[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 457
18 001
113
Csak a szalagcímet, és az első bekezdést olvastam el, mielőtt kitettem én is a cikket. Végig olvastam, és csak azt tudom mondani, mint Lord Gazember: leírtak negatívumokat, de gyakorlatilag semmi potitívat róla. Nem véletlenül szeretik az emberek, és nem véletlenül hívják meg nyugati fórumokra sem, katonai, politikai berkekbe. A szakma lehet, hogy nem ismeri el, a politikusok és katonai felső körök viszont igen. Szerintem ez elég beszédes.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ha elolvastad volna a cikket, akkor feltűnt volna, hogy a létezéséről se tudnak azok a katonai felső körök akikhez tartozónak hazudja magát. Lásd a svéd egyetem esetét!
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 393
8 621
113
Ez a nem publikált semmit dolog amúgy érdekes. Feleségem kutató, így látom miről szól ez az egész rendszer. Egy kalap szar! Finoman fogalmazva. Tulajdonképpen az irányítás eszköze.Csak olyasmit kutathatsz amit a prominens újság elfogad különben lófaszt sem ér az egész mert úgy visszabasszák a cikked mintha budipapír lenne. Csak azok a kutatások mehetnek amit a "mainstream" elfogadhatónak tart. Szóval szerintem aki igazán le akar tenni valamit az asztalra az nagyon nehéz helyzetben van, köszönhetően ennek a rendszernek. Ezért számomra az, hogy nincs ilyen pontja az öregnek, inkább pozitívum mintsem negatívum. Amit mond az minimum vállalható. Kíváncsi leszek a válaszára amit ehhez a cikkhez fog mondani, mert valószínűleg nem marad szó nélkül.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
Ide is beteszem , nem csak a Magyarország topikba.
Nógrádi Györgyről:

Nem basztatásból, de neten fönn van, wikipedián, hogy milyen szervezeteknek a tagja:

"Római Klub magyarországi főtitkára[7]
Euro-Atlanti Klub elnöke[8]
Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő (HM EI) Zrt. elnökségi tagja, a felügyelőbizottság vezetője[9]
a magyar és az osztrák HM miniszter mellett működő Tudományos Tanács tagja[7]
Brünni Katonai Akadémia kuratóriumi tagja
ÁVF (Általános Vállalkozási Főiskola) kuratóriumi tagja
UNESCO elnökségi tagja[10]
Hamburgi Akadémia magyarországi képviselője
Magyar Külpolitikai Társaság, Magyar Hadtudományi Társaság Védelemgazdasági Szakosztály alapító tagja"

Amúgy meg a tudományos eredményeiről, ha már a nagy megmondó újságírók szerint nem ért semmihez:

"A vágya az volt, hogy nemzetközi szakon tanulhasson tovább egy egyetemen. Még az egyetemre való jelentkezés előtt, orosz, angol és német nyelvből letette a felsőfokú nyelvvizsgát. A Közgazdaságtudományi Egyetemre való felvételije így sikeres volt. Elsőéves egyetemista korában idegenvezetőnek állt, hogy minél többet utazhasson. Az egy éves képzés elvégzése után az akkori Jugoszláviába küldték „szerencsét próbálni”, ahol annyira megszerette ezt az országot, hogy közel másfél évtizedig minden nyáron ott vezetett csoportokat, így húsz éves korától kezdve közel negyven esztendőn keresztül minden évben a három nyári hónapot ott töltötte. A diploma megszerzése után tanulmányait ugyanezen az egyetemen folytatta és 1974-ben doktori értekezését is megírta, Az NSZK gazdaságpolitikája címmel, majd 1986-ban pedig kandidátusi értekezését Az SPD biztonságpolitikája történelmi változásainak egyes kérdései címen publikálta. 1997-ben habilitált, vagyis egyetemi docensből egyetemi tanár lett. Öt évig a Kossuth Lajos Katonai Főiskolan tanított. 1972-től a Közgazdaságtudományi Egyetem tanáraként kezdett el dolgozni, 1981-ben pedig a Budapesti Műszaki Egyetemen oktatója lett. Doktori címével soha nem kérkedett, nem szereti, ha a „dr.” előtaggal jelenik meg a neve az újságokban.[1] 1988-ban elnyert egy ösztöndíjat, három hónapot dolgozott Németországban, egyetemi disszertációját, a doktoriját, és a kandidátusiját is német témákból írta. 1989. január 1-jén tért vissza anyaegyetemére, a Közgazdaságtudományi Egyetemre, de akkor már mint tanár.

1989-től a Honvédelmi Minisztérium Közgazdasági és Pénzügyi Ügynökségénél dolgozik.[2] 1989-ben jelentette meg Az NSZK biztonságpolitikája a '80-as években c. könyvét. 1997-ben szerzett doktorátust haditudományokból a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen. Jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem, illetve a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanára. Kutatási területei egyrészt a biztonsági dilemmák a II. világháborútól napjainkig, illetve a védelemgazdaság makrofolyamatai. Jelenleg a Budapesti Corvinus Egyetem védelemgazdasági tanszékén tanít, ahol egyebek mellett a Magyar Honvédség számára is képeznek ki szakembereket.

Kutatási területei a biztonságpolitika terén: biztonsági dilemmák a II. Világháborútól napjainkig és a védelemgazdaság makrofolyamatai; politika- és hadtudományok.

Rengeteget utazik, részben szakmai célból, részben kikapcsolódásból. Találkozott már szinte minden európai és észak-amerikai vezető politikussal. Azonban arra a legbüszkébb, hogy a NATO-ba is meghívták: tartson tájékoztatót a szövetség vezetői számára. Horn Gyula után Nógrádi volt a második magyar, akit ilyen megtiszteltetés ért. 2001 óta az osztrák védelmi miniszter tudományos tanácsadó testületének tagja."

De gondolom a róla írkáló újságírók nála felkészültebb és tudományosan elismertebb emberek XD
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 457
18 001
113
Egy svéd egyetemet nem neveznék felső körnek. Az évente egyszer megrendezett német biztonságpolitikai fórumot igen. Hogy tanácsadó az Osztrák Védelmi Minisztériumban, azt is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 806
57 605
113
De annak aki nem szeret olvasni röviden összefoglalom:
1. 3 világnyelven beszél felsőfokon
2. Doktori címe is van, nem is egy.
3. Az egyik doktori címe hadtudományokból van.
4. Ahhoz, hogy ilyen címet szerezz sokat kell publikálni, csak hát ugye ő 1997-ig ezeket már megtette.
5. A Corvinus egyetem megbecsült tanára
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Mondjuk azt én sem értem, hogy ha a ezek a negatívumok igazak, akkor azokat miért kellett? Nem volt neki elég, ha azt leírja magáról ami igaz? Az is egy tekintélyes lista, nem tudom mit kell bohóckodni egy svéd egytemmel.
Nyilván nem egy Kissinger vagy egy Friedman, kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk. Egy nézőpontot képvisel.

Blogen
Neked melyik kijelentése verte ki a biztosítékot? Biztonságpolitikai szempontból. Nem a HAARP-os hülyeségekre gondolok.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Micsoda véletlen, hogy pont egyszerre akarja lejáratni Nógrádit két libilap. Valami olyat szólhatott az öreg, ami sok libinek nem tetszik.

Már csak ezért is birom mostmár. :)
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Blogen akár hogy próbálod magyarázni 444 más szenny oldalakon még benyelik.
de az index is megtámadta vicces
http://index.hu/belfold/2015/10/21/nogradi_gyorgy_bocsanat/
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Blogen
Neked melyik kijelentése verte ki a biztosítékot? Biztonságpolitikai szempontból. Nem a HAARP-os hülyeségekre gondolok.

Soha, semmit nem olvastam, láttam, hallottam tőle. Eleve nem érdekeltek a menekültügy körül feltűnt önjelölt "szakértők", nagyjából azért, mert az ilyen senkik dögkeselyűként vetik rá magukat a hálás témákra, így próbálva egy olyan figyelem középpontjába kerülni, amit saját jogon nem érdemelnének ki.

Én a magam részéről megelégszem olyanok olvasásával mint Wágner Péter például és ezért nem tudnak meglepetésként érni a Georg Spöttlék meg Nógrádi Györgyök. Ez utóbbi csak annyiban különleges, hogy példátlan módon hazudott magának fényes ismeretséget.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
De annak aki nem szeret olvasni röviden összefoglalom:
1. 3 világnyelven beszél felsőfokon
2. Doktori címe is van, nem is egy.
3. Az egyik doktori címe hadtudományokból van.
4. Ahhoz, hogy ilyen címet szerezz sokat kell publikálni, csak hát ugye ő 1997-ig ezeket már megtette.
5. A Corvinus egyetem megbecsült tanára

És ebből lehet, hogy semmi se igaz.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Amúgy index pont azt a szemétséget csinálta, amit az rtlklub szokott. Dezső András (aki ránézésre is a hadtudományok doktora, egyetemi docens, szaktanácsadó, ja nem, nyálas drogos buzi) egy hetet várt, hogy egy interjút készíthessen az öreggel, majd nem leközölte az interjút, hanem írt egy alázó cikket róla, amibe "vágóanyagnak" használta az öreg FÉLMONDATAIT hogy megerősítse a saját mondanivalóját.

Igazán gerinces libimédia szokás. Jó tanítvány voltál a libibuzi képzőben. :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Nogradi kapcsan:
A HAARP-os/osszeeskuves-elmeletes hulyesegekrol nem tudtam. Amiben hallottam nyilatkozni, abban felkeszult ember benyomasat keltette (nyilvan nem vagyok szakember azon a teruleten, szoval ez szubjektiv). A sved/ausztriai egyetemes okorseget nem ertettem, viszont azzal tisztaban vagyok, hogy minden teruleten felkeszult es minden szemelyisegjegyeben hibatlan ember nincs. Ezek magyarazhatjak a HAARPos baromsagot illetve a "cimhalmozas maniat". Azzal egyutt, hogy szerintem rettentoen karos a sajat megitelesere az effele csusztatas/hazudozas.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ilyen butasággal hiába próbálod kimosni az "öreget" kedves Fennek, hiszen ott vannak a fekete-fehér csalásai, hazugságai. Ennyi.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 393
8 621
113
Ez a fekete fehér hazugság, már megbocsáss. Amíg nem nézünk utána magunk én nem hiszek jobban az újságírónak csak mert ő azt mondta hogy utánanézet.. Miből gondolod hogy az az igaz amit ez a firkász leírt? Mert ő újság író?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 457
18 001
113
Semmit sem olvastál tőle, egyetlen előadását sem halgattad meg, de szarrá fikázod, és folyamatosan hazugnak neved. Ne haragudj, de ez így kétségbeejtő. Arra nem válaszoltál, hogy ha ekkora niemand, mit keres a Védelmi Minisztériumokban, meghívásos német fórumon, ahol többek között a német kül- és védelmi miniszter, a Bundeswehr tábornoki kara is jelen van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
azzal tisztaban vagyok, hogy minden teruleten felkeszult es minden szemelyisegjegyeben hibatlan ember nincs.

Ennek az embernek nem kis hibái vannak, hanem egy kistílű csaló. A svéd egyetemes példa erről szól. Címeket hazudik magának, hogy hitelesnek tűnjön és te és mások is ezt azzal próbáljátok kimagyarázni, hogy felkészültnek tűnik, miközben nem tűnne annak, ha tudnátok, hogy az egyetlen címe a "karosszérialakatos szakmunkás-bizonyítványban" olvasható. :D

Ez a csalók lényege, konszolidált kinézet, megnyerő kommunikáció és emögött egy rakás hivatkozás olyan intézményekre, amelyek szociálisan elhelyezik az illetőt. Nógrádi György csak egy nemzetbiztonság terén házaló Cirmos:
http://www.origo.hu/itthon/20151020-csalas-milliardok-xii-kerulet-rendorseg-nyomozas-penzugyi-kozvetites-cirmos-nn-befektetes.html

Ez lepleződött le most.