[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Panzerfaust ez egy haditecnika oldal ezért gondolom mindenki tisztában van vele mire használják. Tehát az Erdélyes felvetésedre , elég gyorsan meg lehet változtatni ezt az arányt , lásd kelet ukrajnai régió. Tovább Erdélyt még akkor is meg lehetne szálni ha 0 db Magyar élne, nem is értem ezt a szabályt hol olvastátok a területi visszacsatolások történelem leckében. Ha 10 db Magyar él ott az már egy casus belli, többi utána csak béke fent tartás stb.... Ne hogy már amit elraboltak tölünk , azon gondolkozni keljen egy Magyarnak hogy az a mienk. Ha ellopóm az autód és Én ülök már benne a csajommal , meg anyámmal , akkor Te már nem kéred vissza ?? :D Hol parkolsz ? ? :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 228
67 806
113
Sajnos nehéz ügy lenne mindenképpen,még akkor is ha színmagyar volna. Reális esélyt az elrabolt területek visszaszerzésére nem látok sajnos. Viszont örömmel tölt el hogy +4millió római vándorolt már ki az eu-ba. :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Desertfox, ez a jelen realitása. A hasonlatod leegyszerűsítő, nem fekszik ide igazán. Te is tudod, nagyhatalmi támogatás nélkül nem lehet tenni semmit legálisan. Lásd ENSZ-BT. A másik verzióhoz pedig harmatgyengék vagyunk. Egyelőre azzal küzdünk, legalább ne csökkenjen a magyarok aránya, nem a növekedésen. Ez nem ilyen egyszerű, ahogy gondolod. Indulj ki abból, ki szeret, vagy szimpatizál velünk itt a környéken ... Mert ha tévedsz, az végzetes, ez a párizsi békék tanulsága.. Mi most altatva vagyunk, a demoralizálásunk kívül-belül iszonyatos erővel folyik manapság is. A magyarság fejben gyenge, tudatban, önazonosságban, büszkeségben, összetartásban. Ha ez a folyamat végigmegy, nekünk meszeltek. Bár az is igaz kívülről-belülről hatalmas erők gerjesztik ezt az irányt.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 443
23 585
113
Az oroszok természetesen nem fognak háborús konfliktusba keveredni miattunk, de ha háborúznak, majd ígérnek ezt-azt nekünk ha az oldalukra állunk (vagy csak kimaradunk). Mint ahogy a franciák tették a románokkal.
Az igaz ha nincs nagyhatalmi érdek nincs semmi esélyünk, hiába szervezkedtek ezerrel a románok 50 év alatt sem értek el semmit, csak amikor a franciák úgy döntöttek, hogy legyen egy kis antant.
Az etnikai arányok megváltoztatása mindig a többségi állam döntése (lásd elcsatolt részek, hol finoman, hol erőszakkal)
Megvédi Amerika a románokat:
https://eurocom.wordpress.com/2014/10/06/george-friedman-a-stratfor-alapitoja-mar-tart-a-hideghaboru-az-aea-nem-fogja-megvedeni-romaniat-ha-az-nem-tesz-erofesziteseket-onmaga-megvedeseert-adevarul/
A cikk legérdekesebb mondata:
"Ha a térségbeli lakosság többsége az elszakadását akarja, akkor vagy háborút indíthatsz, vagy hagyod őket távozni. Amerikaiként én semmivel sem tudom meggyőzni a magyarokat arról, hogy ne akarják az elszakadásukat."
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Panzerfaust Nagyhatalmi támogatásnak gondolom megfelel Oroszország és Kína ? És emelem majd egy Indiával , itt a lényeg hogy ki lesz a győztes ennek a valaminek a végén. Nem akarom elvinni a topicot , de nem véletelen kezdtünk a Románokkal szemben más politikát formálni és nem a Szlovákok felé pattogunk és Szerbek felé sem, de ugye azt elismered , hogy nem számít hogy mennyi Magyar él azon a területen , hamar változhat ez az arány és igen nagy mértékben.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 434
11 334
113
Csak egy pár gondolat erejéig szólnék a már szerencsére lecsendesült vitához, amelyik az USA támaszpontok a világkörül "című" kép kapcsán robbant ki.

Molni!
Csak annyit kellett volna leírnod, hogy mondjuk:
Nekem speciel az oroszok nem ill. kevésbé szimpatikusak, mint az USA nemzete, egyszerűen azért, mert a Szovjetunió legjelentősebb népcsoportja és/tehát ők viszik tovább a Szovjetunió bűneit.
Ami bűnök vitán elképesztő méretűek voltak mind a megszállt/szövetséges országok népeivel/állampolgáraival szemben...mind a saját állampolgáraival szemben.
S ez számomra össze nem hasonlítható mértékű és milyenségű azokkal a tettekkel, amit az USA követett el a saját bel és külpolitikájában.
Ez az én - mint szubjektív ember - kettős mércém.
Ezt vegyétek figyelembe, amikor hozzászólásaimat olvassátok. Pont.

Pont.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Csak egy pár gondolat erejéig szólnék a már szerencsére lecsendesült vitához, amelyik az USA támaszpontok a világkörül "című" kép kapcsán robbant ki.
A próbálkozásod dicséretre méltó.
Azonban az önjelölt próféták, váteszek és társaik nem "látják" a saját hitüket hanem hiszik.
Ez teszi őket képtelenné a tisztánlátásra.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nagyhatalmi támogatásnak gondolom megfelel Oroszország és Kína ? És emelem majd egy Indiával , itt a lényeg hogy ki lesz a győztes ennek a valaminek a végén. Nem akarom elvinni a topicot , de nem véletelen kezdtünk a Románokkal szemben más politikát formálni és nem a Szlovákok felé pattogunk és Szerbek felé sem, de ugye azt elismered , hogy nem számít hogy mennyi Magyar él azon a területen , hamar változhat ez az arány és igen nagy mértékben.

Sem Oo. sem Kína nem pártolná ezt a dolgot. Kína az tetejébe aláírója és ratifikálója a 20-as szerződéseknek. India pedig teljesen érdektelen és fogja emiatt a többi nagyhatalommal való jó vagy elfogadható viszonyát felrúgni. (GB, USA, Fr. Kína, Oo.) Túl kicsi és szürke pontok vagyunk nekik ez ügyben.
Csak arra gondolj, ennél sokkal jobb etnikai helyzet esetén SEM mi felénk hajlott a kezük. Továbbá az európai folyamatok pontosan azt az atlantiak által kialakított (és nekik kedvező) status quo képezik le, ami a XX. században kiformálódott. Ennek megváltoztatására szerintem senki nem lesz hajlandó. Elég az ukrajnai eseményekre rátekinteni. A térségben az USA a mérvadó diktátor és nem véletlen, hogy a románok oda nyáladzanak.
Arra azért kíváncsi lennék, hogyan képzeled el azt, hogy a jelenleg is fogyó, elvándorló magyarok hirtelen meg tudnák változtatni az etnikai arányokat .... Mert sajnos a szomorú valóság egészen mást mutat.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Erdély témához egy kicsit.
Románokról olvastam, ha nem változik náluk valami, nem hogy Erdély, de a jelenlegi országuk is ki fog ürülni 2050-re (ok, ezt egy kicsit én is túlzásnak tartom, de ha jól emlékszem 2050-et írtak). Ott (is) óriási (EU-ban a legnagyobb) az elvándorlás, orvos, mindenki, aki tud tud valamit, marad csak a cigó, annak is az alja, mert a "nemesebb"fajta már kint futtatja honfitársait Londonban.
Ez a nagyhatalmis dolog annyira képlékeny, hisz emlékeztek, hogy mekkora hülyeségnek tartottuk itt 1.5-2éve azt a tervet, hogy keleti határunknál USA létre akar hozni egy bábállamot ? Aztán rá egy fél évre?? Szóval,, minden nagyon gyorsan változik, változhat, így én nem vetem el az olyan ötleteket mint desertfoxé.
 
D

danielblack

Guest
Erdély témához egy kicsit.
Románokról olvastam, ha nem változik náluk valami, nem hogy Erdély, de a jelenlegi országuk is ki fog ürülni 2050-re (ok, ezt egy kicsit én is túlzásnak tartom, de ha jól emlékszem 2050-et írtak). Ott (is) óriási (EU-ban a legnagyobb) az elvándorlás, orvos, mindenki, aki tud tud valamit, marad csak a cigó, annak is az alja, mert a "nemesebb"fajta már kint futtatja honfitársait Londonban.
Ez a nagyhatalmis dolog annyira képlékeny, hisz emlékeztek, hogy mekkora hülyeségnek tartottuk itt 1.5-2éve azt a tervet, hogy keleti határunknál USA létre akar hozni egy bábállamot ? Aztán rá egy fél évre?? Szóval,, minden nagyon gyorsan változik, változhat, így én nem vetem el az olyan ötleteket mint desertfoxé.

A múltkor volt egy videó, ahol valami magyar professzor beszélt arról, hogy milyen következményei lesznek a kivándorlásnak és az elöregedésnek együttesen... Ő kb. 2020 ra datálta legkésőbb a román gazdasági összeomlást...
 

kovikopasz

Member
2011. június 2.
347
0
16
Csak egy pár gondolat erejéig szólnék a már szerencsére lecsendesült vitához, amelyik az USA támaszpontok a világkörül "című" kép kapcsán robbant ki.

Molni!
Csak annyit kellett volna leírnod, hogy mondjuk:
Nekem speciel az oroszok nem ill. kevésbé szimpatikusak, mint az USA nemzete, egyszerűen azért, mert a Szovjetunió legjelentősebb népcsoportja és/tehát ők viszik tovább a Szovjetunió bűneit.
Ami bűnök vitán elképesztő méretűek voltak mind a megszállt/szövetséges országok népeivel/állampolgáraival szemben...mind a saját állampolgáraival szemben.
S ez számomra össze nem hasonlítható mértékű és milyenségű azokkal a tettekkel, amit az USA követett el a saját bel és külpolitikájában.
Ez az én - mint szubjektív ember - kettős mércém.
Ezt vegyétek figyelembe, amikor hozzászólásaimat olvassátok. Pont.

Pont.

Jó gondolatok és helyes meglátás!!! Ám szerintem irreálisak a vele szemben támasztott elvárásaid! :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Panzer:
Sajnos nincs itt semmi hihetetlen. Az USA háborút akar kirobbantani Oroszország ellen, ellenkező esetben a fényes amerikai jövő ködbe vész.
Természetesen Amerika most is másokat akar háborúztatni a saját céljai érdekében és ehhez megfelelő kollaboráns bábkormányokat és zsebre vágott politikusokat használ Keleten és Nyugaton egyaránt.

... értem én, az agresszív Oroszország immár 25 éve nyomul - visszafelé. Láttatok már ilyen agressziót?


Senki sem akar már nyílt háborút indítani. A nagyhatalmak még a hidegháború idején is csak gazdasági és kisebb háborúkat vívtak, de nyíltan nem estek egymásnak. Ha tetszik ha nem, az USA mindenképp elveszti az egyedüli szuperhatalmi státuszát. De ezt nem úgy, hogy összeomlik, hanem a többiek felnőnek hozzá. Ha Kínában a GDP-fő csupán negyede lesz, mint az USA-ban (ami biztosan be fog következni), akkor is a GDP utóléri az USA-ét, így pedig a hadseregre is ugyanannyit tudnak költeni.
India szintén ebbe a helyzetbe fog kerülni, csupán később, mint a Kínaiak.
Jelenleg az USA majdnem annyit költ a hadseregre, mint a világ többi része együttvéve, így persze, hogy mindenhol beavatkozik. Viszont a közeljövőben már nem lesz így, hiába költ ő nagyon sokat a hadseregre, egyszerűen nem lesz annyi pénze, hogy biztosítsa ezt a fölényét, mert mint látjuk már egyedül Kína is fennt fog tudni tartani akkora haderőt, mint az USA.
Így az USA vagy visszább fog venni, vagy jobban rá lesz szorulva a szövetségeseire. Persze a mostani politikai elitjük ezt nem akarja lenyelni, de ők lassan kihalnak, a fiatalabb generáció meg már ebben a helyzetben nő fel, így könnyebben hozzászokik.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
6. Erdély nekünk úgy néz ki mint egy elveszett terület. 7 millió római vs 1,8 millió magyar, a többségük szétszórva. Az etnikai arányokra kiemelten figyelnek, ez titkosszolgálati feladat is, mert pontosan tudják mivel járna a magyarság számarányának növekedése. Ezért van az, hogy a rendszerük logikája ugyanazon célokat követ, ha királyság volt, ha kommunista diktatúra, ha un. "demokrácia" ... Nekünk esnének egyből központilag ha elkezdenének szaporodni az "ungurii."

A legutóbbi népszámlálás szerint 6,5 millió Erdély teljes lakossága. A magyar lakosság hivatalosan 1,22 millió. De ez a hivatalos. Én biztosra veszem, hogy 2 millió magyar van Erdélyben. Abból indulok ki, hogy én személyesen is nagyon sok embert ismerek, akik magyarok ugyan, de ha megkérdem tőle, akkor azt mondja, hogy román a nemzetisége, mert Romániában lakik, miközben románul helytelenül beszél. Azt vettem észre, hogy sok ember egyszerűen összetéveszti az állampolgárságot a nemzetiséggel és ez sok esetben még az egyetemet végzettekre is igaz.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Echo tv, Echo tv, de azért vannak benne jó részek is.
https://www.youtube.com/watch?v=qq9lvFfekxM
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="marton">Erdély témához egy kicsit.
Románokról olvastam, ha nem változik náluk valami, nem hogy Erdély, de a jelenlegi országuk is ki fog ürülni 2050-re (ok, ezt egy kicsit én is túlzásnak tartom, de ha jól emlékszem 2050-et írtak). Ott (is) óriási (EU-ban a legnagyobb) az elvándorlás, orvos, mindenki, aki tud tud valamit, marad csak a cigó, annak is az alja, mert a "nemesebb"fajta már kint futtatja honfitársait Londonban.
Ez a nagyhatalmis dolog annyira képlékeny, hisz emlékeztek, hogy mekkora hülyeségnek tartottuk itt 1.5-2éve azt a tervet, hogy keleti határunknál USA létre akar hozni egy bábállamot ? Aztán rá egy fél évre?? Szóval,, minden nagyon gyorsan változik, változhat, így én nem vetem el az olyan ötleteket mint desertfoxé.

A múltkor volt egy videó, ahol valami magyar professzor beszélt arról, hogy milyen következményei lesznek a kivándorlásnak és az elöregedésnek együttesen... Ő kb. 2020 ra datálta legkésőbb a román gazdasági összeomlást...</blockquote>

Magyarországon sírnak a politikusok, hogy a 4,2 millió dolgozóra jut 2,9 millió nyugdíjasra, mit mondjon akkor egy román politikus? A 4,4 millió dolgozóra 5,2 millió nyugdíjas jut és a kivándorlás sokkal jelentősebb, mint Magyarországon.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 530
113
Nicaragua-csatorna és a BRICS erosodése.
http://persianews.vcp.ir/0-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9/1308039-Nicaragua-BRICS-USA.html
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.net.ru/2015/02/23/az-isis-az-amerikaiak-titkos-hadserege

Hogy lehet hogy nyilvánosan km kigyózó terepjárók vonulgatnak és pont miért nem akkor csapnak le rájuk a drónok?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Blitzkrieg, igaz, de azt is nézd, a nemcsak a román, a magyar lakosság is fogy. Ők is elvándorolnak sajna. Rendszeresen járok Erdélybe és nem látom a pozitív változásokat. A Székelyföldön kívül mindenhol felgyorsult az asszimiláció. Kolozsváron 15 %, Marosvásárhelyen is már csak 40 % körüli a magyarok aránya. Rengetegen költöztek Nyugat-Európába, azok között is számottevő számban értelmiségiek, legfőképp anyagi okokból.
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Panzerfaust.
Igazad van, tőlünk is megy a kivándorlás, azért is írtam oda, hogy az Eu-ban a bocskorosoké a legerősebb.
Nem beszélve arról, ha a román kimegy, az kint is marad, a magyar viszont nagy részben tényleg csak dolgozni jár ki (legalább is nekem ez a tapasztalatom).
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Oroszországnak nem kell a lengyel sajt
Oroszország megtiltott minden sajtimportot Lengyelországból. Az orosz szövetségi fogyasztóvédelmi hivatal, a Roszpotrebnadzor hétfőn ismertetett közleménye szerint az intézkedés múlt péntektől, február 20-ától érvényes. A hatóság azzal indokolta a döntést, hogy az OSTROWIA Sp. lengyel cég által gyártott sajt nem felel meg az Oroszország vezette vámunió követelményeinek. Az, hogy pontosan miben vétkes a lengyel sajt, az a Roszpotrebnadzor közleményéből nem derült ki. Oroszország tavaly augusztusban egy évre embargót vezetett be számos élelmiszertermékre az Európai Unióból, az Egyesült Államokból, Kanadából, Ausztráliából és Norvégiából. (MTI)