[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Már többen bejelentkeztek a két Mistral hadihajó megvásárlására, amelyek eredetileg a meglehetősen korszerűtlen orosz flottát gazdagították volna. Az oroszok, dacára annak, hogy az újraértékesítést el szerették volna kerülni, diplomáciai sikernek állítják be az eredményt, ugyanis a már előre kifizetett összeg nagy részét visszakapják orosz lapértesülések szerint.
http://kitekinto.hu/europa/2015/08/10/a_mistral-ugy_reszletei/
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Szerintem Edrogan egy esetleges Kurd egységes haderőtől félelmétől, semmisiti meg még sarjában, mert ez ésszerü lenne és logikus mert ha ott hirtelen lesz egy 50.000-100.000 Kurd harcedzett hadsereg , hamar fellobanhatnak a Kurd érdekérvényesítő mozgalamak a Török honba is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Ugyan már, ez egy kimondottan szórakoztató időtöltés. A méricskéléssel jobban telnek az amúgy unalmas munkaórák.
Ja, hány aktív radaros BVR rakéra indítására képes jelenleg az orosz légierő?

Majd TE megmondod, hisz TE vagy pl. itt az egyik, azon emberek közül, akik mindíg tudtok pontosan minden ilyen adatot, BIZTOS forrásra hivatkozva, ami tuti és biztosan nem dezinformáció, bár nekem csúnyán hadititoknak tűnik az, hogy oroszország mit tudna ha kéne felaggatni a vadászaira ma délután, ha komoly ellenfél ellen kéne repkedinük egy kanyart a vadászaiknak.

Szóval mennyit tud indítani az az orosz légierő akiknek a széria gépein SOHA nem lehet látni fájdalmatokra R-77-et(ami azért már Kínában is ott van pár éve szolgálatban, a mindenható és soha nem csúsztató angol nyelvű Wiki meg azt írja, primary user Russia:p), vagy bármilyen más aktív radaros rakétát, ergó innen a fotelból magyarországról FIXnek tűnik, hogy akkor már olyan rakétájuk sincs, amivel le lehetne lőni egy fantasztikus F-16 ost, a török légierő soraiból^^

Na jó, probálok kevesebbet trollkodni :D NEM TUDOM mennyi van nekik. Azt tudom, hogy te azt gondolod hogy zero van jelenleg rendszerben. Az én véleményem komolyra fordítva az: Van nekik annyi, és abból, ami pont elég lenne egy török légierő kaliberéhez...

Visszakérdezek, mennyi stratégiai csapásmérésre alkalmas bombázója van a török hadseregnek? Mondjuk amit nem hogy egy Tu-160-al, csak egy szaros Tu-22 vel lehet egy kategóriába sorolni. A csapásmérő föld föld rakétafegyverzetet hagyjuk is, most légierőről volt csak szó...

Ui.: Bár teljességgel értelmetlen, de bevallom, a méricskélés néha JÓ :p !!!
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Egy teljesen hipotetikus orosz-török konfliktusban egy felszálló és a török partvonalat elhagyó repülőgép azonnal a krimi légvédelem zónájában találja magát ! Ez a térképre nézva azonnal nyilvánvaló ! A második ami eszembe jut hogy a török flotta ami a Fekete tengeren van jobban teszi ha állandóan leengedett mentőcsónakokkal és mentőmellényben hajókázik mert kb ennyi az esélye a túlélésre....
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szerintem Tajvan már így is be van szarva. Legyünk őszinték, ha akarják, a kínaiak a két Mistral nélkül is megoldják őket. Itt az a kulcs, hogy megéri e nekik, mivel azért elég komoly veszteséget szenvednének el, valamint ott van az USA flotta nagy része, azokon a vizeken, szóval nagy bonyodalom is lehetne belőle. Ebben a geopolitikai helyzetben, szerintem két Mistral ide-oda a sárga tengeren, nem sokat számít.

Tajvant idovel mindenkepp elfoglalja Kina, viszont nem haboruval. Vagy bekes egyesulessel, vagy egy puccsal eltavolitja a kormanyt es az uj kormany majd egyesul Kinaval, legfeljebb olyan statusza lesz, mint Hong-Kong.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
<blockquote rel="zsolti">Szerintem Tajvan már így is be van szarva. Legyünk őszinték, ha akarják, a kínaiak a két Mistral nélkül is megoldják őket. Itt az a kulcs, hogy megéri e nekik, mivel azért elég komoly veszteséget szenvednének el, valamint ott van az USA flotta nagy része, azokon a vizeken, szóval nagy bonyodalom is lehetne belőle. Ebben a geopolitikai helyzetben, szerintem két Mistral ide-oda a sárga tengeren, nem sokat számít.

Tajvant idovel mindenkepp elfoglalja Kina, viszont nem haboruval. Vagy bekes egyesulessel, vagy egy puccsal eltavolitja a kormanyt es az uj kormany majd egyesul Kinaval, legfeljebb olyan statusza lesz, mint Hong-Kong.</blockquote>
Ha van eszük a Kínaiaknak, akkor ezt próbálják majd elérni szerintem is, igen. Egy háború Tajvannal nem látom hogy milyen előnyöket hozhatna meg számukra. Az viszont kérdéses, hogy mennyi időt hagy majd nekik erre a világ jelenlegi geopolitikai helyzete, hogy magukhoz csalogassák azt a Tajvant, akik azért jelenleg nem annyira szeretik Kínát. Ez a jövő egyik nagy kérdése számomra.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Mackensen">Ha netán összeugrana az orosz vs. török haderő, én az oroszokért aggódnék...
Ezen a fórumon ez istenkáromlás, sőt trollkodás. :)

A kilátástalanság földje
Több mint háromszázezren hagyták el eddig Eritreát, hogy eljussanak Szudánba, Líbiába vagy Európába. A sokak által csak „Afrika Észak-Koreájaként” emlegetett országból kerül ki a harmadik legnagyobb lélekszámú migránscsoport, akik a kegyetlen diktatúra, a végeláthatatlan katonai szolgálat, a totális kontroll és a kilátástalanság miatt hagyják maguk mögött szülőföldjüket.
http://www.atv.hu/kulfold/20150807-a-kilatastalansag-foldje
Nocsak, ott nem járt Amerika csak egy beteglelkű diktátor uralkodik mint Putyin vagy Erdogan és máris menekülnek az emberek. Eritreát hogy lehetne a Nyugatra kenni?

Tudom nem illik a Nyugat pusztulását okozó világképbe, de akinek ezen a fórumon még van egy kis rezisztenciája az alternatív valóság alternatív médiája ellen annak mutatok két linket egy tendenciáról, ami bemutatja mit okoz egy beteg üldözési mániás diktátor a demográfiára nézve. Úgy mint Eritreában.
http://imrussia.org/en/analysis/nation/2224-a-new-emigration-the-best-are-leaving-part-1

http://www.rferl.org/content/russia-emigration-emigrants/26970465.html</blockquote>

Ehhez csak annyit tennek hozza, hogy igazad van. Eritreaban, Szomaliaban es egy csomo orszagban, ahol a diktator valoban egy zsarnok es emberek szazezreit, millioit gyilkoltatja le, oda nem megy senki rendet rakni. Bezzeg ha az olajban gazdag orszagokban nehany ember meghal egy eroszakos tuntetesen, akkor oda rogton ugrik a fel vilag rendet rakni! Es nem problema, ha a "rendrakas" kozben es utan ezerszer tobb ember hal meg, mint amennyi meghalt a "vereskezu" diktator uralma alatt, az addigi viszonylagos jolet utan az orszag pedig teljesseggel elhetetlen lesz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerencsétlen kurdok, én azt nem értem igazából, hogy ŐKET robbantották fel, és ennek hatására kezdték el 20% ban az IS-t, és 80% ban a kurdokat bombázni a törökök. Ki érti ezt... Az Usa meg előtte őket használta fel mint a legfőbb erőt az iszlám állam elleni harcbában, kiképzéssel, fegyverrel, légicsapásokkal támogatva őket, most még nézi ahogy a saját Nato szövetséges törökök bombázzák őket. Vagy valamit félreértek én most itt?

Nyilván az USA mérlegelt, hogy melyik a fontosabb szövetséges a térségben, a törökök, vagy a kurdok és most nem a kurdokat preferálják.
Végülis a kurdok szerepét (ellenőrizni minél nagyobb olajmezőt, ellenőrizni e több ország által határolt területet, destabilizálni Szíriát és Irakot stb.) megoldották az IS-el (mindegykik) akik ugyan ezt megteszik csak sokkal tisztább módon és könnyebb őket megszüntetni, exportálni, átpozicionálni, mint egy sok száz éves múltra tekintő népet.
(Erdoganéknak meg épp annyira jóban kell lennie az oroszokkal, hogy azoknak ne érje meg a kurdokat felhasználni és tulzottan támogatni.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Szerintem Edrogan egy esetleges Kurd egységes haderőtől félelmétől, semmisiti meg még sarjában, mert ez ésszerü lenne és logikus mert ha ott hirtelen lesz egy 50.000-100.000 Kurd harcedzett hadsereg , hamar fellobanhatnak a Kurd érdekérvényesítő mozgalamak a Török honba is.

Szerintem meg ha van esze, kiegyezik velük, és azt az utat próbálja járni, hogy Szíria és Irak területéből kicsippentve, mintegy az iszlám állam elleni harcuk elismeréséül, egy új Kurdisztánt segít nekik létrehozni. Most ezzel amit csinált, deklaráltan felrúgott egy tűzszünetet egy szövetségese szövetségesével szemben, akik a 80 milliós országának negyedét jelentik. Rájuk nehéz lesz a Mighty F-16 hordának országon belül városi zavargásoknál lecsapni... Ellenben egy új kurdisztán barátjaként tetszelegve, ha azok még sem mutattak volna elég hálát, és támadólag lépnek fel, egy ország vs ország konvencionális háborúban, na ŐKET, ellenben pl. az orosz légierővel, valóban le tudták volna radírozni a törökök. Ma hírek, RT, Euronews, tele van azzal, hogy törökországban elszabadult a pokol, rendőrökre támadtak, Istanbuli US nagykövetségre lőttek, Istanbulban autóban bomba etc. Nem volt okos lépés Erdogantól amit tett, szerintem... Arról ne is beszéljünk, hogy a Kurdok mit fognak szólni majd az USA árulásához, mert azért ez gyanúsan az, lássuk be, hogy most úgy tűnik,eladták őket kilóra a török érdekek mentén az eddigi nagy barátaik, a demokrácia exportőrei, lehet nem véletlen ez a mai US nagykövetség elleni támadás sem, nemde??!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szerencsétlen kurdok, én azt nem értem igazából, hogy ŐKET robbantották fel, és ennek hatására kezdték el 20% ban az IS-t, és 80% ban a kurdokat bombázni a törökök. Ki érti ezt... Az Usa meg előtte őket használta fel mint a legfőbb erőt az iszlám állam elleni harcbában, kiképzéssel, fegyverrel, légicsapásokkal támogatva őket, most még nézi ahogy a saját Nato szövetséges törökök bombázzák őket. Vagy valamit félreértek én most itt?

Tenyleg furcsa helyzet. Ezzel a Torokorszagi merenylettel a torokok rendcsinalas es segitunk a kurdoknak indokkal bevonulhattak volna Irakba. Megszerezhettek volna Eszak-Irakot es a kurdok is halasak lettek volna a segitsegert.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Pontosan. Nagyon nem látom ebben a jelenlegi mutatványban az Erdogani zsenialitást... Megcsinálta a káoszt, az tény, de jó lesz ez nekik?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
A kurdokat nem lehet megsemmisíteni, ez csak lázálom. Erdogan meredeket lépett, dupla vagy semmi a játszma tétje. Ha nem jön be a számítása, Törökország felbomlik.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Erdogan olyan mint egy elszabadult hajó ágyú. Elment Merkelhez és kancellár aszonytól centikre olyat mond hogy a németeknél élő törökök maradjanak törökök! Ezek után ezt az embert és pártjának tagjait életben nem hívják meg Berlinbe.
Oroszokkal barátkozik majd fogja és minden alkut felrúg velük. Nem tudod de szerintem még Putyin soha egy ország felé nem külödött olyan kemény üzenet mint most Isztanbuli bagázsnak. Sztálingrád említése mind a törököknek mind az orosz embereknek üzenet.
Utánna orosz légideszant tábornoka megjegyzi bármikor készek az ISIS ellen szíriába harcolni.

3 fél ként ott van Irán ahol ünneplik a szakciók végét, és hálásak az oroszoknak. Valamint Aszad szövetségesei, most jutnak majd valutához. Kelettel,és Nyugadtal nagyban tárgyalnak most pl USA oldalán Boingot már leis kötelezték.
Ebből következőleg szíria még inkább szívügyük lesz. Egy fajta domino elvként. Aszad után bármikor ők jönnek!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
Na jó, probálok kevesebbet trollkodni :D NEM TUDOM mennyi van nekik. Azt tudom, hogy te azt gondolod hogy zero van jelenleg rendszerben. Az én véleményem komolyra fordítva az: Van nekik annyi, és abból, ami pont elég lenne egy török légierő kaliberéhez...

Visszakérdezek, mennyi stratégiai csapásmérésre alkalmas bombázója van a török hadseregnek? Mondjuk amit nem hogy egy Tu-160-al, csak egy szaros Tu-22 vel lehet egy kategóriába sorolni. A csapásmérő föld föld rakétafegyverzetet hagyjuk is, most légierőről volt csak szó...

Semmi nem támasztja alá, hogy lenne nekik. Per pill a török légierőnek hosszabb bot van a kezében mint az orosznak. A földi támadók nagyon hasznosak, de csak légifölénnyel. Ha nincs akkor úgy járnak mint a Stukák az Angliai csatában.
Szóval még mindíg inkább az oroszokért izgulnék.
A többi kérdés is megválaszolatlan, de érdemes lenne feltenni. Mekkora százalék a becetési arány? Hány órát repülnek egy évben a pilóták?
stb.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Lépjünk már túl a török-orosz sosemlesz meccsen és egyezzünk meg már abban kollektíve, hogy az oroszokat mindenki, még a lengyelek is félkézzel…, ha meg mégsem, akkor tévedtünk, de akkor már tökmindegy lesz.

Vannak itten azért érdekesebb hírmorzsák is:

Nyomás alatt az olaj, csődbe mehet néhány amerikai olajipari cég:
http://www.tozsdeforum.hu/tozsde/arupiac/drasztikus-kovetkezmenyei-lehetnek-az-olcso-olajnak-56424.html

Együtt lassul az USA és Kína – nincs már itten kérem szépen egyoldalú arcoskodás:
http://www.tozsdeforum.hu/uzlet/gazdasag/egyutt-lassul-kina-es-az-usa-56431.html

Menekülnek a kínai és japán befektetők az USA piacáról:
http://www.napi.hu/tozsdek-piacok/menekulnek_a_kinaiak_az_usa-bol_a_japanok_is_csatlakoztak.601621.html

Csökken az olajár, esik a rubel – nohát, akkor Putyinnak annyi:
http://hvg.hu/gazdasag/20150810_Tovabb_zuhan_a_rubel_az_olaj_miatt#rss

A csökkenő olajár miatt 71%-al nőtt a Gazprom nyeresége – nohát, akkor Putyinnak mégsem annyi:
http://www.napi.hu/nemzetkozi_vallalatok/nagyot_dobott_a_gyenge_rubel_a_gazprom_profitjan.601620.html

A nagy francia bukta:
http://gazdasagiradio.hu/cimlap/komoly-penzt-bukott-franciaorszag-4755

A skót kormány betiltja a GMO-t:
http://www.agrarszektor.hu/novenytermesztes/egyeb/ezen_maris_osszekaptak_betiltjak_a_gmo-t_a_skotok.5141.html

A britek is elkezdenek palázni, hátha sikerál:
http://www.tozsdeforum.hu/uzlet/gazdasag/palagazban-nyomulnanak-a-britek-56433.html
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Ha már elohoztatok egy torok-orosz katonai konfliktus lehetoségét, akkor nézzuk meg, hogyan is végzodne......:))
https://youtu.be/qHd6n-Z3Fxk

A videóban levő fegyverek mind hadrendben vannak? A szuperkavitációs torpedónál kezdett nagyon gyanús lenni a dolog.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
A szuperkavitációs torpedó is olyasvalami ami papíron fantasztikus, csak a valóságban kicsit problémás. Olyasmi mint a szuperszónikus hajó elleni rakéták.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 419
2 778
113
Ha már gazdasági hírek:
http://mfor.hu/cikkek/Egy_becsodolt_vajdasagi_ceget_venne_egy_magyar__allami_segitseggel.html

Pörög a magyar pannon puma!
http://mfor.hu/cikkek/Megelenkult_a_kulkereskedelem_juniusban.html
Ha még 1-2 évig ennyire lent maradna az olaj ára, akkor sokan meg fognak lepődni a magyar gazdaságon (az import 2%-os része a kőolaj származék nálunk). Az utóbbi 3 évben úgy süvít a gazdaság, mint a gőzsíp. Persze az átlagpolgár ebből nem sokat lát még, de lesznek ennek következményei (geopolitikai is). Ha valaki azt gondolná, hogy ennek nagy részét rögtön kiviszi a multi, akkor egyrészt már messze nem mindet (újra befektet, lásd audi), másrészt, még ha ki is vinné, akkor is legalább annak egy kis kamatbevétele itt marad. Emellett a megnövelt tőke lenyomja a forrásköltségeket és már nálunk se 15% egy beruházási hitel.
Nézetem szerint egy laza koreai, tajvani gazdasági utat bejárhatunk.

Az oroszok összeomlásához:
Már tavaly év közben tervezetten megkezdték a rubel kötött árfolyamsávtól való átállását a lebegős árfolyam rendszerre. Erre bármit lehet mondani, csak azt nem hogy megrogyásnak indulnak. Persze pont ilyenkor volt a legkönnyebb betámadni a rubelt, meg is tették. De a devizapiaci orosz válasz kemény volt. Megrángatták az árfolyamot egy nap +/-10 dollárral (nem %-al), mintha mi kiráznánk a forint shortosokat +/- 50 ft napi mozgással. Ahogy kinéz a dolog ők is leértékelt valutával akarnak exportvezérelt gazdaságot (persze ők még messze vannak ettől, de elindultak, lásd Lada, Suhoj polgári gépek, software cégek, stb.).

Joccakát.
 
Status
Not open for further replies.