[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1526

Guest
Az IEA szerint az alacsony olajár 2040-ig is kitarthat.
http://www.iea.org/newsroomandevents/pressreleases/2015/november/low-prices-should-give-no-cause-for-complacency-on-energy-security-iea-says.html

Ez nagyon-nagyon jó hír nekünk :D
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha nem is féláron, de azért szépen letört a benzin ára is.
71000.jpg


És nem csak a benzinkút számít, az olajár leviszi a gáz és az áram árát is. Az olcsóbb energia a nagyfogyasztóknak, a teljes gazdaságunknak jó. Azt olvastam, hogy fél százalékos GDP növekedést köszönhetünk csak az olcsó olajárnak.

Importőrök vagyunk, nem kell szomorkodnunk ha olcsó marad az ár. Ha 2040-ig kitart annál jobb :D
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
Ha nem is féláron, de azért szépen letört a benzin ára is.
71000.jpg


És nem csak a benzinkút számít, az olajár leviszi a gáz és az áram árát is. Az olcsóbb energia a nagyfogyasztóknak, a teljes gazdaságunknak jó. Azt olvastam, hogy fél százalékos GDP növekedést köszönhetünk csak az olcsó olajárnak.

Importőrök vagyunk, nem kell szomorkodnunk ha olcsó marad az ár. Ha 2040-ig kitart annál jobb :D

Tudja a fene. A környezetbarát alternatív fejlesztéseknek sem használ.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote>Irán Oroszország legfontosabb gazdasági és kereskedelmi partnere

Szép szavak, de ezek csak szavak, a papír mindent elbír. Az igazság az, hogy Oroszország legfontosabb gazdasági és kereskedelmi partnere toronymagasan az EU.
2014-07-31-chart1v2.jpg


Irán még az ázsiai partnerek között sincs a legfontosabbak között.
russia_s_key_trading_partners_final.png
</blockquote>


1. Képes vagy betenni 2013-as kimutatásokat, amikor még életbe se léptek az Oroszországot sújtó nyugati szankciók??

2. Maga Oroszország állította ezt, ha elolvastad volna cikket, bár a megjegyzéseid alapján kétlem, hogy képes lennél elolvasni meg értelmezni bármit is...feltéve, ha nem egy kis bértroll vagy, akit azért fizetnek, hogy bebizonyítsa; a fehér az fekete...</blockquote>

A szankciók ezen alig változtattak. Itt egy újabb változat, még mindig toronymagasan az EU az első és legfontosabb kereskedelmi partnerük.
2014-07-31-Chart2-thumb.jpg


Utána Kína, Ukrajna, Belarusz, Törökország, Japán, USA, Kazahsztán, Dél-Korea, Svájc.

Hogy Irán hol van? Valahol ezek után. A teljes orosz kereskedelemnek max 1%-át bonyolítják velük. Az hogy ők a legfontosabb kereskedelmi partnerük közönséges politikai bullshit. Találkoztak és ezért az orosz fél mondott valami szépet és meghatót, ami nagy marhaság és semmi alapja, ezt mindketten tudták, de akkor és ott jól hangzott, ennyi.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
radar:

Arról volt szó, hogy Irán az oroszok legfontosabb kereskedelmi partnere, én meg csupán rámutattam, hogy nem Irán, hanem az örökké hanyatló és mindig hamarosan széteső EU.

Az az EU ami jövőre robbanásszerűen bővíti majd üzleti kapcsolatait Iránnal. Azzal az Iránnal ami jövőre elárasztja az amúgy is túltermelt piacot az olajával aminek az ára így lezuhanhat akár 30 dollár alá is. Aminek a következménye az lesz, hogy az orosz recesszió felkúszhat akár 10%-ra is. Az USA meg közben megköti a TPP-t és TTIP-et is ami a világkereskedelem kétharmadát fedi majd le.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo">radar:

Arról volt szó, hogy Irán az oroszok legfontosabb kereskedelmi partnere, én meg csupán rámutattam, hogy nem Irán, hanem az örökké hanyatló és mindig hamarosan széteső EU.

Az az EU ami jövőre robbanásszerűen bővíti majd üzleti kapcsolatait Iránnal. Azzal az Iránnal ami jövőre elárasztja az amúgy is túltermelt piacot az olajával aminek az ára így lezuhanhat akár 30 dollár alá is. Aminek a következménye az lesz, hogy az orosz recesszió felkúszhat akár 10%-ra is. Az USA meg közben megköti a TPP-t és TTIP-et is ami a világkereskedelem kétharmadát fedi majd le.

Nem kell hamis félelmeket ébreszteni, hogy Irán bármivel is elárasztja Európát..
</blockquote>

Nem kell ettől félnünk, inkább örüljünk neki. Árasszák csak el Európát az olajukkal, sőt poroljuk le a Nabucco-projektet és árasszanak el minket a gázukkal is, csökkenjen nekünk a gázár és szűnjön meg az egyoldalú függőségünk, legyünk nagyobb biztonságban.

Ha a magyar érdeket nézed akkor nincs mitől félned, ha meg a magyar érdeknél fontosabb neked az orosz érdek akkor féljél csak, sőt rettegj.

Mindenki a saját érdekét nézi, Irán is, ha lehetősége van visszatérni az európai piacra akkor azt kell tennie, nem kell a saját népükkel kiszúrniuk azért, hogy Oroszországnak kedvezzenek, semmivel sem tartoznak nekik, nekünk kell az olajuk és gázuk, nekik kell a pénzünk, mindketten jól járunk, nem fogunk magunknak kárt okozni és többet fizetni azért, hogy fenntartsuk a függőségünket olyanok felé akik ellenségként kezelnek minket.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="radar"><blockquote rel="ulippo">radar:

Arról volt szó, hogy Irán az oroszok legfontosabb kereskedelmi partnere, én meg csupán rámutattam, hogy nem Irán, hanem az örökké hanyatló és mindig hamarosan széteső EU.

Az az EU ami jövőre robbanásszerűen bővíti majd üzleti kapcsolatait Iránnal. Azzal az Iránnal ami jövőre elárasztja az amúgy is túltermelt piacot az olajával aminek az ára így lezuhanhat akár 30 dollár alá is. Aminek a következménye az lesz, hogy az orosz recesszió felkúszhat akár 10%-ra is. Az USA meg közben megköti a TPP-t és TTIP-et is ami a világkereskedelem kétharmadát fedi majd le.

Nem kell hamis félelmeket ébreszteni, hogy Irán bármivel is elárasztja Európát..
</blockquote>

Nem kell ettől félnünk, inkább örüljünk neki. Árasszák csak el Európát az olajukkal, sőt poroljuk le a Nabucco-projektet és árasszanak el minket a gázukkal is, csökkenjen nekünk a gázár és szűnjön meg az egyoldalú függőségünk, legyünk nagyobb biztonságban.

Ha a magyar érdeket nézed akkor nincs mitől félned, ha meg a magyar érdeknél fontosabb neked az orosz érdek akkor féljél csak, sőt rettegj.

Mindenki a saját érdekét nézi, Irán is, ha lehetősége van visszatérni az európai piacra akkor azt kell tennie, nem kell a saját népükkel kiszúrniuk azért, hogy Oroszországnak kedvezzenek, semmivel sem tartoznak nekik, nekünk kell az olajuk és gázuk, nekik kell a pénzünk, mindketten jól járunk, nem fogunk magunknak kárt okozni és többet fizetni azért, hogy fenntartsuk a függőségünket olyanok felé akik ellenségként kezelnek minket.</blockquote>


Nekem ne mond azt, hogy "minket", ne kezelj együtt a hozzád hasonló cionista pondrókkal. Eleget élősködtetek itt már a magyarokon.</blockquote>

Nekem kell emlékeztesselek a magyar érdekekre és még te magyarkodsz meg engem cionistázol? Nekünk magyaroknak jó az alacsony olajár és jó lesz együttműködnünk Iránnal, hogy még olcsóbb legyen, ha ezt nem látod be akkor nem az én identitásommal vannak gondok, hanem a tieddel.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
<blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="radar"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="radar"><blockquote rel="ulippo">radar:

Arról volt szó, hogy Irán az oroszok legfontosabb kereskedelmi partnere, én meg csupán rámutattam, hogy nem Irán, hanem az örökké hanyatló és mindig hamarosan széteső EU.

Az az EU ami jövőre robbanásszerűen bővíti majd üzleti kapcsolatait Iránnal. Azzal az Iránnal ami jövőre elárasztja az amúgy is túltermelt piacot az olajával aminek az ára így lezuhanhat akár 30 dollár alá is. Aminek a következménye az lesz, hogy az orosz recesszió felkúszhat akár 10%-ra is. Az USA meg közben megköti a TPP-t és TTIP-et is ami a világkereskedelem kétharmadát fedi majd le.

Nem kell hamis félelmeket ébreszteni, hogy Irán bármivel is elárasztja Európát..
</blockquote>

Nem kell ettől félnünk, inkább örüljünk neki. Árasszák csak el Európát az olajukkal, sőt poroljuk le a Nabucco-projektet és árasszanak el minket a gázukkal is, csökkenjen nekünk a gázár és szűnjön meg az egyoldalú függőségünk, legyünk nagyobb biztonságban.

Ha a magyar érdeket nézed akkor nincs mitől félned, ha meg a magyar érdeknél fontosabb neked az orosz érdek akkor féljél csak, sőt rettegj.

Mindenki a saját érdekét nézi, Irán is, ha lehetősége van visszatérni az európai piacra akkor azt kell tennie, nem kell a saját népükkel kiszúrniuk azért, hogy Oroszországnak kedvezzenek, semmivel sem tartoznak nekik, nekünk kell az olajuk és gázuk, nekik kell a pénzünk, mindketten jól járunk, nem fogunk magunknak kárt okozni és többet fizetni azért, hogy fenntartsuk a függőségünket olyanok felé akik ellenségként kezelnek minket.</blockquote>


Nekem ne mond azt, hogy "minket", ne kezelj együtt a hozzád hasonló cionista pondrókkal. Eleget élősködtetek itt már a magyarokon.</blockquote>

Nekem kell emlékeztesselek a magyar érdekekre és még te magyarkodsz meg engem cionistázol? Nekünk magyaroknak jó az alacsony olajár és jó lesz együttműködnünk Iránnal, hogy még olcsóbb legyen, ha ezt nem látod be akkor nem az én identitásommal vannak gondok, hanem a tieddel.</blockquote>

Neked ebben merülnek ki a geopolitikai folyamatok, hogy Magyarországon 5 Ft-tal kevesebbért tudnak tankolni Iránra hivatkozva úgy, hogy se Iránnak, se Oroszországnak egy vak hangja sincs, hogy beleszóljon az OPEC kőolaj árfolyamaiba? Egyszerűen semmi összefüggés, vagy értelem nincs abban amiket írsz, csak össze vissza írod a hülyeségeket zsidómódra.</blockquote>

Hiába zsidózol, ha cionista lennék szerinted pártolnám az iráni kapcsolat elmélyítését? Nem csak arról van szó, hogy olcsóbb legyen az olaj és a gáz, hanem az energiabiztonságról, a több lábon állásról, hogy ne legyünk zsarolhatóak, hogy mi zsarolhassunk ki kedvezőbb árat a versengő beszállítóktól.

Én azt látom, hogy sokaknak annyira átmosta az agyát az orosz propaganda, annyira a saját érdekeik kiszolgálójává tette, hogy arra vágynak bárcsak megint 100 dollár lenne egy hordó olaj. Örömtáncot járnának, hogy ismét jól járnak az oroszok az meg eszükbe se jutna, hogy ez nekünk megint duplaárat jelent.

És még ezek cionistáznak meg zsidóznak le magyarokat, miközben az ő magyar identitásukban történtek súlyos sérülések.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
radar:
Arról volt szó, hogy Irán az oroszok legfontosabb kereskedelmi partnere, én meg csupán rámutattam, hogy nem Irán, hanem az örökké hanyatló és mindig hamarosan széteső EU.

Az az EU ami jövőre robbanásszerűen bővíti majd üzleti kapcsolatait Iránnal. Azzal az Iránnal ami jövőre elárasztja az amúgy is túltermelt piacot az olajával aminek az ára így lezuhanhat akár 30 dollár alá is. Aminek a következménye az lesz, hogy az orosz recesszió felkúszhat akár 10%-ra is. Az USA meg közben megköti a TPP-t és TTIP-et is ami a világkereskedelem kétharmadát fedi majd le.

attól, hogy nem a legnagyobb, még lehet a legfontosabb. az oroszok egy valag atomerőművet lebizniszeltek már iránnal, és a fegyverbizniszben is vannak még lehetőségeik, most hogy a kérdéses sz300 ügyet lezárják, nem utolsó sorban a szaúdiakat és rajtuk keresztül az amerikaiakat szorongatják iránon keresztül.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hiába zsidózol, ha cionista lennék szerinted pártolnám az iráni kapcsolat elmélyítését? Nem csak arról van szó, hogy olcsóbb legyen az olaj és a gáz, hanem az energiabiztonságról, a több lábon állásról, hogy ne legyünk zsarolhatóak, hogy mi zsarolhassunk ki kedvezőbb árat a versengő beszállítóktól.

Én azt látom, hogy sokaknak annyira átmosta az agyát az orosz propaganda, ...

Uli, nem vagy te rossz ember látom, de nagyon szépen megkérlek, hogy ne olvass túl sok "Antall József Tudásközpont" által kiadott könyvet, George Friedman könyvet, de még túl sok Kissinger-t se, meg ne járj olyan típusú előadásokra-vitaestekre-vezetőképzőkre mint amilyeneket például a Common Sense Society (http://www.commonsensebudapest.com/hu/) szervez, mert észre sem veszed, és bár te vádolsz másokat azzal, hogy "átmosta az agyát az orosz progpaganda", de a tiédet meg az amerikai progapanda mossa át, és behálóznak úgy - hogy ezt te észre sem veszed!
Gondolkozz el ezeken kérlek. Lehet, hogy jószándékú ember vagy, de - az "orosz oldalról" látszik csak igazán - hogy te is mennyire fanatikusan átmosott agyú - sőt, lehet, hogy beszervezett - ember vagy.
Onnan látom, hogy azokat a szövegeket nyomod, amelyek standard, amerikai propaganda-anyagok. Változatlan formában.
(A legjobb ügynök az, aki nem is tud róla, hogy az.)

Őt ismered?

https://www.youtube.com/watch?v=ELD-65L4T6I

Csak azért kérdezem, mert ő CIA-director, US National Security Council (nemzetbiztonsági tanács) igazgató, US NATO nagykövet Victoria Nuland után, most meg a McCain Institute igazgatója (igen ez az a John McCain!!!), magyarul-franciául és svédül beszél,

és itt él Magyarországon, és...

...Te lehet, hogy neki dolgozol!!!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Röviden. Nem vágy kérdése. Magyarország olyan helyen fekszik, hogy nem tud önálló maradni, mert a nagyhatalmak bekebelezik. Ellenállni ennek meg nem képes. Borzasztó egyszerű belátni miért: mert a 28 tagú EU sem képes ennek ellenállni. A rész-egész elve alapján, ha az egész (a 28 tagú EU) sem bír ellenállni az USA-nak vagy Oroszo.-nak, akkor a rész (mondjuk a V4, vagy pláne az egyedüli Magyaro.) még annyira se bírhat.

Igazad lehet, de Oroszo.-nak is vannak lehetséges szembenállási pozíciói, és ezenfelül Kína helyzete önmagában is meglehetősen nehéz.

Én ezt nem így látom, mivel pont ezt nyomja minden média, a politikusok, a véleményformálók, így még az igény se fogalmazódott meg ezzel kapcsolatban. A másik az, hogy mit értünk függetlenség alatt, mert bizony az igen sokrétű fogalom. Gazdaságilag, politikailag, kulturálisan, lokálisan, vagy világhatalmi szempontból ? Teljes elszakadás nyilván nincs és nem is lehet, de katonailag hiba volt magunkat elkötelezni. Cseberből-vederbe. Mi hasznunk volt eddig a NATO-tagságból, amellett, hogy célponttá váltunk és a haditechnikai eszközeink beszerzésekor sarokba vagyunk szorítva ? Vagyis magyarra lefordítva semmi, sőt inkább negatívum. Ha valaki ebben az állandóan idézgetett a védelmi klauzulában reménykedik, nagyon csúnyán téved. Mo-t soha senki nem védte meg, hozzáteszem, mert nagyon fontos: ellenszolgáltatás nélkül. A szomszédaink undorától övezve el nem tudnám képzelni, hogy szlovák, román vagy horvát katonák értünk is harcoljanak, annak tudatában, hogy nem egészen száz éve még Magyarország teljes felosztását tervezték egymás között. Ha bármely ország ide tévedt 1100 év alatt "felszabadítás"-ügyben, azonnal benyújtotta számlát, így ezek a cetlik minden alkalommal piszkosul aláásták az akkori jelenünket és jövőnket.
És az az igazság, minket momentán nem is fenyeget senki, a nagyhatalom Oo sem, hiába propagálják ezt a permanens orosz fenyegetés című szöveget. Sőt a jelenlegi fő szövetségesünk nagyobb veszélyt jelent ránk nézve mint Putyin. A nemzetközi kapcsolatokban is a probléma ott kezdődik amikor a hatalomvágy, az anyagi haszonszerzés, a smucigság okán az erősebb hatalmak szemet vetnek mások birtokára. Mert nekik semmi nem elég. Ebből indul a "bekebelezés", az EU laza, de összehangolt szövetségként sokkal többet tudna tenni a kontinensért, mint ebben az erőletett mesterséges biliben, amelynek az lesz a vége hogy elönt mindenkit az ürülék.
Az EU-t az oroszok nem tudják taccsra tenni, ezt kötve hinném. Az amcsiknak is lehetne fityiszt mutatni, ha nem volna ennyire komprádor az EU vezetése. Éppen ezért szkeptikus vagyok ebben a kékzászlós maszlagban, már most nagyobb a széthúzás benne, mint az összetartás, pedig itt - még - nem fegyverrel támadják a vén kontinenst. Bár ismerünk a történelemből olyat, hogy nem mindig a hadieszközök a legeredményesebbek egy konfliktusban...

Kína-orosz viszony. Nem felhőtlen. És jövőben sem lesz az, ha már mindjárt Vlagyivosztokra pillantunk, ahol drámaian nő a kínai populáció és ennek a következménye bizony az lesz, hogy az ott élő jelentős közösségek jogokat fognak követelni maguknak, pontosan ugyanúgy ahogy majd Európában a muszlimok. A fegyverkezésben sem túl nagy haverok, az oroszok vonakodnak az új technika átadására, hiába fizetnék meg Pekingben, a másolás azonnal beindulna, emiatt saját fejlesztésekben kénytelenek gondolkodni, ami szerintem teljesen logikus út, aki megteheti az tegye, a haditechnikai függés a legrosszabb dolgok egyike.
A sanghaji szövetséget, kooperációt, összeborulást talán úgy lehetne jellemezni, hogy igen együttműködünk, DE ....
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én azt látom, hogy sokaknak annyira átmosta az agyát az orosz propaganda, ...

Miről hadovál ez a jóember ? (nem te, csak én ignoráltam, hogy ne is lássam a főblablátor mondanivalóját, akarom mondani - munkáját) Milyen orosz propaganda ? És legfőképp honnan, hol ? Ha jól tudom a magyar média full atlantista befolyás alatt van, és Putyin beszédeit szokták elhallgatni, sőt letiltani.
Ma reggel is mit látok a híradóban ? Az az aranyos drága Jacenyuk hablatyol valami betanult komfortszöveget ... Mint annak idején a "Hazafias Népfront" nyilatkozatai :))))

A propagandáról szólva: olvassátok el az Ulfkotte-könyvet. Én most vittem vissza a könyvtárba, hát elég tanulságos...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Röviden. Nem vágy kérdése. Magyarország olyan helyen fekszik, hogy nem tud önálló maradni, mert a nagyhatalmak bekebelezik. Ellenállni ennek meg nem képes. Borzasztó egyszerű belátni miért: mert a 28 tagú EU sem képes ennek ellenállni. A rész-egész elve alapján, ha az egész (a 28 tagú EU) sem bír ellenállni az USA-nak vagy Oroszo.-nak, akkor a rész (mondjuk a V4, vagy pláne az egyedüli Magyaro.) még annyira se bírhat."

Svájc 3 nagyhatalom határán fekszik, 1918 előtt 4 nagyhatalom vette körbe, mégis független tudott maradni most is és régen is.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
"Röviden. Nem vágy kérdése. Magyarország olyan helyen fekszik, hogy nem tud önálló maradni, mert a nagyhatalmak bekebelezik. Ellenállni ennek meg nem képes. Borzasztó egyszerű belátni miért: mert a 28 tagú EU sem képes ennek ellenállni. A rész-egész elve alapján, ha az egész (a 28 tagú EU) sem bír ellenállni az USA-nak vagy Oroszo.-nak, akkor a rész (mondjuk a V4, vagy pláne az egyedüli Magyaro.) még annyira se bírhat."

Svájc 3 nagyhatalom határán fekszik, 1918 előtt 4 nagyhatalom vette körbe, mégis független tudott maradni most is és régen is.

Svájc földrajzilag egy "mellékes" ország. Ahhoz, hogy elfoglald Franciaországot, Németországot vagy Olaszországot, nem kell ehhez felhasználnod Svájcot. Az egész ország tiszta hegyvidék ami minden csak nem jó katonai szempontból. Könnyen védhető és sok veszteséggel járhat az elfoglalása, ráadásul a mobil háborúnak sem kedvez.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Fele áron veszed a benzint??? Nem és nem is fogod.

Nem fele áron, de jelentősen olcsóbban, ami jót tesz a gazdaságnak. Továbbá az ország importja ezáltal jelentősen csökken, kevesebb pénz áramlik ki, ami szintén nagyon jó. Ráadásul az araboknak is kevesebb pénz futja terroristák pénzelésére.
 
Status
Not open for further replies.