[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<i>Egyébként meleg van, de semmi ok a pánikra, ez is teljesen normális - hiszen nyár van és a szokatlan Nap-aktivitás is tuti előfordul pár ezer évente, így voltaképpen csak a megszokottak szerint megy minden. Az ózon miatt sem érdemes aggódni, a nem létező chemtrail csíkok akarom mondani kondenzcsíkok is segítenek a foltozásban, így jó eséllyel az UV-C és a röntgen sugarak kicsit később érnek majd le akadálytalanul.
Itt alább a hivatkozott kondenzcsíkok és a kissé tévelygő pilóták - biztos bedöglött az iránytű meg a dzsípíesz:
http://thegreaterpicture.com/images/chemtrails-madness.jpg
Íme, egy hatékony foltozás:
http://www.exposingtruth.com/wp-content/uploads/2015/02/clouds.jpg?4f7024
Ergo minden OK.</i>


Kééérlek, csak a kemtrélt neeeeee! Attól még én is agyf.szt kapok. Pedig nagyon nem akarnék úgy járni, mint molni! :D
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Ecso:</b>
Nem komoly, de az emberek (köztük én is) ki vannak éhezve valami pozitívra is és hazudnék, ha azt állítanám, hogy esély sincs arra, talán jobbra fordul a világ sorsa és jövője. Igenis van rá esély, még ha minimális is.

<b>Wolfram és minden chemtrail „menekült":</b>

Az Egyesült Államok több egyetemén tartottak előadást amerikai professzorok a témáról és totál egybevág azzal, amit évek óta sejtettünk. A chemtrail létezik és használják, de nem azért, hogy kinyírjanak vele mindenkit, hanem azért, hogy az elqrt és ementáli szinten lyukas több rétegű légköri védelmet foltozgassák vele. A kellemetlen mellékhatása az, hogy egyébként szennyező és mérgező (akárcsak a járművek kipufogói) illetve pozitív visszacsatolásként tovább erősíti az üvegházhatást, viszont a baj sokkal nagyobb. Az USA területén már jelentős területeken mérnek UV-B sugárzást illetve Kaliforniában UV-C-t is sikerült „elkapni”. Az UV-C utáni következő szegmens a röntgensugár, ami nem annyira baráti ránk nézve. Mindenkit a széndioxiddal etetnek, miközben mélyen hallgatnak arról, hogy a metán felszabadulás már beindult és távolról sem csak a kanadai vagy a szibériai metán a fő gond, hanem az óceánok vizében per pillanat még kötött állapotban lévő. 1-2 Celsius-fok emelkedés esetén a „metánböffenés” secperc alatt elintézi az egész jelenlegi élővilágot úgy, ahogy van.

Végezetül talán a legfontosabb, hogy megbékéljetek a chemtrail dologgal: <b>NASA hivatalos honlap és geo-engineering témakör</b>. Nyugodtan fel lehet menni a honlapjukra és igen érdekes dolgokat lehet ott találni. A NASA honlapja nem konteó oldal!
<i>
Wolfram ui: Amennyiben nem vagy nárcisztikus hajlamokkal megverve és nem akarsz egy jogos bünti után mártír szerepben tetszelegni, akkor nem jársz úgy, mint a hivatkozott kolléga.
</i>
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Panzerfaust!

Valóban sokat rémítget bennünket a média, s pláne ebben a melegben még fogékonyabbak is vagyunk rá. Legalábbis én. Úgy várom a hőség enyhülését, hogy szinte már másra sem tudok gondolni.
Én a klímaváltozásról azt gondolom, hogy az a Föld nevű bolygó létrejötte óta mindig is bekövetkezett. Volt hógolyó a bolygó, s volt a sarkokon szubtrópusi éghajlat is. Lehet, hogy mi is hozzájárulunk a klímaváltozáshoz, ám szerintem nélkülünk is bekövetkezne.
Kétségtelen, hogy az ember csak bizonyos hőmérsékleti sávon belül életképes. Tehát veszélyeztetett faj vagyunk.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Persze, voltak hatalmas változások a globális klímában az évmilliók során, csak az ütemük volt teljesen más. Nem ~100-200 év alatt történtek hatalmas változások, hanem tízezer évek alatt, és ehhez tudott alkalmazkodni az ökoszféra.

A földi élővilág a mostanit is túl fogja élni valahogy, legfeljebb az emberiség nem. Ez lesz a másik nagy különbség.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Persze, voltak gyors, globális katasztrófák is, hatalmas kihalásokkal, amiket túlélt a Föld. De 7 milliárd ember nem élte volna túl azokat sem.

Jelen pillanatban nem a Földért kell aggódni, hanem az emberi civilizációért.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 198
10 762
113
...az emberi civilizációért"
melyikért? Amelyik a végletekig kizsarol mindent a Földől/élővilágból, vagy amelyik képes (lenne) harmóniában élni a természet-tel/ben?
Az egyiket valahogy nem sajnálom.....
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Alig egy-kétszáz évre van konkrétan mért adatunk visszamenőleg, miközben a Föld tesók között is 4,5 milliárd éves – ha úgy tetszik, az elmúlt 24 órából az utolsó század másodpercnyi tapasztalatunk van csak és ebből akarunk nagytotálba extrapolálni.

Ezen kívül fúrogathatjuk a sarkvidéki jeget és ötletelhetünk a kapott adatokból, de ez is csak részben igaz, hiszen 10-20 vagy 100-200 millió évvel ezelőtt az éghajlat sem az volt, ami most.
A naptevékenységet meg vizsgáljuk már bő 50 éve? Ez is egy vicc.

Globális klímaváltozás van (mindig is volt), viszont erősen kérdőjeles a kutatók körében, hogy ebből hány százalék az emberi tevékenység és mekkora szegmens az, ami az ember nélkül is történik. A műegyetemen a hidrológia tanszéken anno erről vérre menő vita folyt és már akkor sem tudtak a professzorok mindenben egyet érteni. Ez nem csoda, egészen egyszerűen ekkora léptékű változások lekövetéséhez valójában elégtelen adatmennyiséggel rendelkezünk.

Ez pont olyan, mint az, hogy a világegyetem tágul és mindezt a fény vörös eltolódására (doppler-effektus) alapozzák, miközben az univerzum szempontjából egyetlen pontból mérünk csak. Ez akkor is igaz, ha a naprendszer széléről mérnénk, mivel az irdatlan távolságok miatt a Föld-Plútó távolság szinte semmi. Akinek volt köze geodéziához az pontosan tudja, hogy egyetlen pontból mérni nem lehet, max. csak ötletelni, az meg megérne egy külön misét, hogy a földi viszonyok közötti doppler-effektus számítás hogyan viszonyul több száz vagy ezer fényévnyi távolsághoz. Teljességgel kizárt, hogy ugyanolyan játékszabályok érvényesek a makro univerzumban, mint a földi inercia-rendszerben.

Abba meg bele se menjünk, hogy a gyorsulva táguló világegyetem modellje is ezer sebből vérzik, például mi van a tömegvonzással, ami alapból ellent kellene, hogy mondjon ennek a modellnek? Ezt kompenzálandó kitalálták a sötét anyagot és sötét energiát – olcsó fekete mágia az egész, mert fogalmuk sincs semmiről, de nem volt jobb ötletük.

Visszatérve a biztpol témakörhöz, ezekhez képest ezerszer több infó és tapasztalat áll rendelkezésünkre csak az elmúlt kétezer év írott történelméből. Innentől kezdve még a legvadabb összeesküvés elméleteknek is több valóság alapja lehet, mint a klímakutatók vagy a kvantumok világával foglalkozó tudóstársadalmaknak mindösszesen.

Az előbbi mégis kigúnyolt terület, az utóbbi pedig istenített és tudományosan (néha) igazolgatott "tény".
Pedig pont fordítva van – az emberi psziché és a motivációk a leginkább ismert és tapasztalt adathalmaz a kezünkben.

Aki ezt felfogja és belátja, az hamar rájöhet arra, hogy a vallások, a spiritualizmus illetve a kapzsiság és hatalomvágy (személyes motivációk) ugyanolyan biztonságpolitikai kérdés, mint a klímaváltozás, a klíma befolyásolása (akaratlan vagy célzott), ne adj isten az időjárás manipuláció „fegyverként” vagy zsarolásként történő alkalmazása.

Aki ennek a minimális létjogosultságát sem tudja elfogadni, azon nem lehet segíteni és valszeg nem is kell – jó neki úgy, ahogy van.

Költői kérdés:
Dollár milliárdokkal kormányzati és magánbefektetők tömege finanszírozza a CERN kutatásait, hivatalosan azért, mert nagyon-nagyon keresik a Higgs-bozonokat, hiszen az tuti megoldást ad majd mindenre az univerzummal kapcsolatban.
Ki az, aki ezt a xart valóban beveszi? (Ez volt a költői kérdés.)
A kutatás az antianyag és negatív dimenziókról szól, ami elképzelhetetlen erejű új energiaforrást jelentene - illetve <b>fegyvert</b>.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kedves Montezuma!

Részben hasonlókat gondolunk a klímaváltozásról. De én a tudományt -az általad felsorolt bizonytalanságokkal együtt- a legtöbbre becsülöm. Sajnos,Madáchnak, Vörösmartynak, Dürrenmattnak igaza volt-van, a tudományt lehet jóra és rosszra is használni.
Én szívesebben élek a jelen időben, mert kényelmesebb lett az életünk. Mikor családkutatást csináltam, elszörnyedtem, milyen óriási volt a gyermekhalandóság, a mai tudásunkkal, eszközeinkkel mennyi ember életét tudtuk volna megmenteni. Olvasgattam az akkori orvosok minősítéseit, elborzadtam, mai tudásunkhoz képest mekkora hülyeségeket diagnosztizáltak. Nem csodálom, hogy akkora volt a halandóság.
A csillagászat és az asztrofizika kifejezetten a kedvencem - bár valóban a fele vagy még nagyobb része a költészet - de a tudósok elismerik, hogy 1% a tudásunk a világról, 4% a sejtésünk, 95%-ról pedig fogalmunk sincs. Ez is eredmény!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 059
113
Montezuma

Mondjuk a tudomány nagy előnye, hogy folyamatosan újraértékeli önmagát, még akkor is ha néha nehezen megy ez a folyamat.
A világegyetemben pedig pont az a csodálatos, hogy szinte semmit sem tudunk róla :)

UI.: Az egyik kedvencem az amikor megbecsülték az univerzum tömegét....
Már nem azért, de csak arra tudunk adni becslést amit látunk, viszont lehet, hogy a világegyetem sokkal nagyobb annál, mint amit érzékelhetünk.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A tudomány jeles művelői többségének a származása az alternatív média alternatív világnézete és alternatív emberi értékrendszere szerint alkalmazva teljesen alkalmatlanná teszi őket arra hogy bármit is elhiggyünk nekik. Ennélfogva az elmélkedés a vöröseltolódásról, termodinamikáról, gravitációról, a Föld kerekségéről illetve evolúcióról és ősrobbanásról amiket a fenti származású agyak teremtettek és formáltak, olyan fikció mint azon elmélkedni hány nőt kettyintett meg Tyrion Lannister.
Maradjunk elvhűek kérem.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Panoz!
A tudomány nem hit kérdése, hanem bizonyítás következménye. Amely sokszor téves. De tudod, szokták mondani: minden tévedésben van igazság, és minden igazságban van tévedés.
Én azért az ösztönt és az elmét nem tenném egy szintre.
Egyébként ki az a Tyrion Lannister?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<b>Wolfram és minden chemtrail „menekült":</b>

Kikérem magamnak azt a menekültstátuszt! Nem menekült vagyok, hanem tanú! Az utolsó Chemtrail-Tanú én vagyok! :D Vagy csak agyamra ment a meleg... :D

Az Egyesült Államok több egyetemén tartottak előadást amerikai professzorok a témáról és totál egybevág azzal, amit évek óta sejtettünk. A chemtrail létezik és használják, de nem azért, hogy kinyírjanak vele mindenkit, hanem azért, hogy az elqrt és ementáli szinten lyukas több rétegű légköri védelmet foltozgassák vele.

Olyan léptékben nem használnak effélét, mint amilyet a konteóhívők behaluznak maguknak.

Az USA területén már jelentős területeken mérnek UV-B sugárzást illetve Kaliforniában UV-C-t is sikerült „elkapni”. Az UV-C utáni következő szegmens a röntgensugár, ami nem annyira baráti ránk nézve.

Nincs semmilyen UV-C utáni. A sima diatomos oxigén, vagyis a légkör 20%-át kitevő gáz a Föld légkörének megfelelő vastagságban elnyeli a 245 nm-nél rövidebb hullámhosszú, Napból érkező elektromágneses sugárzást, mielőtt az elérhetné a felszínt. A nitrogén (78%) meg a 100 nm alattit. És ez még bőven az UV-tartomány, a röntgen ennél jóval lejjebb van.

Mindenkit a széndioxiddal etetnek, miközben mélyen hallgatnak arról, hogy a metán felszabadulás már beindult és távolról sem csak a kanadai vagy a szibériai metán a fő gond, hanem az óceánok vizében per pillanat még kötött állapotban lévő. 1-2 Celsius-fok emelkedés esetén a „metánböffenés” secperc alatt elintézi az egész jelenlegi élővilágot úgy, ahogy van.

Igen, a metán sokkal veszélyesebb, mint a szén-dioxid. És, ha a szén-dioxid szint további növekedése miatti plusz felmelegedés még több metánt szabadít fel és beindul az öngerjesztő folyamat, akkor könnyen lehet, hogy vége a dalnak az emberiség számára...



Végezetül talán a legfontosabb, hogy megbékéljetek a chemtrail dologgal: <b>NASA hivatalos honlap és geo-engineering témakör</b>. Nyugodtan fel lehet menni a honlapjukra és igen érdekes dolgokat lehet ott találni. A NASA honlapja nem konteó oldal!

A NASA-nál leginkább elméleti szinten foglalkoznak ezzel a dologgal, messze nem globális léptékű gyakorlatban. Mint ahogy sok egyéb dologgal is foglalkoznak ott, ami még messze van a valós alkalmazhatóságtól. Pl:
http://ntrs.nasa.gov/archive/nasa/casi.ntrs.nasa.gov/20130011213.pdf

De ugye abból, hogy a NASA foglalkozik ezzel, még senki nem hiszi azt, hogy már a csillagok között járunk, csak épp az a pár ezer ember mind kussol, aki kellett a technológia kifejlesztéséhez, alkalmazásához?


<i>
Wolfram ui: Amennyiben nem vagy nárcisztikus hajlamokkal megverve és nem akarsz egy jogos bünti után mártír szerepben tetszelegni, akkor nem jársz úgy, mint a hivatkozott kolléga.
</i>

Jaaa, én nem vasöklű és kőszívű moderátorunk banhammerére gondoltam. Ha menni kell, hát menni kell úgy is. :D Csupán arra a neurológiai állapotra, amit az előző kommentemben is említettem és a hivatkozott kollégánál rendszeresen beállt némi itteni fórumozás után. :D
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Trident Juncture 2015 – közeleg az elmúlt 13 év legnagyobb NATO-hadgyakorlata
http://biztonsagpolitika.hu/cikkek/trident-juncture-2015-az-elmult-13-ev-legnagyobb-nato-hadgyakorlata
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A gyorsítók a fizikai standard modell gyakorlati igazolására épültek. Sem az atomerőműveknek sem pedig az atombombának nincs közvetlen köze hozzá. Sajnos az bomba története igazolja azt az a feltételezést, miszerint amiből fegyvert lehet építeni abból építenek (és be is vetik). Ha a gyorsítók fegyverek készítésére lesznek foghatók akkor az nyilván meg fog történni, de ez igaz minden másra is.
Higgs: Azért volt olyan nagy felhajtás körülötte mert ez volt a fizikai modell puzzle utolsó nagy és hiányzó darabja. Csak megjegyzem, hogy ugyan Higgs megjósolta a létezését - szerencséjére még a gyakorlati igazolását is megérte és így megkaphatta a Nobel-díjat - de a BME atomfizikusa már évekkel korábban leírták ezt a részecskét, csak a tanulmányuk nem jutott át a vasfüggönyön. :(

A felmelegedés: folyton a CO2 és a metán a téma, de a vízpára sokkal nagyobb felmelegedést okoz. (Pl.: a sima kondenzcsíkok :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Belharcok kezdődhetnek a görög kormánypártban
https://www.youtube.com/watch?v=Yts0m0ZhBm4
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Ez pont olyan, mint az, hogy a világegyetem tágul és mindezt a fény vörös eltolódására (doppler-effektus) alapozzák, miközben az univerzum szempontjából egyetlen pontból mérünk csak. Ez akkor is igaz, ha a naprendszer széléről mérnénk, mivel az irdatlan távolságok miatt a Föld-Plútó távolság szinte semmi. Akinek volt köze geodéziához az pontosan tudja, hogy egyetlen pontból mérni nem lehet, max. csak ötletelni, az meg megérne egy külön misét, hogy a földi viszonyok közötti doppler-effektus számítás hogyan viszonyul több száz vagy ezer fényévnyi távolsághoz. Teljességgel kizárt, hogy ugyanolyan játékszabályok érvényesek a makro univerzumban, mint a földi inercia-rendszerben.

Nyilván csupán az <b>általunk jelenleg észlelhető részére</b> érvényes a tágulás, vagyis erre a részre jelenthetjük ki. A doppler-hatás meg ugyanolyan "egyetemes", mint a fénysebesség. Ezen néhány fényévnyi távolság mit sem változtat. Ha az egyiket elfogadjuk, akkor a másikat is el kell. A 3+1 dimenziós téridőben ez így működik.

Abba meg bele se menjünk, hogy a gyorsulva táguló világegyetem modellje is ezer sebből vérzik, például mi van a tömegvonzással, ami alapból ellent kellene, hogy mondjon ennek a modellnek? Ezt kompenzálandó kitalálták a sötét anyagot és sötét energiát – olcsó fekete mágia az egész, mert fogalmuk sincs semmiről, de nem volt jobb ötletük.

A sötét anyagot nem nem a gyorsulva tágulás miatt "találták ki". Épp ellenkezőleg, a sötét anyag észlelhető (és igencsak jelentős) tömege miatt még problémásabb a gyorsulva tágulás. A sötét energia meg egy abszolút hipotetikus dolog. További kutatásokat igényel a jelenség, egyelőre ennyi biztos. És pont ezt is teszik.


Költői kérdés:
Dollár milliárdokkal kormányzati és magánbefektetők tömege finanszírozza a CERN kutatásait, hivatalosan azért, mert nagyon-nagyon keresik a Higgs-bozonokat, hiszen az tuti megoldást ad majd mindenre az univerzummal kapcsolatban.
Ki az, aki ezt a xart valóban beveszi? (Ez volt a költői kérdés.)
A kutatás az antianyag és negatív dimenziókról szól, ami elképzelhetetlen erejű új energiaforrást jelentene - illetve <b>fegyvert</b>.

Zeal erre már válaszolt, én annyit tudnék hozzátenni, hogy a kíváncsiság nagy úr, a fejlődésünk egyik fő hajtóereje. És talán vagyunk már annyira intelligensek néhányan, hogy nem csak a közvetlen, rövidtávú hasznot vagyunk képesek szem előtt tartani, hanem nagyobb távlatokba is tudunk nézni.





A tudomány jeles művelői többségének a származása az alternatív média alternatív világnézete és alternatív emberi értékrendszere szerint alkalmazva teljesen alkalmatlanná teszi őket arra hogy bármit is elhiggyünk nekik. Ennélfogva az elmélkedés a vöröseltolódásról, termodinamikáról, gravitációról, a Föld kerekségéről illetve evolúcióról és ősrobbanásról amiket a fenti származású agyak teremtettek és formáltak, olyan fikció mint azon elmélkedni hány nőt kettyintett meg Tyrion Lannister.
Maradjunk elvhűek kérem.



Panoz, áhhhh... Most nagyot csalódtam benned, te kis rasszistapista! Mindig beleestek a saját csapdátokba... :D De most komolyan, szerinted ez akkor szándékos, valakik által irányított szelekció miatt van, vagy tényleg hiszel bizonyos rasszista eszmékben, esetleg csak zagyválsz itt össze minden hülyeséget?


A felmelegedés: folyton a CO2 és a metán a téma, de a vízpára sokkal nagyobb felmelegedést okoz. (Pl.: a sima kondenzcsíkok :)

A vízpára azóta jelen van a légkörben, amióta a bolygón víz van. Ha valamitől több kerül most a levegőbe, az pont a tőle, a hatásától független felmelegedés.
 
Status
Not open for further replies.