[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Szerintem is általában eléggé pragmatikusak. És ha hiszed, ha nem, tökre akarja a többségük a NATO-tagságot is. Ugyanis az oroszok eléggé kicsapták náluk a viccrelét az elmúlt évben. Valszeg kiújulhatott a PTSD-jük velük kapcsolatban.
Tudod ahogy Kastély Robi mondja mindig. Innen Magyarországról nekem mindegy mit csinálnak a fő újságjaik az is mindegy megmarad e finnország, innen távolról, kívülről reálisan nézem a dolgokat. Csakúgy mint az ukrán háborút. Csak ugye a realista nézőpont ellensége az ami gazdinak!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 353
55 943
113
Te ismersz amúgy afféle "hülye" finneket? Már csak azért, mert nekem akad egy finn cimbim és már a múltkori, számomra a finnek tekintetében a mostanihoz hasonlóan erősen megalapozatlannak tűnő kommented-véleményed után megkérdeztem tőle azt a "ha jönnek az oroszok, akkor most már instant meg fogják adni magukat nekik" dolgot. Persze úgy kérdeztem, hogy lehetőleg ne járassam le a magyarokat a szemében, mert egyelőre még csak az oroszokat és a románokat utálja (na meg Lukán szoktunk együtt röhögni, pláne a favágós performansza óta). Nos, azt mondta, hogy a finnek többsége nagyon egységes ebben és kurvára nem fognak becsicskulni a ruszkiknak, hanem utolsó vérig harcolnának.




Helyes,kell a pénz yachtokra a vízen túl a pentagon beszállítóinak,ne kíméljék magukat. ;)
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 200
113
Te ismersz amúgy afféle "hülye" finneket? Már csak azért, mert nekem akad egy finn cimbim és már a múltkori, számomra a finnek tekintetében a mostanihoz hasonlóan erősen megalapozatlannak tűnő kommented-véleményed után megkérdeztem tőle azt a "ha jönnek az oroszok, akkor most már instant meg fogják adni magukat nekik" dolgot. Persze úgy kérdeztem, hogy lehetőleg ne járassam le a magyarokat a szemében, mert egyelőre még csak az oroszokat és a románokat utálja (na meg Lukán szoktunk együtt röhögni, pláne a favágós performansza óta). Nos, azt mondta, hogy a finnek többsége nagyon egységes ebben és kurvára nem fognak becsicskulni a ruszkiknak, hanem utolsó vérig harcolnának.
De miért támadnak meg az oroszok a finneket? Finnország nem Ukrajna? Mit nyernének vele?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 860
47 405
113
De miért támadnak meg az oroszok a finneket? Finnország nem Ukrajna? Mit nyernének vele?
Ez itt a jó kérdés, nem az hogy mennyire harcolnának ebben az esetben a finnek az utolsó vérig!

Nyilván harcolnának keményen a finnek bármilyen külső agresszor ellen, ahogy szerintem mi is, jobb híján.
Arra hogy Oroszország magától, kikényszerítés nélkül megtámadja őket, konkrétan én semmi esélyt nem látok. Ne csináljunk már úgy, mint akik nem látják azt hogy Ukrajna páros lábbal stoplissal szállt bele USA ösztökélésre az oroszokba az előtt, hogy azok sok vicsorgás, évekig tartó figyelmeztetés, ökölrázás után tényleg rábasztak az asztalra!

Ha elkezdenek oroszokat irtani, vegzálni, atomütőerőért, külföldi csapatokért kiáltanak az oroszokkal közös határaikra, akkor, majd AKKOR lesz ennek a kérdésnek relevanciája, hogy mennyire hajlandó elmenni egy átlag Finn egy oroszokkal vívandó háborúban.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 462
63 940
113
Finnország nagy nyertese volt a Hidegháború idején annak, hogy a nyugati-európai országok közül ők voltak a Szovjetúnió és az egész KGST egyik legnagyobb gazdasági partnerei.
Masodik Világháború ide, vagy oda.
És ennek közelmúltig tartó egyenes ági következménye a finnországi Roszatom atomerőmű projekt volt.

Az új WEF/Blackrock közeli finn kormány narratívájából ez a kis, 75 éven át tartó semmiség most teljesen ki lett törölve, finn-orosz relációban csak a dicső 1940-es téli háború oroszverő győzelme propagált.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 461
93
Finnország nagy nyertese volt a Hidegháború idején annak, hogy a nyugati-európai országok közül ők voltak a Szovjetúnió és az egész KGST egyik legnagyobb gazdasági partnerei.
Masodik Világháború ide, vagy oda.
És ennek közelmúltig tartó egyenes ági következménye a finnországi Roszatom atomerőmű projekt volt.

Az új WEF/Blackrock közeli finn kormány narratívájából ez a kis, 75 éven át tartó semmiség most teljesen ki lett törölve, finn-orosz relációban csak a dicső 1940-es téli háború oroszverő győzelme propagált.
Csak azt felejtik el, hogy a párizsi békeszerződés mit tartalmazott a náci németországgal szövetséges finnekre nézve, amit az elmúlt 33 évben folyamatosan rúgnak fel. Az oroszok/szovjetek jó fejek voltak, Hanko-t is visszaadták már az 50-es években, nem palávereztek az úkrafegyverkezés miatt sem.

Ugye a történelmet a győztesek írják, de most úgy néz ki, hogy a győztesek egyik fele újra akarja írni azt. Ha Hitlert lehetne rehabilitálni, ezek megtennék, de majd még simán kihozhatnak olyan narratívát, hogy a németek már akkor is csak a gonosz oroszoktól akarták védeni európát, és a csúnya franciák és angolok nem segítettek, a patás Hitler ezért tudta félrevenni a németek nemes küzdelmét.

Más:
Szerintetek hogyan alakulna a nyugati hozzáállás és narratíva, ha az oroszoknak egy offenzívával sikerülne lezárni a lengyel határt, és elzárnák a nyugati fegyverek, pénz, és a politikusnak álcázott katasztrófaturisták útját?
Vajon a latorállamok elkezdenék követelni a hadbalépést, és a lengyel határ mellett koncentrált orosz erők bombázását? Vagy belátnák végre, hogy vége, ennyi, ukrajna orosz volt és az is marad, és ideje leülni tárgyalni, hogy hátha egy Észtországgal és egy Transznyisztriával ki lehet egyezni velük?
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and Pogány

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 624
17 986
113
Csak azt felejtik el, hogy a párizsi békeszerződés mit tartalmazott a náci németországgal szövetséges finnekre nézve, amit az elmúlt 33 évben folyamatosan rúgnak fel. Az oroszok/szovjetek jó fejek voltak, Hanko-t is visszaadták már az 50-es években, nem palávereztek az úkrafegyverkezés miatt sem.

Ugye a történelmet a győztesek írják, de most úgy néz ki, hogy a győztesek egyik fele újra akarja írni azt. Ha Hitlert lehetne rehabilitálni, ezek megtennék, de majd még simán kihozhatnak olyan narratívát, hogy a németek már akkor is csak a gonosz oroszoktól akarták védeni európát, és a csúnya franciák és angolok nem segítettek, a patás Hitler ezért tudta félrevenni a németek nemes küzdelmét.

Más:
Szerintetek hogyan alakulna a nyugati hozzáállás és narratíva, ha az oroszoknak egy offenzívával sikerülne lezárni a lengyel határt, és elzárnák a nyugati fegyverek, pénz, és a politikusnak álcázott katasztrófaturisták útját?
Vajon a latorállamok elkezdenék követelni a hadbalépést, és a lengyel határ mellett koncentrált orosz erők bombázását? Vagy belátnák végre, hogy vége, ennyi, ukrajna orosz volt és az is marad, és ideje leülni tárgyalni, hogy hátha egy Észtországgal és egy Transznyisztriával ki lehet egyezni velük?
A nyugati hozzáállás már így is eléggé megosztott,csak egyenlőre a józan gondolkodókat elhallgattatják. A lengyel idiotizmusnak meg nem igazán van határa. Azon csak egy valami segítene,egy német-orosz koalíció.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 860
47 405
113
A nyugati hozzáállás már így is eléggé megosztott,csak egyenlőre a józan gondolkodókat elhallgattatják. A lengyel idiotizmusnak meg nem igazán van határa. Azon csak egy valami segítene,egy német-orosz koalíció.

Vajon a latorállamok elkezdenék követelni a hadbalépést, és a lengyel határ mellett koncentrált orosz erők bombázását? Vagy belátnák végre, hogy vége, ennyi, ukrajna orosz volt és az is marad, és ideje leülni tárgyalni, hogy hátha egy Észtországgal és egy Transznyisztriával ki lehet egyezni velük?

Én mostanra a legrosszabb forgatókönyveket tartom a legreálisabbnak, szerintem kb. így is, úgy is neki fogják terelni az EU-t az oroszoknak, ez a cél, nekem ez egyre világosabb.

Ne legyen igazam!
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 860
47 405
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 860
47 405
113
Medvegyev teljesen megbolondult az elmúlt 1 évben ! Ő volt az Putyin oldalán aki mindig sokkal visszafogottabb volt !
Most a rossz zsaru szerepét osztották rá, ez egyértelmű, igen. Zsirinovszkij halála után Ő tölti be a fenyegető ököl szerepét az orosz portfólióban.

Régen valóban Ő volt a mérsékelt/visszafogottabb szereplő igen, egy éve meg megvadult teljesen, ezt jól látod szerintem is, csak azt kell észrevenni, hogy szerepet játszanak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 860
47 405
113
Vagy csak motiválni akarják az oroszok a Nyugatot, hogy jobb lesz kiegyezni Putyinnal, mert a potenciális "trónörökös" csak rosszabb lesz.
Nyilván, ahogy mondtam, most Ő tölti be azt a szerepet kifelé amit évtizedekig Zsirinovszkij, lássák nyugaton hogy Putyó egy galamb - diplomata - aki utána jön/másik alternatíva lehet az meg egy tipikus James Bond fő gonosz, aki egyből nyomná a pirosat!
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
618
7 461
93
Medvegyev teljesen megbolondult az elmúlt 1 évben ! Ő volt az Putyin oldalán aki mindig sokkal visszafogottabb volt !
Ebben most nem értünk egyet. Medvegyev realista, míg Putyin még mindig csemberlenkedik a nyugattal.
Mi lenne bolondság abban, amit mondott?

ellenségeink a végtelenségig megpróbálnak majd minket kifárasztani vagy akár elpusztítani. És ehhez elég fegyverük van. Ha kell, újak gyártásába is belekezdhetnek"
stimmel

egy elhúzódó konfliktus esetén egy adott pillanatban új katonai szövetség alakulhat ki, amely azokat az országokat foglalja magában, amelyeknek elegük van az amerikaiakból

stimmel

a világ akkor lesz ismét egyensúlyban, ha az Egyesült Államok elhagyja Európát
ez is stimmel.

Medvegyev pont azért veszélyes, mert ő reálisan látja a dolgokat, míg Putyin még mindig abban bízik, hogy ezek majd leülnek vele tárgyalni, és aztán business as usual. De ilyen már nem lesz.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 383
26 745
113
Te ismersz amúgy afféle "hülye" finneket? Már csak azért, mert nekem akad egy finn cimbim és már a múltkori, számomra a finnek tekintetében a mostanihoz hasonlóan erősen megalapozatlannak tűnő kommented-véleményed után megkérdeztem tőle azt a "ha jönnek az oroszok, akkor most már instant meg fogják adni magukat nekik" dolgot. Persze úgy kérdeztem, hogy lehetőleg ne járassam le a magyarokat a szemében, mert egyelőre még csak az oroszokat és a románokat utálja (na meg Lukán szoktunk együtt röhögni, pláne a favágós performansza óta). Nos, azt mondta, hogy a finnek többsége nagyon egységes ebben és kurvára nem fognak becsicskulni a ruszkiknak, hanem utolsó vérig harcolnának.
Elfogadva azt, amit írsz, pár dolgot mondanák, illetve kérdeznék.
1. A svédeket nem utálják, hiszen nagyon sokáig ők tartották megszállva Finnországot?
2. Szerintem rosszul kérdeztél, már a kérdés felvetés is nem a valós helyzetre épül. Miért támadnák meg őket az oroszok? Mit akarnának tőlük, hiszen elvileg semlegesek.
3. Ennyire átmossa a finnek agyát a kormányuk, EU, nyugati média? Régóta nagyon is normális viszonyuk volt Oroszországgal, amit az új narratívájuk szembe pisil. Ők szomszédosak a "nagy testvérrel", akivel azért inkább érdemes jóban lenni, mint ellenségeskedni, ezt az ukrán balhé is megmutatta, vagy egy lapra akarnak mindent feltenni.
4. A NATO tagság részükről nem csak védelmet, de hatalmas kockázatot is jelent. Ők lennének az első vonalban.
5. Ha nincs a Szovjetunió, lehetséges, hogy még mindig svéd fennhatóság alatt lennének.
6. Én úgy tudom (javítson ki bárki, ha nem igaz), hogy Sztálin területcserét szeretett volna.
7. Az ukrán balhé hátterében lévő okok, teljesen mások mással szemben. Alapvetően csak az ukrán vezetés "harcolta ki" magának ezt a helyzetet, a grúz tanulságokat figyelmen kívül hagyva USA hátszéllel.
8. Szerintem ne legyenek illuzióink arra vonatkozóan, hogy a finnek is ugyanolyan beáldozhatóak lennének, mint az ukránok.
9. A svédek olyan nagy barátai lettek a finneknek (mint Mi és a románok), hogy együtt mennek a NATO-ba, vagy ez nem számít?
 
Status
Not open for further replies.