[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 166
10 561
113

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
A BRICS-országok a felelősek a dollár globális uralmának végéért
Rebekah Koffler
Közzétéve: 2023. szept. 23., 1:30 p.m. ET

Közel 15 évvel azután, hogy 2009-ben megalakult a nagy feltörekvő gazdaságokat tömörítő BRICS-koalíció, a csoport még mindig nem érte el azt a célját, hogy kiszorítsa az amerikai dollárt a domináns globális valuta szerepéből.
Az eredetileg Brazíliát, Oroszországot, Indiát, Kínát és Dél-Afrikát tömörítő szövetség azonban a közelmúltban Dél-Afrikában tartott csúcstalálkozóján jelentős lépést tett a közös valutával kapcsolatos izmok mozgósítása felé.
Hat új tag - Szaúd-Arábia, Irán, Etiópia, Egyiptom, Argentína és az Egyesült Arab Emírségek - csatlakozott a szervezethez, hogy csökkentsék a dollár évtizedek óta tartó dominanciáját, és megszüntessék a dollár használatát a világkereskedelemben még mindig meghatározó egyetlen árucikk, az olaj fizetőeszközeként.
A világgazdaság "dollármentesítésének" veszélyes következményei lehetnek az Egyesült Államokra nézve.
A dollárnak a világ legfontosabb tartalékvalutájaként betöltött szerepe az alapja Amerika globális vezető szerepének.
A dollárizáció az USA-nak túl nagy befolyást biztosít a nemzetközi pénzügyi politikák alakításában, és arra kényszeríti a globális közösséget, hogy alkalmazkodjon a Washingtonban hozott gazdasági döntésekhez - és nem fordítva.
A legfontosabb, hogy a példátlan globális konfliktusok idején a dollár jelentőségének csökkenése lehetővé tenné, hogy az olyan gazember nemzetek, mint Irán és Oroszország, immunisak legyenek a geopolitikai rossz viselkedésre válaszul hozott szankciókkal szemben.
A dollár gyengülésének itthon is súlyos következményei lennének.
A valuta iránti alacsonyabb kereslet olcsóbbá teheti az exportot, de ez csökkentené a dollár vásárlóerejét és aláásná a stabilitásába vetett bizalmat.
Az ebből eredő magasabb kamatlábak és infláció ártana a részvénypiacnak, és sokkal nehezebbé tenné a hatalmas szövetségi hiány finanszírozására irányuló hitelfelvételt.
Amint azt a BRICS-csúcstalálkozó világossá tette, a blokk befolyása az olajpiacon még soha nem volt ekkora.
Ez példátlan hatalmat adott nekik ahhoz, hogy végül saját hazai valutájukkal váltsák fel a dollárt a globális energiapiacokon.
Nézze meg alaposan, milyen szelektív megközelítéssel bővítette a szövetség a tagságát.
Bár a blokk nem közölt részleteket a konkrét felvételi kritériumokról, a kiválasztás egyértelműen energiaközpontú.
A több mint 40 pályázó országból idén csak hatot fogadtak el - olyan jelentős gazdaságok, mint Törökország és Indonézia, feltűnően kimaradtak.
A Nyugat-ellenes szövetségben most a világ hat legnagyobb olajtermelője - Szaúd-Arábia, Oroszország, Kína, Brazília, Irán és az Egyesült Arab Emírségek - vesz részt.
A világ két legnagyobb olajimportőre - Kína és India - is benne van.
A Kpler árupiaci elemző cég adatai szerint az utóbbi kettő - Ázsia legnagyobb, illetve harmadik legnagyobb gazdasága - a világ nyersolajának több mint 40%-át importálja.
Bár az olajkereskedelem 90%-át jelenleg dollárban bonyolítják le, egyre nagyobb számban bonyolítják kínai jüanban és orosz rubelben.
India például elkezdett jüanban fizetni az orosz olajimportért, és Kína is jüannal kezdett fizetni Oroszországnak a legtöbb energiaimportért az idei első negyedévben - írja a Reuters.
Lehet, hogy Szaúd-Arábia új a BRICS-ben, de már összejátszik Oroszországgal a kőolajtermelés csökkentése érdekében, aminek eredményeképpen az olaj ebben a hónapban 10 hónapos csúcsra emelkedett.
A Nemzetközi Energiaügynökség nemrégiben kiadott jelentése szerint ez a csökkentés "jelentős ellátási hiányhoz" vezethet az év hátralévő részében, ami magasan tartja a gázárakat és táplálja az inflációt.
A BRICS-országok újonnan csatlakozott országai közül figyelemre méltó, hogy sokan olyan autoriter rezsimek, amelyek jól ismerik az amerikai szankciók erejét.
Irán természetesen évek óta küzd velük.
A szaúdiak - bár az USA fontos szövetségesei - el akarják kerülni a Biden által októberben, az OPEC+ által bejelentett nagymértékű termeléscsökkentés után kért "következményeket".
Még 2020-ban Biden azzal is fenyegetőzött, hogy "páriává" teszi a királyságot Dzsamál Khashoggi szaúdi újságíró meggyilkolása miatt.
Természetesen nem a gazdaság az elsődleges mozgatórugó az olyan külföldi autokraták döntései mögött, mint az Oroszországot, Kínát és Iránt irányítók.
A hatalom megőrzése, a polgári szabadságjogok elnyomása és a rezsim stabilitásának biztosítása motiválja őket leginkább.
Azzal, hogy Washingtont kizárja a kereskedelemből és a diplomáciából, a BRICS-tagság lehetővé teszi a gazember nemzetek számára, hogy felborítsák a képességünket, hogy "fegyverként" használjuk a dollárt, mint eszközt az olyan rosszfiúk megbüntetésére, mint Putyin.
Az USA évtizedek óta alkalmaz szankciókat, a katonai beavatkozás helyett olyan tekintélyelvű rezsimekkel szemben, mint Irán, Észak-Korea és most Oroszország.
A Fehér Ház például 600 milliárd dollárnyi orosz vagyont foglalt le az ukrajnai inváziót követően.
Biden emellett eltávolította Oroszországot a SWIFT, a nemzetközi pénzátutalási rendszerből, sokkoló hullámokat küldve a Fehér Ház haragjának kitett nem nyugati országoknak.
De a szankciók, bármilyen erőteljesek is legyenek, hatástalannak bizonyultak. Kína és India - mindkettő még nem ítélte el Oroszországot az ukrajnai invázió miatt - továbbra is áramoltatta Moszkva energiabevételeit, segítve ezzel Putyin hadigépezetének finanszírozását, és kiemelve a BRICS-együttműködés erejét.
Mohammed bin Szalmán szaúdi koronaherceg élen jár a nemzet olajkitermelésének csökkentésében, ami hozzájárult ahhoz, hogy a kőolaj ára 10 hónapja a legmagasabb szintre emelkedett.
A BRICS-országok már most is jelentős jelenléttel rendelkeznek a világgazdaságban.
Több mint 3 milliárdos közös népességükkel és a világ GDP-jének 31,5%-ával félelmetes kihívói a világ vezető gazdasági szuperhatalmait tömörítő G7 blokknak.
A G7-ek részesedése a globális GDP-ből például jelenleg 30%, és a Statista kutatása szerint 2027-re 27,95%-ra fog csökkenni.
A dollár dominanciája számos nem nyugati országot arra késztetett, hogy egyesítse erőit, és ellensúlyt alakítson ki a nyugati gazdasági hegemóniával szemben.
Elegük lett abból, hogy Washington a zöldhasút inkább geopolitikai, mintsem gazdasági eszközként használja, a BRICS-országok végre kidolgozták saját gazdasági hadviselési játékkönyvüket.
És ezt most már bármikor ellenünk fordíthatják.

Rebekah Koffler a Doctrine & Strategy Consulting elnöke, a DIA volt hírszerző tisztje és a "Putyin játékkönyve" című könyv szerzője: Oroszország titkos terve Amerika legyőzésére" című könyvének szerzője.



USA, DSC, DIA MESÉK:

- olyan gazember nemzetek, mint Irán és Oroszország
Más nemzetek nem gazember nemzetek? A gyarmatosítók? A tavaszozók? A szankciózók?

  • Szaúd-Arábia már összejátszik Oroszországgal
  • Biden azzal is fenyegetőzött, hogy "páriává" teszi a királyságot
A páriák bemutattak Bidének?

a BRICS-tagság lehetővé teszi a gazember nemzetek számára, hogy felborítsák a képességünket, hogy "fegyverként" használjuk a dollárt, mint eszközt az olyan rosszfiúk megbüntetésére.
A rosszfiúk és bandája nem szívelve a büntetősösdit, visszaüt.

- Törökország és Indonézia, feltűnően kimaradtak.
Etiópia, Egyiptom, Argentína meg bekerültek, nem feltúnő? Vajon miért?

- Több mint 3 milliárdos közös népességükkel és a világ GDP-jének 31,5%-ával félelmetes kihívói a világ vezető gazdasági szuperhatalmait tömörítő G7 blokknak, akik részesedése a globális GDP-ből például jelenleg 30%, és a Statista kutatása szerint 2027-re 27,95%-ra fog csökkenni.
Hát ez nagy baj: a G7 kisebbségbe került, a következő BRICS bővítés után meg már joggal kérdezik, mit pattog az EU + USA?

- Doctrine & Strategy Consulting elnöke, a DIA volt hírszerző tisztje
Látom a vezéreszmék megvannak, de ezekhez az állásokhoz nem kéne egy kis ész is?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 209
57 514
113
A BRICS-országok a felelősek a dollár globális uralmának végéért
Rebekah Koffler
Közzétéve: 2023. szept. 23., 1:30 p.m. ET

Közel 15 évvel azután, hogy 2009-ben megalakult a nagy feltörekvő gazdaságokat tömörítő BRICS-koalíció, a csoport még mindig nem érte el azt a célját, hogy kiszorítsa az amerikai dollárt a domináns globális valuta szerepéből.
Az eredetileg Brazíliát, Oroszországot, Indiát, Kínát és Dél-Afrikát tömörítő szövetség azonban a közelmúltban Dél-Afrikában tartott csúcstalálkozóján jelentős lépést tett a közös valutával kapcsolatos izmok mozgósítása felé.
Hat új tag - Szaúd-Arábia, Irán, Etiópia, Egyiptom, Argentína és az Egyesült Arab Emírségek - csatlakozott a szervezethez, hogy csökkentsék a dollár évtizedek óta tartó dominanciáját, és megszüntessék a dollár használatát a világkereskedelemben még mindig meghatározó egyetlen árucikk, az olaj fizetőeszközeként.
A világgazdaság "dollármentesítésének" veszélyes következményei lehetnek az Egyesült Államokra nézve.
A dollárnak a világ legfontosabb tartalékvalutájaként betöltött szerepe az alapja Amerika globális vezető szerepének.
A dollárizáció az USA-nak túl nagy befolyást biztosít a nemzetközi pénzügyi politikák alakításában, és arra kényszeríti a globális közösséget, hogy alkalmazkodjon a Washingtonban hozott gazdasági döntésekhez - és nem fordítva.
A legfontosabb, hogy a példátlan globális konfliktusok idején a dollár jelentőségének csökkenése lehetővé tenné, hogy az olyan gazember nemzetek, mint Irán és Oroszország, immunisak legyenek a geopolitikai rossz viselkedésre válaszul hozott szankciókkal szemben.
A dollár gyengülésének itthon is súlyos következményei lennének.
A valuta iránti alacsonyabb kereslet olcsóbbá teheti az exportot, de ez csökkentené a dollár vásárlóerejét és aláásná a stabilitásába vetett bizalmat.
Az ebből eredő magasabb kamatlábak és infláció ártana a részvénypiacnak, és sokkal nehezebbé tenné a hatalmas szövetségi hiány finanszírozására irányuló hitelfelvételt.
Amint azt a BRICS-csúcstalálkozó világossá tette, a blokk befolyása az olajpiacon még soha nem volt ekkora.
Ez példátlan hatalmat adott nekik ahhoz, hogy végül saját hazai valutájukkal váltsák fel a dollárt a globális energiapiacokon.
Nézze meg alaposan, milyen szelektív megközelítéssel bővítette a szövetség a tagságát.
Bár a blokk nem közölt részleteket a konkrét felvételi kritériumokról, a kiválasztás egyértelműen energiaközpontú.
A több mint 40 pályázó országból idén csak hatot fogadtak el - olyan jelentős gazdaságok, mint Törökország és Indonézia, feltűnően kimaradtak.
A Nyugat-ellenes szövetségben most a világ hat legnagyobb olajtermelője - Szaúd-Arábia, Oroszország, Kína, Brazília, Irán és az Egyesült Arab Emírségek - vesz részt.
A világ két legnagyobb olajimportőre - Kína és India - is benne van.
A Kpler árupiaci elemző cég adatai szerint az utóbbi kettő - Ázsia legnagyobb, illetve harmadik legnagyobb gazdasága - a világ nyersolajának több mint 40%-át importálja.
Bár az olajkereskedelem 90%-át jelenleg dollárban bonyolítják le, egyre nagyobb számban bonyolítják kínai jüanban és orosz rubelben.
India például elkezdett jüanban fizetni az orosz olajimportért, és Kína is jüannal kezdett fizetni Oroszországnak a legtöbb energiaimportért az idei első negyedévben - írja a Reuters.
Lehet, hogy Szaúd-Arábia új a BRICS-ben, de már összejátszik Oroszországgal a kőolajtermelés csökkentése érdekében, aminek eredményeképpen az olaj ebben a hónapban 10 hónapos csúcsra emelkedett.
A Nemzetközi Energiaügynökség nemrégiben kiadott jelentése szerint ez a csökkentés "jelentős ellátási hiányhoz" vezethet az év hátralévő részében, ami magasan tartja a gázárakat és táplálja az inflációt.
A BRICS-országok újonnan csatlakozott országai közül figyelemre méltó, hogy sokan olyan autoriter rezsimek, amelyek jól ismerik az amerikai szankciók erejét.
Irán természetesen évek óta küzd velük.
A szaúdiak - bár az USA fontos szövetségesei - el akarják kerülni a Biden által októberben, az OPEC+ által bejelentett nagymértékű termeléscsökkentés után kért "következményeket".
Még 2020-ban Biden azzal is fenyegetőzött, hogy "páriává" teszi a királyságot Dzsamál Khashoggi szaúdi újságíró meggyilkolása miatt.
Természetesen nem a gazdaság az elsődleges mozgatórugó az olyan külföldi autokraták döntései mögött, mint az Oroszországot, Kínát és Iránt irányítók.
A hatalom megőrzése, a polgári szabadságjogok elnyomása és a rezsim stabilitásának biztosítása motiválja őket leginkább.
Azzal, hogy Washingtont kizárja a kereskedelemből és a diplomáciából, a BRICS-tagság lehetővé teszi a gazember nemzetek számára, hogy felborítsák a képességünket, hogy "fegyverként" használjuk a dollárt, mint eszközt az olyan rosszfiúk megbüntetésére, mint Putyin.
Az USA évtizedek óta alkalmaz szankciókat, a katonai beavatkozás helyett olyan tekintélyelvű rezsimekkel szemben, mint Irán, Észak-Korea és most Oroszország.
A Fehér Ház például 600 milliárd dollárnyi orosz vagyont foglalt le az ukrajnai inváziót követően.
Biden emellett eltávolította Oroszországot a SWIFT, a nemzetközi pénzátutalási rendszerből, sokkoló hullámokat küldve a Fehér Ház haragjának kitett nem nyugati országoknak.
De a szankciók, bármilyen erőteljesek is legyenek, hatástalannak bizonyultak. Kína és India - mindkettő még nem ítélte el Oroszországot az ukrajnai invázió miatt - továbbra is áramoltatta Moszkva energiabevételeit, segítve ezzel Putyin hadigépezetének finanszírozását, és kiemelve a BRICS-együttműködés erejét.
Mohammed bin Szalmán szaúdi koronaherceg élen jár a nemzet olajkitermelésének csökkentésében, ami hozzájárult ahhoz, hogy a kőolaj ára 10 hónapja a legmagasabb szintre emelkedett.
A BRICS-országok már most is jelentős jelenléttel rendelkeznek a világgazdaságban.
Több mint 3 milliárdos közös népességükkel és a világ GDP-jének 31,5%-ával félelmetes kihívói a világ vezető gazdasági szuperhatalmait tömörítő G7 blokknak.
A G7-ek részesedése a globális GDP-ből például jelenleg 30%, és a Statista kutatása szerint 2027-re 27,95%-ra fog csökkenni.
A dollár dominanciája számos nem nyugati országot arra késztetett, hogy egyesítse erőit, és ellensúlyt alakítson ki a nyugati gazdasági hegemóniával szemben.
Elegük lett abból, hogy Washington a zöldhasút inkább geopolitikai, mintsem gazdasági eszközként használja, a BRICS-országok végre kidolgozták saját gazdasági hadviselési játékkönyvüket.
És ezt most már bármikor ellenünk fordíthatják.

Rebekah Koffler a Doctrine & Strategy Consulting elnöke, a DIA volt hírszerző tisztje és a "Putyin játékkönyve" című könyv szerzője: Oroszország titkos terve Amerika legyőzésére" című könyvének szerzője.



USA, DSC, DIA MESÉK:

- olyan gazember nemzetek, mint Irán és Oroszország
Más nemzetek nem gazember nemzetek? A gyarmatosítók? A tavaszozók? A szankciózók?

  • Szaúd-Arábia már összejátszik Oroszországgal
  • Biden azzal is fenyegetőzött, hogy "páriává" teszi a királyságot
A páriák bemutattak Bidének?

a BRICS-tagság lehetővé teszi a gazember nemzetek számára, hogy felborítsák a képességünket, hogy "fegyverként" használjuk a dollárt, mint eszközt az olyan rosszfiúk megbüntetésére.
A rosszfiúk és bandája nem szívelve a büntetősösdit, visszaüt.

- Törökország és Indonézia, feltűnően kimaradtak.
Etiópia, Egyiptom, Argentína meg bekerültek, nem feltúnő? Vajon miért?

- Több mint 3 milliárdos közös népességükkel és a világ GDP-jének 31,5%-ával félelmetes kihívói a világ vezető gazdasági szuperhatalmait tömörítő G7 blokknak, akik részesedése a globális GDP-ből például jelenleg 30%, és a Statista kutatása szerint 2027-re 27,95%-ra fog csökkenni.
Hát ez nagy baj: a G7 kisebbségbe került, a következő BRICS bővítés után meg már joggal kérdezik, mit pattog az EU + USA?

- Doctrine & Strategy Consulting elnöke, a DIA volt hírszerző tisztje
Látom a vezéreszmék megvannak, de ezekhez az állásokhoz nem kéne egy kis ész is?



Fuck yeah! ;)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 740
66 381
113
A BRICS-országok a felelősek a dollár globális uralmának végéért
Rebekah Koffler
Közzétéve: 2023. szept. 23., 1:30 p.m. ET

Közel 15 évvel azután, hogy 2009-ben megalakult a nagy feltörekvő gazdaságokat tömörítő BRICS-koalíció, a csoport még mindig nem érte el azt a célját, hogy kiszorítsa az amerikai dollárt a domináns globális valuta szerepéből.
Az eredetileg Brazíliát, Oroszországot, Indiát, Kínát és Dél-Afrikát tömörítő szövetség azonban a közelmúltban Dél-Afrikában tartott csúcstalálkozóján jelentős lépést tett a közös valutával kapcsolatos izmok mozgósítása felé.
Hat új tag - Szaúd-Arábia, Irán, Etiópia, Egyiptom, Argentína és az Egyesült Arab Emírségek - csatlakozott a szervezethez, hogy csökkentsék a dollár évtizedek óta tartó dominanciáját, és megszüntessék a dollár használatát a világkereskedelemben még mindig meghatározó egyetlen árucikk, az olaj fizetőeszközeként.
A világgazdaság "dollármentesítésének" veszélyes következményei lehetnek az Egyesült Államokra nézve.
A dollárnak a világ legfontosabb tartalékvalutájaként betöltött szerepe az alapja Amerika globális vezető szerepének.
A dollárizáció az USA-nak túl nagy befolyást biztosít a nemzetközi pénzügyi politikák alakításában, és arra kényszeríti a globális közösséget, hogy alkalmazkodjon a Washingtonban hozott gazdasági döntésekhez - és nem fordítva.
A legfontosabb, hogy a példátlan globális konfliktusok idején a dollár jelentőségének csökkenése lehetővé tenné, hogy az olyan gazember nemzetek, mint Irán és Oroszország, immunisak legyenek a geopolitikai rossz viselkedésre válaszul hozott szankciókkal szemben.
A dollár gyengülésének itthon is súlyos következményei lennének.
A valuta iránti alacsonyabb kereslet olcsóbbá teheti az exportot, de ez csökkentené a dollár vásárlóerejét és aláásná a stabilitásába vetett bizalmat.
Az ebből eredő magasabb kamatlábak és infláció ártana a részvénypiacnak, és sokkal nehezebbé tenné a hatalmas szövetségi hiány finanszírozására irányuló hitelfelvételt.
Amint azt a BRICS-csúcstalálkozó világossá tette, a blokk befolyása az olajpiacon még soha nem volt ekkora.
Ez példátlan hatalmat adott nekik ahhoz, hogy végül saját hazai valutájukkal váltsák fel a dollárt a globális energiapiacokon.
Nézze meg alaposan, milyen szelektív megközelítéssel bővítette a szövetség a tagságát.
Bár a blokk nem közölt részleteket a konkrét felvételi kritériumokról, a kiválasztás egyértelműen energiaközpontú.
A több mint 40 pályázó országból idén csak hatot fogadtak el - olyan jelentős gazdaságok, mint Törökország és Indonézia, feltűnően kimaradtak.
A Nyugat-ellenes szövetségben most a világ hat legnagyobb olajtermelője - Szaúd-Arábia, Oroszország, Kína, Brazília, Irán és az Egyesült Arab Emírségek - vesz részt.
A világ két legnagyobb olajimportőre - Kína és India - is benne van.
A Kpler árupiaci elemző cég adatai szerint az utóbbi kettő - Ázsia legnagyobb, illetve harmadik legnagyobb gazdasága - a világ nyersolajának több mint 40%-át importálja.
Bár az olajkereskedelem 90%-át jelenleg dollárban bonyolítják le, egyre nagyobb számban bonyolítják kínai jüanban és orosz rubelben.
India például elkezdett jüanban fizetni az orosz olajimportért, és Kína is jüannal kezdett fizetni Oroszországnak a legtöbb energiaimportért az idei első negyedévben - írja a Reuters.
Lehet, hogy Szaúd-Arábia új a BRICS-ben, de már összejátszik Oroszországgal a kőolajtermelés csökkentése érdekében, aminek eredményeképpen az olaj ebben a hónapban 10 hónapos csúcsra emelkedett.
A Nemzetközi Energiaügynökség nemrégiben kiadott jelentése szerint ez a csökkentés "jelentős ellátási hiányhoz" vezethet az év hátralévő részében, ami magasan tartja a gázárakat és táplálja az inflációt.
A BRICS-országok újonnan csatlakozott országai közül figyelemre méltó, hogy sokan olyan autoriter rezsimek, amelyek jól ismerik az amerikai szankciók erejét.
Irán természetesen évek óta küzd velük.
A szaúdiak - bár az USA fontos szövetségesei - el akarják kerülni a Biden által októberben, az OPEC+ által bejelentett nagymértékű termeléscsökkentés után kért "következményeket".
Még 2020-ban Biden azzal is fenyegetőzött, hogy "páriává" teszi a királyságot Dzsamál Khashoggi szaúdi újságíró meggyilkolása miatt.
Természetesen nem a gazdaság az elsődleges mozgatórugó az olyan külföldi autokraták döntései mögött, mint az Oroszországot, Kínát és Iránt irányítók.
A hatalom megőrzése, a polgári szabadságjogok elnyomása és a rezsim stabilitásának biztosítása motiválja őket leginkább.
Azzal, hogy Washingtont kizárja a kereskedelemből és a diplomáciából, a BRICS-tagság lehetővé teszi a gazember nemzetek számára, hogy felborítsák a képességünket, hogy "fegyverként" használjuk a dollárt, mint eszközt az olyan rosszfiúk megbüntetésére, mint Putyin.
Az USA évtizedek óta alkalmaz szankciókat, a katonai beavatkozás helyett olyan tekintélyelvű rezsimekkel szemben, mint Irán, Észak-Korea és most Oroszország.
A Fehér Ház például 600 milliárd dollárnyi orosz vagyont foglalt le az ukrajnai inváziót követően.
Biden emellett eltávolította Oroszországot a SWIFT, a nemzetközi pénzátutalási rendszerből, sokkoló hullámokat küldve a Fehér Ház haragjának kitett nem nyugati országoknak.
De a szankciók, bármilyen erőteljesek is legyenek, hatástalannak bizonyultak. Kína és India - mindkettő még nem ítélte el Oroszországot az ukrajnai invázió miatt - továbbra is áramoltatta Moszkva energiabevételeit, segítve ezzel Putyin hadigépezetének finanszírozását, és kiemelve a BRICS-együttműködés erejét.
Mohammed bin Szalmán szaúdi koronaherceg élen jár a nemzet olajkitermelésének csökkentésében, ami hozzájárult ahhoz, hogy a kőolaj ára 10 hónapja a legmagasabb szintre emelkedett.
A BRICS-országok már most is jelentős jelenléttel rendelkeznek a világgazdaságban.
Több mint 3 milliárdos közös népességükkel és a világ GDP-jének 31,5%-ával félelmetes kihívói a világ vezető gazdasági szuperhatalmait tömörítő G7 blokknak.
A G7-ek részesedése a globális GDP-ből például jelenleg 30%, és a Statista kutatása szerint 2027-re 27,95%-ra fog csökkenni.
A dollár dominanciája számos nem nyugati országot arra késztetett, hogy egyesítse erőit, és ellensúlyt alakítson ki a nyugati gazdasági hegemóniával szemben.
Elegük lett abból, hogy Washington a zöldhasút inkább geopolitikai, mintsem gazdasági eszközként használja, a BRICS-országok végre kidolgozták saját gazdasági hadviselési játékkönyvüket.
És ezt most már bármikor ellenünk fordíthatják.

Rebekah Koffler a Doctrine & Strategy Consulting elnöke, a DIA volt hírszerző tisztje és a "Putyin játékkönyve" című könyv szerzője: Oroszország titkos terve Amerika legyőzésére" című könyvének szerzője.



USA, DSC, DIA MESÉK:

- olyan gazember nemzetek, mint Irán és Oroszország
Más nemzetek nem gazember nemzetek? A gyarmatosítók? A tavaszozók? A szankciózók?

  • Szaúd-Arábia már összejátszik Oroszországgal
  • Biden azzal is fenyegetőzött, hogy "páriává" teszi a királyságot
A páriák bemutattak Bidének?

a BRICS-tagság lehetővé teszi a gazember nemzetek számára, hogy felborítsák a képességünket, hogy "fegyverként" használjuk a dollárt, mint eszközt az olyan rosszfiúk megbüntetésére.
A rosszfiúk és bandája nem szívelve a büntetősösdit, visszaüt.

- Törökország és Indonézia, feltűnően kimaradtak.
Etiópia, Egyiptom, Argentína meg bekerültek, nem feltúnő? Vajon miért?

- Több mint 3 milliárdos közös népességükkel és a világ GDP-jének 31,5%-ával félelmetes kihívói a világ vezető gazdasági szuperhatalmait tömörítő G7 blokknak, akik részesedése a globális GDP-ből például jelenleg 30%, és a Statista kutatása szerint 2027-re 27,95%-ra fog csökkenni.
Hát ez nagy baj: a G7 kisebbségbe került, a következő BRICS bővítés után meg már joggal kérdezik, mit pattog az EU + USA?

- Doctrine & Strategy Consulting elnöke, a DIA volt hírszerző tisztje
Látom a vezéreszmék megvannak, de ezekhez az állásokhoz nem kéne egy kis ész is?
Gazember nemzetek.
Ez olyan óvodás megközelítés. Mi vagyunk a jók, ők a rosszak és kész.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 214
3 210
113
- Törökország és Indonézia, feltűnően kimaradtak.
Etiópia, Egyiptom, Argentína meg bekerültek, nem feltúnő? Vajon miért?

Argentína felvételében semmi különlegesség nincsen, ők hozzak a brics-közös pénzt.

 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 215
24 286
113
a vh már zajlik nem attol vh a vh hogy europába zajlik. a proxi fogalma ma divatos kifejezés. azt mondják sokan hogy ukrajna is egy proxi.
Az, hogy a széles nyugat - tagadhatatlanul amerikai vezérlettel és érdekekért - az ukránokéval veri a csalánt, az még nem VH.
Konfliktusok, háborúk a VH-k után is voltak, a felek oldalán olykor nagyhatalmak sürögtek forogtak, amelyek általában ellenérdekeltek voltak és igy vagy úgy segitették a háborúzó feleket. Az, hogy most az USA úgy gondolta itt az idő picit jobban megmozgatni az örök ellenséget az általad is emlegetett proxi módszerekkel az még nem VH. A kérdés, hogy meddig mennek el ebben a proxiban, mert mindig eljön az a pont, ahonnan már nincs visszaút, na ott kezdődik az, hogy VH-ról vagy annak előzményeiről beszélünk. Szerinted eljött már ez a pont?
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
22 154
36 292
113
Az, hogy a széles nyugat - tagadhatatlanul amerikai vezérlettel és érdekekért - az ukránokéval veri a csalánt, az még nem VH.
Konfliktusok, háborúk a VH-k után is voltak, a felek oldalán olykor nagyhatalmak sürögtek forogtak, amelyek általában ellenérdekeltek voltak és igy vagy úgy segitették a háborúzó feleket. Az, hogy most az USA úgy gondolta itt az idő picit jobban megmozgatni az örök ellenséget az általad is emlegetett proxi módszerekkel az még nem VH. A kérdés, hogy meddig mennek el ebben a proxiban, mert mindig eljön az a pont, ahonnan már nincs visszaút, na ott kezdődik az, hogy VH-ról vagy annak előzményeiről beszélünk. Szerinted eljött már ez a pont?
nem csak ukrajnába lángol a katlan. ugyan azt tudom ajánlani mint dudinak vegyél egy üres térképet és jeöld be a jelenlegi konfliktusos orszáágokat majd jelölj másik színnel olyan konfliktusokat ahol szembenáll a nyugat valamelyik féllel (itt mindegy hogy csak zsoldosok és vagy csak tanácsadók vannak a túloldalt.)

majd jelöld be azon országokat ahol még nincs nyilt konfliktus de pattanásig feszült a viszony. (nem lessz nehéz megtalálni ezeket az országokat mert egy vonal mentén vannak a már éles konfliktusokkal.)

és az angolszász birodalom nem csak az oroszokkal áll szembe (ahogy anno a némmetek sem csak az angolokal álltak szembe.)
az hogy most párezer emberrel is el lehet azt érni mint korábban tízezerrel az csak a teknika fejlődésének és a világ militarizáltságának csökkenése végett van.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 083
50 239
113
Áthozom ide
Afganisztán teljesen más.
Ott első lépésben hídfőt akartak kialakítani, hogy majd megközelítsék, azaz megnyíljon az út második lépésben K-Ázsia irányába (ezzel téve eleget Brezezinski stratégiai elképzelésének, hogy uralni kell K-Ázsiát). Ez a próbálkozás - az orosz nem várt vagy nem akkor vár ukrán lépése miatt - elbukott (ki kellett menekülni, ha nem akart két tűz közé szorulni). Egyébként az eslő szakasz sem fejeződött be soha, nem tudták teljesen uralni Afganisztánt.
Ezzel szemben Ukrajnában az első lépés, vagyis a terület és emberek leuralása megtörtén 2020-ra. A második fázis, azaz Oo. megtámadása volt még hátra, ebbe azonban a medve belekevert az idő előtti támadással. Leírtam már többször is, hogy szerintem az a nyugat terve, hogy Ukrajna által legyőzi Oo.-ot, majd azt pacifikálja (ilyen olyan belső ellenzékkel, vagy akár NATO bevonulással is, annak ürügyén, hogy biztosítsa az atomarzenált), esetleg feldarabolja. Ezek után nincs más dolga, mint lezárni az Oo.-ból Kínába vezető nyersanyag ellátást, a tengereken blokád alá helyezni Kínát, és beizítani a belső ellenállást. Max. két év és Kína összeomlik. Vagyis azzal, hogy Oo.-ot legyőzi és hozzájut a nyugat egy mérhetetlen mennyiségű ásványi kincshez (ami valós, nem mint az zöld hasú), eléri a végső nagy célját is, azaz kiiktatja Kínát is. Ha ez a terve bejön, akkor kb. senki sem fog tudni neki ellenállni, így megnyílik számára a globális és korlátlan hatalom gyakorlás lehetősége. Az isten irgalmazzon nekünk, olyan világot teremtenének, hogy Orwell 1984 cserkésztábor lenne ahhoz képest!!!
De azonban, ha elveszíti a nyugat az ukrajnai háborút, beindul számára a negatív spirál. Arcvesztés, ingadózók eltávolodása, globális befolyás nagy részének elveszítése, gazdasági szabályokat nem ők fogják diktálni, nyugati pénzügyi rendszer mellőzése, dodo/ajró bedőlése, nyugati befolyás alatt álló szervezetek felbomlása (ENSZ, IMF, NATO, EU, meg a többi apró). Olyan buli lenne, hogy azt a nyugat nem élné túl. Nem véletlen, hogy ennyire kepeszt Ukrajnában.
Szóval Ukrajna nem Afganisztán.
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
849
2 229
93
Az amcsik jóhogy tudták! A ruszkik minden tárgyalásos próbálkozását, figyelemfelkeltését látványosan negligálták. Azt a néhány épeszű nyugatit, aki racionálisan beszélt meg eltüntették, mint pl. azt a német tengernagyot, vagy mi volt a rangja.
De a meglepetés nem ez volt, hanem az, hogy a normálisan 1-2 hónapig kellene hogy tartó háború (ugyebár 4 hét után már tárgyaltak) még mindig tart, mert váratlanul, minden racionalitásnak ellentmondóan a nyugati világ erőn felül, világháborús mértékben pumpálja az erőforrásokat egy valószínűleg megnyerhetetlen proxi háborúba.
E közben Európa gazdasága akkora pofont kap(ott), hogy arról kódul, Ukrajna pedig éppen demográfiailag totális vereséget szenved, fiatal férfiak 100ezrei halnak-, nyomorodnak meg, fiatal nők és gyerekek pedig milliós számban hagyják el az országot, jó eséllyel végleg. A jövőjüket égetik fel. Kíváncsi leszek igaza lesz-e a feleségemnek, hogy Zelenszkij még lógni fog a sajátjai által.
Totál hülyeség amiket írsz. Lényegében minden mondatod ellentmond a tényeknek és cáfolható. Na, de ez nem az ukrán topik.
Bár azóta is várom minden mondat cáfolatát, azért ezt ide rakom:
"Arra a kérdésre, hogy mit tapasztalt Ukrajnában a közelmúltban, azt mondta: meghatározó élmény volt számára, amikor Dnyipro városában személyes elmondások alapján szembesült vele, hogy naponta hány halottat vagy sebesültet szállítanak a vonatok Nyugatra a keleti frontról. „Mivel a hivatalos ukrán források nem közölték a veszteségeket, hogy szinten tartsák a morált, ezek a számok úgy vágtak belém, mint a kés. Ekkor értettem meg, hogy itt egy nemzedék nyomorodik vagy hal meg éppen. Egy teljes generáció” – fogalmazott."
De hát ő csak egy haditudósító, biztos nem tudja olyan jól a tényeket mint @beta kolléga!
Ugyanígy biztos hülyeség, hogy Európa gazdasága megszenvedi a konfliktust. Nézd milyen jól megy pl. a vegyiparnak. :rolleyes:
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
816
2 169
93
Grant Shapps, az Egyesült Királyság védelmi minisztere a mai napon kijelentette, hogy a Királyi Haditengerészet hadihajói nem lépnek be a Fekete-tengerbe, hogy segítsenek a kereskedelmi hajózás védelmében, egyértelműen visszakanyarodva a minap tett nyilatkozatára, amely azt állította, hogy az opció a következő: a dolog "az asztalon van" és megvitatás alatt áll.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
4 341
20 918
113
Grant Shapps, az Egyesült Királyság védelmi minisztere a mai napon kijelentette, hogy a Királyi Haditengerészet hadihajói nem lépnek be a Fekete-tengerbe, hogy segítsenek a kereskedelmi hajózás védelmében, egyértelműen visszakanyarodva a minap tett nyilatkozatára, amely azt állította, hogy az opció a következő: a dolog "az asztalon van" és megvitatás alatt áll.
Gondolom eszébe juttatták,hogy ez a hakni már 80 éve nem megy Őfelsége flottájának,mert itt nem a Ceyloni halászbárkákat kell terrorizálni.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 740
66 381
113
Ez a forditas hibaja, amugy rogue states, es 1994-ben az ENSZben hangzott el az akkori diktaturakra (NK, Irak, Iran, Libia, Cuba).
A jelzős szerkezet önmagában a baj. Az "ők és mi" identitáspolitika legegyszerűbb verziója, avagy az "ők" mindig valamilyen pejoratív jelzővel illetnek, tehát mi vagyunk a jók.
Nyilván emberemlékezet és koragyermekkor óta minden szentnek maga felé hajlik a keze, avagy az úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött.
A dolog lényege, hogy a kooperáció politikája helyett az elrettentés és konfrontáció tinédzser politizálása dívik, ahol "mindig kell a balhé".
És, hogy ez honnan eredhet?
Nos, vannak olyan nációk a történelemben, akik folyamatos üldöztetés miatt folyamatosan a túlélési küzdelemben élve, egyfajta egomán, harácsoló, a nagyvonalúságot hírből sem ismerő kultúrát gyakorolnak, ami - mivel eléggé nárcisztikus - így eléggé ellenszenves is. Emiatt időről időre újabb és újabb üldöztetést kénytelenek elszenvedni.
Az ilyenek lételeme a beékelődés, a közbenjárás, az intrika és a stabillá vált folyamatok felzavarása. Az oszd meg és uralkodj szellemében a zavarosban halászva próbálnak érvényesülni.

Miközben a második világháború óta mindenki az illuzórikus világbékéről és valami ezen alapuló következő civilizációs lépcsőfokról ábrándozik, a tőzsde igazi mágusai gondoskodnak arról, hogy ne érjen véget a balhé.

A diktatúrának bélyegzett helyi társadalmi-kulturális sajátosságokkal is együtt lehetett volna működni, ha nem lett volna rövidebb távon jövedelmezőbb a démonizálásuk és a "demokratizálásuk".
Szankciók, elrettentés, támaszpontok, védelmi büdzsé folyamatos emelése, a MIC részvények égbetolása.
Permanens háborúk, amihez kellenek ellenségek. Nagyon addiktív beállítottság ez, nem is csoda, hogy Washington, mint egyedüli győztes, még mindig a Hidegháború bűvöletében él, pedig a világ már nagyon túl akarna lépni rajta.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 656
13 863
113
A jelzős szerkezet önmagában a baj. Az "ők és mi" identitáspolitika legegyszerűbb verziója, avagy az "ők" mindig valamilyen pejoratív jelzővel illetnek, tehát mi vagyunk a jók.
Es? Mitol lenne baj? Ez az ember termeszete. Versengunk, es erdekek avagy meggyozodesek menten szovetkezunk.

Nyilván emberemlékezet és koragyermekkor óta minden szentnek maga felé hajlik a keze, avagy az úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött.
Ennek mi koze ehhez? Ettol fuggetlenul is ugynugy lenne a fenti kozossegi stb struktura. Sot, mindenfele haszon nelkul is kialakul.

A dolog lényege, hogy a kooperáció politikája helyett
Jajj, ne mar. Ez mar a komcsiktol iszonyu atlatszo volt, nemhogy felnott ertelmisegiektol... Egyebkent pont az amerikaiak, akik nem hisznek a blood & soil europai ertekrendszerben, nos ok joval kooperativabbak (nem a Biden kormanyzat, hanem altalaban a nep).


az elrettentés és konfrontáció tinédzser politizálása dívik, ahol "mindig kell a balhé".
És, hogy ez honnan eredhet?
Nos, vannak olyan nációk a történelemben, akik folyamatos üldöztetés miatt folyamatosan a túlélési küzdelemben élve, egyfajta egomán, harácsoló, a nagyvonalúságot hírből sem ismerő kultúrát gyakorolnak, ami - mivel eléggé nárcisztikus - így eléggé ellenszenves is. Emiatt időről időre újabb és újabb üldöztetést kénytelenek elszenvedni.
Az ilyenek lételeme a beékelődés, a közbenjárás, az intrika és a stabillá vált folyamatok felzavarása. Az oszd meg és uralkodj szellemében a zavarosban halászva próbálnak érvényesülni.

Miközben a második világháború óta mindenki az illuzórikus világbékéről és valami ezen alapuló következő civilizációs lépcsőfokról ábrándozik, a tőzsde igazi mágusai gondoskodnak arról, hogy ne érjen véget a balhé.

A diktatúrának bélyegzett helyi társadalmi-kulturális sajátosságokkal is együtt lehetett volna működni, ha nem lett volna rövidebb távon jövedelmezőbb a démonizálásuk és a "demokratizálásuk".
Szankciók, elrettentés, támaszpontok, védelmi büdzsé folyamatos emelése, a MIC részvények égbetolása.
Permanens háborúk, amihez kellenek ellenségek. Nagyon addiktív beállítottság ez, nem is csoda, hogy Washington, mint egyedüli győztes, még mindig a Hidegháború bűvöletében él, pedig a világ már nagyon túl akarna lépni rajta.
Ugyan mar.
Keves gyulolkodobb, kirekesztobb, gyilkos fereg volt a vilagon, mint az eredeti kommunistak, akik szinte mind oroszok ill azok hubereseik (gruzok meg mindenfele azsiaiak), meg az osszes kikeresztelkedett ilyen-olyan gyokertelen revansista voltak (pl ortodox zsidok kitert gyerekei, lasd a magyar TK legvereskezubb elmebetegeit.) A modern nyugati propaganda sehol nincs a korabbi vallasalapu avagy osztalyalapu propagandahoz kepest, maradjunk abban. Sokkal-sokkal enyhebb ma mar a haborus propaganda is (lasd a Creel Committee WW1 gatlastalan gyuloletkampanyat "The Hun" ellen stb.)
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 740
66 381
113
Es? Mitol lenne baj? Ez az ember termeszete. Versengunk, es erdekek avagy meggyozodesek menten szovetkezunk.


Ennek mi koze ehhez? Ettol fuggetlenul is ugynugy lenne a fenti kozossegi stb struktura. Sot, mindenfele haszon nelkul is kialakul.


Jajj, ne mar. Ez mar a komcsiktol iszonyu atlatszo volt, nemhogy felnott ertelmisegiektol... Egyebkent pont az amerikaiak, akik nem hisznek a blood & soil europai ertekrendszerben, nos ok joval kooperativabbak (nem a Biden kormanyzat, hanem altalaban a nep).



Ugyan mar.
Keves gyulolkodobb, kirekesztobb, gyilkos fereg volt a vilagon, mint az eredeti kommunistak, akik szinte mind oroszok ill azok hubereseik (gruzok meg mindenfele azsiaiak), meg az osszes kikeresztelkedett ilyen-olyan gyokertelen revansista voltak (pl ortodox zsidok kitert gyerekei, lasd a magyar TK legvereskezubb elmebetegeit.) A modern nyugati propaganda sehol nincs a korabbi vallasalapu avagy osztalyalapu propagandahoz kepest, maradjunk abban. Sokkal-sokkal enyhebb ma mar a haborus propaganda is (lasd a Creel Committee WW1 gatlastalan gyuloletkampanyat "The Hun" ellen stb.)
Szóval a jelenség, amit leírtam, létezik. A rouge nation jelzős szerkezet indítéka a lényeg.
De azért érzek egy sajátos ellentmondást nálad. A komcsi most akkor szerinted kamu-kooperatív, vagy gyűlölködő-kirekesztő féreg?
Illetve mond meg, hogy a jóságos angolszász az mikor akart bárkivel is komolyan együttműködni? Mert, hogy a világot leuralni törekvő gyarmatosítók, az odáig oké. De mikor voltak szentebbek, mint a gyűlölködő-kiereksztő féreg kommunisták?
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
6 656
13 863
113
Szóval a jelenség, amit leírtam, létezik. A rouge nation jelzős szerkezet indítéka a lényeg.
De azért érzek egy sajátos ellentmondást nálad. A komcsi most akkor szerinted kamu-kooperatív, vagy gyűlölködő-kirekesztő féreg?
Utobbi. Sosem hittem semmifele kommunista jolelkusegben. Leninekrol vilagosan kiderult, hogy szandekosan neztek hulyenek a jonepet es mindenkit.

Illetve mond meg, hogy a jóságos angolszász az mikor akart bárkivel is komolyan együttműködni?
Akivel az erdekeik kozosek, azzal siman. Konkretan nekem peldaul az kifejezetten irritalo, hogy a lefejezos szaudiakkal is hajlandoak, mert az erdekukben all (mikozben soha nem kellett volna egyaltalan tamogatni oket, csak hat ugye akkor meg az oroszok alltak volna bele...)

Mert, hogy a világot leuralni törekvő gyarmatosítók, az odáig oké. De mikor voltak szentebbek, mint a gyűlölködő-kiereksztő féreg kommunisták?
Nem mondtam en, hogy szentebbek, de nem is a rogue state a gyulolkodes kiindulopontja.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 740
66 381
113
Akivel az erdekeik kozosek, azzal siman. Konkretan nekem peldaul az kifejezetten irritalo, hogy a lefejezos szaudiakkal is hajlandoak, mert az erdekukben all (mikozben soha nem kellett volna egyaltalan tamogatni oket, csak hat ugye akkor meg az oroszok alltak volna bele...)
Ezt csinálták a kommunisták is. Kádár is azt mondta, "aki nincs ellenünk, az velünk van". Van az a pénz, amiért elnéznek a kommunisták sokmindenkinek sokmindent, ha befolyási övezetekről van szó. Na pont ezt teszik a kapitalisták is elvégre az úgynevezett "kommunista féreg" is csak egy primitív kapitalista alteregója.
 
Status
Not open for further replies.