[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ó, azt hittem, hogy ők hozták nyilvánosságra. Bocsi!
Persze lehet, hogy ők szivárogtatták, tehát egyre ügyesebbek, fejlődnek a módszereik. :) Vagy tényleg készülnek a tűzijátékra. :/ Mindkettő elszomorít.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ó, azt hittem, hogy ők hozták nyilvánosságra. Bocsi!
Persze lehet, hogy ők szivárogtatták, tehát egyre ügyesebbek, fejlődnek a módszereik. :) Vagy tényleg készülnek a tűzijátékra. :/ Mindkettő elszomorít.

:) Én a dahboo77 nevezetű YT csatornán bukkantam rá az egési sérüléses hírre, onnan jutottam el egy alter média által publikált cikkhez. Na és abban a cikkben volt benne a link a .gov végződésű hivatalos kormányzati honlapon közzétett sajtóközleményhez, abból idéztem.
Az Alex Jones-os Strategic Relocation-t meg kár volt belinkelnem :))
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Egyébként az Alex Jones-os Strategic Relocation c. film 2012-es, a sajtóközlemény meg 2015. szept. 30. - vagyis sajnos nagyon is aktuális a szíriai események tükrében :(
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
dahboo77, gov-os link... Ehh! Fene tudja. Azért élek a gyanúperrel, hogy igenis fejlődnek a szivárogtatásokkal is. Naivan azt feltételezném, hogy tisztában vannak azzal a ténnyel, hogy non-stop botok szkennelik a .gov-os oldalaikat, tehát ha oda valamit feltesznek akkor az már nyilvános infó. De tényleg nem tudom mennyire számolnak ezzel.
A filmet még csak most akarom megnézni. Ha rosszat álmodom miatta, akkor holnap számolunk. :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Kis fing a nagy biliben:
http://nol.hu/kulfold/zagrab-elfogadhatatlan-a-v4-ek-katonai-jelenlete-a-hataron-1567827
Érzitek, nem?

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/magyarazkodik_a_fed.604267.html
Magyarázkodik a Fed..., már majdnem készen álltak a kamatemelésre...
Ez kissé büdösebb sztorinak tűnik. Itt van a kutyxar elásva!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
dahboo77, gov-os link... Ehh! Fene tudja. Azért élek a gyanúperrel, hogy igenis fejlődnek a szivárogtatásokkal is. Naivan azt feltételezném, hogy tisztában vannak azzal a ténnyel, hogy non-stop botok szkennelik a .gov-os oldalaikat, tehát ha oda valamit feltesznek akkor az már nyilvános infó. De tényleg nem tudom mennyire számolnak ezzel.
A filmet még csak most akarom megnézni. Ha rosszat álmodom miatta, akkor holnap számolunk. :)

A dahboo77 az nagy mókamester. Iszonyatos mennyiségű hülyeséget összeszed a YT csatornáján, DE vannak köztük érdekes dolgok :) Egyébként lehet szivárogtatás is, persze.
A film meg egyáltalán nem vészes, gyakorlatilag szigorú logikázás azon, hogy hová érdemes áttelepülni, hogyan érdemes felkészülni. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hogy van az, hogy valaki lelő egy maláj gépet mindenki az oroszok fejét akarja, de ha az USA lebombáz egy kórházat nincs felelősségre vonás.

Pont ezért nyomatják most ezt is annyira, hogy az USA presztízse is csökkenjen, miközben az oroszok is tudják, hogy az ilyenek előfordulnak egy háborúban.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="akagi"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="meister">Nato-parancsnokság lesz Magyarországon-jelentették be stoltiek.

Orbánnak csak egy feltétele volt :D
</blockquote>

Csak nem a családi pince? :)

</blockquote>

Stadionépítés :DD
</blockquote>

Annak jobban örülnétek, ha venne egy halom fegyvert az USA-tól (mert az oroszoktól nem vehet) és az ő zsebüket tömné? Aztán meg jönne az amcsiktól a felszólítás, hogy ideje Irakba meg Afganisztánba menni, Orbán meg nem tudná kifogásként felhozni, hogy nincs mivel.
A stadionépítés igenis hoz hasznot az országnak. Munkát ad a magyar cégeknek és a magyar embereknek. Az adókon és ÁFA-n keresztül az elköltött pénz fele úgyis visszamegy az államkasszába. Ráadásul az építőiparba elég sok képzetlen munkavállalót fel lehet venni, akik nehezen találnak máshol állást.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ez a szövegrész is érdekes:

<i>"The detonation of an improvised nuclear device would produce intense heat, resulting in many patients with severe burns. The treatments for such burns require complex procedures including surgical skin grafting that is resource-intensive and technically demanding. With only 127 burn centers nationwide, <b>a mass casualty incident of this scale</b> could easily <b>overwhelm</b> the nation’s burn care infrastructure."</i>

Magyarul röviden:

Nukleáris támadás esetén tömegek szenvednek súlyos égési sérüléseket, ezek ellátása bonyolult beavatkozásokat igényel és az ország (USA) csak 127 olyan egészségügyi központtal rendelkezik, amely képes ilyen típusú égési sérüléseket ellátni.

Így lesz a féligazságból hazugság:
A fordításból kimaradt az "improvised" ami itt kb. összetákoltat jelent.
Nem egy atomháborúta készülnek hanem egy piszkos bomba/primitívebb atombomba robbanásra valamelyik nagyobb városban.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Korlátozott atomháború:

Jajj, bocs, telibegyűrtem Bukarestet 150ktonnával, akarod emelni a tétet? A következő legyen mondjuk Varsó, ha két héten belül nem hagyják el az amerikai katonák Európát.

Ilyet akár még én is el tudnék képzelni, mármint egy atommal rendelkező ország leatomoz egy kisebb országot, az ilyesmire szerintem egy másik atomos ország nem merne válaszolni. Viszont olyan szerintem sem történhet meg, hogy két szuperhatalom atomot dob egymásra, mégcsak korlátozottan sem.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Égési sérülések kezelésére szolgáló gyógykészítményeket készleteznek az USA-ban...

HHS Boosting Nation's Stockpile of Burn Treatments in Case of Nuclear Attack

http://cnsnews.com/news/article/susan-jones/hhs-boosting-nations-stockpile-burn-treatments-case-nuclear-attack

https://youtu.be/wOlx0PTBpdA

Én is vettem a mult héten 20 konzervet. Akkor készülök a zombiapokalipszisre? Nem, csak jól le volt árazva. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Montezuma">Elképzelve az elképzelhetetlent, több száz vagy ezer atomrobbanófej USA feletti felrobbanása után kik és hol fognak orvosi ellátást nyújtani több millió elsődleges túlélőnek?

A kérdést rosszul teszed fel. Meghal 150 millió fő. Megsérül több 10 millió fő. Ez a több 10 millió fő szeretne túlélni, ha kell magukat/egymást is lekenik ezekkel a kenőcsökkel, HA VAN. Tehát nyilvánvalóan nem a teljes lakosság megmentése a cél, mert az elérhetetlen. Az a cél, hogy maradjon pár 10 millió fő lakosság, esetleg 100 millió fő, aki túlél. Ennyi.</blockquote>

A múlkor még azt írtátok, hogy azért lesz az atomháború, hogy megállítsák a túlnépesedést. Akkor miért kell segíteni a sebesülteken, hisz az a céljuk, hogy minél több halott legyen. Ez kicsit ellentmondásos.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="akagi"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="meister">Nato-parancsnokság lesz Magyarországon-jelentették be stoltiek.

Orbánnak csak egy feltétele volt :D
</blockquote>

Csak nem a családi pince? :)

</blockquote>

Stadionépítés :DD
</blockquote>

Annak jobban örülnétek, ha venne egy halom fegyvert az USA-tól (mert az oroszoktól nem vehet) és az ő zsebüket tömné? Aztán meg jönne az amcsiktól a felszólítás, hogy ideje Irakba meg Afganisztánba menni, Orbán meg nem tudná kifogásként felhozni, hogy nincs mivel.
A stadionépítés igenis hoz hasznot az országnak. Munkát ad a magyar cégeknek és a magyar embereknek. Az adókon és ÁFA-n keresztül az elköltött pénz fele úgyis visszamegy az államkasszába. Ráadásul az építőiparba elég sok képzetlen munkavállalót fel lehet venni, akik nehezen találnak máshol állást.</blockquote>

Ez lehet hogy igaz. Az viszont biztos, hogy igaz: több száz iskolában még mindig nincs egy árva tornaterem se! Ahol van, sokszor ott is kevés a minden napra elrendelt tornaórák és az ehhez képest túl sok osztály miatt, a gyerekek sokszor a padok között "tornáznak". Pedig amelyik cég stadiont tud építeni, az remélem hogy tornatermet vagy tan-uszodát is tudna, ha arra kapna megrendelést.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="akagi"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="meister">Nato-parancsnokság lesz Magyarországon-jelentették be stoltiek.

Orbánnak csak egy feltétele volt :D
</blockquote>

Csak nem a családi pince? :)

</blockquote>

Stadionépítés :DD
</blockquote>

Annak jobban örülnétek, ha venne egy halom fegyvert az USA-tól (mert az oroszoktól nem vehet) és az ő zsebüket tömné? Aztán meg jönne az amcsiktól a felszólítás, hogy ideje Irakba meg Afganisztánba menni, <b>Orbán meg nem tudná kifogásként felhozni, hogy nincs mivel.</b>
...
</blockquote>

Hát ez a kifogás aztán marhára működni fog... háború esetén az amcsik úgyis adnak fegyvert, ha Magyaro. ad embert...
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Hatalmas kérdés, sajnálom, hogy nem nekem jutott eszembe!
<b>Ki ellen harcol az Iszlám Állam?</b>
http://mno.hu/kulfold/kik-ellen-harcol-az-iszlam-allam-1308217

http://mno.hu/kulfold/megkeseltek-a-thalys-szuperexpressz-egyik-hoset-1308206
Igazi balek.

http://nepszava.hu/cikk/1072618-mit-tudnak-az-orosz-csodafegyverek/
Természetesen semmit, hiszen lepotyognak Irán felett, nem?
Továbbra is várnám a tényeket, hiszen ezekenek a cirkáló cuccoknak csak van valami adatátviteli rendszere az útvonalról így igen könnyen bizonyítható vagy cáfolható lenne a dolog.

Apropó, érdekességképpen - van itten némi érdekesség:
http://www.g2mil.com/SSGN%20Scandal.htm
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="akagi"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="meister">Nato-parancsnokság lesz Magyarországon-jelentették be stoltiek.

Orbánnak csak egy feltétele volt :D
</blockquote>

Csak nem a családi pince? :)

</blockquote>

Stadionépítés :DD
</blockquote>

Annak jobban örülnétek, ha venne egy halom fegyvert az USA-tól (mert az oroszoktól nem vehet) és az ő zsebüket tömné? Aztán meg jönne az amcsiktól a felszólítás, hogy ideje Irakba meg Afganisztánba menni, <b>Orbán meg nem tudná kifogásként felhozni, hogy nincs mivel.</b>
...
</blockquote>

Hát ez a kifogás aztán marhára működni fog... háború esetén az amcsik úgyis adnak fegyvert, ha Magyaro. ad embert...

</blockquote>

Ha így lesz, akkor meg minek venni békeidőben? :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Montezuma">Elképzelve az elképzelhetetlent, több száz vagy ezer atomrobbanófej USA feletti felrobbanása után kik és hol fognak orvosi ellátást nyújtani több millió elsődleges túlélőnek?

A kérdést rosszul teszed fel. Meghal 150 millió fő. Megsérül több 10 millió fő. Ez a több 10 millió fő szeretne túlélni, ha kell magukat/egymást is lekenik ezekkel a kenőcsökkel, HA VAN. Tehát nyilvánvalóan nem a teljes lakosság megmentése a cél, mert az elérhetetlen. Az a cél, hogy maradjon pár 10 millió fő lakosság, esetleg 100 millió fő, aki túlél. Ennyi.</blockquote>

A múlkor még azt írtátok, hogy azért lesz az atomháború, hogy megállítsák a túlnépesedést. Akkor miért kell segíteni a sebesülteken, hisz az a céljuk, hogy minél több halott legyen. Ez kicsit ellentmondásos.</blockquote>

Baromság az egész. Komoly égési sérülésre<b> csak és kizárólag intenzív terápia van</b>, csodakenőcs nincs. Addig folyik a terápia (folyadékpótlás + fertőzés megelőzés + oxigénmaszk, mivel a bőr nem lélegzik), amíg a szervezet önmaga nem képes helyreállni, a megégett bőr nem regenerálódik, mehet a bőrátültetés.
Ergo felesleges atomháborús helyzetben erre gyúrni, akkor elég egy veder tejföl, kábé ugyanannyit ér mint bármely elixír.
Ha van a környéken orvos, kérem cáfoljon, ha nem így van.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi">Ez a szövegrész is érdekes:

<i>"The detonation of an improvised nuclear device would produce intense heat, resulting in many patients with severe burns. The treatments for such burns require complex procedures including surgical skin grafting that is resource-intensive and technically demanding. With only 127 burn centers nationwide, <b>a mass casualty incident of this scale</b> could easily <b>overwhelm</b> the nation’s burn care infrastructure."</i>

Magyarul röviden:

Nukleáris támadás esetén tömegek szenvednek súlyos égési sérüléseket, ezek ellátása bonyolult beavatkozásokat igényel és az ország (USA) csak 127 olyan egészségügyi központtal rendelkezik, amely képes ilyen típusú égési sérüléseket ellátni.

Így lesz a féligazságból hazugság:
A fordításból kimaradt az "improvised" ami itt kb. összetákoltat jelent.
Nem egy atomháborúta készülnek hanem egy piszkos bomba/primitívebb atombomba robbanásra valamelyik nagyobb városban.</blockquote>

Aha. És gondolod, hogy ez az "improvised" primitív atombomba járna akkora pusztítással, hogy túlterhelné az ORSZÁGOS égési sérüléseket ellátó, 127 (!) központból álló hálózatot??

Továbbá gondolod, hogy ha mondjuk NY-ban történik egy ilyen esemény, akkor az ország MINDEN TÁJÁRA szállítanak sebesülteket, tehát lesz mondjuk olyan sebesült, akit NY-ból Las Vegas-ba szállítanak, mert ott található a 127 központból az egyik??

Nekem az az állítás, hogy ez az esemény az ORSZÁGOS hálózat egészét túlterhelné, feltételezve, hogy ez az országos hálózat az USA területén kb. egyenletes eloszlásban helyezkedik el, azt sugallja, hogy olyan eseményre számítanak, amely az USA-t EGYENLETESEN fogja érinteni, földrajzi helytől függetlenül, ami viszont NEM "improvised" cuccra utal.

Továbbá gondolod, hogy ha atomháborúra készülnek, akkor majd az amerikai EÜ minisztérium kiad olyan sajtóközleményt, hogy:

"In case of global nuclear war with Russia and/or China, millions of US citizens are subject to severe burn casualties, therefore the U.S. Department of Health and Human Services has made a decision to stockpile new burn treatments. ..." ??

Szumma szummárum, én is láttam az "improvised" szót, de hazugságnak éreztem, ezért nem foglalkoztam vele.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi">Égési sérülések kezelésére szolgáló gyógykészítményeket készleteznek az USA-ban...

HHS Boosting Nation's Stockpile of Burn Treatments in Case of Nuclear Attack

http://cnsnews.com/news/article/susan-jones/hhs-boosting-nations-stockpile-burn-treatments-case-nuclear-attack

https://youtu.be/wOlx0PTBpdA

Én is vettem a mult héten 20 konzervet. Akkor készülök a zombiapokalipszisre? Nem, csak jól le volt árazva. :)</blockquote>


Hiába gúnyolódsz, az amerikai EÜ minisztérium hivatalos honlapja világosan leírja, miért vásárolnak ilyen készítményeket, íme:

"These products will be added to the Strategic National Stockpile (SNS) or managed by vendors <b>to help protect people from burn injuries resulting from radiological and nuclear threats.</b>"

http://www.hhs.gov/news/press/2015pres/09/20150930b.html