[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="panoz">http://m.origo.hu/nagyvilag/20150811-fal-menekult-lettorszag.html
:)))))
Kivancsian varom a moszkovitak vajon ezt is annyira vedik e mint a magyar keritest.

Nem értem mi a baj azzal a kerítéssel, ugyanazért építik amiért mi, csak őket (még) nem sürgeti annyira az idő, mint minket.</blockquote>

Mint mi?
Inkább mint az ukránok, ruszofóbia fokozása. Mert egy ilyen kerítés, határzár az oroszok ellen, ha megindulnak..., azt nem mondom, hogy semmit sem ér, plusz egy napot lassít rajtuk.</blockquote>

Idén a határon 239 illegális bevándorlót tartóztattak fel, közülük 109-en Vietnamból érkeztek, húszan Afganisztánból.

Semmi köze az oroszokhoz, ők csak átengedik a bevándorlókat az országukon, mint Szerbia.
Vagy mi is szerbfóbia fokozására építünk kerítést?
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Aszad elnök beismerte, hogy megroppant az állami hatalom, és kénytelen visszavonulni néhány területről. Fegyverszünetet akar, de az Öböl-országok által támogatott iszlamisták és az Iszlám Állam is vérszagot fogott. A Nyugat viszont csak bombázgat, pedig ha valahol, Szíriában a gyökerénél kéne kezelni a menekültproblémát.
http://index.hu/kulfold/2015/08/11/sziria_polgarhaboru_aszad_osszeomlas/

Idézet a cikkből:
Nem is olvastam tovább.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
http://m.origo.hu/nagyvilag/20150811-fal-menekult-lettorszag.html
:)))))
Kivancsian varom a moszkovitak vajon ezt is annyira vedik e mint a magyar keritest.

Mas: a Juan leertekelese most Amerika akarata ellenere tortenik, eddig is Amerika eroltette az eros CYNt. Ertheto Kina allaspontja, a valsag miatt meg akarja tartani versenykepesseget. Ugyanakkor kar ezert, a lakossag eletszinvonalanak hasznot hozott hogy eros.

Minden orszagnak jogaban all ugy vedeni a hatarait, ahogy akarja. Egyebkent olvastad a cikket? Tavaly 239 bevandorlot fogtak el, tobbseguk vietnami volt. Vagyis ok 239 illegalis bevandorlo ellen huzhatnak falat, Magyarorszag legalabb 80000 ellen nem?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Apró kiegészítés:
A török hadsereg valóban nagy és erős, a NATO-n belül az USA után a második, etc, etc, etc.
A valóság azért nem ennyire rózsaszín, hasonló nagyságrendű hagyományos csapásmérő kapacitással bír Egyiptom, Irán és Izrael is. Valóban kicsit lejjebb kellene tekerni a számítógépes játékok világát, a légierő csak egy szegmens, háborút megnyerni sokkal összetettebb dolog, haditengerészet és szárazföldi erők nélkül a légierő önmagában max. fél, vagy inkább negyedsiker lehet.
Miután a világtörténelem összes háborúja eddig végül vagy a szárazföldön (kisebb részben a tengeren) dőlt el, így egy állam valós katonai kapacitását nem lehet egyetlen szegmensen belüli szűkített részképességeken keresztül értékelni, ezt a világ összes valódi katonai szakértője tudja.
Akik eddig mégis így jártak el az ellenfelükkel szemben, azok azóta mind a vesztesek táborát gyarapítják.

Baltikumi kerítés:
Illegális bevándolrók ellen valamilyen hatásfokkal működik, orosz diverzánsok ellen zéró, frontális orosz katonai támadás esetén meg... ;D
Ilyen nem fog mostanában történni, egészen más léptékben játszik Putyin, teljesen más prioritások és célok működtetik az orosz geopolitikát. A Baltikum kérdésének rendezése 126. a sorban, a rossz hírem annyi, hogy az orosz katonai erőknek ez nem a félkéz, hanem kisujj kategória sem.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Kína leértékelte a jüant - valutaháborúra készül?
https://www.youtube.com/watch?v=6mWlWY__kpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Dutch Forces Mobilize (Extra Scene from 'The Russians Are Coming: NATO's Frontier')
https://www.youtube.com/watch?v=OuiUEhp7dME
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
A török hadsereg valóban nagy és erős, a NATO-n belül az USA után a második, etc, etc, etc.
A valóság azért nem ennyire rózsaszín, hasonló nagyságrendű hagyományos csapásmérő kapacitással bír Egyiptom, Irán és Izrael is.

Montezuma

Ne haragudj, de szerintem továbbra sem írta senki, én sem, hogy a török haderő az übermacht. Lehet etc. etc. etc., ettől tény marad, hogy a NATO második legnagyobb hadereje. Méreténél és képességeinél fogva eséllyel állhat(na) ki akár az izraeli, akár az egyiptomi, akár az iráni haderővel szemben. Ha már így ezeket az országokat írtad, azt esetleg el tudom képzelni, hogy az egyiptomi és a az iráni haderők együttműködjenek, az izraeli mindkettőnél kiesik.

Egy szó mint száz, a török haderő regionális hatalom a térségben, ugyanúgy, ahogy az egyiptomi, az izraeli, az iráni és a szaudi. A nagy kérdés szerintem az, hogy ha esetleg a török haderő offenzívába kezdene a Közel-Keleten, melyik másik haderővel alakulhatna ki akár csak az esélye is először, hogy közel kerülnek egymáshoz, ez milyen esetleges közeledéseket okozhat (török előretörés elméletben még akár egy izraeli-szaudi-iráni közeledést is hozhatna, bár ez annyira abszurd, hogy csak na), és a két nagyhatalom mit lépne ilyen esetben, kit támogatnának jobban, kevésbé, és egyáltalán nem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 048
113
arbalest

Én szerintem egy török offenzíva legfőképpen az Iráni haderővel találkozhatna. Ebben az esetben én egy elhúzódó konfliktusra számítanék, mint az Irak-Iráni háborúban.
Bár nagy esélyt látok arra, hogy egy ekkora konfliktus elsöpörné Erdogánt a hatalomból. (puccsra gondolok, nem Iráni sikerre)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Idézet a cikkből:
<blockquote>Gázos Aszad
Nem is olvastam tovább.</blockquote>

Én végigolvastam ettől függetlenül is, csak ismét tudomásul véve azt, hogy féligazságok vannak leírva, tudatos csúsztatásokkal, dezinformációkkal.

Szóval semmit szokatlan, csak a jól megszokott index...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Eurómilliárdokat nyert Németország az európai adósságválságon
https://www.youtube.com/watch?v=2k9tyALP_fY

A héten megszülethet a végső döntés a harmadik görög mentőcsomagról
https://www.youtube.com/watch?v=r2CM-cEfjqQ
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
Volt egy tanulmány a '90-es évek végén, arról hogy ha továbbra is olyan ütemben épül le az orosz hadsereg mint akkor, úgy 2010-re az orosz légvédelem nem lesz képes ellenállás egy Törökország méretű légierőnek sem, persze akkor az orosz gazdaság a dánéval volt egyszinten. Azután ment jelcin és jött Putyin, a dolgok pedig alaposan megváltoztak!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
Na most akkor mégsincs háborús veszély?

http://www.jetfly.hu/rovatok/tipusok/jas39/csokkenti-a-nato-a-jelenletet-a-balti-legvedelemben/
 

stendre

Active Member
2014. december 4.
409
198
43
Hiába, drága játék repkedni azért a 400 (nem is valós elfogásért) kísérgetésért. Mennyibe kerül óránként egy vadászgép reptetése?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Arbalest:</b>
Nem Neked válaszoltam a török haderővel kapcsolatban, csak általánosságban egészítettem ki a korábbi hozzászólásokat.
A török haderő regionális szinten erős hadsereg, de távolról sem rendelkezik olyan lehetőségekkel, mint egy orosz haderő, bár tudom, ezt leírni is szinte gyalázatnak számít.
Nem mellesleg hiába kisebb a brit vagy francia armada, ők globális szinten nukleáris csapásra is képesek (gyakorlatilag Izrael is), a törökök nem ebben a ligában fociznak.
Az egyiptomi vagy iráni hadsereggel összevetve a reguláris török haderő emberanyagban nem feltétlenül egyenrangú, de én nem mondtam semmit.
Egy komolyabb török előretörés esetén - iránytól és régiótól függően - elméletben bárkivel szembekerülhetnek, az oroszoktól kezdve akár az USA-ig.
Erdogan nem hülye, hanem bevállalós. Ha bejön neki a játszma, akkor Ankara regionális vezető szerepbe kerül, ha nem, akkor a területi bomlás garantáltan beindul és Ankara polgárháborúba süllyed.
Egy török felbomlás a NATO-t is kikezdené.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Montezuma

Ok, vettem, bocsi!:) Nekem kicsit úgy jött le, hogy a török haderő le van fitymálva, esélye sincs semmire, de valószínűleg csak túl hosszú napom volt.

Viszont szerintem nagyon fontos a hagyományos haderőket figyelni, megpróbálni megbecsülni, mit érhetnek egymás ellen, amik összeütközhetnek. Ha előkerül az atom, akkkor valószíleg már mindegy minden, de előtte, amikor még megállíthatóak, vagy legalább részben kordában tarthatók az események, akkor a reguláris erőke a főszerep (meg a hátországé). Ebben a törökök is partiképesek a régióban (persze csak addig, amíg van egységes Törökország, nem kell otthon bevetni, vagy nem szakad szét esetleg egy polgárhááborúban).
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Arbalest:</b>

Eszemben sincs lefikázni a török hadsereget, alapvetően nem szoktam egyiket sem. Még a szánalmas magyart vagy szlovákot sem. Bár újabban elég necces dolgokat hallok a holland seregtől kezdve a brit erőkig bezáróan, de hát mindegy, ez biztos nem annyira fontos.
Az atomfegyverek kérdésben ab ovo nem értek egyet a tömegekkel, semmi igazi okát nem látom annak, hogy reguláris haderők összecsapása során csípőből ne vessenek be hadszíntéri atomeszközöket, ha gyors és olcsó győzelmet akarnak.
Abban az oroszok eleve nagyon erősek, ráadásul gyorsan egész hadseregeket lehet felszámolni ezekkel az eszközökkel és még mindig senki nem garantálta, hogy cserébe a következő célpont Moszkva vagy Washington lesz brutál erejű ICBM-ekkel.
Ha ehhez hozzáteszem a hagyományos orosz haderőt is, akkor nem tudok nem egyetérteni az összes nemzetközi katonai szakértővel és analízissel, hogy még mindig (sőt, egyre jobban) a világ 2. legerősebb hadereje Putyinnak van. <i>Fúj, miket írok!</i>

UI:<i> Mindenki figyelmébe ajánlom Hirosimát és Nagaszakit: az atomtámadás után 10 évvel már lakható nagyvárosok voltak!!!! A világ totál elpusztulása egy atomháború esetén egyáltalán nem biztos, sőt, még jót is tenne a globális felmelegedésnek és megelőzhetnék vele a planetáris szintű metánböffenést.
Az eddigi - szerencsére kisszámú - gyakorlati tapasztalat nem azt mutatja, amivel a világot 70 éve rettegésben tartják. Persze a világot könnyebb uralni, ha az egész emberiség retteg. ;D</i>
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Eszemben sincs lefikázni a török hadsereget...

Török vs orosz. Mi a cél? A törököknek esélyük nem lenne orosz területeket elfoglalniuk és megtartaniuk, ha az oroszok ezt valóban nem akarnák. És ez fordítva is necces.



UI:<i> Mindenki figyelmébe ajánlom Hirosimát és Nagaszakit: az atomtámadás után 10 évvel már lakható nagyvárosok voltak!!!! A világ totál elpusztulása egy atomháború esetén egyáltalán nem biztos, sőt, még jót is tenne a globális felmelegedésnek és megelőzhetnék vele a planetáris szintű metánböffenést.
Az eddigi - szerencsére kisszámú - gyakorlati tapasztalat nem azt mutatja, amivel a világot 70 éve rettegésben tartják. Persze a világot könnyebb uralni, ha az egész emberiség retteg. ;D</i>

Egy globális atomháború nem az emberiséget nullázná le, hanem a jelenlegi "fejlett" ipari társadalmat. Általnáosságban úgy 200-300 évvel lökne vissza minket, plusz szétcseszné a jelenlegi (hogy ez jó, vagy rossz lenne, azt mindenki egyéni megítélésére bízom) globális erő(hatalmi)struktúrát.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 381
113
Kína a tegnapi 2% os Yuan leértékelés után, ma ismét 1.6% al leértékelte a nemzeti fizetőeszközt. Elég merész lépés, viszont azzal nem lehet megvádolni a CHN jegybankot, hogy töketlenkednének... Ahogy én látom, szeretnének jóval olcsóbbak maradni mint az USA, még annak az árán is, hogy a saját polgáraik megtakarításait inflálják el. Gazdasághoz jobban értő fórumitákhoz kérdés: Nem lehet, hogy arra megy ki ez a játék Kína részéről, hogy a nélkülözéshez valsz. jobban hozzászokott kínai társadalommal kelljen versenyt futnia az Usa lakosságának? Mert ha nem értékelik le a dollárt, Kína és gazdasága olcsóbb lesz, így versenyképesebb, mint az amerikai. Ha leértékelik ők is a dollárt, akkor az ilyesmire szerintem érzékenyebb US lakosság meg hőbörögni kezd? Lehet ilyesmi mögötte, vagy rossz felé tapogatózom?
 
Status
Not open for further replies.