K
Kopi2000
Guest
Küldök még neked egy másik álhír cáfolatot....https://www.spiegel.de/ausland/nato...ersion-a-1613d467-bd72-4f02-8e16-2cd6d3285295
Oké, fizetős cikk, de pont elég, ha lefordítod a címet.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Küldök még neked egy másik álhír cáfolatot....https://www.spiegel.de/ausland/nato...ersion-a-1613d467-bd72-4f02-8e16-2cd6d3285295
Oké, fizetős cikk, de pont elég, ha lefordítod a címet.
A Spiegel cikk. Sajnálom, h az Azonnali újságírója nem tud németül, vagy nem frissítette a cikket amikor az oroszpártisággal nehezen vádolható Spiegel 2022 februárjában megtalált egy addig ismeretlen dokumentumot és nyilvánosságra hozta.Nem fizetős, én el tudom olvasni végig...
Tényleg megígérte a NATO Oroszországnak, hogy nem lesz keleti bővítés?
Érdemes megnézni, hogy fest Moszkva szemszögéből az elmúlt harminc év története.azonnali.hu
Lol, ez nem azt cáfolja, amit írtam. Brezsnyevet meg azóta az ukránok vallják magukénak, az ő szobrának az eltávolítására "nincs pénz", a Puskin szobrának az eltávolítására viszont meglepő módon van. Ukránék nap mint nap bizonyítják, h melyik örökséget vállalják fel.Küldök még neked egy másik álhír cáfolatot....
Amiket leírsz eredményeket, azok már húsz éve is megvoltak, kezdetlegesebb formában. Internet, ledvilágítás, géntérkép, okoseszköz, VR, mesterséges intelligencia, ezek már húsz-huszonöt éve is léteztek.Hatalmas pörgés volt. Nem nagy dolog a gyors internet? Amikor régen a faluban két telefonvonal volt? Nem nagy dolog a számítógép, amikor egy exceltáblában kiszámljuk azt amit régen az öt éves tervhez hónapokig,évekig számolt egy egész hadseregnyi ember? Nem nagy dolog, hogy némi túlzással egy pendriveon elfér a magyar és egyetemes kultúra jelentős része? Hogy egy házat fényárba borítasz ma annyi energiából, ami egy íróasztalt volt elég megvilágítani régen?
A személyre szabott orvostudomány itt kopogtat, a szenzorok hatalmasat fejlődtek a mobiltelefonoknak, és igen, az applenek hála, aki megteremtette a civil igényt olyan dolgokra, amik régen a legdurvább katonai gépeken voltak csak elképzelhetőek. Az Augmented Reality-s szerelési segédlet pl. a PAK-FA szerelésénél nem tnnek hihetelen fejlődésnek? A 80-as évek Sci-fi-jében élünk...
Aztán az, hogy egy olyan kézirádió ami régen komoly befektetés volt, havi keresettel összemérhető nagyságrend volt, most 1-2 nagyságrenddel olcsóbb? Az elektronikai barkácsolás könnyebb, mint valaha, és nem kell azzal se görcsölni, hogy jajj, hogy táplálom meg, honnan lesz egy jó tápegységem, mert minden telefonhoz csomagolnak (már nem annyira) egy egész jó kapcsolóüzemű tápot, amit az 5V-os (TTL) hobbiprojektedhez használhatsz!
Talán ha az emberek nem csak addig jutnának, hogy kész termékekben várják a megoldást midenre, akkor látnák, mennyi új lehetőség van. Ha nem csak influenszerek szarjai néznék az interneten (akik sokszor áltudománnyal árasztják el azt sajnos), akkor hasznát vennék a világ összes tudásának, ami elérhető! (igaz, egy részét el kell lopni, de az információ szabad akar lenni! Remember, sharing is caring!)
Azoknak a tömegeknek, akik régen sem jártak könyvtárba, ez a végtelen (nagyrészt ingyenes) könyvtár nem érződik fejlődésnek, pedig hatalmas lehetőségeket nyitott meg, de az emberek többsége nem áll kész élni vele.
Én akarok amini atomreaktort a szerelőaknámba. És nagyon kéne Anna Armas virtuális barátnő is.Amiket leírsz eredményeket, azok már húsz éve is megvoltak, kezdetlegesebb formában. Internet, ledvilágítás, géntérkép, okoseszköz, VR, mesterséges intelligencia, ezek már húsz-huszonöt éve is léteztek.
Megállt az idő.
Ezzel szemben 1945 és 1975 között kifejlesztették az atom- és a hidrogénbombát, az atomenergetikát, a szuperszonikus repülést, a műholdakat, az űrhajózást, a Holdraszállást, a számítógépeket, a mikroelektronikát, a lézert és a Marsra eljutó két Viking szonda is digitális fotókat küldött vissza a Földre.
Az akkori fejlődési ív alapján most világbékének, űrkolóniának, repülő autóknak, robotoknak miegyébnek kellene körülvenni minket.
Nyilván, ezek zöme pont azért volt reményteli, mert akkor még nem tudtuk azt, ami tudás azóta felhalmozódott, miszerint ezek nem is annyira könnyen megvalósítható dolgok.
Megállt az idő.
Egyszerűen az van, hogy korunk innovációi kevésbé látványosak, főképp, mert a nevezett 1945-75 közötti érában számos dolgot a gazdasági-emberi racionalitás határán is túltoltunk. Lásd pl.: Concorde-Tu-144. Tudományos-műszaki és politikai szempontból szükséges eredmények voltak, de az emberi igény már nem volt olyan erős, míg gazdasági vonalon egyenesen katasztrófa volt mind a kettő.
Történt ugyanis, hogy az 1973-as olajválságot követően, a politikai-műszaki-tudományos hurráoptimizmust és hedonizmust elkezdte felváltani a gazdasági racionalitás, a pragmatizmus és a marketing. Ezekből szökkent szárba a 2000-es évek után a végül mindent leuraló profitorientált menedzser szemlélet, így azt hiszem kijelenthetjük, hogy a technikai-gazdasági aranyközépút az valahol a 80-as, 90-es évek két évtizedében volt.
Ezért is gondolunk rájuk kellemes nosztalgiával, hiszen ekkortájt még egészségesebb egyensúly volt a kreativitás, a műszaki eredmények, a tudományos lehetőségek, a jövőkép és a gazdasági szempontok, illetve profitigény között.
Mai szemmel.
A napjainkban mindent leuraló profitmaximalizáció elhozta a műszakilag kevésbé rizikós, de biztosabban prosperáló elaprózott, szándékosan befékezett fejlesztések korát. És ez párosul az ötven évvel ezelőttihez képest racionálisabb fejlődési perspektíva.
Ma már senki sem akar a Holdon lakni, vagy a spájzban mini-atomreaktorral áramot termelni, netán a repülőautójával száguldozni, vagy a házi robotjával bájcsevegni.
Cserébe online pornót lehet nézni, vagy közösségi médiafelületen, véleménybuborékban lehet jódolgunkban egy avatar mögé bújva kurvaanyázni, miközben home office-ban excel táblákban számokkal zsonglőrködünk, metrikelünk, riportálunk, trendeket gyártunk és silabizálunk.
ChatGPT-vel kapcsolatban szerintem sokan tényleg valami olyasmire gondolnak, hogy itt a skynet és beindul a szingularitás.Ennyi volt
El nem tudod képzelni mennyire fejlett már a mesterséges intelligencia, de hamarosan meg fogod tudni Forrás: Get Sh*t done @ YouTube https://youtu.be/V-hB-4fnqtMwww.bitchute.com
"
És persze, hogy mindez a nyereség végül megéri-e Oroszországnak, hogy cserébe…
…lett egy még a korábbinál is ellenségesebb szomszédja tele nyugati fegyverekkel
…lesz két új NATO-tagállam a határainál
…elvesztette legfizetőképesebb exportpartnereit az energiapiacon
…ellehetetlenült a fejlett technológia-importja
…a posztszovjet szövetségi rendszerének tagjai elkezdtek eltávolodni tőle
…elégette a 2008 óta zajló fegyverkezés eredményeinek tekintélyes részét"
Szép felsorolás, amelyikből mindegyik igaz egy picit, de szerintem nem fogja megrengetni Oroszországot.
De, akkor most sorold fel, hogy Ukrajna mit is veszített.
Kezdve azzal, hogy cirka 40 milliós országból a legpesszimistább számítások szerint lett 20-25 milliós ország. Az "életképesebbek" (munkaképesek, magasabb szakképzettségűek, szülőképes nők) nagy része elmenekült és egy bizonyos idő múlva esze ágában sem lesz visszamenni.
Mondhatod, hogy a lerombolt dolgokat a hatalmas nyugati tőkeinjekcióval nagyon rövid időn belül újraépíthetik mindent és jobb lesz, mint új korában.
Csak, ha az oroszok meg tudják tartani az eddig elfoglalt területeket akkor mi is marad? Igazad van a terület ~75%-a megmarad.
Feltettem a kérdést a chatGPT-nek ( egy emberi beszéd megértésére készített program ami az OpenAI fejlesztett ki, akinek többek között Elon Muks is az alapítója ), hogy: A globális politikai játéktérben mi a 10 legfontosabb előrejelzés ebben az évben?Hatalmas pörgés volt. Nem nagy dolog a gyors internet? Amikor régen a faluban két telefonvonal volt? Nem nagy dolog a számítógép, amikor egy exceltáblában kiszámljuk azt amit régen az öt éves tervhez hónapokig,évekig számolt egy egész hadseregnyi ember? Nem nagy dolog, hogy némi túlzással egy pendriveon elfér a magyar és egyetemes kultúra jelentős része? Hogy egy házat fényárba borítasz ma annyi energiából, ami egy íróasztalt volt elég megvilágítani régen?
A személyre szabott orvostudomány itt kopogtat, a szenzorok hatalmasat fejlődtek a mobiltelefonoknak, és igen, az applenek hála, aki megteremtette a civil igényt olyan dolgokra, amik régen a legdurvább katonai gépeken voltak csak elképzelhetőek. Az Augmented Reality-s szerelési segédlet pl. a PAK-FA szerelésénél nem tnnek hihetelen fejlődésnek? A 80-as évek Sci-fi-jében élünk...
Aztán az, hogy egy olyan kézirádió ami régen komoly befektetés volt, havi keresettel összemérhető nagyságrend volt, most 1-2 nagyságrenddel olcsóbb? Az elektronikai barkácsolás könnyebb, mint valaha, és nem kell azzal se görcsölni, hogy jajj, hogy táplálom meg, honnan lesz egy jó tápegységem, mert minden telefonhoz csomagolnak (már nem annyira) egy egész jó kapcsolóüzemű tápot, amit az 5V-os (TTL) hobbiprojektedhez használhatsz!
Talán ha az emberek nem csak addig jutnának, hogy kész termékekben várják a megoldást midenre, akkor látnák, mennyi új lehetőség van. Ha nem csak influenszerek szarjai néznék az interneten (akik sokszor áltudománnyal árasztják el azt sajnos), akkor hasznát vennék a világ összes tudásának, ami elérhető! (igaz, egy részét el kell lopni, de az információ szabad akar lenni! Remember, sharing is caring!)
Azoknak a tömegeknek, akik régen sem jártak könyvtárba, ez a végtelen (nagyrészt ingyenes) könyvtár nem érződik fejlődésnek, pedig hatalmas lehetőségeket nyitott meg, de az emberek többsége nem áll kész élni vele.
Ez nem tanul uj dolgokat, a tanitaskori adathalmazbol dolgozik.Feltettem a kérdést a chatGPT-nek ( egy emberi beszéd megértésére készített program ami az OpenAI fejlesztett ki, akinek többek között Elon Muks is az alapítója ), hogy: A globális politikai játéktérben mi a 10 legfontosabb előrejelzés ebben az évben?
Erre 1m3s alatt a következő választ dobta ki:
1. Az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi háború folytatódik, és a két ország közötti kapcsolatok továbbra is feszültek maradnak.
2. Az Egyesült Államok és Oroszország közötti kapcsolatok továbbra is feszültek maradnak, és a két ország közötti konfliktusok továbbra is fennállnak.
3. A Brexit folytatódik, és a brit kormány továbbra is küzd a megállapodás eléréséért.
4. Az Egyesült Államok és Irán közötti kapcsolatok továbbra is feszültek maradnak, és a két ország közötti konfliktusok továbbra is fennállnak.
5. A Közel-Keleti régióban a biztonsági helyzet továbbra is instabil marad.
6. A Kínai Népköztársaság továbbra is erősíti a hatalmát a régióban.
7. A globális gazdasági növekedés továbbra is lassú marad.
8. A klímaváltozás továbbra is komoly kihívást jelent a világ számára.
9. A világ országai továbbra is küzdenek a terrorizmus ellen.
10. Az Egyesült Államok és Európa közötti kapcsolatok továbbra is feszültek maradnak.
Ha volt egy kezdeti adathalmaz amiből tanulni tudott, akkor semm nem fogja megakadályozni a fejlesztőket, hogy tovább tanítsák a rendszerüket, és szerintem most is ezt csinálják. Mondjuk olyanokkal sikerült kiakasztanom, amikor ellentmondásokat próbáltam vele kerestetni. ( pár napja tesztelem )Ez nem tanul uj dolgokat, a tanitaskori adathalmazbol dolgozik.
Feltettem a kérdést a chatGPT-nek ( egy emberi beszéd megértésére készített program ami az OpenAI fejlesztett ki, akinek többek között Elon Muks is az alapítója ), hogy: A globális politikai játéktérben mi a 10 legfontosabb előrejelzés ebben az évben?
Erre 1m3s alatt a következő választ dobta ki:
1. Az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi háború folytatódik, és a két ország közötti kapcsolatok továbbra is feszültek maradnak.
2. Az Egyesült Államok és Oroszország közötti kapcsolatok továbbra is feszültek maradnak, és a két ország közötti konfliktusok továbbra is fennállnak.
3. A Brexit folytatódik, és a brit kormány továbbra is küzd a megállapodás eléréséért.
4. Az Egyesült Államok és Irán közötti kapcsolatok továbbra is feszültek maradnak, és a két ország közötti konfliktusok továbbra is fennállnak.
5. A Közel-Keleti régióban a biztonsági helyzet továbbra is instabil marad.
6. A Kínai Népköztársaság továbbra is erősíti a hatalmát a régióban.
7. A globális gazdasági növekedés továbbra is lassú marad.
8. A klímaváltozás továbbra is komoly kihívást jelent a világ számára.
9. A világ országai továbbra is küzdenek a terrorizmus ellen.
10. Az Egyesült Államok és Európa közötti kapcsolatok továbbra is feszültek maradnak.
Ezért is tettem fel neki ilyen kérdést. Mert erre is kíváncsi voltam, hogy vajon már eleve oktatnak neki valamiféle világnézetet.Ez nekem meglepően jó.
Csodálkozom, hogy még nem látható ebben is a közvéleményre szabott média-diktatórikus befolyásolási folyamat a "szokásos" erővel.
Hibáztak!
.
Ma már senki sem akar a Holdon lakni
Persze, de hogy az ukán konfliktusról hallgat, az nem feltétlen jelent a "kognitív képességeiről" (erősen idézőjelben) rosszat.Ha volt egy kezdeti adathalmaz amiből tanulni tudott, akkor semm nem fogja megakadályozni a fejlesztőket, hogy tovább tanítsák a rendszerüket, és szerintem most is ezt csinálják. Mondjuk olyanokkal sikerült kiakasztanom, amikor ellentmondásokat próbáltam vele kerestetni. ( pár napja tesztelem )
Ebben biztos, hogy tévedsz. Nekem kéne egy házi atomerőmű. Sőt, egyik más topikban többen épp a robottal bájcsevegnek a geopolitikáról!Ma már senki sem akar a Holdon lakni, vagy a spájzban mini-atomreaktorral áramot termelni, netán a repülőautójával száguldozni, vagy a házi robotjával bájcsevegni.
Persze, "guided training"-et kapott. pl:Ezért is tettem fel neki ilyen kérdést. Mert erre is kíváncsi voltam, hogy vajon már eleve oktatnak neki valamiféle világnézetet.
Nemsokára jön majd az a fejezet a narratívában, hogy “de hát a budapest memorandum nem rendelkezett arról, hogy milyen NGO-k hogyan kavarják majd a szart!”.A Budapesti Memorandumot már a 2004-es narancsforradalommal felrúgták az amerikaiak, amit követett a 2013-as fehérorosz kísérlet. A majdannal pedig minden megváltozott, az összes ilyen egyezmény kuka.
Csak hülye amerikaiak és fukuyamák hiszik, hogy a történelemnek vége, és innentől az egyezmények, szerződések kőbe vésett dolgok amíg világ a világ, és azt mindig lehet lobogtatni a másik félnek, miközben mi felrúgunk mindent.