[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Lehet, hogy török o. van 700.000 katonája, meg F16-osa de van még (wiki) 20.000.000 kurdja ami a lakosság (80 millió) negyede és egyre elkeseredettebb. Plusz 17 millió a környező országokban. Talán van a tisztikar (pilóták) között is szimpatizáns.
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Értem 250f 16 és putyinék mehetnek a kukába hmm akkor sűrgősen munkanélkülire vagy kapálni kell küldeni az egész haderőt.
Hogy tudtok ilyen ostobaságokat leírni?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 970
113
Sejtettem hogy nem fog pár ember leszállni erről a vonalról, a szent tehenezés után:p. Nekem nem tisztem megvédeni egyik országot sem, vagy annak haderejét, de ha már teljesen légből kapott hülyeségekkel dobálózunk, a valóságtól elrugaszkodva, ahol nincs NATO, meg nincs potenciális atom fegyverzet bevetve, CSAK légierőben gondolkozunk egy Török-Orosz konfliktusban, azért nézzük már meg hogy milyen nagyságrendek, és miből állnak szolgálatban itt, meg ott :D Persze, a számoknak vagy hiszünk, vagy nem, jobb híján wiki adatok alapján van 236 F-16 C/D és 47 F4 E vadászbombázó légi fölény kivívására/földi csapásmérésre/felderítésre az egyik oldalon, a másik oldalon kb. 440 körüli Szu-27/30/35, 291 Mig-29, 134 Mig-31csak a légifölényre, és 280 Szu-24,199 Sz-25, 61 Sz-34 csak a harcászati csapásmérésre. Aztán ott vannak azok a csapásmérő erők, amiből a törököknek konkrétan nincs, Tu-22/Tu-95/Tu-160, lehet hogy ezek önmagukban el tudnánk azt rendezni hogy az a félelmetes F-16 flotta a földön maradjon, jó sokáig. Persze hülyeség az egész, nincs ilyen reális szcenárió, hogy Törökország vs Oroszország, totális háború, és nem szól bele ezer és egy más tényező(NATO, Kína, atomvillanás balról ect.) de ha hülyeséget beszélünk, meg álmodozunk, gondoltam tolok már ide egy pár sort én is^^.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Srácok törökök vs oroszok ez akkora értelmetlen faszméregetés már megint. Törökök NATO-tag ha az oroszokkal összecsapnak az NATO vs oroszok.
1 percre vegyuk úgy hogy törökök nem NATO tag. 250 db F-16 szép, orosz haderővel szemben. Kapásból Szírek felől támadhatnak Irán is átengedné az orosz haderő a területén innetől, orosz légvédelem vs F-16 ok. Hát ez már más kérdés.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Az megvan, hogy totokorszag es oroszorszag nem hatarosak egymassal? Csak a fekete tengeren tudnanak csatazni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 247
83 392
113
Ha már elohoztatok egy torok-orosz katonai konfliktus lehetoségét, akkor nézzuk meg, hogyan is végzodne......:))
https://youtu.be/qHd6n-Z3Fxk
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 970
113
Igen tudom, de néha nem árt belerugni kicsit ebbe a szent tehénbe is:))

Szerintem egyébként a török légierő 250 F-16 al egy bravúros flikk flakkal, sok utántöltéssel, radarszint alatt repülve, bármikor úgy meg tudná lepni egy komoly rajtaütéssel a PLAAF-t, hogy azok fel sem tudnának szállni a válaszra a sokkból:p! Lenyomnák Kínát is, bármikor!

Ja, és az én apukám tuti erősebb, mint a tiéd! :p
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Oké-oké, nehogy már komolyan vegye bárki egy orosz-török háború lehetőségét. Hamarabb fognak a törökök kiugrani a NATO-ból semmint összeugrani a medvével.
Felesleges méregetni a török és orosz péniszeket, az egyik non-stop globális nukleáris csapásmérésre is képes a másik meg otthon sem fog bírni rendet rakni a kurdok között, ha beindul a parasztgyalázat.
<i>Ennyi erővel az USA-t meg secperc alatt elfoglalják az aztékok, mivel az amerikai haderő jelentős része szanaszét van telepítve a világban és elég szétbontani az amerikaiak déli kerítését.</i>

De vissza az eredeti képlethez: a törökök már középtávon sem egy irányba húznak Nyugat-Európával, hosszabb távon pedig az USA-val sem. Ez a realitás, a többi meg vattacukor.
Egyébként nem látom a habzó szájú török tüntetőket a krími tatárok ügyében sem. Mi is történt? Az oroszok Krímbe be, Ankara meg mélyen kuss.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 970
113
Oké-oké, nehogy már komolyan vegye bárki egy orosz-török háború lehetőségét. Hamarabb fognak a törökök kiugrani a NATO-ból semmint összeugrani a medvével.
Felesleges méregetni a török és orosz péniszeket, az egyik non-stop globális nukleáris csapásmérésre is képes a másik meg otthon sem fog bírni rendet rakni a kurdok között, ha beindul a parasztgyalázat.
<i>Ennyi erővel az USA-t meg secperc alatt elfoglalják az aztékok, mivel az amerikai haderő jelentős része szanaszét van telepítve a világban és elég szétbontani az amerikaiak déli kerítését.</i>

De vissza az eredeti képlethez: a törökök már középtávon sem egy irányba húznak Nyugat-Európával, hosszabb távon pedig az USA-val sem. Ez a realitás, a többi meg vattacukor.
Egyébként nem látom a habzó szájú török tüntetőket a krími tatárok ügyében sem. Mi is történt? Az oroszok Krímbe be, Ankara meg mélyen kuss.

Ha a komolyabb vizekre evezve a válasz trollkodást elhagyva kell válaszoljak, akkor ezt pontosan így látom én is.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 468
18 065
113
Szerintem senki nem írta, hogy egy estleges török-orosz konvenconális háborúban a törökök levernék az oroszokat, mint vak a poharat. De nem lenne sétagalopp Moszkvának sem, Törökország nem Ukrajna. (Természetesen ennek az elméletnek sincs sok értelme, Orszország atomhatalom, Törökország NATO tag)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 504
5 637
113
Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő felhívta rá a figyelmet, hogy Barack Obama, mostani amerikai elnök úgy akart bevonulni a történelembe, hogy eléri a békét, de ez nem sikerült. Csak kivonult Irakból és Afganisztánból, elhagyta a válságövezeteket. Most ezekről a területekről özönlenek az emberek Európába. Az Egyesült Államok elérhetetlen számukra. A mostani válságot, noha biztos nem ez volt a céljuk, de ők okozták, a következménnyel viszont Európának kell számolnia. Nógrádi György szerint Samuel P. Huntington kilencvenes években megjelent, a Civilizációk összecsapása és a világrend átalakulása című könyvében a mostani helyzetet vetítette előre. Ez azért zseniális, mert tizenöt évvel előre látta, hogy mi fog történni a világban.

Nekem vagy 10 evvel ezelott meselte az egyik egyetemista tanarom, hogy az Eu rengeteg penzt fektet be az Eszak-Afrikai orszagokba, azert, hogy azok viszonylag fejlettek legyenek es ezaltal megakadalyozza az afrikai tomegek Europaba erkezeset. Ezt az utolso vedovonalat barmoltak szet az Arab-tavasszal. Es nem csak Amerika volt ebben a hibas, nyakig benne volt Sarkozi es mas Europai orszagok is, hisz eleg szeleskoru koalicio tamadta Libiat.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 438
2 833
113
Szerintem senki nem írta, hogy egy estleges török-orosz konvenconális háborúban a törökök levernék az oroszokat, mint vak a poharat. De nem lenne sétagalopp Moszkvának sem, Törökország nem Ukrajna. (Természetesen ennek az elméletnek sincs sok értelme, Orszország atomhatalom, Törökország NATO tag)
Török támadás esetén nem érvényes az 5. Cikkely. Oroszoknak van atom, vegyi, bio, emi fegyver is.
Szóval a törökök esélytelenek. Ép ezért nem fognak támadni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 247
83 392
113
A terroristák helyett a kurdokat bombázza a török hadsereg
http://orientalista.hu/a-terroristak-helyett-a-kurdokbat-bombazza-a-torok-hadsereg/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 027
48 970
113
Szerencsétlen kurdok, én azt nem értem igazából, hogy ŐKET robbantották fel, és ennek hatására kezdték el 20% ban az IS-t, és 80% ban a kurdokat bombázni a törökök. Ki érti ezt... Az Usa meg előtte őket használta fel mint a legfőbb erőt az iszlám állam elleni harcbában, kiképzéssel, fegyverrel, légicsapásokkal támogatva őket, most még nézi ahogy a saját Nato szövetséges törökök bombázzák őket. Vagy valamit félreértek én most itt?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Az USA éppen elárulja a kurdokat, utána következnek az ukránok majd végül <b>egész Európa</b>.
<i>Lehet tapsolni a Világ Fényességének, egyébként az egész történelme erről szólt: mindig cserbenhagyta a szövetségeseit és mindig csak akkor lépett hadba, ha az ellenfele sokszorta gyengébb volt vagy addigra más már elvégezte helyette a piszkos munkát – lásd a dicsőséges normandiai partraszállást 1944 nyarán. Hol is volt 1944 nyarán a Wehrmacht?</i>

Ne feledkezzünk meg két gyalázatos évfordulóról sem: <b>aug. 6. és aug. 9. </b>
A mai napig nem adott magyarázatot arra az Egyesült Államok, hogy az akkoriban Mandzsúriában állomásozó bő 2 milliós japán Kvantung-hadsereg helyett miért két békés, katonai és egyéb komoly ipari kapacitást nélkülöző kisvárosra dobták le az atombombájukat.
<i>Nem is a III. Birodalom volt a legnagyobb fasiszta népirtó bagázs, hanem azok az „evtásak”, akik ezt a háttérből finanszírozták majd utána idősekre, nőkre és gyerekekre dobatták le a csodabombáikat.</i>

Elnézést, majdnem elfelejtettem, ebből természetesen szinte egy szó sem igaz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 457
14 369
113
Ugyan már, ez egy kimondottan szórakoztató időtöltés. A méricskéléssel jobban telnek az amúgy unalmas munkaórák.
Ja, hány aktív radaros BVR rakéra indítására képes jelenleg az orosz légierő?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 247
83 392
113
Az USA éppen elárulja a kurdokat, utána következnek az ukránok majd végül <b>egész Európa</b>.
<i>Lehet tapsolni a Világ Fényességének, egyébként az egész történelme erről szólt: mindig cserbenhagyta a szövetségeseit és mindig csak akkor lépett hadba, ha az ellenfele sokszorta gyengébb volt vagy addigra más már elvégezte helyette a piszkos munkát – lásd a dicsőséges normandiai partraszállást 1944 nyarán. Hol is volt 1944 nyarán a Wehrmacht?</i>

Ne feledkezzünk meg két gyalázatos évfordulóról sem: <b>aug. 6. és aug. 9. </b>
A mai napig nem adott magyarázatot arra az Egyesült Államok, hogy az akkoriban Mandzsúriában állomásozó bő 2 milliós japán Kvantung-hadsereg helyett miért két békés, katonai és egyéb komoly ipari kapacitást nélkülöző kisvárosra dobták le az atombombájukat.
<i>Nem is a III. Birodalom volt a legnagyobb fasiszta népirtó bagázs, hanem azok az „evtásak”, akik ezt a háttérből finanszírozták majd utána idősekre, nőkre és gyerekekre dobatták le a csodabombáikat.</i>

Elnézést, majdnem elfelejtettem, ebből természetesen szinte egy szó sem igaz.

Az utóbbi években egyre kevesebbet írnak Hiroshimáról és Nagaszakiról, mintha semmi se tortént volna 1945-ben...
A múlt héten az afganisztáni veteránok eloáltak egy otlettel, hogy ENSZ torvényszéket kellene felállítani a japán városokra dobott atombombák miatt.
 
Status
Not open for further replies.