[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
<b>Argetina</b> sajnos vergödik a pénztelenségbe , de megprobál gyors és jó beszerzést végre hajtani vadászgépekben, amíg az angoloknak nincs olyan Anyahajójuk amit oda tudnak vezényeli , ami nem sanszos hogy megtámadja, de nyomásgyakorlásra és Belügyi hangulat és egységesítére mindenképpen jó.

A brit flotta nem csak repülőgép-hordozókból áll.

<b>Afriká</b>ban legjobb tudomásom szerint , nincs nagyobb változás.
Ami megemlithető , hogy a Francia hadsereget lefoglalják a gyarmatok, ezzel gyengítik és költségekbe verik őket.

Kik?

a NATO-ba lépésüket egy okos lefizetéssel , egy beéptett Országgal megakadályozta ( Magyarország )

?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@GrGLy Nézd meg a régebbi hírekbe .
Bár Én rendesen most nem találok semmit a neten. Tuti láttam a HIRTV-ben , hogy a 2008 NATO csúcson , Amikor Horvátország is megkezdte a csatlakozási folyamatot , azon a csúcson Magyarország kifogásokat emelet Ukrajna ellen és ezért nem került be akkor. Azzal kapcsolatosan volt a hír hogy a tüntetések más köntösbe lennének ha már Nato tag lenne, mert akkori országok már teljes jogú tagok.

Afrika: Mali és Közép Afrika köztársaságban 1 éven belül. Azért az bíztos nem volt ingyen.
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
@GrGLy Nézd meg a régebbi hírekbe .
Bár Én rendesen most nem találok semmit a neten. Tuti láttam a HIRTV-ben , hogy a 2008 NATO csúcson , Amikor Horvátország is megkezdte a csatlakozási folyamatot , azon a csúcson Magyarország kifogásokat emelet Ukrajna ellen és ezért nem került be akkor.

???

http://alfahir.hu/node/10023
http://hvg.hu/vilag/20080917_ukrajna_gruzia_nato_tagsag_goncz
http://index.hu/kulfold/nat080403/
http://www.metropol.hu/cikk/321286-magyarorszag-tamogatja-ukrajna-nato-csatlakozasat
http://www.karpatinfo.net/belfold/2009/03/18/ukrajna-map-nelkul-csatlakozhat-nato-hoz
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Egyébként a Török helyzetet elemezve a lehető legjobb dolgot csinálta a Kormány, nem húzta nyúzta a belekeveredet minisztereket nem védte , azonnal lemondtak ezzel nem belekever a Erdogan a minisztert.
Erdogan " az ügyben viszont kémnek és árulónak nevezte azokat, akik a minisztereit korrupcióval vádolták. "
Azt hiszem leszámolás lesz a belső ellenségekkel, legalább felfedték magukat egy sikertelen akcióban , a maradék kétszer is megfogja gondolni a dolgot.
Ha jól csinálják még erősebben jönnek ki az ügyből.

"Erdogan népszerűségét egy Washingtonban élő volt Erdogan-párti politikus, Fethullah Gülen is aláaknázza. – Az ügyészek, akik miniszterek fiait tartóztatják le, Gülen emberei – mondta egy kormánypárti képviselő"

Ja és még a Közép-Europába meg kell említeni a CSEH teljes kormány eltávolítását , bevallom nem tudom melyik oldal érdeke volt de Amerikára tippelek az Orosz bizniszek miatt.

Sok embernek nem tetszik az Országba TEK , de elmondanám a TEK nékül itt is nem töltöte volna ki Orbán Viktor a mandátumat vagy úgy mint a Cseheknél vagy csúnyában , de eltávolítoták volna.

Ez a szar a demokráciába, nem erős hatalmi forma, mikor a válságos időben , nincs ideje szavazgatni meg kérdezgetni.
A gyorsan és jól döntő vezetés kell. Történelem fogja majd megírni , de szerintem a 2/3 többséggel akkora szerencséje volt az Országunknak végre pont akkor amikor kellett. Végre hosszú kihagyás után újra 6 sokat dobunk újra :D :D

Ez egyébként a DEMOKRÁCIA Achilles sarka hatalomért bárki bevállalja 51% a kormányzást, de amikor jön a bizalmatlansági szavazás , egy országért 4-5 képviselőt megvenni apró pénz.
Ne legyünk naivak nem miattunk és mi érdekünkbe erőltetik ezt a kormányzási rendszer, mert ha 50 leggazdagabb lenne aki szavazhat, hát azt nehezebb megvenni picit :D Persze csak azok akiknek Magyarországi érdekeltségük van és nem szállítanak külföldre, mert az tuti nem fogja elárulni a hazáját. Isten , Haza, Otthon.

Megalkottam a stabil demokrácia elvét :D Egy szava sem lehetne az ENSZ -nek ugye aminek irányelveit elfogadtuk 2. vh után. Pedig teli van direkt csapdákkal. Emberiségért...... Hát persze..
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Szurkolok desertfox, hogy igazad legyen! Magyarország kérdését teljesen hasonlóan látom, egyértelmű dolgok történtek, csak szerintem az van az emberek legtöbbjében, hogy annyit csalódtak már a politikában (joggal), hogy már a pozitív fordulatokat is ferde szemmel nézik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 887
58 070
113
marton

"Magyarország kérdését teljesen hasonlóan látom, egyértelmű dolgok történtek, csak szerintem az van az emberek legtöbbjében, hogy annyit csalódtak már a politikában (joggal), hogy már a pozitív fordulatokat is ferde szemmel nézik."

Minden népnél van egy néplélek. Ránk az jellemző, hogy soha semmi nem volt jó nekünk, és mindig sírunk mindenen.
Pedig a világ vezető részéhez tartozunk az életszínvonalat tekintve, ha nem csak Európát hanem az egész világot figyelembe vesszük. Ha úgy élnénk, mint a Norvégok pár éven belül kitörne megint a sírás, hogy
"Miért csak 20 milliót keresek?"
"Golfom van S Merci helyet! De szarul élünk!"
Ez persze kicsit sarkított, de szerintem jól lefedi a valóságot. Én volt, hogy havi 70-ből boldogan elvoltam, más meg sírt nekem, akkor, hogy csak nettó 200-at kap :) Ennyit a magyar néplélekről.

Ha a fenti leírást figyelembe vesszük akkor azért egyértelmű, hogy a demokrácia nem feltétlenül nekünk való dolog. Ugyanis ha valaki jól kormányoz, mi azt is "leszarozzuk". Emiatt mindig cserélődnek a pártok és nincsenek hosszú stabil időszakok. 2000's évek után erre rájöttek a pártok, azóta megy a kamuzás mindegyik oldalon, a számhamisítás, meg a populizmus. Sajnos ez van.

A nagy sakktábla témájához:

desertfox

Az iráni elnök ő volt:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Mahmud_Ahmadinezs%C3%A1d

nem Morszi. Morszi Egyiptomban volt elnök!
http://hu.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Morszi

És még hasonló tévedések bőven akadnak az írásodban. Erre GrGLy is felhívta a figyelmed.
Nem bántásból, de szerintem a helyzetértékelést inkább hagyjuk meg Montezumának. Ez az ő asztala, persze nem baj, hogy megpróbáltad.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 349
5 049
113
Molni: Nem bírom a stílusodat, <b>amikor éppen eldurran az agyad</b>, de tökéletesen tudom, mit érzel, amikor némely hozzászólásokat olvasod. :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv!
Nos, ígértem egy régebbi témát, de egyenlőre mégsem írok róla, mivel még néhány kérdésben hezitálok. Elolvastam közben Desert írását is, most nem mondanék semmit, még egyszer végig kell majd olvasnom – nagyon tömény egyszerre. Azt nem ígérem, hogy ma este szülök is rá valamit, de nem maradok adós.

Cinikus:
Hát igen, a kontráidon rendszeresen kifekszem, nagyon ott vannak.

Semmi gond, én amúgy örülök annak, hogy vannak, akik gondolkodni próbálnak. Egyébként meg ki meri kizárni a matematikai esélyét annak, hogy akár igaz is lehet egy-egy meglátás – még akkor is, ha elsőre abszurdnak tűnik. Ez a műfaj tényleg nem ennyire egzakt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
Nyugi dudi, vannak elegen. Pár 10 millió rákos a szmogtól meg se kottyan nekik. A természet megoldja a túlszaporodást általában.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 762
80 240
113
A te bolygódat is kukára vágja az a másfél milliárd(de inkább több) barom!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai Kongresszus saját kormánya ellen fordul, nem támogatja az iráni megállapodást, sőt újabb gazdasági szankciókkal akarja sújtani Teheránt. Kölcsönös vádaskodás, szenvedélyes nyilatkozatok közepette az Obama-kormány nemzetbiztonsági tanácsadója arra szólította fel a törvényhozókat, hogy legyenek őszinték, álljanak ki az amerikai nép elé, és mondják meg, hogy „katonai támadást akarnak végrehajtani Irán ellen".
http://hetivalasz.hu/vilag/sajatjai-is-szembemennek-az-elnokkel-atomhaborut-akarnak-72520
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ezek tudják,hogy mit tesznek??
Irán elleni háború olaj ár robbanás, valamint egy véres hús darálót jelent
Afganisztánból a tálibok át át járnának beköszönni
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nem a tálibok csinálnák a húsdarálót, hanem a Forradalmi Gárda.

Bocs a két gondolat közé nem tettem pontot

Hát igen ez a háború a vietnami háború szintjén mozogna.
A perzsák első perctől az utolsóig kőkeményen harcolnának.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 342
68 647
113
Nincs pénzük rá hogy irán ellen menjenek. Szíriára se volt, irán azért nagyobb falat lenne. Izrael szeretné lesöpörni Iránt meg SzA. De egyikük se mer felállni nekik. Ezért megkenik az Usa politikusokat meg az Uniósokat akik persze belázítják a népet és elvégzik helyettük a piszkos munkát. Az öreg Szaddam is főként ennek a két államnak bökte a csőrét, pedig már sok vizet nem zavart.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Kicsit módosítok az ígéretemen, mert félretettem azt, amit elkezdtem írni. Azt majd egyszer befejezem, de mivel abban az írásban nem az aktuálpolitikai hírek valamilyen értelmezését próbálom meg, így igaziból ráér. <i>Ki tudja, lehet, hogy inkább beküldöm, ha másnak nem is, de egy gyenge cikkpróbálkozásnak esetleg elmegy majd – de ezt döntsék el a maguk idejében a HTKA „háttérhatalmai”. ;D</i>

Ellenben Ukrajna nagyon is húsba vágó kérdés, így elsőként gyorsan végigolvastam néhány korábbi írásomat a témában, hogy legalább azzal képbe legyek, miket is hadováltam erről korábban. A topic legelső hozzászólása hamar meglett és máris kritikával élnék önmagammal szemben: az Északi és Déli Áramlat le nem nullázza Ukrajna stratégia jelentőségét, csak csökkenti – ebben az egyben korrigálnám a tavalyi írásomat, amiben ez enyhe költői túlzásnak minősült. A többit továbbra is fenntartom.

<i>„Véleményem szerint Oroszország jelenleg úgy áll Ukrajnához, hogy kéne kéne, de nem minden áron.” </i>– volt egy ilyen mondatom is később. Ezt is finomítanám bár ettől ez még igaz maradt: minden áron nem kell. Viszont Moszkva mekkora árat lenne hajlandó megfizetni Ukrajnáért?
Az oroszok némasága és visszafogottsága nagyon gyanús, ezt Szíria után talán magyaráznom sem kell. Ukrajna Oroszország szempontjából legalább annyira fontos, mint például Skócia az angolok szempontjából. Ukrajna nélkül nincs II. Szovjetunió - Eurázsiai Unió ettől persze még simán lehet, de Ukrajnával együtt Oroszország jelentősebb geopolitikai „erősödésen” menne át. Ehhez képest Szíria nem volt fontos. A látványos és hangzatos Szíriai felvonulás után Moszkva hivatalosan nem óhajt nyilatkozni az ukrán ügyekkel kapcsolatban, nem akar beavatkozni a belpolitikai helyzetbe - miközben az egész nagyorosz történelem gyökere és kezdete a Kijevi Rusz volt.

Ugyanakkor azt is látni kell, ahol egy kormányellenes tömegrendezvényen nyugati politikusok szabadon sétálgathatnak és beszélgethetnek az ellenzékkel, ott a demokrácia gyakorlatilag működik. Nem elméletileg, hanem gyakorlatilag és ez jelentős dolog.

Hát igen, molotov koktélokat dobáló, viszonylag képzettebbnek tűnő, enyhén radikális és szélsőséges randalírozókkal szemben néha lőni szoktak a rendőrök a világ minden országában, így még ha ez nem is szép dolog, de példátlan jelenségnek azért nem nevezném.
Közben az egyik általam nem ismert orosz internetes oldalon megjelent egy cikk Klicsko-ról, aki állítólag kvázi hármas állampolgár. Egy ukrán oldal szerint pedig Klicsko nem Ukrajnában fizet adót, hanem az USA-ban.
Hogy ez igaz-e vagy sem, valószínűleg egyszer kiderül, de a lényeg nem ez, hanem annyi, hogy a propaganda szintjén célba vették az ellenzék vezérének személyét. Ha mégis az derülne ki, hogy ezek az infók igazak, ez mindenképpen hiteltelenebbé tenné az exbajnokot. <i>(Ez okosabb stratégia annál, minthogy esetleg valami baja esne a komának, nem forradalmi hősöket, hanem leszerepelt ellenfeleket akar teremteni magának az ellenoldal.)</i>

Van a dolognak még egy olvasata: vajon az USA és az EU vagy inkább Oroszország rendelkezik közvetlenebb lehetőségekkel az érdekérvényesítésre Ukrajnában. Ha reálisan nézzük a helyzetet, akkor az orosz dominancia nem kérdéses, akkor inkább szó szerint darabokra tépik Ukrajnát. Koszovó és Dél-Oszétia után pedig kétségem sincs azt illetően, hogy az oroszok <i>„szükség esetén”</i> katonai akciót fognak indítani. Abban sem lennék biztos, hogy<i> „adott esetben” </i>ez egy sokkal nagyobb balhét előzhet meg, amiből Kelet-Európa nem maradna ki. Amibe viszont belekeveredik Kelet-Európa, abba egész Európa is bele szokott keveredni előbb vagy utóbb, legalábbis a történelem ezt nem cáfolta eddig.

Gorbacsov – róla is írok majd pár szót a hivatkozott későbbi írásomban – nem véletlenül fordult Ukrajna miatt levélben Obamához és Putyinhoz.

Az ukrán kérdés végeredménye alapjaiban fogja befolyásolni Európa és Oroszország geopolitikai jövőjét. Miután a XXI. századot nagyon úgy tűnik, hogy az USA-Kína vetélkedés állása fogja meghatározni, így az EU-nak és Oroszországnak valójában egyetlen racionális jövőképe lehet hosszabb távon, ez pedig a közös jövő. Az összes többi forgatókönyv Európa számára nem jó és itt Moszkvát is Európába értem.

Apropó: az ukrán kérdés fontosságára való tekintettel Desert írására való visszatérésem is csúszik még egy kicsit.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 130
82 905
113
<i>Közben az egyik általam nem ismert orosz internetes oldalon megjelent egy cikk Klicsko-ról, aki állítólag kvázi hármas állampolgár. Egy ukrán oldal szerint pedig Klicsko nem Ukrajnában fizet adót, hanem az USA-ban.
Hogy ez igaz-e vagy sem, valószínűleg egyszer kiderül, de a lényeg nem ez, hanem annyi, hogy a propaganda szintjén célba vették az ellenzék vezérének személyét. Ha mégis az derülne ki, hogy ezek az infók igazak, ez mindenképpen hiteltelenebbé tenné az exbajnokot. (Ez okosabb stratégia annál, minthogy esetleg valami baja esne a komának, nem forradalmi hősöket, hanem leszerepelt ellenfeleket akar teremteni magának az ellenoldal.)</i>

Ez igaz.Klicso megígérte, hogy nyilvánosságra hoz mindent.

Az oroszok visszafogottságára visszatérve, amirol én is írtam a másik topikban, szerintem osszefugg a jovo héten kezdodo téli olimpiával. Putyin nemakar balhét az olimpia alatt.

Putyin mai nyilatkozata az EU-Oo- csúcs után Brusszelben:
Oo semmiképpen nem fog beavatkozni Ukrajna belugyeibe, és ha az ellenzék kerul hatalomra, akkor is érvényben maradnak az ukrán-orosz megállapodások (15 mlrd USD hitel, gáz), ahogy mondta Oo az ukrán népet segíti, nem pedig a kormányokat.

Ez azért sokat elárul.


Visszatérve USa-Oo viszonyra.
Én ezt így látom.

Mivel Oo számára a 2013-as diplomáciai sikerek éve , Szíria megvédése a bombázástól, Iráni atomprogram megoldása, Snowden befogadása, ezt az USA a mai napig nem emésztette meg.


" Ha ti nem engedtétek elvenni-bombázni Szíriát, mi elvesszuk Ukrajnát . Oo legfájobb pontjára mérnek csapást....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
http://debka.com/article/23625/Palestinian-leader-turns-to-Putin-for-Palestinian-state-dumps-US-and-Israel-as-peace-partners-
 
Status
Not open for further replies.