[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
No, sokat nem is kellett várni, lásd a hvg mai friss elemzését:
http://hvg.hu/vilag/20140129_Stratfor_marpedig_Ukrajna_az_oroszoke#utm_source=hirlista&utm_medium=aggregator&utm_campaign=hvg
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Engem az zavar hogy ezeket a cselekményeket kb 2016-2017 re raktam volna, az én általam elképzelt eseménysorozatba.
A gond hogy ez már itt van a mi határunkon.
Én nem tudom hogy Mi médiánk tűzeli fel ezt a dolgot csak , de tényleg a Magyarok vannak kint nagy veszélyben ? vagy csak probálják egy esetleges nagyhatalmak által is támogatott valamiféle "bevonulásnak" megteremteni az alapot. Tudom hogy katonailag esélyünk nincs 1 on 1 be, de olyan helyzetet képzeljetek el hogy nincs vezetés , nincs katonai vezetés az ország 2-3-4 felé hullik , és ezt kihasználva egy katonai parancsnok nem mer beválalni egy politikai döntést.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Mert ezt hallom a hírekbe, hogy mennyire veszélyben vannak kint a Magyar kisebbség. Bár nem tudom miért pont mi böknénk a csörüket, de ok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 645
113
Szerintem csak hisztériakeltés hogy jobban vegyék az újságot. Meg úgy őszintén, most már ritkábban nézem a híreket a tv-ben de ha meg is nézem miről szólnak?
Külföld: Amerikában esik a hó, Indiában árvíz van, Ausztráliában erdőtűz.
Belföld: Megölte,leszúrta,kirabolta,ellopták,karambolozott.
Az x párt ezt üzente az y párt - nak.
A hírek végén meg a kispandák százhalombattai állatkertben kikeltek a tojásból.

Minden nap ez megy. Néha bedobnak még egy kis megacsillagfaktorvilág sztárt tudják 8 órakor élőben kezdődik. Dögunalom,ezért is nem nézem már, most meg az Mrap harckocsis Azurák kihirdeti hogy aggódjunk a kárpátaljai magyarokért? Mert ezért még odaülnek a képernyő elé többen?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
http://hungarian.ruvr.ru/2014_01_29/A-tortenelem-csendes-oceani-sz-ntere/
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Ez lehet bizonyíték arra, hogy vannak elemzések a kormányunk előtt? Lehetséges, hogy dolgoznak azon, hogy minél kisebb legyen a kár, ha jön aminek jönnie kell? Lehetséges, hogy a minisztériumokban, háttérintézményekben dolgozók is teszik a dolgukat? Lehet, hogy a fotel(íróasztal)-tábornokok véleményétől eltérően ugyan, de történnek a háttérben a dolgok? És végül lehet, hogy ülnek gondolkozók is a parlamentben (frakcióktól függetlenül)?

http://figyelo.hu/cikkek/orban-a-harmadik-vilaghaborura-keszul
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
silversisko

Most őszintén, te hadsereg nélkül készülsz a 3. világháborúra??? Mert nálunk ez megy!
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 410
8 714
113
Még hogy nálunk nincs sereg... :D
http://www.youtube.com/watch?v=TUInQx5EvP0

elnézést én vagyok a hűje...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Fip7 én már felvázoltam egy tervet, ami persze rizikos és a Nagy demokráciában élőknek , tökre nem érthető, hogy nem nyilvános minden döntés.
Vegyünk alapul egye tervet, ami jelenleg csak fikció, de mondjuk te vagy megbízva az Ország vezetésével.
Tudod hogy ha ma beszerezzel 50 milliárd Dollár értékben hadifelszerelést , a környező országokat kb 70-100 milliárd értékben támogatnak meg veled szemben, hogy ellensúlyozák.
Mint tudjuk amerika nagyon is oda figyel a geopolitikai egyensúlyra, szóval. Tudod ezt akkor te mit csinálnál ? Mert Én tuti hogy végég sunyitanék, ne vicceljünk hogy bangladess aki egy putris ország 24 db JAK 130 vadászgépet szerezett be hitelre, amikor nem is hitelkéeps az egész ország stb.... Mi is alátudunk irni egy hitelszerződést. Szóval feltételezzük hogy van eszük a jelenlegi és jövőben is vezető elitnek. Hidd el nem a kirakatba fognak készülödni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
desertfox

Ezzel csak az az egy baj van, hogy egy eszközt megvenni egy dolog. Háborúban eredményesen használni meg egy másik. Hiába veszel nekem egy harckocsit, ha nem vagyok rá kiképezve semmit nem érek vele. Sőt ha nem angol/magyar rajta a feliratozás akkor én személy szerint semmit nem tudnék vele kezdeni :)
Egyszerűen tudomásul kéne venni, hogy ma az alapjai sincsenek már meg egy hadsereg háborúra való felkészítésének.
Mert ha még lenne sorkatonaság ahol legalább picit fölkészítenek lövésznek, harckocsizónak, műszakinak stb... akkor érteném amit mondasz, de ez sincs. Sőt a hivatásosoknak sincs semmi. Gyakorlatilag egy nagy 0 van. Ha most beszereznél modern eszközöket 5 év múlva lenne belőle bevethető hadsereg. Mikor jön majd a háború nem lesz 5 éved.
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
fip7

Javaslom láss is ...a dolgok itt vannak a szemünk előtt, csak össze kell rakni a kirakóst :),
Az idei tisztavatáson remélem láttad a fekete parolis fiatal hadnagyokat....
A képességek megőrzése és a takaró kinyújtása zajlik... a 2A4 meg a spájzban van...
A titkosítások meg a szükséges rossz dolgok, mivel ha minden nyilvánosan zajlana és mindenki csak kicsit csöpögtetne, akkor könnyen dolgoznának a potenciális ellenfelek és a szövetségeseink! felderítői ....
Szerb nyelvet tanultam a főiskolán, de a No 1. délszláv válság idején a román, szerb nyelvet KELLETT tanulni szegény RÁFOSOKNAK a Bólyain (hol van már....)
A Bólyai elpusztítását ugye nem a jelenlegi kormányzat hajtotta végre?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Fip7 nyugi következő kormányciklusba lesznek a sorkatonaság visszaállítására intézkedések, de ezt egy kormányzás végén és egy választás kezdetekor kész politikai öngyilkosság lett volna, <b>*/MODERÁLVA/*</b> ( ellnézést kivételtől ) szavazó tábort veszetett volna a jelenlegi kormány, de új kormányzás elején lehet ilyeneket.
4 év a háború előtt rendszeresítették Panzer II és a Renault r35 tankot is. Nyugi még kb van 2 év és eddig sok mindenbe szerencsések vagyunk szerintem, pár lap végre jól jött ki nekünk.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
fip7

Javaslom láss is ...a dolgok itt vannak a szemünk előtt, csak össze kell rakni a kirakóst :),
Az idei tisztavatáson remélem láttad a fekete parolis fiatal hadnagyokat....
A képességek megőrzése és a takaró kinyújtása zajlik... a 2A4 meg a spájzban van...
A titkosítások meg a szükséges rossz dolgok, mivel ha minden nyilvánosan zajlana és mindenki csak kicsit csöpögtetne, akkor könnyen dolgoznának a potenciális ellenfelek és a szövetségeseink! felderítői ....
Szerb nyelvet tanultam a főiskolán, de a No 1. délszláv válság idején a román, szerb nyelvet KELLETT tanulni szegény RÁFOSOKNAK a Bólyain (hol van már....)
A Bólyai elpusztítását ugye nem a jelenlegi kormányzat hajtotta végre?

Pontosítsunk kicsit. Azt állítod, hogy a háttérben egy nagyobb volumenű páncélos-beszerzés zajlik, amit a kormány teljes titokban tart az "ellenségeink" miatt?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ha minimális potenciálja lenne a Honvédségnek, azt NEM LEHETNE ELTITKOLNI !
Lehet, hogy van valamennyi dugdosott technika, de ha komoly lenne, azt nem tudnák elzárni sem a környék felderítői, sem mielőlünk. :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@GrGLy Egyébként azt nem is értem , hogy ez miért is lenne kérdés mondjuk egy ilyet titokba kéne beszerezni ? Régen se mondta meg Attila meg Mátyás király sem hogy 1000 lovasa van 1200 ,. Találd ki :D :D Vicc ami mostanábba megy pl vicc az egész hogy egy civilek által üzemeltett oldalon kormányok Haditecnikai beszerzését tudod követni lásd HTKA. ( nem az oldal a vicc, ne értsétek félre )
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 069
113
silversisko

"Javaslom láss is ..."

Megfogadom a tanácsot.

"a 2A4 meg a spájzban van"

Igen, csak nem a miénkben.

"A titkosítások meg a szükséges rossz dolgok, mivel ha minden nyilvánosan zajlana és mindenki csak kicsit csöpögtetne, akkor könnyen dolgoznának a potenciális ellenfelek és a szövetségeseink! felderítői ...."

Nem vagyok titkosszolgálati szakértő, de a katonai hírszerzés nem a médiából dolgozik.
Meg valamiért a Európában a legtöbb országot nem zavarja ha nyilvános egy beszerzés. Csak nálunk titkosítanak, mégpedig azt, hogy nincs semmi.

desertfox

Ha komolyan gondolunk egy nagy háborúra való felkészülést akkor ezek elengedhetetlen lépések. Majd meglátjuk mi lesz, de elsősorban pénz kéne. Reálértéken legalább annyi, mint 2002-ben.

"4 év a háború előtt rendszeresítették Panzer II és a Renault r35 tankot is."

A második világháborús példák nem feltétlenül helytállóak. Manapság a fejlesztési idők elhúzódnak, nincs 2-3 évente új harckocsi vagy repülő.
A nagy baj nálunk az, hogy 20-30 éves a technikánk és az a világ sem létezik már amibe tervezték őket. Egyszerűen egy összetett, modern technika sikeres háborús alkalmazásához kell 5 év felkészülés szerintem.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
.
Pontosítsunk kicsit. Azt állítod, hogy a háttérben egy nagyobb volumenű páncélos-beszerzés zajlik, amit a kormány teljes titokban tart az "ellenségeink" miatt?
Csak szerette volna titokban tartani: valaki éppen most pofázta el a nagy titkot a széles nyilvánosságnak...
 

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Én nem állítottam semmi ilyet, de a kirakósnak vannak bizonyos elemei amelyek mutat(hat)nak ebbe az irányba. Az biztos, hogy Tatán növekedett a páncélosok száma, a század erejű páncéloserő elmozdul a zászlóalj irányába ( ez hivatalosan is kommunikálva van).
A közvetlen környezetünk nem egységes a világpolitikai nagy-színpad átrendeződése kapcsán, persze a dörgölőzés megszokott dolog bizonyos szereplők részéről, de azért látszódnak a tőrésvonalak. Így egyértelmű, hogy nem lehet a technikai fejlesztés nélkül a meglévő x verziójú T-72-re építeni.
De a harceljárásokat lehet gyakorolni, (mintha emlékeimben teherautós gyakorlások is lettek volna a két világháború közötti rejtés időszakában a volt központi hatalmak vonatkozásában) velük. Nem tétel a páncélosok megvétele, de azt csak akkor lehet (és kell) vállalni, amikor már lehet lépni egy magasabb szintre. Azt gondolom, hogy ehhez még jópár emberkét kell benyomni a T-72 búvónyílásán ....
És ismétlem ez csak szerintem, de a hasonló rejtett dolgok (tevékenységek, drillek) mechanizmusát ismerve.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@silversisko

Na ez így már egy kicsit érthetőbb megfogalmazás. Örülök annak, hogy nem vagy rest hangsúlyozni, hogy ez a saját véleményed, mivel pont azért kérdeztem rá a dologra, mert az előző hozzászólásodból az érződött, hogy rajtad kívül senki nem látja a nagy igazságot :)
 
Status
Not open for further replies.