[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Pénz, meg közülük is sokat meghulyitettek a neoconok (akik egyébként eredetileg szimte mind bevándorló zsidók gyerekei, lásd Nuland-Kagan vervonal stb, meg reborn evangelical keresztény cionisták).
Mondjuk azért Amerikát nem is árulják ki úgy, ahogyan azt másoktól elvárják...
Értem én ezt mind, de akkor is felmerül bennem az a kérdés, hogy nem gondolják azt, hogy a tevékenységük okán előálló gyenge emberek lakta Amerika nem fogja tudni megvédeni őket sem. Merthogy hiába nagy az USA, ha a benne lakó emberek puhányok lesznek, ahogy Európában is. Nem lesz aki útját állja a "barbároknak". Ahogy európát délről ostromolják a migránsok, úgy az USA-t is délről támadják a dél-amerikai bevándorlók. És érdekes módon ehhez Bidennek és a demeknek egy szavuk sincs, sőt most az ukrán támogatás kapcsán is hárítják a déli határvédelemre szánt pénzek megszavazását. Mintha direkt csinálnák ezt az elárasztást az EU-ban és USA-ban is. Ismét kérdem! Csak akkor ki fogja a kiötlőket megvédeni? Vagy ennyire bíznak az MI-ben? Olyan szinten lehet ez a dolog/valami, hogy már el lehet engedni a protestáns fehér ebereket?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Értem én ezt mind, de akkor is felmerül bennem az a kérdés, hogy nem gondolják azt, hogy a tevékenységük okán előálló gyenge emberek lakta Amerika nem fogja tudni megvédeni őket sem. Merthogy hiába nagy az USA, ha a benne lakó emberek puhányok lesznek, ahogy Európában is. Nem lesz aki útját állja a "barbároknak". Ahogy európát délről ostromolják a migránsok, úgy az USA-t is délről támadják a dél-amerikai bevándorlók. És érdekes módon ehhez Bidennek és a demeknek egy szavuk sincs, sőt most az ukrán támogatás kapcsán is hárítják a déli határvédelemre szánt pénzek megszavazását. Mintha direkt csinálnák ezt az elárasztást az EU-ban és USA-ban is. Ismét kérdem! Csak akkor ki fogja a kiötlőket megvédeni? Vagy ennyire bíznak az MI-ben? Olyan szinten lehet ez a dolog/valami, hogy már el lehet engedni a protestáns fehér ebereket?
nem fejlődés kell nekik hanem hatalom irányítás. egyes csoportok szerint az államokat szét kell verni mert az államok gátat szabnak mindannak ami szerintük jó. az állam egy elavult fogalom ami még mindig hatalommal rendelkezik emberek fölött csak azért mert adott területre születtek. tehát születésük jogán kiváltságosak vagy evésbé azok nem egyenlő esélyel indulmak az életnek és szerintük mind ez az államok hibája az államok miatt vannak konfliktusok az államok miatt vannak nemzetek amik elkülönűlnek a másik nemzetektől emiatt van nyelvi kááosz és nem egy egyetemes földi nyelv emiatt eltérő a gondolkodás és az állam befolyása miatt nem értik meg az emberek az álláspontjukat. ráadásul a szabad üzlet sem szabad üzlet mert az állam mindenbe beleokoskodik mindenbe beleszol mindent lekorlátoz és mindenből leveszi a részét miközbe semmit nem ad hozzá....

nem az én véleményem a gondolatmenetet értem és megértem de egyet nem értek vele.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
3 653
6 490
113
Értem én ezt mind, de akkor is felmerül bennem az a kérdés, hogy nem gondolják azt, hogy a tevékenységük okán előálló gyenge emberek lakta Amerika nem fogja tudni megvédeni őket sem. Merthogy hiába nagy az USA, ha a benne lakó emberek puhányok lesznek, ahogy Európában is. Nem lesz aki útját állja a "barbároknak". Ahogy európát délről ostromolják a migránsok, úgy az USA-t is délről támadják a dél-amerikai bevándorlók. És érdekes módon ehhez Bidennek és a demeknek egy szavuk sincs, sőt most az ukrán támogatás kapcsán is hárítják a déli határvédelemre szánt pénzek megszavazását. Mintha direkt csinálnák ezt az elárasztást az EU-ban és USA-ban is. Ismét kérdem! Csak akkor ki fogja a kiötlőket megvédeni? Vagy ennyire bíznak az MI-ben? Olyan szinten lehet ez a dolog/valami, hogy már el lehet engedni a protestáns fehér ebereket?

 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113
Értem én ezt mind, de akkor is felmerül bennem az a kérdés, hogy nem gondolják azt, hogy a tevékenységük okán előálló gyenge emberek lakta Amerika nem fogja tudni megvédeni őket sem. Merthogy hiába nagy az USA, ha a benne lakó emberek puhányok lesznek, ahogy Európában is. Nem lesz aki útját állja a "barbároknak". Ahogy európát délről ostromolják a migránsok, úgy az USA-t is délről támadják a dél-amerikai bevándorlók. És érdekes módon ehhez Bidennek és a demeknek egy szavuk sincs, sőt most az ukrán támogatás kapcsán is hárítják a déli határvédelemre szánt pénzek megszavazását. Mintha direkt csinálnák ezt az elárasztást az EU-ban és USA-ban is. Ismét kérdem! Csak akkor ki fogja a kiötlőket megvédeni? Vagy ennyire bíznak az MI-ben? Olyan szinten lehet ez a dolog/valami, hogy már el lehet engedni a protestáns fehér ebereket?

Talán az lehet, hogy ők nem protestáns fehér emberek, vagy ha esetleg azok, gyűlölik a saját fajtájukat.

Esetleg úgy gondolják, hogy katonának jók az általuk felkarolt csoportok tagjai, a feketék, a spanyolajkúak stb. Meg persze elképzelhető, hogy az ukránok is, hogy egy Spártát akarnak csinálni az (életben maradó) ukránokból, akiket bárhol bevethetnek később, ahol szükségük van rájuk.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
"Amerika" nem szokott anektálgatni europából ellenben az imperialista Oroszoval szembe aki most is teszi és tenni fogja addig amíg valami meg nem állítja.
Nem mindegy, hogy NSZK vagy NDK. Vagy ROK vagy DPRK. Pöppet más az életminőség. A múlt alapján mondhatni igen. Arról nem szólva, hogy egy VSZből, KGSTból nem volt kilépés. ld 1956, 1968... Ezzel szemben az EU meg NATO nem kényszer.
Láthatóan Europa jelentős része ahogy további államok akik azért szerintem fel tudják mérni mi jó, nemjó nekik mint Japán, ROK... bizalmat szavaztak az F-35nek. Tudom te jobban tudod mi jó nekik. ;)
Mikor is mentek haza az amcsi csapatok a germánoktól? :rolleyes:
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 455
113
Az USA stratégái Darwin-díjra jelöltek lehetnének.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113
Egy csomó ország van a "nemszeretem" kategóriában (pl irán, venezuela) aztán atom hiányában sem tapossák őket a földbe.

Nem, de ha kell felvállalnak velük közvetlen összecsapást is.

Ha Oroszország nem lenne atomhatalom és nem tette volna világossá, hogy mi történik, ha a NATO közvetlenül beavatkozik az ukrán konfliktusba, pl. a légierejével, akkor semmi sem akadályozta volna ezt meg.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 594
7 657
113
Nem, de ha kell felvállalnak velük közvetlen összecsapást is.

Ha Oroszország nem lenne atomhatalom és nem tette volna világossá, hogy mi történik, ha a NATO közvetlenül beavatkozik az ukrán konfliktusba, pl. a légierejével, akkor semmi sem akadályozta volna ezt meg.
Afganisztánnak nem volt atomja, oszt mégis menekülés lett a vége.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
302
1 832
93
Oroszo. nincs egy súlycsoportban az USA-val, ezt a tényt tessék elfogadni.

Ha nem lenne orosz atom, mégis mi tartaná vissza az USA-t egy jó kis légiháborútól ukrajna felett?
Az lehet, hogy nem lenne kedvük bemenni a szárazföldön, de nem is nagyon kéne.

Azonos súlycsoport az a SZU volt, szerintem könnyen belátható a különbség. Csodák nincsenek.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 444
16 758
113
Oroszo. nincs egy súlycsoportban az USA-val, ezt a tényt tessék elfogadni.

Ha nem lenne orosz atom, mégis mi tartaná vissza az USA-t egy jó kis légiháborútól ukrajna felett?
Az lehet, hogy nem lenne kedvük bemenni a szárazföldön, de nem is nagyon kéne.

Azonos súlycsoport az a SZU volt, szerintem könnyen belátható a különbség. Csodák nincsenek.
Levegőből háborút még nem nyert senki. Amúgy atomtöltet nélkül is simán leradíroznák az USA támaszpontokat Európában. Mellesleg ez az egész csak f@szméregetés,mert az amcsik 80 éve csak kisebb fajsúlyú ellenfélbe álltak bele.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 656
55 313
113
Afganisztán szerinted egy erős ország, mert a birodalmak temetője jelzőt vívta ki magának?

Szerintem nem.
Szerintem egy szuverén ország. Elzavart eddig minden megszállót, megtartotta saját jellegzetes életmódját. Hogy az nekünk nem feltétlenül tetszik, , az egy mâs kèrdés.Nem kell azt hinni, hogy a vilâgon mindenki liberális demokrâciáról álmodozik.
 

Foxbat

Well-Known Member
2021. február 28.
302
1 832
93
Levegőből háborút még nem nyert senki. Amúgy atomtöltet nélkül is simán leradíroznák az USA támaszpontokat Európában. Mellesleg ez az egész csak f@szméregetés,mert az amcsik 80 éve csak kisebb fajsúlyú ellenfélbe álltak bele.

Jaj, hagyjuk már ezt. El tudod képzelni, mégis mekkora mennyiségű CM, BM kéne ehhez?

Próbáljunk már meg reálisan gondolkodni.

Igen az USA mindig csak a gyengébbekbe áll bele, ezért mer most így viselkedni az oroszokkal.

Ha a SZU létezne, akkor egy ilyen helyzetben nem 200k katona ment volna be, hanem 2 millió, és teljesen reális lenne, hogy megverik a NATO-t hagyományos fegyverekkel. Most meg nem. Ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo and kétkedő
Status
Not open for further replies.