[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Az USA olajtermelése iszonyúan megugrott a palaolajnak hála.

Arányérzék: A világ napi olajkitermelése 94-95 millió hordó körül mozog. Ehhez képest az alternatív forrásokból származó olajkitermelés (palaolaj, olajhomok) csúcsa is csak 4,7 millió hordó volt naponta a 110 dolláros olajárra alapozva. Most meg folyamatosan csökken. A kitermelés nagyon rövid távon rugalmatlan volt, mert a már termelő kutakat mindenképpen kiaknázzák. De már egy ideje nem fognak termelésbe új kutakat.

Azért erre nem mondanám, hogy iszonyúan nagy.

Van arról vita, hogy 70 és 100 dollár között hol van a határ, ahol az amcsi palaolaj kitermelés elkezdi megérni (minden mező más), de az biztos, hogy a jelenlegi árszinten kökeményen veszteséges.

Az OPEC csak akkor tudná felvinni az árakat, ha ők maguk kevesebbet termelnének.

Így van. És lám mi történik:

"Az OPEC hosszú távú stratégiáját tartalmazó dokumentumban Irán, Algéria, Irak is kiegészítési javaslatokat tett, melyek elsősorban az olajár megtámasztását célzó lépésekre, célárra illetve egy minimum árra vonatkoznak, de javasolják az OPEC tagállamoknak a kvótarendszerhez történő visszatérést is."

"Míg a jelentős tartalékai miatt többek között Szaúd-Arábia relatíve könnyen kezelni tudja az alacsony olajárakat, a szervezet több országa, mint például Venezuela, Irán és Algéria jóval erősebben függnek az olajártól."

http://www.portfolio.hu/vallalatok/energia/lazadas_keszul_az_olajhatalmak_kozt.5.221899.html

Szaúd-Arábiának is nagyon fáj az alacsony olajár és ők is csak pár évig bírnák a tartalékaikból. De még ők állnak a legjobban. Jó pár OPEC tagországnak már most nyakán a kés.

Viszont ha drága az olaj, akkor az USA egyre több palaolajkutat nyit meg és egyre jobban elárasztja az olajával a világot. Így az OPEC egyre jobban kiszorulna a világpiacról és átvenné a helyét az USA.

Amikor még 110 dollár volt az olajár, akkor voltak olyan előrejelzések, hogy 2022-2025-re 7-8 millió hordóra is felmehet az alternatív olajtermelés változatlanul magas ár mellett. Akkor ez 3,5-4 millió hordó növekedést jelentett volna naponta évtizedes előrejelzésben. Az OPEC termelése meg 30 millió hordó felett van. De ez még az akkori előrejelzések szerint sem jelentette volna az OPEC terelésének csökkenését, mert az olaj iránti kereslet folyamatosan nő. Legfeljebb az utóbbi időben a növekedés ütemére vonatkozó előrejelzést vitték lejjebb. Most jellemzően évi 1-1,5 millió hordós világfogyasztás növekedéssel számolnak. Azaz évtizednyi idő alatt 10-15 millió hordóval. Ebből 3,5-4-et elvihetne a palaolaj, meg az olajhomok, ha még mindig 110 dollár lenne az olajár. De az OPEC-et ez esetben sem fenyegetné érdemi kitermelés csökkenés. Azonban még ha stagnálna is a kereslet és még ha létezne is kiszorító hatás, akkor is az OPEC termelésének bő 10 %-át szoríthatná ki az alternatív termelés. Vajon az a jobb az OPEC-nek, ha 110 dolláros áron bő 10 %-kal kevesebbet termelnek, vagy az, ha 45-50 dollároson kicsit többet? Aki nem bukott meg általános iskolában matekból, az ki tudja számolni.

Önmagában közgazdasági képtelenség kiszorító hatásról beszélni. Kiszorítani akkor lehet, ha túlkínálatos piacon valaminek a terméke olcsóbb, jobb minőségű, mint a másiké. Az alternatív olaj viszont többszörösen drágábban termelhető. Ezzel kiszorítani közgazdasági logika szerint nem lehet. Úgy persze igen, ha politikai alapon születnek döntések a termelésről és a vásárlásról

Palaolajból iszonyú mennyiségű tartalékok vannak és nagyon sokat lehetne még növelni a termelést, csupán az olaj ára befolyásolja, hogy megéri-e kitermelni vagy sem.

Már megint ez az "iszonyú". Hagyományos olajtartalékból is "iszonyú" sok van. Mindig csak azt szokták beleszámolni, amit az adott árszinten megéri kitermelni. Hogy "csupán az olaj ára befolyásolja?" Igen. Ez a csupán a lényeg. Most épp úgy befolyásolja, hogy egy millió hordós esést jeleznek előre rövid távon palaolaj és olajhomok kitermelésre. "Csupán" amiatt, mert nem éri meg.

De ha az OPEC felviszi a termelést, és olcsóbban adja az olajat másoknál, akkor egy idő után másokat csődbevisz és aztán újra adhatja drágán.

Konkrétan a saját tagországait viszi csődbe.

És soha többé nem fog senki palaolajtermelésbe fektetni, mert tudja, hogy a szaudiak csődbe tudják őket juttatni bármikor.

Mindig lesz alternatív kitermelő, ha elég magas az árszint. Mint ahogy mindig van, aki megveszi a részvényeket is, pedig nagyon sokszor estek már. Mindig van, aki hitelt ad, pedig nagyion sok hitel bedőlt már. Ha egy befektetés épp adott pillanatban megéri, akkor lesznek is akik befektetnek.

Itt egy nagy félreértés van. A szaudiak nem (csak) az oroszokat akarják csődbevinni az alacsony árakkal, hanem mindenkit, aki drágán termel.

A szaúdiak magukat előbb viszik csődbe, mint az oroszokat. Ahhoz hogy ne így legyen le kellene értékelniük a fizetőeszközüket olyan mértékben, amilyen mértékben az olajár csökkent, amint ahogy ez történt a rubellel. Az viszont elég nagy balhét okozna náluk. Ezerszer egyszerűbb lenne abbahagyni saját maguk és mások szívatását.

Szóval a szaudiaknak jelenleg nagyon nem éri meg fele annyiért eladni az olajukat, viszont ha meg akarják előzni azt, hogy néhány év múlva már senkinek ne kelljen az olajuk, akkor muszály tenniük valamit most.

Néhány év múlva pontosan ugyanúgy a szaúdiaké lesz a legolcsóbban termelhető olaj és néhány év múlva pontosan ugyanúgy lesz olajkereslet a világon, mint most. Palaolaj ide, vagy oda a szaúdi olaj eladható lesz akkor is, ha most megemelik az árát. 200 dolláron nem lesz eladható, mert ott már rengeteg alternatív forrás megéri és ki is aknáznák, de 70, 80, vagy akár 90, 100 dolláron eladható lesz, mert a palaolaj azon a szinten még éppen csak elkezdi hosszú távon megérni.

Nevetséges az az állítás, hogy ha az olaj ára nem 50, vagy 40, vagy még kevesebb dollár, akkor a szaúdiak majd nem tudják eladni az olajukat. Ilyen alapon miért nem 20 dollár, vagy10? Pontosan ugyanúgy semmi közgazdasági alapja nem lenne a kijelentésnek, tehát akkor legyen 10!

Gondoljuk csak el, ha ez a palaolajforradalom tovább folytatódott volna, akkor néhány év múlva már egész Európa és Kína saját magának fedezte volna a fogyasztását. Akkor meg ki vette volna meg az arabok olaját?

Mivel az európai, kínai lelőhelyek drágábban termelhetők ki, mint Észak-Ameriakában ehhez "mindössze" 150-200 dolláros olajár kellett volna. És még akkor sem éri meg a hazai tartalékokat fogyasztani és otthon okozni nagyon durva mellékhatásokat, ha ugyanannyiért lehet szaúdi olajat is kapni. Továbbra is érvényes a közgazdaságtani alaptörvény: a szaúdi olajat csak akkor lehet kiszorítani, ha az drágább (vagy rosszabb minőségű), mint a más forrásból származó. Ez pedig tényszerűen nem igaz.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="Montezuma">Ferenc pápa az USA-beli látogatásán a keresztre feszítésről, mint <b>kudarcról</b> beszélt a híveknek.
Vágjátok nem, a keresztények pápája szerint Krisztus megfeszítése nem megváltás volt, hanem kudarc.
A jezsuita tetű a hamis próféta.

Ezt hol olvastad?? Nagyon érdekelne a cikk. </blockquote>

http://idokjelei.hu/2015/09/ferenc-papa-tenyleg-a-kereszt-bukasarol-beszelt-new-yorkban/

Eredeti videófelvétel is van a cikkben, meg is lehet hallgatni a T. jókeresztyén Pápát.</blockquote>

Szerintem semmi különös nincs ebben a beszédben. Arra értette, hogy az akkori emberek szerint bukás volt Krisztus keresztrefeszítése, csak nagyon kevesen értették meg az egész történet lényegét. Ne feledjük, hogy az akkori zsidók döntő többsége egy vezetőt várt Krisztus személyében, aki majd legyőzi a rómaiakat, és Izrael felszabadul. Őket csalódás érte, amikor Jézus elmondta, hogy miért is jött.

"és az Ő élete, EMBERILEG fogalmazva bukással végződött"
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A <b>dél-koreai kormány</b> szeptemberben közölte, <b>bármikor képes atomtámadást mérni ellenségeire</b>, ha ez szükségessé válna, és ezt nyomatékosítva élénkítette a munkát nukleáris erőműveiben.
http://mno.hu/kulfold/del-korea-kesz-azonnal-inditani-atomtolteteit-eszak-fele-1311910

Mióta van nekik? Vagy ők hozzáférhetnek az amerikai töltetekhez?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<b>Laiki:</b>
Németország, Japán, Dél-Korea, Irán, Algéria, Malajzia, Brazília és a Dél-Afrikai Köztársaság csak azért nem atomhatalom, mert így döntöttek. Ezen államok bármelyike egymagukban is pár hónapon belül robbanófejet és hordozót is képes lenne hadrendbe állítani, ha akarna.
Ki mondta, hogy ez már rég nem történt meg?
Ja,a média.

Algéria és Malajzia képes lenne rá? Ok persze Magyarország is képes lenne, de pár hónap alatt?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Blitzkrieg:</b>

Úgy gondolom, hogy ezen államok esetében ez csak és kizárólag szándék kérdése, akár egy "kőkorszaki" szintű A-bomba legyártása - hordozóeszköznek legrosszabb esetben ott a repülőgép, de néhányuk rakétatechnológiával is rendelkezik.

Sőt, feltételezem azt, hogy az elmúlt 70 évben bőséges idő állt a rendelkezésre ahhoz, hogy ezek az államok felkészültek legyenek abban az esetben, ha úgy döntenek, saját atomfegyvert akarnak létrehozni.
Nyilván, ha voltak (tuti) törekvések ilyen képességek elérésére, akkor mostanra ez nem technológiai akadály.
Észak-Korea és Pakisztán is létrehozta a saját nukleáris és rakétatechnológiáját, emiatt nem látom be, hogy náluk sokkal fejlettebb és/vagy gazdagabb államok mégis mire vártak volna.

Persze-persze, a SPIRI vagy az egyéb hivatalosnak tekintett szervezetek és adatok 7-9 atomhatalmi státusszal rendelkező államról beszélnek a mai napig, én meg ezt nem hiszem el komoly fenntartások nélkül. Azt elhiszem, hogy vagy nagyon titokban tartják vagy még azt is elhiszem, hogy nem éltek eddig a lehetőséggel, de tőlem ennyire futja, ez a max.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A nagy amerikai infóporszívó közösségi oldalt most fogja betámadni egy másik, és nagy esélyt adok neki, hogy be is dönti. Pusztán mert kevésbé kapzsi.

http://hvg.hu/tudomany/20151103_anti_facebook_tsu_kozossegi_oldal

Én már regisztráltam, ha jönnétek szóljatok és küldöm a meghívót :)
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="Montezuma">A <b>dél-koreai kormány</b> szeptemberben közölte, <b>bármikor képes atomtámadást mérni ellenségeire</b>, ha ez szükségessé válna, és ezt nyomatékosítva élénkítette a munkát nukleáris erőműveiben.
http://mno.hu/kulfold/del-korea-kesz-azonnal-inditani-atomtolteteit-eszak-fele-1311910
Mióta van nekik? Vagy ők hozzáférhetnek az amerikai töltetekhez?</blockquote>

dehogy van, ezt elbaszták a magyar nemzetnél. a helyzet, hogy amint a cikkben is írják ék-dk tárgyalásokon hörögnek. az északiak október vége óta nagyban túrják a földet a nukleáris kisérleti telepükön, tehát robbantásra készülnek.
dél-korea akart atomot persze, nem lett nekik, mert vajmi keveset érnének vele, miután észak-korea irgalmatlan kiterjedésű bunker rendszert épített, és az ilyenekről mindig az derül ki, hogy kiterjedtebb mint gondolják. (tájékozódási alapnak van egy viszonylag friss iráni videó, az ottani 500 méter mély ürgelyukról, amiben közreműködtek az északkoreaiak)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Laiki:

Az USA olajtermelése 2010 óta majdnem a duplájára nőtt. Tavaly még arról mentek a hírek, hogy Lengyelországban, Romániában és egy sor másik országban is palaolajtermelésbe kezdenek. Abból kiindulva, hogy 5 év alatt az USA megduplázta a termelését, nem nagy dolog kikövetkeztetni, hogy mi lett volna, ha mindegyik ország nekiáll kitermelni a saját palaolajkészletét. Ezek után szerinted mennyire lett volna piaca a szaudi olajnak? Ezt akarják most a szaudiak megakadályozni, hogy ne kezdjenek újabb palaolajkitermelésbe. Mint írtam, a szaudiaknak is fáj az olcsó olaj, de ha most nem cselekednek, akkor néhány év múlva sokkal rosszabb lesz számukra a helyzet.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Laiki:

Az USA olajtermelése 2010 óta majdnem a duplájára nőtt. Tavaly még arról mentek a hírek, hogy Lengyelországban, Romániában és egy sor másik országban is palaolajtermelésbe kezdenek. Abból kiindulva, hogy 5 év alatt az USA megduplázta a termelését, nem nagy dolog kikövetkeztetni, hogy mi lett volna, ha mindegyik ország nekiáll kitermelni a saját palaolajkészletét. Ezek után szerinted mennyire lett volna piaca a szaudi olajnak? Ezt akarják most a szaudiak megakadályozni, hogy ne kezdjenek újabb palaolajkitermelésbe. Mint írtam, a szaudiaknak is fáj az olcsó olaj, de ha most nem cselekednek, akkor néhány év múlva sokkal rosszabb lesz számukra a helyzet.

Jahh, USA sivatagos részein megy a kitermelés, mivel a mezőgazdaságilag művelt területeken nem engedélyezik.

Ugyanez vonatkozik Európára, pl. nálunk is tiltott, mivel katasztrofális következményei lennének.

Ráadásul a palakutak viszonylag gyorsan kiürülnek, ezért folyamatos mozgásban vannak, Ukrajnában is mit ad Isten Donbasszban akartak kitermelni...
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
A nagy amerikai infóporszívó közösségi oldalt most fogja betámadni egy másik, és nagy esélyt adok neki, hogy be is dönti. Pusztán mert kevésbé kapzsi.

http://hvg.hu/tudomany/20151103_anti_facebook_tsu_kozossegi_oldal

Én már regisztráltam, ha jönnétek szóljatok és küldöm a meghívót :)

vkontak miatt cirill betűs nyelvterületeken eleve nem volt olyan meghatározó a fakebook, a lényeg nekik úgyis Európa, pl. most is fel vannak háborodva, mert az EU azt akarja, hogy az állampolgárai adatait EU-n belül tárolja, nem pedig USA-ban!
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 930
13 253
113
Laiki:

Az USA olajtermelése 2010 óta majdnem a duplájára nőtt. Tavaly még arról mentek a hírek, hogy Lengyelországban, Romániában és egy sor másik országban is palaolajtermelésbe kezdenek. Abból kiindulva, hogy 5 év alatt az USA megduplázta a termelését, nem nagy dolog kikövetkeztetni, hogy mi lett volna, ha mindegyik ország nekiáll kitermelni a saját palaolajkészletét. Ezek után szerinted mennyire lett volna piaca a szaudi olajnak? Ezt akarják most a szaudiak megakadályozni, hogy ne kezdjenek újabb palaolajkitermelésbe. Mint írtam, a szaudiaknak is fáj az olcsó olaj, de ha most nem cselekednek, akkor néhány év múlva sokkal rosszabb lesz számukra a helyzet.

A 20 dollár önköltségen kitermelhető szaúdi olajnak mennyire lett volna piaca a mondjuk 150-200 dollár áron kitermelhető románnal, lengyellel szemben? Ezt te most tényleg komolyan kérdezed? Halál komolyan azt állítod, hogy ha a lengyeleknél és a románoknál tudnak 7-10-szer drágábban olajat kitermelni (mellesleg mennyiségben is sokkal kevesebbet), akkor a szaúdi olajat már senki nem veszi meg? Ehhez azért nem kell közgazdász diploma, hogy lásd mennyire meredek, elképzelés!
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
És Merkel elárulná hogy miféle háború jön?

Kicsoda kivel?
Kivételesen meg kell, hogy védjem Merkelt. Nem olyan nagy hülyeség amit mond.
A menekültáradat megállítás valahol azt eredményezné, hogy feltorlódnak és ha máshol nem legvégső esetben a török és görög határon fegyveres konfliktust eredményezne.
Nyilvánvalóan a törökök provokálják és zsarolják legintenzívebben európát kihasználva, hogy most az amerikai érdekeket meglovagolva zsarolhatják a meggyengülő, egyre kiszolgáltatottabb németeket.
Egy NATO belső vagy európai belső fegyveres konfliktus kiváló lehetőség lenne -segítség és rendcsinálás címén-az amerikaiknak a meggyengült kontinens teljes megszállására úgy katonai mint gazdasági értelemben.
Merkel hibája inkább az, hogy nem érti meg a legfontosabbat.
Azt, hogy ezt nem lehet időhúzással megúszni és a szarakodása csak ront a helyzeten, mert minden elvesztegetett percért kár.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
<blockquote rel="Roni">És Merkel elárulná hogy miféle háború jön?

Kicsoda kivel?
Kivételesen meg kell, hogy védjem Merkelt. Nem olyan nagy hülyeség amit mond.
A menekültáradat megállítás valahol azt eredményezné, hogy feltorlódnak és ha máshol nem legvégső esetben a török és görög határon fegyveres konfliktust eredményezne.
Nyilvánvalóan a törökök provokálják és zsarolják legintenzívebben európát kihasználva, hogy most az amerikai érdekeket meglovagolva zsarolhatják a meggyengülő, egyre kiszolgáltatottabb németeket.
Egy NATO belső vagy európai belső fegyveres konfliktus kiváló lehetőség lenne -segítség és rendcsinálás címén-az amerikaiknak a meggyengült kontinens teljes megszállására úgy katonai mint gazdasági értelemben.
Merkel hibája inkább az, hogy nem érti meg a legfontosabbat.
Azt, hogy ezt nem lehet időhúzással megúszni és a szarakodása csak ront a helyzeten, mert minden elvesztegetett percért kár.

</blockquote>

Részben egyet értek veled. Baj az,hogy ő nagysága elfelejti a történelmet. Nógrádi ma elmondta,hogy a közbiztosság a németeknél most egyre jobban zuhan. Német emberek közérzete eljuthat a Waimari köztárásába tapasztal szintre annak tudjuk mi lett a vége egy nagy társadalmi robbanás.
A bevándorlók meg mint valamilyen agresszív zombi seregként működnek. Német szakszolgálatok nem véletlenül tiltakoznak. A terror cselekmények veszélye valamint járványok ki alakulása is napról napra nő.
Ha németek és az EU hirtelen keményen lépne fel lehet,hogy görög-török övezetbe lenne nagy feszültség. De akkor még mindig a legkisebb árat fizette a kontinens.

Mert az nem lesz szép helyzet mikor jöttmentek ellen a németek a saját városaikba kellesz majd harcolni.
A hummanizmus addig él míg az embereknek saját illetve családjuk éléért nem kell rettegnie. Onnantól jön a düh és bűnbak keresés.
Azt a cirkuszt jó lenne elkerülni.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ha most lezárnánk akkor háború lenne.
Ha holnap lezárjuk akkor még nagyobb háború lesz.
Ha tegnap lezártuk volna akkor lehet megússzuk.

Ő qrta el, de kőkeményen.
Akkor kellett volna zárni a Bulgár-Román-Magyar-Horvát határt amikor ő behívta az összes szír háborús menekültet (valahol olvastam, hogy a tényleges szír menekültek aránya 5-10%).

Ha Szlovénia zárna akkor érdekes helyzet alakulna ki, Horvátországból vissza kellene őket rugdosni Belgrádig, majd onnan felterelni Bukarest felé.

Ott pedig már az FSZB ügyködik a "szopassuk Porosjankót" hadműveleten, mivel Romániából Kárpátalja felé mennek, nem hozzánk. Érdekes módon az Ukránok által elfogott menekültek szinte mindegyike bevallja előbb-utóbb, hogy pakisztáni...

Oroszok ráadásul különösen vicces játékot játszanak, mivel a hozzájuk érkezőket a Norvég határhoz (!) viszik, messze északon.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ennek a vége lázadás lesz az EU-ban, ami menthetetlenül az Unió szétesését is jelenti. Az Unió széthullása pedig háborús helyzete t hoz magával Európán belül, méghozzá egyszerre több régióban is. Az USA nem megszállni és egyben tartani akarja Európát, hanem háborút akar Európában, így nekik az nem gond, ha ez a folyamat töretlenül zajlik tovább, sőt, ők az egyik fő ötletgazdák és finanszírozók.
Aki ma a NATO-tól és az USA-tól védelmet vár az olyan, mint amikor egy piromániásra bízzuk a tűzoltást.
Egy széteső és háborúskodó Európa nem ellenfél az oroszoknak sem, hamar lerendezik Ukrajnát és K-Európát, ha itt az ideje, főleg, mert egy káoszba süllyedő EU egyben a NATO bomlását is jelenti.
Az EU vagy összefog és megvédi magát az Egyesült Államoktól miközben sürgősen kiegyezik az orosz impériummal, vagy szomorú jövő előtt áll, aminek a vége minden lesz, csak jó nem.
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
Ennek a vége lázadás lesz az EU-ban, ami menthetetlenül az Unió szétesését is jelenti. Az Unió széthullása pedig háborús helyzete t hoz magával Európán belül, méghozzá egyszerre több régióban is. Az USA nem megszállni és egyben tartani akarja Európát, hanem háborút akar Európában, így nekik az nem gond, ha ez a folyamat töretlenül zajlik tovább, sőt, ők az egyik fő ötletgazdák és finanszírozók.
Aki ma a NATO-tól és az USA-tól védelmet vár az olyan, mint amikor egy piromániásra bízzuk a tűzoltást.
Egy széteső és háborúskodó Európa nem ellenfél az oroszoknak sem, hamar lerendezik Ukrajnát és K-Európát, ha itt az ideje, főleg, mert egy káoszba süllyedő EU egyben a NATO bomlását is jelenti.
Az EU vagy összefog és megvédi magát az Egyesült Államoktól miközben sürgősen kiegyezik az orosz impériummal, vagy szomorú jövő előtt áll, aminek a vége minden lesz, csak jó nem.

Erre most született egy kósza gondolat a fejemben, hogy vajon nem-e lenne a jobb nekünk, ha még azelőtt szétesik az EU és belső akár katonai konfliktusokkal gyengítik meg magukat a nemzetállamok, mielőtt még az USA, Kína és Oroszo. egymásnak esik.

Egy erős EU tele NATO tagországgal az USA oldalán bekapna pár atomot ha kirobbana egy újabb világháború, de ha szétesik az egész akkor a NATO tagság sok ország esetében még kérdésesebb lesz mint ma, pedig talán már ma is kihátrálnának belőle egy háború esetén. Szétesés esetén az oroszok lehet csak legyintenének ránk, mondván elharcolnak ezek egymással, nekünk elég az USA skalpja.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 024
15 535
113
Kivételesen meg kell, hogy védjem Merkelt. Nem olyan nagy hülyeség amit mond.
A menekültáradat megállítás valahol azt eredményezné, hogy feltorlódnak és ha máshol nem legvégső esetben a török és görög határon fegyveres konfliktust eredményezne.
Nyilvánvalóan a törökök provokálják és zsarolják legintenzívebben európát kihasználva, hogy most az amerikai érdekeket meglovagolva zsarolhatják a meggyengülő, egyre kiszolgáltatottabb németeket.
Egy NATO belső vagy európai belső fegyveres konfliktus kiváló lehetőség lenne -segítség és rendcsinálás címén-az amerikaiknak a meggyengült kontinens teljes megszállására úgy katonai mint gazdasági értelemben.
Merkel hibája inkább az, hogy nem érti meg a legfontosabbat.
Azt, hogy ezt nem lehet időhúzással megúszni és a szarakodása csak ront a helyzeten, mert minden elvesztegetett percért kár.

+1
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Ennek a vége lázadás lesz az EU-ban, ami menthetetlenül az Unió szétesését is jelenti. Az Unió széthullása pedig háborús helyzete t hoz magával Európán belül, méghozzá egyszerre több régióban is. Az USA nem megszállni és egyben tartani akarja Európát, hanem háborút akar Európában, így nekik az nem gond, ha ez a folyamat töretlenül zajlik tovább, sőt, ők az egyik fő ötletgazdák és finanszírozók.
Aki ma a NATO-tól és az USA-tól védelmet vár az olyan, mint amikor egy piromániásra bízzuk a tűzoltást.
Egy széteső és háborúskodó Európa nem ellenfél az oroszoknak sem, hamar lerendezik Ukrajnát és K-Európát, ha itt az ideje, főleg, mert egy káoszba süllyedő EU egyben a NATO bomlását is jelenti.
Az EU vagy összefog és megvédi magát az Egyesült Államoktól miközben sürgősen kiegyezik az orosz impériummal, vagy szomorú jövő előtt áll, aminek a vége minden lesz, csak jó nem.
"Egy széteső és háborúskodó Európa " az igen kívánatos lenne az USA-nak mert csak ki kellene várni míg teljesen atomizálódik és közben figyelni arra, hogy ne közeledjenek az egyes régiók Oroszország felé. A hülye törököket már sikerült összeugrasztani az oroszokkal csak az európai orosz, ukrajnai konfrontáció nem akar összejönni és úgy néz ki ezt már be is látták és igyekeznek kihátrálni belőle.
Addig valószínűleg tényleg nem avatkozna be de a teljes szétesés utáni hatalmi, gazdasági, vákumot boldogan kitöltené a végén.
Én úgy látom, hogy ez a cél.