[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 537
13 553
113
Azért innen az angolok kilógnak fölfelé.

A Rózsák háborúja mi volt ?

A többiek eléggé kisipariak

A franciák, mindegy, hogy szét voltak esve több királyságra, vagy egységes, központilag irányított államuk volt, simán összehozták, hogy egy - egy konszolidáltabb napon is több száz embert égettek meg vagy fejeztek le.

Nem ez volt az I. VH valódi oka. Ez a Casus Belli volt.

Mi a valódi oka ?

Többnyire azok. Szerintem.

És a baltiak ? Amit leművelnek, azzal simán megdolgoznak az antipátiáért, nem szívlelem őket, egy hisztérikus, erőszakos, felsőbbrendűségi képzetes, de valójában törpék gyülekezete.

Igen, azok is ilyenek. Nem is illenek bele sok szempontból az idealizált Európai közegbe.

A cigányság nem is őshonos Európában Xd

És megint arról szól, hogy ki kell rabolni a ruszkikat, mert kell az erőforrás a nyugatnak, különben bedől.

Afrikát nem lehet kizsákmányolni ? Meg Dél-Amerikát sem ? És hova mennek ezek az erőforrások, ha az elmúlt évtizedekben nincsen semmi áttörés, érdemi fejlődés ?

Najó, kényelmes az életünk, okostelefon, gyors internet és társai, de ezek nem olyan "nagy" dolgok. Nem tudom, hogy az én generációm hogy éli meg a dolgokat, de személy szerint a mostani technológiai fejlődést lassúnak, a Földhöz kötötten élem meg. Régen évente számoltak be a tudományos áttörésekről az űrkutatás terén, melyet hasznosíthattunk, napjainkban „megállt”, nincsen sem szándék, sem akarat rá. Állandó holdbázisról, űrállomásokról, és többször felhasználható űrrepülőgépről fantáziáltak, nem pedig nagyon kis kapacitású űrállomásról, amin csak eredményeket nem hozó kísérletekkel foglalkoznak, pl. lehet-e írni a súlytalanság állapotában, amikor mások pragmatikusabban megoldják.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 457
16 817
113
És a 30 as évek dumája jó nekünk?
Nem lehetne, hogy ne szélsőségekben gondolkozzanak? :rolleyes:
Igen,a 30-as évek dumája jó nekünk. Ennyire agyhalott lennél,hogy a 30-as évek dumáját rögtön szélsőséges gondolkodásnak bélyegzed? Ember,tudok egy patent pszichiátert,a sógornőm az. Tudod az emberek akkoriban nem csak,és kizárólag genocídiumban gondolkodtak,hanem az akkori létbiztonságban, közrendben,és gyarapodásban,ami már évek óta hiánycikk a jelenlegi "Német"országban.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 966
19 284
113
Nem tudom, hogy az én generációm hogy éli meg a dolgokat, de személy szerint a mostani technológiai fejlődést lassúnak, a Földhöz kötötten élem meg. Régen évente számoltak be a tudományos áttörésekről az űrkutatás terén, melyet hasznosíthattunk, napjainkban „megállt”, nincsen sem szándék, sem akarat rá.
Hatalmas pörgés volt. Nem nagy dolog a gyors internet? Amikor régen a faluban két telefonvonal volt? Nem nagy dolog a számítógép, amikor egy exceltáblában kiszámljuk azt amit régen az öt éves tervhez hónapokig,évekig számolt egy egész hadseregnyi ember? Nem nagy dolog, hogy némi túlzással egy pendriveon elfér a magyar és egyetemes kultúra jelentős része? Hogy egy házat fényárba borítasz ma annyi energiából, ami egy íróasztalt volt elég megvilágítani régen?

A személyre szabott orvostudomány itt kopogtat, a szenzorok hatalmasat fejlődtek a mobiltelefonoknak, és igen, az applenek hála, aki megteremtette a civil igényt olyan dolgokra, amik régen a legdurvább katonai gépeken voltak csak elképzelhetőek. Az Augmented Reality-s szerelési segédlet pl. a PAK-FA szerelésénél nem tnnek hihetelen fejlődésnek? A 80-as évek Sci-fi-jében élünk...

Aztán az, hogy egy olyan kézirádió ami régen komoly befektetés volt, havi keresettel összemérhető nagyságrend volt, most 1-2 nagyságrenddel olcsóbb? Az elektronikai barkácsolás könnyebb, mint valaha, és nem kell azzal se görcsölni, hogy jajj, hogy táplálom meg, honnan lesz egy jó tápegységem, mert minden telefonhoz csomagolnak (már nem annyira) egy egész jó kapcsolóüzemű tápot, amit az 5V-os (TTL) hobbiprojektedhez használhatsz!

Talán ha az emberek nem csak addig jutnának, hogy kész termékekben várják a megoldást midenre, akkor látnák, mennyi új lehetőség van. Ha nem csak influenszerek szarjai néznék az interneten (akik sokszor áltudománnyal árasztják el azt sajnos), akkor hasznát vennék a világ összes tudásának, ami elérhető! (igaz, egy részét el kell lopni, de az információ szabad akar lenni! Remember, sharing is caring!)

Azoknak a tömegeknek, akik régen sem jártak könyvtárba, ez a végtelen (nagyrészt ingyenes) könyvtár nem érződik fejlődésnek, pedig hatalmas lehetőségeket nyitott meg, de az emberek többsége nem áll kész élni vele.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 421
55 294
113
A franciák, mindegy, hogy szét voltak esve több királyságra, vagy egységes, központilag irányított államuk volt, simán összehozták, hogy egy - egy konszolidáltabb napon is több száz embert égettek meg vagy fejeztek le.

Ez pár helyen ment Európában. A németeknél is.

Mi a valódi oka ?

Nem jutottak a németek annyi gyarmathoz, mint szerették volna. Úgy érezték a fejlődésük gátja ez. Monarchia a balkánt akarta gyarmatosítani.
Sok gazdasági oka volt. De szerintem a legfőbb ok a hülyeség volt szimplán.
Az I. VH igazán a bankár és nagytőkés családok érdeke volt. Szerintem ők ültették el a bogarat az uralkodói fülekben.

A cigányság nem is őshonos Európában Xd

Hát nem. Mégis itt vannak....

Afrikát nem lehet kizsákmányolni ? Meg Dél-Amerikát sem ?

Most is kizsákmányolják őket. Lásd pl. a franciák frankja afrikában.

És hova mennek ezek az erőforrások, ha az elmúlt évtizedekben nincsen semmi áttörés, érdemi fejlődés ?

Éltetik tovább a lufit, hogy nehogy kipukkanjon. Kb. ennyi. Ez a rendszer ami most van, fölél mindent, mintha nem lenne holnap.

Nem tudom, hogy az én generációm hogy éli meg a dolgokat, de személy szerint a mostani technológiai fejlődést lassúnak, a Földhöz kötötten élem meg.

Képzeld el azt aki 1800 előtt született, bármikor. Azok, hogy élték meg. Volt, hogy 1000 év alatt alig változott valami.

Ennyire agyhalott lennél,hogy a 30-as évek dumáját rögtön szélsőséges gondolkodásnak bélyegzed?

A németeknél? Igen az. Náciktól a kommunistákig elég széles volt a skála. És akkor a Berlini LMBTQ világot nem is említem....
Nem kell az a deviáns világ, köszönöm!

Tudod az emberek akkoriban nem csak,és kizárólag genocídiumban gondolkodtak,hanem az akkori létbiztonságban, közrendben,és gyarapodásban,ami már évek óta hiánycikk a jelenlegi "Német"országban.

Erről volt híres a Weimari köztársaság XD

Ahh, Nógrádi úr? :D

1000 éve nem láttam az öreget. De ha mondott ilyet, akkor kivételesen nem mondott hülyeséget.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 881
27 510
113
Ez pár helyen ment Európában. A németeknél is.



Nem jutottak a németek annyi gyarmathoz, mint szerették volna. Úgy érezték a fejlődésük gátja ez. Monarchia a balkánt akarta gyarmatosítani.
Sok gazdasági oka volt. De szerintem a legfőbb ok a hülyeség volt szimplán.
Az I. VH igazán a bankár és nagytőkés családok érdeke volt. Szerintem ők ültették el a bogarat az uralkodói fülekben.



Hát nem. Mégis itt vannak....



Most is kizsákmányolják őket. Lásd pl. a franciák frankja afrikában.



Éltetik tovább a lufit, hogy nehogy kipukkanjon. Kb. ennyi. Ez a rendszer ami most van, fölél mindent, mintha nem lenne holnap.



Képzeld el azt aki 1800 előtt született, bármikor. Azok, hogy élték meg. Volt, hogy 1000 év alatt alig változott valami.



A németeknél? Igen az. Náciktól a kommunistákig elég széles volt a skála. És akkor a Berlini LMBTQ világot nem is említem....
Nem kell az a deviáns világ, köszönöm!



Erről volt híres a Weimari köztársaság XD



1000 éve nem láttam az öreget. De ha mondott ilyet, akkor kivételesen nem mondott hülyeséget.
Kb heti rendszerességgel mondja :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 457
16 817
113
Ez pár helyen ment Európában. A németeknél is.



Nem jutottak a németek annyi gyarmathoz, mint szerették volna. Úgy érezték a fejlődésük gátja ez. Monarchia a balkánt akarta gyarmatosítani.
Sok gazdasági oka volt. De szerintem a legfőbb ok a hülyeség volt szimplán.
Az I. VH igazán a bankár és nagytőkés családok érdeke volt. Szerintem ők ültették el a bogarat az uralkodói fülekben.



Hát nem. Mégis itt vannak....



Most is kizsákmányolják őket. Lásd pl. a franciák frankja afrikában.



Éltetik tovább a lufit, hogy nehogy kipukkanjon. Kb. ennyi. Ez a rendszer ami most van, fölél mindent, mintha nem lenne holnap.



Képzeld el azt aki 1800 előtt született, bármikor. Azok, hogy élték meg. Volt, hogy 1000 év alatt alig változott valami.



A németeknél? Igen az. Náciktól a kommunistákig elég széles volt a skála. És akkor a Berlini LMBTQ világot nem is említem....
Nem kell az a deviáns világ, köszönöm!



Erről volt híres a Weimari köztársaság XD



1000 éve nem láttam az öreget. De ha mondott ilyet, akkor kivételesen nem mondott hülyeséget.
Már megint csak a jól bevált terelés. Tényleg gyanús vagy. A 30-as évek dumáját te is jól tudod mire értettem. Most már inkább szánalmasnak tűnsz.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 421
55 294
113
A 30-as évek dumáját te is jól tudod mire értettem.

Fogalmam sincs.... De komolyan. Ezt írtad:

Ennyire agyhalott lennél,hogy a 30-as évek dumáját rögtön szélsőséges gondolkodásnak bélyegzed?

Nekem a 30-as évek német dumája:
1. Nácizmus= szélsőség
2. Kommunizmus= szélsőség
3. Mai szóval LMBTQ ideológia propagálása Berlinben = szélsőség

Szabadon válaszd ki, hogy neked melyik a szimpi. Vagy mondj másikat, amire te gondoltál.
De ha ezek közül neked valamelyik nem szélsőség, akkor a gond nálad van, nem nálam.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 457
16 817
113
Fogalmam sincs.... De komolyan. Ezt írtad:



Nekem a 30-as évek német dumája:
1. Nácizmus= szélsőség
2. Kommunizmus= szélsőség
3. Mai szóval LMBTQ ideológia propagálása Berlinben = szélsőség

Szabadon válaszd ki, hogy neked melyik a szimpi. Vagy mondj másikat, amire te gondoltál.
De ha ezek közül neked valamelyik nem szélsőség, akkor a gond nálad van, nem nálam.
Az első határeset.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 537
13 553
113
Hatalmas pörgés volt. Nem nagy dolog a gyors internet? Amikor régen a faluban két telefonvonal volt? Nem nagy dolog a számítógép, amikor egy exceltáblában kiszámljuk azt amit régen az öt éves tervhez hónapokig,évekig számolt egy egész hadseregnyi ember? Nem nagy dolog, hogy némi túlzással egy pendriveon elfér a magyar és egyetemes kultúra jelentős része? Hogy egy házat fényárba borítasz ma annyi energiából, ami egy íróasztalt volt elég megvilágítani régen?
Képzeld el azt aki 1800 előtt született, bármikor. Azok, hogy élték meg. Volt, hogy 1000 év alatt alig változott valami.

Nem megyek én a Holdra, helyette leugrok a cipőbótba :D

Ezek nem kifogások, hogy régebben szar volt, és meg lehet azt szokni, vagy pozitívabban hozzáállva ahhoz képest Kánaán van. Az X-33-ast és sok mást miért lőtték le ? Nem azért, mert meghaladná a jelenlegi műszaki ismereteinket, hanem nincs rá pénz. A Lockheed Martin és a Northrop Grumman nyíltan lekommunikálták, hiába erőltetik a projektet, ha állambácsit nem érdekli, nem finanszírozza, akkor nem tudják teljesíteni a kitűzött célokat.

Vagy az Amerikai Hadsereg ingyenélésre kap 1,000 mrd dollárt, a NASA meg szegényes 20 mrd dollárból legyen meg, abból finanszíroznak mindent, a takarító nénitől az űrtávcsövekig. Mi lenne, ha 200 - 300 mrd dollárt kapnának ? Vagy 500-at ?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 421
55 294
113
Ezek nem kifogások, hogy régebben szar volt, és meg lehet azt szokni, vagy pozitívabban hozzáállva ahhoz képest Kánaán van

Pedig tényleg ez a helyzet. Anyagi értelemben jobb az élet, mint valaha. És sokkal jobb és kényelmesebb is lehetne igen könnyen.
És engem pont az tol fel agyilag, hogy valamiért a "nagyurak" nem akarják , hogy jól éljünk. El akarják ezt venni tőlünk. Ez nagyon felb@sz.
Ehhez hasonló "aranyos" lények:
iu

Klaus Schwab, ez is germán földről való.... azt majd megvitatják flamandék, hogy megfelel-e a fajtisztasági törvényeknek :D :D :D
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 893
30 610
113
Pedig tényleg ez a helyzet. Anyagi értelemben jobb az élet, mint valaha. És sokkal jobb és kényelmesebb is lehetne igen könnyen.
És engem pont az tol fel agyilag, hogy valamiért a "nagyurak" nem akarják , hogy jól éljünk. El akarják ezt venni tőlünk. Ez nagyon felb@sz.
Ehhez hasonló "aranyos" lények:
iu

Klaus Schwab, ez is germán földről való.... azt majd megvitatják flamandék, hogy megfelel-e a fajtisztasági törvényeknek :D :D :D
Az arcára van írva... Tiszta... Ez a szuperhirózakó... Ki borít...
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
606
7 271
93
Másik elmebeteg:

Ilyenekbe vannak az észtek: (30% orosz lakosság, Narvában 96%, Talinnban is majdnem 40%)

Kis fejtegetés, hogy csak orosz összeomlás kell, vagy essen-e szét darabokra, aztán kijelenti: a nyugatnak le kell győznie Oroszországot és el kell venni a befolyási övezethez való jogát.
Aztán jön egy kis elmebeteg woke fejtegetés, hogy oroszország gyarmattartó ország a mai napig olyan brutális praktikákkal, amilyet a régi gyarmattartó nyugati országok is alkalmaztak anno.
Valaki örülne a szétesésnek, valaki fél tőle, de nekünk sokkal inkább attól kell félnünk, hogy oroszország győz ukrajnában, mert annak sokkal pusztító következményei lesznek az európai biztonságra nézve, mint oroszország szétesése???? (ez hülye)
Egyre trendibb, divatosabb oroszország szétesésétről elmélkedni, de hogy megvalósul-e, az más kérdés.
AZONBAN SOKKAL VALÓSZÍNŰBB UKRAJNA GYŐZELME, AMI PUTYIN RENDSZERÉNEK SZÉTESÉSÉHEZ VEZET. EHHEZ A NYUGATI KATONAI SEGÍTSÉG FELSRÓFOLÁSÁRA VAN SZÜKSÉG, AMIT NEM FOGHATUNK VISSZA AZ OROSZORSZÁG SZÉTESÉSÉTŐL VALÓ FÉLELMÜNKBEN.

Az intermarium/new europe államai átmentek totál őrületbe és bele fogják hajszolni európát egy oroszok elleni háborúba. Amikor egy 1,3 milliós porfészek 400e orosz lakossal Oroszország elpusztításáról, felosztásáról álmodozik, amikor náci SS zászlóaljakról emlékeznek meg, ahol 30+ éve tiporják az oroszok jogait, és ezt oroszország türelmesen nézi 30 évig, miközben ezek odaengedik annak legnagyobb ellenségét, akkor ezek mire számítanak? Teljesen egyértelmű, hogy tartós és működő európai béke ezután is csak úgy működhet, ahogy korábban: hogy ezt az őrültekházát vissza kell integrálni Oroszországba, ahogy az volt akár a cár, akár a SZU idején. Oroszország példásan biztosítja majd a nyelvhasználati jogukat és a kultúrájuk megőrzését.

Amikor egy ilyen entitás függetlenségéből 30 év alatt az jön ki, hogy náci felvonulások, nácikról történő megemlékezés, a lakosság 1/3-tól az állampolgárság megtagadása, és azok szomszédos anyaországának, a legnagyobb atomhatalomnak a folyamatos provokálása abban bízva, hogy megtehetem, mint a 8 éves nemidénbarnult a blahán, mert majd jön a 12 báttyám, oszt megvédenek, akkor SZERINTEM egy ilyen entitásnak nem feltétlen kell önállóan léteznie. Egy ilyen entitás csak a régió békéjét veszélyezteti, ahogy elferdült erkölcsi érzékével moralizálva uszítja a többi európai országot is az ilyen viselkedésre. Aki azt hinné, hogy ez ördögtől való gondolat, annak ott a történelmi példa, hogy nem is rendelkeztek ezek saját államisággal jóformán, és a világban számtalan, náluk akár 10x nagyobb népcsoport sem rendelkezik saját államisággal.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 027
54 063
113
Konkrétan az a véleményem, hogy németország túl sok Európának, és túl kevés a világnak.
Ha visszalapozod ezt írtam. És ezen a helyzeten csak ront az, hogy a németek túltolnak mindent.
Jót tett volna (szerintem) Európának a németeket a II. VH után szétkapják.



Szét is kapták a szovjetek, nem véletlenül maradtak ott 40 évet,~27 000 000 okuk volt rá,aztán elfogyott a lendület,az volt a deal,hogy kivonulnak a ddr-ből,újra egyesülhetnek a németek, cserébe egy centit se terjeszkedjen a nato feléjük.
Nos,ők betartották a szerződést,ezzel szemben az usa?
91-ben nem ért véget a hh.
 
Status
Not open for further replies.