tömegesen és rendszeresen kimerészkedne a saját földi radarháló és légvédelem oltalmazási körzetéből. De otthon nekik áll a zászló.
8. Már írták, hogy az oroszok ballisztikus rakétákkal is ki tudják ütni a kelet-európai NATO repterek egy részét. De ballisztikus rakétánál sokkal több van nekik az eleve gyenge és elhanyagolt NATO légvédelmek áttörésére tervezett robotrepülőkből és rakétákból. Az európai NATO tagországokban ismeretlen a stratégiai légierő fogalma. Az oroszoknak meg ott van közel 200 Tu-160, Tu-22 és Tu-95, amiknek eszük ágában sincs közel menni, távolról viszont csinos sortüzet produkálnak a NATO repterek elsöprésére. Az első ezer robotrepülő és rakéta után a NATO légierők támadó kapacitása csöppet már lecsökkenne. Hogy a Szu-34-esekről ne is beszéljünk.
9. Ha az USA nem száll be teljes erővel a buliba, akkor az oroszok lenyomása messze nem olyan könnyed sétagalopp, mint ahogy elképzeled. Az amcsi légierő persze egyértelműen fölényt tud teremteni, de ehhez a jenkik nem csak halált megvető bátorsággal Európát kell maguk előtt tolniuk a tűzvonalba, hanem a maguknak is felvállalni egy csomó veszteséget. Oroszország nem valami 30-40 éves technikával is csak ímmel-ámmal felszerelt, gyenge államocska, ami ellen a nyugat kis veszteséggel nagy bátran fényes győzelmet arathat. Az oroszok legyőzése komoly áldozatokkal járna még az amcsiknak is. Felvállalják?
10. Ha az amcsik is beszállnak és az oroszok hagyományos fegyverrel nem tudnak kitartani, akkor eldurrantanak pár nukit Európában. Ha Amerika válaszol, az totális atomháborút jelent. A jenkik is elhamvadnak. Ha az USA azt már nem szeretné, hogy - szemben az I és II. VH-val, meg az azóta vívott többi háborújával - az ő területét is durván érintse a pusztítás és nem száll be a nukleáris háborúba, akkor Európa a nagyságrenddel nagyobb atomarzenállal rendelkező Oroszországgal szemben ezen a ponton elkezdheti könyörgőre fogni.
11. Már önmagban egy teljes európai egység is elképzelhetetlen az oroszok ellen.
És akkor Kínáról, meg a többiekről (Észak-Koreán át Indiáig és az arab országokig) még nem volt szó, akik szintén nem engednék bedarálni az oroszokat, mert azután ők következnének.