[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 813
30 798
113
<blockquote rel="desertfox">NSA-t bíróság elé citálni ? ? Értelek Én Eltorro , de ez olyan mint a KGB ellen polgári törvények szerint pert nyerni.

Pont azért másoltam be azt a részt, mert én is a fülemet vakartam, hogy ezt mégis hogyan?
</blockquote>

Nekik is törvényes keretek között kell(ene) működni, ill. a kémkedés és hackertámadások mindenhol bűntetendőek. Ez alapján egy amerikai bíróságon is pert indíthatsz.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
NSA-t bíróság elé citálni ? ? Értelek Én Eltorro , de ez olyan mint a KGB ellen polgári törvények szerint pert nyerni. Ezek a Büntető törvények felett álló intézmények, ami sokkal súlyosabb, ahogy a James Bondba mondja Q :" Bond Önnek ölésre van jogosítványa , nem a Kresz szabályainak megszegésére"
Persze arra is :D
@ nekerdez nekem tetszik hogy végre van valamiféle külpolitikai elképzelés, persze hogy annak jó vagy rossz vége lesz, majd meglátjuk, de van. HVG kicsit más hangvételbe hozza le ezt a találkozott és ha Ők sírnak az nekünk általában jót jelent.
<i><b><b>Putyin után újabb kínos diplomáciai vizit Magyarországon</b></b></i>
http://hvg.hu/itthon/20150223_Putyin_utan_ujabb_kinos_diplomaciai_vizit

HVG is csak egy liberális lap. Szerintük az lenne jó amit a lengyelek csinálnak. Miközben hazánk elszígeteledőséről beszélnek, a bezzeg állam lengyelek hozzák magukat még nehezebb helyzetbe.
A kellemetlen török politikai vezetés Európai NATO talán legerősebb erőjét birtolkolja. Az,hogy megoldjuk a gázveték kérdését ezzel a szerbekkel is jobb lesz a kapcsolatunk.
Arról nem is beszélve.hogy jelek szerint eze a kínának is tetszik.
3-4 hét alatt Budapesten meforuld három olyan államfő akinek hazája meghatározó a térségünkbe. Ha ez a politika elszigeteltség
Akkor az elmúlt 20 év-be mivolt?

Brüsszel meg amúgy sunyi muszály kitérnem rájuk. Mikörzbe minket csesztetnek Paks miatt addig ők nagy csendben tárgyalnak a USA-EU szabadkereskedelmi szerződésről. A Budapesti kormányt tudom kik választották meg,még az Eu parlamenti képviselők is ok.
De azok akik az EU nevében tárgyalnak ki ,és milyen modon választotta meg? Demokratikusan vagy önkényesen?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Montezuma, Panzertfaust és a többiek!

Mi van ezzel a gázzal? Hol vannak az alapos energetikai tudással felvértezett szakemberek, akiknek a szavára adhatnánk energiaügyben. Az újságírók össze-vissza írogatnak sokszor egy cikken belül is ellentmondó dolgokat.
Olyan kevés az alapos, átgondolt elemzés energetika terén, de más téren is. És olyan sok a ködösítés!
A külpolitikáról sem olvastam egy tisztességes feltáró cikket. De a mindennapi élettapasztalatom alapján az állandó irányváltás sohasem gyümölcsöző. Ha nem várjuk meg valaminek a kifutását, megvalósulását, helytálló következtetésekhez sem jutunk. Amikor Szíjártót kinevezték, nekem is az volt a véleményem, hogy fiatal még ehhez a poszthoz, pláne ilyen világpolitikai helyzetben.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<i><b><b>Putyin után újabb kínos diplomáciai vizit Magyarországon</b></b></i>
http://hvg.hu/itthon/20150223_Putyin_utan_ujabb_kinos_diplomaciai_vizit

Szerintem inkább a HVG és szerzőinek az "agymunkája" a kínos ...
Sokszor rácsodálkozom, hogy ezek az emberek mit hisznek, várnak az általuk piedesztára emelt nyugattól. Hogy majd azok engedik, itt bármiféle olyan jólét legyen mint náluk, és ne maradjunk örökös bérmunkás, adósrabszolga, kvázi csicska pozícióba ? Ezt rohadt szolgalelkűségüket ki nem állom.
Le a kalappal a törökök előtt. Azért is.
 
M

molnibalage

Guest
Amikor Szíjártót kinevezték, nekem is az volt a véleményem, hogy fiatal még ehhez a poszthoz, pláne ilyen világpolitikai helyzetben.

Ő még újságkihordó fiúnak is túl fiatal. Dolgozott is egyetlen percet a versenyszférában...?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 813
30 798
113
<blockquote>Amikor Szíjártót kinevezték, nekem is az volt a véleményem, hogy fiatal még ehhez a poszthoz, pláne ilyen világpolitikai helyzetben.

Ő még újságkihordó fiúnak is túl fiatal. Dolgozott is egyetlen percet a versenyszférában...?</blockquote>

Ezzel egyet értek, de az osztrák külügyminiszter még úgy sem néz ki, mint Szíjártó.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<blockquote rel="desertfox">
<i><b><b>Putyin után újabb kínos diplomáciai vizit Magyarországon</b></b></i>
http://hvg.hu/itthon/20150223_Putyin_utan_ujabb_kinos_diplomaciai_vizit

Szerintem inkább a HVG és szerzőinek az "agymunkája" a kínos ...
Sokszor rácsodálkozom, hogy ezek az emberek mit hisznek, várnak az általuk piedesztára emelt nyugattól. Hogy majd azok engedik, itt bármiféle olyan jólét legyen mint náluk, és ne maradjunk örökös bérmunkás, adósrabszolga, kvázi csicska pozícióba ? Ezt rohadt szolgalelkűségüket ki nem állom.
Le a kalappal a törökök előtt. Azért is.</blockquote>

Hát ha belenézel olykor, hogy milyen hozzászólások születnek egy-egy pikánsabb cikkhez -mindkét oldalról-, akkor azért látszik, hogy itt nemcsak egy szűk firkász rétegről van szó, ahol szóbajön az agyhalál... :)
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://kitekinto.hu/bem-rakpart/2015/02/24/szijjarto_a_kulpolitika_eszkoz_a_klasszikus_diplomacia_nem_eleg/#.VOxpkSwYFTs

Balázs Péter szerint noha valóban az érdek az első, „soha nem lehet olyan lépést tenni, ami az értékrendszerünket keresztezi” – ezzel az erős orosz kapcsolat ellenében foglalt állást. Hangsúlyozta, hogy ezeket az értékeket ki kell tudni mondani, ezzel újfent a Putyin-látogatáskor elmaradt markáns kiállásra utalt. Az energiakérdésre kitérve azt mondta, hogy „a legjobb energia az, amit nem kell felhasználni”, szerinte érdemes lenne például szigetelésre többet áldozni, hiszen ezzel energiát is spórolhatunk, a paksi szerződéssel pedig nagyon óvatosan kellene bánni, esetleg alternatívát keresni.


Azért lenne egy-két kérdésem Balázs Péterhez az USA "értékorientált" kapcsolatait illetően.
Szigetelés: azért erről is nagyon hozzáértően nyilatkozott. Én szigeteltettem a házat. Nem mondom, némileg lehetett így spórolni az energiafogyasztáson, de kiiktatni az energiát nem lehet. 20-30%-kal kevesebb a gázfogyasztás, de nem nulla.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Molinbage :D ahhoz képest elég jól állja a sarat, és elég sokat kilincselt előtte külgazdaságunk fellendítése érdekében. Szerintem nem végzi rosszul a feladatát. Ha mondasz olyan munkát vagy helyzetet ahol nem állt helyt, az Amerika nem fogadás , nem az Ő hibája.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.168ora.hu/globusz/ukrajna-gazdasagi-szovetsegek-nato-eu-foldgaz-133853.html

Ez az Aczél Endre-írás figyelemreméltó. Végre nem a démonizálás, hanem a tárgyilagosság jellemző rá.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egyes orosz rádióműsorokban és tévéshow-kban úgy beszélnek a résztvevők az atomháború lehetőségéről, mintha azt vitatnák meg, hogy emelkedtek a parkolási díjak. A hozzászólók egy része úgy véli, nem is lenne olyan szörnyű egy ilyen összecsapás, mint azt gondoljuk.
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/mar_az_atomhaboru_lehetoseget_merlegelik_az_orosz_mediaban.593981.html
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Mi van ezzel a gázzal? Hol vannak az alapos energetikai tudással felvértezett szakemberek, akiknek a szavára adhatnánk energiaügyben.
g_z_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 531
113
Katonai parádé Narvában mindossze 300 méterre az orosz határtól
1882196_original.jpg


további képek
http://bmpd.livejournal.com/1192634.html
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Katonai parádé Narvában mindossze 300 méterre az orosz határtól
1882196_original.jpg


további képek
http://bmpd.livejournal.com/1192634.html

Azért kíváncsi lennék hogyan reagálna Joe, ha ugyanezt csinálná Iván mondjuk Mexikóban?!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
"Romániában beindult a korrupcióellenes fűnyíró, az amerikaiak a román műveleti területen elszánták magukat a politikai elit cseréjére."
http://www.napilap.ro/HU/Szekelyfold/NEWS/Hirek/Cikk/Hirek-Erdely-Beindult-a-korrupcioellenes-f-nyiro_2161/#.VOcweXHtO4Q.facebook
Szerintem érdekesen összefoglalja és látni , hogy ott politikai elit nem védi meg egymást Amerika belső ellenzékkel most leszámolhat, szerintem jó kis cikk.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 813
30 798
113
"Romániában beindult a korrupcióellenes fűnyíró, az amerikaiak a román műveleti területen elszánták magukat a politikai elit cseréjére."
http://www.napilap.ro/HU/Szekelyfold/NEWS/Hirek/Cikk/Hirek-Erdely-Beindult-a-korrupcioellenes-f-nyiro_2161/#.VOcweXHtO4Q.facebook
Szerintem érdekesen összefoglalja és látni , hogy ott politikai elit nem védi meg egymást Amerika belső ellenzékkel most leszámolhat, szerintem jó kis cikk.

A kormánypátból egyelőre nem nagyon visznek senkit a DNA-sok, csak a volt kormány tagjaiból. A miniszterelök sógorát hogy lekapcsolták az inkább látszatintézkedés.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Rejtélyes drónok Párizs nevezetességei felett
https://www.youtube.com/watch?v=9aJmQRSR4N8