[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
<i>Alakul a kínaiak világbankja
Sorba állnak az ázsiai és európai államok, köztük Magyarország is, hogy csatlakozhassanak Kína legújabb nagyszabású projektjéhez, az Ázsiai Infrastruktúra-befektetési Bankhoz. Annak ellenére, hogy ezzel magukra haragítják az amerikai diplomáciát. De mi idegesítheti az amerikaiakat egy bankban, ami utakat, internethálózatot és kikötőket akar építeni Ázsia szegényebb országaiban?</i>
http://index.hu/gazdasag/bankesbiztositas/2015/04/03/azsiai_beruhazasi_bank/?utm_source=facebook&utm_medium=share&utm_campaign=index
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Szerintem, ha Orbánékbnak van eszük, minden követ megmozgatnak az ügy érdekében. Ha esetleg Budapesten lenne a központ (szerintem esélytelen), az a keleti nyitás bomba sikere lenne, és jelentősen javítaná a belpolitikai helyzetüket.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 884
58 067
113
arbalest

<i>"Ha esetleg Budapesten lenne a központ (szerintem esélytelen) "</i>

Szerintem meg nem! Lehet, hogy pont egy kis országot keresnek központnak, mi pedig földrajzilag jó helyen fekszünk, meg lehet a "keleti nyitás politikája miatt" üzenet értékű lenne a többi kis ország számára ha minket választanának.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
Szerintem, ha Orbánékbnak van eszük, minden követ megmozgatnak az ügy érdekében. Ha esetleg Budapesten lenne a központ (szerintem esélytelen), az a keleti nyitás bomba sikere lenne, és jelentősen javítaná a belpolitikai helyzetüket.

Szerintem egy próbát megér, nem kell ez is Frankfurtban legyen, Földrajzilag meg tökmindegy a központ elhelyezése az internet korában, és az EU sem visíthatna mert "egyek vagyunk" vagy mi. Lobbiereje sok nincs senkinek, elvégre Kínáról beszélünk, aminek vagy 50x annyi dollárja van tartalékban, mint az USA-nak. Még az oroszoknak van beleszólása, de ha tényleg be akarják rakni Európába, akkor a központ nem Moszkvában lesz, hanem egy EU-tagnál. Az eurozóna szerintem nem kizáró feltétel egy ilyen esetben, mert ez nem az euróról szól. Szóval elő kell venni a honfoglalás előtti szálakat és bevetni mindent.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Örülni egyébként én örülnék neki, ha itt lenne, és valamennyi esély van rá (keleti nyitás, ázsiai gyökerek, mostanában aránylag jóban vagyunk Kínával), de szerintem itt valamelyik nagy lesz a befutó. Először az angolok léptek, ezzel globális lavinát elindítva, lehet, hogy ezzel kiérdemelték a központ szerepét.

(Az mondjuk érdekes lenne, ha pl az EKB székház mellett lenne, csak át kellene kiabálni, hogy "Hé, kéne 5 milliárd Euro!" "Ok, gyere át, Franz, megbeszéljük egy tea mellett!")
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
Bank of China központja Magyarország legjobb tudomásom szerint és az sem magánbank :D
Konkrétan én nem látom kiemelve, hogy a budapesti lenne a központ, Nagy Britanniában több székhelyük is van
és az európai országok nagyrészében is. Eltér a formájuk, nagyrészük kirendeltségként(?) van (branch), akkor van 1-2 ami kft talán (limited), és van egyetlen egy Zrt. ami a budapesti, ez talán utalhat valamire a hierarchiában, de nem biztos, amíg nem látom leírva, hogy tényleg BP-n van az európai központ. Ha így van, kiindulásnak ez sem lenne rossz, hogy az AIIB európai központját is BP-re tegyék.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Kínai kapcsán egy dolog ne felejtsetek el. Ők a múltat és jelen egy egészként élik meg. Ezért lehet észben tartják hogy bizony 100 évig London úraim kínai területeket tartottak megszállás alatt.
Az meg nefeledjétek új Magyarországi Kínai nagykövet elszó beszédében mikre tértki:
Szólt arról, hogy száz évvel ezelőtt véget ért az utolsó feudális kínai császárság, a Csing-dinasztia korszaka. Emlékeztetett arra, hogy 1904-ben a dinasztia egyik tagja Magyarországra utaztt, és azt írta, hogy a magyarok a kínaiak európai rokonai.

Szavai szerint, a kínai fejlődés a világ minden országa számár fejlődési lehetőséget jelent. Előadásában hangsúlyozta: közel érzi magához Magyarországot, a magyar embereket. A nagykövet kiemelte, hogy Petőfi Sándort és költészetét nagyon jól ismerik Kínában, aminek bizonyítékaként a költő Szabadság, szerelem című versét említette, amelynek egy versszakát magyarul idézte. Hsziao Csien a magyarokat "hatalmas" nemzetként értékelte, nem a népessége, vagy a területi nagysága miatt, hanem azért, mert "a feltalálók nemzete", amit a 14 magyar Nobel-díjassal is indokolt. Kicsi a bors, de erős - mondta magyarul a nagykövet, derültséget keltve a kollégiumok hallgatói között.

A két nép, a két ország szempontjából fontosnak nevezte, hogy Magyarország az egyetlen EU-tagállam, amelynek a népe keleti vonásokkal rendelkezik. A kínaiak sose felejtik el, hogy Magyarország a második világháború után az elsők között ismerte el a Kínai Népköztársaságot, ebben az évben ünnepeltük a diplomáciai kapcsolatok felvételének 65. évfordulóját - fogalmazott. Véleménye szerint, a két ország politikai kapcsolatai a kölcsönös bizalom mentén épülnek, melyre példaként hozta fel Orbán Viktor miniszterelnök februári kínai látogatását.

http://www.hirado.hu/2014/12/07/kinai-nagykovet-a-magyar-es-a-kinai-ut-talalkozik/

Jelen helyzetbe európai központ kapcsán Moszkva és Közép-Ázsia államok véleményét is kifogják kérni.

De lényeges egy ázsia ember más képpen fog gondolkod mi másra teszik a hansúlyt. Pl Kínának evidens, hogy világ egyik vezető államának pozíciójába vissza kell magát küzdeni. Hiszen 1000 évvel ezelőtt ott volt, és ők 5000 éves államisággal számolnak.

Ti itt pézügyi központot akartok stb. Ezek mind mullandóak. Legyünk tudás és technológia központ. Amihez megvan szürke állomány és mentalításunk.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Annyira felfújátok ezt a kínai dolgot 10 20év núlva meg tőlük szabadúlnátok mint most az usától.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
<i>Kínai kapcsán egy dolog ne felejtsetek el. Ők a múltat és jelen egy egészként élik meg. Ezért lehet észben tartják hogy bizony 100 évig London úraim kínai területeket tartottak megszállás alatt.</i>

Ez ugyanígy szólhat a londoni központ mellett is:)
100 évig ők voltak nálunk, most pedíg mi megyün hozzájuk. A másik érv London mellett, hogy az angolok amerika legközelebbi szövetségesei. Ha ott lesz a központ ezzel egy kicsit sikerül majd megbontaniuk ezt a frigyet.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
"Kínai kapcsán egy dolog ne felejtsetek el. Ők a múltat és jelen egy egészként élik meg. Ezért lehet észben tartják hogy bizony 100 évig London úraim kínai területeket tartottak megszállás alatt."

Kínát kommunizmusa miatt fel lehet használni egyfajta konzervatív utópia egyik utolsó földi mentsváraként. Ugyanakkor ez az 5000 éves államiság mint a túlélés kulcsa szerintem mesterséges európai eredetű bélyeg. A kínai emberek az egyik legopportunistábbak a világon, szemben az 5000 éves államiság eszményével, mis sem bizonyítja jobban hogy igen jelentős számú közösségek élnek belőlük szerte a világon, megszakítva minden kapcsolatot az anyaországgal és átvéve az új haza kultúráját.

Kína évszázadokig élt megosztottan, most is ezt a korszakot élik át, a kommunista vezetés se lesz örök életű ahogy semmi sem a kínai nép életében. Nemegyszer idegen nép uralma alatt: mongol, angol, mandzsu, japán uralkodók is írták Kína történelmét.

Kínáról szeretik mai politikai viszonyok mellett elhallgatni hogy Kína a liberális államiság és kultúra egyik letéteményese és méltatlanul elhanyagolt sarokköve. A kínai civilizáció fénykora a Tang-dinasztia uralkodására esett, amikor jelentős szociális és kultúrális fejlődés ment végbe a társadalmon belül. Nem egy bezárkózott feudális állam volt, hanem a keleti kultúra mekkája, mi sem bizonyítja jobban hogy ebben az időszakban japán, koreai és vietnámi írásos kultúra alapjait az ekkor készült kínai nyelvű könyvek teszik ki a múzeumokban. Ebben az időszakban Kína egy virágzó kozmopolita állam volt, ahol az emberek egyéni szabadsága is magasabb volt a többi korhoz képest, a nők társadalmi szerepe is fejlődött. Nem létezett a nacionalizmus béklyója. Ekkor indult el a mai napig a világ gazdaságát meghatározó papírpénz kialakulása, évszázadokkal megelőzve az olasz bankárokat. Nem elfelejtve a papírnyomtatás is ebből a korból indult el. Bár egyszemélyben uralkodott a Tang-dinasztia alatt is a császár, egy dologban még mindig felette áll a mai kommunista Kína kultúrájának: a világon először betiltotta a halálbüntetést.

Kína egy 3200 éves írott történelemmel rendelkező nép, megelőzve ezzel az összes többi kultúrát a földön. Kína a kozmopolita liberális életforma egyik utolsó mentsvára lesz amikor az isteni hatalmú cár atyuskában illetve a nem muszlimok fanatikus elpusztításában hívők felszámolják a 3000 éves európai, transzatlanti kultúrát.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Iráni atommegállapodás: Örömünnep Teheránban
https://www.youtube.com/watch?v=S2-7Dt76Jls

Megegyezés született az iráni atomtárgyalásokon
https://www.youtube.com/watch?v=cfRumftf_AE
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Alekszej Puskov, az orosz Állami Duma külügyi bizottságának vezetője szerint “tündérmese idiótáknak” a NATO azon nyilatkozata, miszerint az Európába telepített amerikai rakétarendszer nem Oroszország ellen irányul. Az amerikai fegyvereket ugyanis az Irán és Észak-Korea jelentette “fenyegetésre” hivatkozva telepítették Európába, de most, hogy elhárult az egyik ilyen “fenyegetés”, és nemzetközi megegyezés született az iráni atomprogram kétharmadának felfüggesztéséről és szigorú nemzetközi ellenőrzés alatt tartásáról, továbbra sem mutatkoznak jelek arra, hogy a NATO elhagyná azokat az intézkedéseket, melyeket az “iráni veszélyre” hivatkozva tett. Puskov szerint ilyenre nem is kell számítani, mert eddig is egyértelmű volt, hogy az amerikaiak Oroszország elleni háborús készülődés részeként helyeznek el fegyvereket Európában.
https://hidfo2015.wordpress.com/2015/04/04/puskov-a-nato-hivatalos-indoklasa-tundermese-idiotaknak/
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Panoz, Kína már rég nem kommunista. Ezt a dolgot már ők sem eröltetik nagyon. Szerintem visszasüppednek a jól bevált konfuconista államberendezkedésükbem, még ha ezt nyíltan még nem vállalták fel.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 904
113
Dél-Amerikában bezárják az USA összes katonai létesítményét

<i>A Dél-amerikai Nemzetek Uniójának április 10-11-én, Panamában tartandó fórumára központi témává lett nyilvánítva annak kérdése, hogy bezárják az Egyesült Államok összes, dél-amerikai országban üzemeletetett katonai létesítményét. Az amerikai bázisok kérdésének megvitatásáról Ernesto Samper kolumbiai ezredes, a szervezet főtitkára nyilatkozott.
Elmondása szerint a fórumon új alapokra helyezik az Egyesült Államok és a dél-amerikai országok viszonyát, és ennek részeként az USA összes katonai létesítményét bezárják a térségben.

Samper hangsúlyozta, hogy a modern politikában egyik országnak sincsen joga a másiknál magasabb státuszúként feltüntetnie magát, ennél fogva a szankciók alkalmazása is megengedhetetlen. Az ezredes kifejtette, hogy a közelmúltban az Obama-adminisztráció szankciókat hozott Nicolas Maduro venezuelai államfő ellen, arra hivatkozván, hogy az ő személyét Washington nemzetbiztonsági kockázatnak tekinti. A lépést a dél-amerikai országok kollektív módon a belügyeikbe történő beavatkozásnak tekintik, ennek egyenes következménye lesz az USA katonai létesítményeinek bezárása a régióban.

Az április 10-11-i fórumra eddig 31 vezető jelezte részvételét.</i>
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 841
30 994
113
Fegyverexport eloszlás.
The_world_in_terms_of-6ba6eb618e66d1722328d40dde507f73
 
Status
Not open for further replies.