Üdvözletem!
Lássuk Desert korábbi hosszabb írását, de senki ne várja azt, hogy bekezdésenként idézek majd és azt cáfolom vagy megerősítem, inkább összességében reagálnék rá – egyfajta „impresszionista” benyomásokból összerakva.
Dél-Amerika úgy ahogy van (talán csak a CIA barát drogkartell uralta Kolumbia a kivétel) egyre inkább Észak-Amerika ellenes politikát fogalmaz meg és követ. Dél-Amerika meglehetősen jó adottságokkal rendelkezik ahhoz, hogy valójában a Nyugat nélkül is képes legyen fejlődni, sőt, ha jobban belegondolunk, akkor nem sok szükségük van a jelenlegi nyugati világrend pénzügyi diktatúrájára. Az USA sem teljesen vak, nem véletlenül szervezték újjá a 4. flottát, amelynek a fő működési területe éppen Dél-Amerika.
Dél jelenleg másodhegedűsként funkcionál a kínai vagy orosz törekvések árnyékában, viszont nem elhanyagolható támogatást jelent ez az USA vezette világrend ellen számukra.
Afrikában ellenben óriási változások zajlanak, a kínai-amerikai vetélkedés sorban szakítja szét a korábbi mesterséges államalakulatokat. Egyes biztonságpolitikai elemzők szerint az USA következő célpontja a „puha” ellenfél, azaz Afrika lesz.
Az európai gyarmattartó hatalmak történelmi szempontból kötődnek Afrikához, ebbe a képletbe zavart bele Kína.
A Közel-Kelet is botrány felé halad, a minap a török hadsereg bevonult Szíria területére, ugyanis a kurdok mellett megjelent egy új szervezet is, akiket Iraki és Levantei Iszlám Állam nevet viselik és állítólag a nem is létező al-Kaidához köthető. (Benjamin Fullford szerint az al-Kaida egy kelet-európai gnosztikus vezető kreálmánya, aki egyébként erős szálakkal kötődött/kötődik az angol és egy meg nem nevezett másik titkosszolgálathoz.)
Másik probléma, hogy a szíriai vegyi fegyvereknek eddig mindösszesen az 5%-át adták át megsemmisítésre – nyilván azokat, amelyek szavatossága amúgy is lassan lejár. Ez nulla, a szír vegyi fegyverzet ezek szerint érintetlen a gyakorlatban, ergo bármikor bevethető, mégpedig tömegesen.
Európa és az EU helyzete, állapota finoman szólva is hagy némi kétséget. Ukrajnáról most külön nem írnék, azt már korábban megtettem.
A V4-ről, a román törekvésekről illetve Cain látogatásáról pedig annyit, hogy ez semmi jót nem jelent számunkra. Líbia és Szíria után pedig még inkább kétségbe vonom a NATO valódi hatékonyságát egy esetlegesen eldurvuló, akár nemzetközi háborúval fenyegető ukrán helyzet esetén, főleg úgy, ha közben az oroszok is beavatkoznának a közel 10 milliós oroszajkú lakosság érdekében. (Ez nem volt kérdés Grúzia esetén sem – pedig ott nem is orosz lakosság volt - Ukrajna esetén még annyira sem lesz az.)
Ha figyelembe veszem azt, hogy az ukrán hadsereg vezérkara ma megszólalt a rendcsinálás érdekében, akkor még kevésbé látom azt, hogyan fog ebből jól kijönni bárki is. Egyébként csak mellékesen jegyzem meg, nem kell sok ahhoz, hogy Kelet-Európa bedobja a törölközőt, elég, ha néhány jól sikerült szabotázs után nem jön több gáz a vezetékeken.
Végezetül: Szlovák, magyar, cseh és lengyel titkos fegyverkezés? Nem fegyverkezés folyik itt, hanem a golyófogó szerepéhez szükséges jelmezek és díszletek felállítása zajlik csak. Ezek közül egyik állam sem lenne képes pár napnál tovább húzódó nagyszabású háborús konfliktusban kitartani, beleértve a lengyeleket is.
No, ezzel az egyik adósságom letudva.