[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Tényleg megcsinálom, már csak hobbiból is, a többit rábízom az itteni Birodalom döntéshozóira.
Kis időt kérek, mert rövidesen elő kell majd vennem a másik két könyvet is, nem akarok pongyola írást "nagyjábóli" olvasott emlékek alapján.
Ha ennyivel tudok is csak hozzájárulni a HTKA egyébként jó hírnevéhez, már megéri, ha még a fiúk, pardon, a Nagyfőnökök (;D) le is közlik, az külön megtiszteltetés lesz számomra.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
"Mondd meg a diktátor elnöködnek, hogy elmehet a pokolba az ISIS terroristáival együtt, és azt, hogy teszek róla, hogy Szíria egy nagy Sztálingrád legyen számára”."

Ha ezt is mondta csak a szára jár!
Nem hinném hogy kéne félnie a erdogannak úgy hogy ott van 250 f-16 gép.

Szerintem Roni nonstop hülyéskedik és rajtunk röhög, amikor bármit nekiállunk elmagyarázni.
Csak mellékesen jegyzem meg, hogy Gorbacsovot sem mentette meg a SZU hadereje, ami pedig több nagyságrenddel durvább erőt képviselt, mint 250 db akármilyen típusú szúnyog. ;D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 382
113
Erdogant a sajátjai fogják élve felzabálni. Ha nem ők, akkor a kurdok okoznak majd neki kellemetlen pillanatokat. Ezt szerintem ellépte egy picit, de majd meglátjuk kinek van igaza!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 382
113
Légicsapásokat mérhet iráni létesítményekre Izrael, ha az iszlám köztársaság nem tartja magát az atomprogramja korlátozását előíró nemzetközi megállapodáshoz - jelentette ki Móse Jaalon izraeli védelmi miniszter pénteken a Der Spiegel német hírlapnak adott interjújában.
http://kitekinto.hu/iszlam/2015/08/08/izrael_legicsapasokkal_fenyegeti_irant/
Kiváncsi lennék, annak milyen lenne a nemzetközi visszhangja, ha ez mondjuk fordítva hangozna el: pl. Irán kinyilatkozná az Al Jazirán ha Izrael nem tartja magát a nemzetközi előírásokhoz, pl. telepes ügyekben, akkor légicsapásokat fog mérni az illegális kibucokra? Erre mit lépne a művelt nyugat? Minimum Irán lenne a világ legnagyobb terror állama, nem? Csak mert nem látok hőbörögni nagyon senkit jelen esetben egy ilyen fenyegetés után. Ez már megint mi ha nem kettős mérce? Az is kedves azért tőlük, hogy pár évvel ezelőtt még azért kulacsoltak az USA-nál, hogy lehetőleg NE nekik kelljen ezt megtenni, hanem kezdjen inkább háborúba velük az USA. Most hogy Irán-USA kapcsolatok rendeződni látszódnak, már izrael is meg merné tenni a légitámadást, akár kockáztatva egy kiszélesedő háborút Iránnal, egyedül, a szövetségesei nélkül? Miért félnek ennyire?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Zsolti:</b>
"Miért félnek ennyire?"
Az igazságtól félnek, de ebbe most ne menjünk bele.

<b>Python:</b>
Most tudtam csak megnézni a Bayer-Nógrádi interjút, szerintem osztályon felüli, csak sajnos nagyon rövid.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Még egy abszolúte személyes meglátás: Putyin és Erdogan kiválóan manővereznek a saját térfelükön. Egyik közeli bukásában sem hiszek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 382
113
Még egy abszolúte személyes meglátás: Putyin és Erdogan kiválóan manővereznek a saját térfelükön. Egyik közeli bukásában sem hiszek.
Hatalmas különbséget látok a két politikus helyzetében. Odáig oké, hogy mindkettő meglépte a hazafias kártyát, kemény, határozott államférfi szerepében vannak jelenleg, aki félelmet nem ismerve megkűzd ha kell, az országát érő fenyegetéssel. Inenntől viszont, azért látok bődületes különbségeket a kettő közt: Oroszországnak vannak olyan szomszédai, akikkel jó viszonyt ápol, Törökországnak gyakorlatilag nincs, csak olyan, akivel épp háború szélén áll szinte, gondoljunk csak bele a legendásan jó Görög-Török, vagy Iráni-Török viszonyokra, Szíriát konkrétan bombázzák, hogy ott ki kivel van, azt szerintem pontosan jelenleg lekövetni nem lehet. Putyin támogatottsága rekord magas, Erdogané rekord alacsony. Putyin nem záratta már be a jelenlegi tábornokai zömét, Erdogan igen. Jah, még egy fontos dolog, Putyin nem bombáztatja az országa lakosságának 25% át kitevő kisebbséget. Szerintem bitang eltérő kettejük helyzete.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Azért írtam, hogy a <i>saját térfelükön</i>. Erdogan nem egy Putyin kaliber, ez egyértelmű, minima egy nagyságrend a különbség közöttük minden téren.
Ugyanez igaz az országaikra is, bár az oroszoknak nincs 250 F-16-osuk. ;D
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Ha netán összeugrana az orosz vs. török haderő, én az oroszokért aggódnék...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 382
113
Azért írtam, hogy a <i>saját térfelükön</i>. Erdogan nem egy Putyin kaliber, ez egyértelmű, minima egy nagyságrend a különbség közöttük minden téren.
Ugyanez igaz az országaikra is, bár az oroszoknak nincs 250 F-16-osuk. ;D
Jó jó, csak ne erőltessük már komoly vitában ezt a 250 F-16 ost :p az orosz légierő viszonylatában, mert nem tudok koncentrálni a mosolygástól :p.

Szóval a komoly dolgokhoz visszatérve, Erdogan szerintem a saját térfelén, azaz otthon is ingoványos talajon áll, én nem lepődnék meg, ha ballagnia, vagy méginkább FUTNIA kéne záros határidőn belül.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Ha netán összeugrana az orosz vs. török haderő, én az oroszokért aggódnék...
Ezen a fórumon ez istenkáromlás, sőt trollkodás. :)

A kilátástalanság földje
Több mint háromszázezren hagyták el eddig Eritreát, hogy eljussanak Szudánba, Líbiába vagy Európába. A sokak által csak „Afrika Észak-Koreájaként” emlegetett országból kerül ki a harmadik legnagyobb lélekszámú migránscsoport, akik a kegyetlen diktatúra, a végeláthatatlan katonai szolgálat, a totális kontroll és a kilátástalanság miatt hagyják maguk mögött szülőföldjüket.
http://www.atv.hu/kulfold/20150807-a-kilatastalansag-foldje
Nocsak, ott nem járt Amerika csak egy beteglelkű diktátor uralkodik mint Putyin vagy Erdogan és máris menekülnek az emberek. Eritreát hogy lehetne a Nyugatra kenni?

Tudom nem illik a Nyugat pusztulását okozó világképbe, de akinek ezen a fórumon még van egy kis rezisztenciája az alternatív valóság alternatív médiája ellen annak mutatok két linket egy tendenciáról, ami bemutatja mit okoz egy beteg üldözési mániás diktátor a demográfiára nézve. Úgy mint Eritreában.
http://imrussia.org/en/analysis/nation/2224-a-new-emigration-the-best-are-leaving-part-1

http://www.rferl.org/content/russia-emigration-emigrants/26970465.html
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Igen tudom, de néha nem árt belerugni kicsit ebbe a szent tehénbe is:))
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Ha netán összeugrana az orosz vs. török haderő, én az oroszokért aggódnék...

Van benne valami, sokan elfelejtik, hogy az amerikai után a török a legnagyobb haderő a NATO-ban, 1 milliós hadsereggel és csúcstechnikával.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="Montezuma">Azért írtam, hogy a <i>saját térfelükön</i>. Erdogan nem egy Putyin kaliber, ez egyértelmű, minima egy nagyságrend a különbség közöttük minden téren.
Ugyanez igaz az országaikra is, bár az oroszoknak nincs 250 F-16-osuk. ;D
Jó jó, csak ne erőltessük már komoly vitában ezt a 250 F-16 ost :p az orosz légierő viszonylatában, mert nem tudok koncentrálni a mosolygástól :p.

Szóval a komoly dolgokhoz visszatérve, Erdogan szerintem a saját térfelén, azaz otthon is ingoványos talajon áll, én nem lepődnék meg, ha ballagnia, vagy méginkább FUTNIA kéne záros határidőn belül.
</blockquote>

Atom nélkül? 200 gépbe is beletörne az a medvekarom.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Montezuma">Azért írtam, hogy a <i>saját térfelükön</i>. Erdogan nem egy Putyin kaliber, ez egyértelmű, minima egy nagyságrend a különbség közöttük minden téren.
Ugyanez igaz az országaikra is, bár az oroszoknak nincs 250 F-16-osuk. ;D
Jó jó, csak ne erőltessük már komoly vitában ezt a 250 F-16 ost :p az orosz légierő viszonylatában, mert nem tudok koncentrálni a mosolygástól :p.

Szóval a komoly dolgokhoz visszatérve, Erdogan szerintem a saját térfelén, azaz otthon is ingoványos talajon áll, én nem lepődnék meg, ha ballagnia, vagy méginkább FUTNIA kéne záros határidőn belül.
</blockquote>

Atom nélkül? 200 gépbe is beletörne az a medvekarom.</blockquote>

Mivel van atom, nem is kevés, ezért a "ha" és társai teljesen feleslegesek.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Panoz:</b>
Miért lenne trollkodás az, hogy Mac az oroszokért aggódik? Ez pusztán felebaráti gesztus.
Más: alternatív média és alternatív világszemlélet - mi a gond velük? Az igazság sokszor fáj, mi ezt értjük, de semmi baj, van rá gyógyír. Lesz lehetőség megismerni a nem alternatív nagyágyúk írásba foglalt nem alternatív véleményét + hozzátehetjük a nem alternatív sajtó nem alternatív híreit is. A végeredmény nem lesz sokkal jobb. ;D

<b>Zsolti: </b>
Visszatérve egy korábbi kérdésre: mitől félnek?
<i>Dr. Shlomo Sand professzor
Tel-Aviv University</i>
Megjelent a könyve pár éve és leírt sok kellemetlen igazságot, ráadásul ez még csak a jéghegy csúcsa. Senki sem tudta és merte cáfolni egész Izraelben az általa leírtakat.
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
image.aspx

Panoz két kérdés:- itt is Putyin a főnök?
- 200 ezer az összlakosság( 143 millió) hány százaléka?
És nézzük az európai demográfia alakulását
https://www.ksh.hu/docs/hun/eurostat_tablak/tabl/tps00111.html
mennyi diktátor van.
Ha csak az oroszokat nézed 2003 óta 400 ezret ugrott a születések száma, egy kis kivándorlást bőven pótol.
Látható a kimutatásból, hogy anglia és a német és francia o. is kicsit nőtt , de valószínűleg nem az eredeti lakosság tehet róla.

Vegyük azt is figyelembe sokan visszatérnek és visznek magukkal tudást, tapasztalatot is ami jól jöhet az oroszoknak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis">
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="Montezuma">Azért írtam, hogy a <i>saját térfelükön</i>. Erdogan nem egy Putyin kaliber, ez egyértelmű, minima egy nagyságrend a különbség közöttük minden téren.
Ugyanez igaz az országaikra is, bár az oroszoknak nincs 250 F-16-osuk. ;D
Jó jó, csak ne erőltessük már komoly vitában ezt a 250 F-16 ost :p az orosz légierő viszonylatában, mert nem tudok koncentrálni a mosolygástól :p.

Szóval a komoly dolgokhoz visszatérve, Erdogan szerintem a saját térfelén, azaz otthon is ingoványos talajon áll, én nem lepődnék meg, ha ballagnia, vagy méginkább FUTNIA kéne záros határidőn belül.
</blockquote>

Atom nélkül? 200 gépbe is beletörne az a medvekarom.</blockquote>

Mivel van atom, nem is kevés, ezért a "ha" és társai teljesen feleslegesek.</blockquote>

Melyik volt az utolsó háború min. középhatalmak részvételével, amiben minden meglévőt bevetettek?
 
Status
Not open for further replies.