[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez akkor lesz biztos, amikor bizonyíték van rá. Nyilván nem engeded be a házadba, de akkor ne mond rá, hogy tolvaj, mert nem tudhatod.

Jelenleg tudjuk, hogy hazug és csaló. Ezen túl vagyunk, ennek utánajárt az újságíró svéd és ausztriai példákon.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 457
18 001
113
Khmm... a cikkben az volt, hogy az életrajzában volt ez. Melyikben? Ki írta? Nógrádi? Ő a svédre azt mondta, hogy max elírás lehet, az osztrákra pedig, hogy egy jövőbeli egyetem. Kiragadsz a cikkből egy-egy mondatot, a többit félre söpröd.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nógrádi-Saga
Ezek szerint a budapesti Corvinus Egyetem honlapja is részese a nagy Nógrádi-összeesküvésnek:
http://portal.uni-corvinus.hu/index.php?id=25377
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 393
8 621
113
<blockquote rel="kaktusz"><blockquote rel="blogen">Sőt, ha már ilyen szempontból vizsgáljuk.. Akkor te egy lator senkiházi vagy mert egy cigány azt kiabálta rád?

Nógrádi Györgyről konkrétan kiderült itt, hogy hazudott egy svéd és egy osztrák egyetemi esetben. </blockquote>
Jó... Látom a vita parttalan. Számodra axióma amit leírt az újságíró, számomra nem ez van..
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Én nem foglalkozok tovább ezzel a Nógrádis dologgal, majd ha jön új fejlemény, akkor érdemes lesz megvitatni. Úgy érzem itt némely kommentelőknél mintha személyes sértettség is lenne, de nem tudom biztosra és őszintén nem is nagyon érdekel. Szerintem Nógrádi jó elemzéseket szokott adni, természetesen nem kell elfogadni isteni kinyilatkoztatásként, több helyről kell tájékozódni, de ilyenfajta sárdobálásban nem veszek részt semmelyik oldalon sem (nem dobálok sarat és nem mosdatok szerecsent sem) az ártatlanság vélelme pedig mindenkinek jár.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="2ndt">azzal tisztaban vagyok, hogy minden teruleten felkeszult es minden szemelyisegjegyeben hibatlan ember nincs.

Ennek az embernek nem kis hibái vannak, hanem egy kistílű csaló. A svéd egyetemes példa erről szól. Címeket hazudik magának, hogy hitelesnek tűnjön és te és mások is ezt azzal próbáljátok kimagyarázni, hogy felkészültnek tűnik, miközben nem tűnne annak, ha tudnátok, hogy az egyetlen címe a "karosszérialakatos szakmunkás-bizonyítványban" olvasható. :D

Ez a csalók lényege, konszolidált kinézet, megnyerő kommunikáció és emögött egy rakás hivatkozás olyan intézményekre, amelyek szociálisan elhelyezik az illetőt. Nógrádi György csak egy nemzetbiztonság terén házaló Cirmos:
http://www.origo.hu/itthon/20151020-csalas-milliardok-xii-kerulet-rendorseg-nyomozas-penzugyi-kozvetites-cirmos-nn-befektetes.html

Ez lepleződött le most. </blockquote>

A svéd egyetemet nem írja a wikipédián és máshol sem, tényleg előfordulhat, hogy csak véletlenül került be. Ugye azt sejted, hogy ilyen kaliberű emberek nem saját maguk szokták írni az önéletrajzukat.
Az "ausztriai Európa Egyetem rektorhelyettese": mi a probléma ezzel? Épp alapítás alatt van egy egyetem, aminek az alapításában részt vesz. Ez pont, hogy megbecsülendő.
Amúgy meg az indexes "újságíró" tényleg egy senki, most én mindenféle bizonyíték nélkül higyjem el neki, hogy utánajárt a dolgoknak és kiderítette, hogy Nógrádi semmit sem publikált még? Egyáltalán ez a senki ismer olyan embereket, akik meg tudják ítélni Nógrádi munkásságát? Kétlem, hogy olyan körökben forog ahol Nógrádi.
konyvar.hu/nogradi-gyorgy/
Ezek a könyvei, nem publikál semmit mi?
Az is elgondolkoztató, hogy eddig nem foglalkozott vele egy ballib oldal sem, most hirtelen 2 is támadás alá vette. És nem egyik átvette a másiktól a hírt. Mintha csak parancsba adták volna nekik...
Jah és nem a menekültügy tette őt híressé, mert pl. itt a fórumon is elég régóta ismert ember.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Lord Gazember">"Semmit. Nincs ott, ezek csak hazugságok."

Mire alapozod ezt, milyen tényekre? Ha nincsenek ilyen információk a birtokodban, akkor a helyes megfogalmazás ez:
Semmit. <b>Szerintem</b> nincs ott, <b>lehet, hogy</b>ezek csak hazugságok.

Alapos feltételezés az eddigiek alapján. A svéd, meg a bécsi egyetemes sztori olyan tipikus szélhámos hazugságok, hogy mindennek a legaljára taszították Nógrádit. Innen nehéz maximális jóindulattal is feltételezni azt, hogy bármi igaz abból amit magáról állít. Most még kiderülhet, hogy a szerényebb tíz százaléka talán, de ő ezzel már nem lesz beljebb. </blockquote>

Akkor ezek alapján én is kijelenthetem:
Az indexen és 444-en már nagyon sok cikket olvastam, amit még én is észrevettem, hogy hazugság, csúsztatás, pontatlanság. Tehát feltételezhető, hogy az is hazugság, amit nem tudtam megítélni, hogy igaz-e vagy sem. Tehát ez a cikk is hazugság.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
A svéd egyetemet nem írja a wikipédián és máshol sem, tényleg előfordulhat, hogy csak véletlenül került be. Ugye azt sejted, hogy ilyen kaliberű emberek nem saját maguk szokták írni az önéletrajzukat.
Az "ausztriai Európa Egyetem rektorhelyettese": mi a probléma ezzel? Épp alapítás alatt van egy egyetem, aminek az alapításában részt vesz. Ez pont, hogy megbecsülendő.

az osztrák cucc akkor játszik, ha ő maga találta ki hogy egyetemet csinál magának, ezt meg ugye eleve nem állítják, símán csak belekeveredhetett.

a svédben is benne van, hogy igaz lehett volna de nem jött össze, megpályázta és véletlenül benne maradt az életrajzban, vagy már meghívták és valami máson úszott el, esetleg csúnya módon, a dolog (konteósabbaknak: odaszóltak, hogy tagadják le)

az hogy nem publikált nem igaz. most nem publikál. ezt persze nem is állítják, csak azt hogy nem hivatkozzák. két évtizeddel ezelőtti dolgokat ki hivatkozna. biztpolban az augusztus végi dolgok már most nem érvényesek ld kaszpitenger és környéke.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83

FF. és NGY. kb. ugyan azt állítja. (egy ország biztonsági főnöke!)Tehát, igazuk van!
Mert, hát ugye, Blogen egyedül van állításával! (néhány tolnok után loholva nem tud körbenézni ).
Mekk kérdőjelezném az éreccségjét is, mivel nem tud még szöveget értelmezni sem! Tudod: a választott vezértulok után jár szabadon! :)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 606
113
Jé, ez nem a Nagy Sakktábla topik????

A véleményem az ügyről, hogy aki a médiában szerepel az nem lehet komoly szakértő, mert az kutat, dolgozik.
Nógrádiról meg van a saját véleményem (régi családi ismeretség), de kaptam én már rajta hatalmas hülyeségeken komoly biztonságpolitikai szakértőket is!
(tényleg, mennyire durva lenne, ha kiderülne, hogy a HAARP valódi fegyver és eddig ügyesen eltitkolták)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
(tényleg, mennyire durva lenne, ha kiderülne, hogy a HAARP valódi fegyver és eddig ügyesen eltitkolták)

HAARP konteókkal csak egy bajom van:
Oroszoknak van egy ugyanolyanjuk Szibériában, azt miért nem emlegetik?
Pedig az ukrán balhé csúcspontján a nato fenyegetőzésekre az orosz válasz az volt: Nekünk is vannak időjárás fegyvereink.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 124
15 733
113
<b>Merkelék szerint a spanyol kerítés pozitív példa lehet</b>
EUrologus
2015.10.21. 16:21

Az Európai Parlament által társfinanszírozott rovat. Az Európai Parlament a tartalomért azonban nem vonható felelősségre.
A Spanyolország és Marokkó közti határkerítést pozitív példának kellene tekinteni a migránskérdés megoldására az Európai Néppárt kongresszusán tárgyalt javaslat szerint. Ahhoz képest a magyar határzár kispályás.


http://index.hu/kulfold/eurologus/2015/10/21/merkelek_a_spanyol_keritest_dicsernek/
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 748
2 592
113
Tényleg nagyon furcsa, ahogy Blogen borbálja a saját meggyőződését erőltetni. Nagyon izzadságszagú, szerintem nem ilyen volt hogy, egy indexes cikk alapján bármit is elfogadjon tényként. Szerintem Nógrádi (sokk) borsot tört már a mainstream média orra alá, és most egy kicsit törlesztenek (esetleg valamilyen érdek csoport megrendelésére) készült a cikk.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ha ez karakter gyilkosság akar lenni akkor minimum reagálnia kell rá mert különben sikeres.
Én személy szerint odafigyeltem arra amit mondott és gyakran egyet is értettem vele, csak az egoja volt egy kicsit zavaró néha.
Azért amit a HAARP mellé előadott elégé mondanom kell valamit ami kitölti a műsoridőt szagú volt.
A migráns kérdésben speciel teljes mértékben igaza volt végig, max az Ukrajna felől érkező vizionált hullám maradt el eddig.
 
T

Törölt tag 008

Guest
....Szerintem Nógrádi (sokk) borsot tört már a mainstream média orra alá,...
Asszony most olvassa az új könyvét. Azt mondja vannak benne necces sztoryk....Lehet olyanról is sztorizott amkiről nem kellett volna.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 124
15 733
113
<blockquote rel="Luthero">....Szerintem Nógrádi (sokk) borsot tört már a mainstream média orra alá,...
Asszony most olvassa az új könyvét. Azt mondja vannak benne necces sztoryk....Lehet olyanról is sztorizott amkiről nem kellett volna.
</blockquote>

40 év alatt a Föld körül?