[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 122
82 879
113
A Forbes idén is Vlagyimir Putyin orosz elnököt nevezte meg a világ legbefolyásosabb emberének, immár harmadjára. Moszkva az utóbbi időben újult erővel kezdett kavarni szerte a világban, hogy megkopott szuperhatalmi szerepét visszaszerezze. Összeszedtük a legfontosabb helyszíneket és módszereket.
http://vs.hu/kozelet/osszes/putyin-a-pok-1110

Gyenge írás a firkásztól....
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Nem értem hogy tűrik meg a német férfiak egy ilyen teszetosza senkiházit a Németek élén.
Nem néznek magukban hogy egy akkora gazdaságnak nem úgy kéne viselkedni és nem a jnekiknek diktálni?

Ha holnap olyan a jnekik elhatározzák magukat a Németek ellen nagyobb létszámú isis terroristát tudnának mozgatni a németeknél mint Szíriába.

Szégyen gyerekek!

Az oroszoknál legalább dolgozik az FSB 1 nap alatt 50 iszlamistát vesznek kézbe Ezeknél meg öcsipöcsi!!!
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Nem értem hogy tűrik meg a német férfiak egy ilyen teszetosza senkiházit a Németek élén.
Nem néznek magukban hogy egy akkora gazdaságnak nem úgy kéne viselkedni és nem a jnekiknek diktálni?

Ha holnap olyan a jnekik elhatározzák magukat a Németek ellen nagyobb létszámú isis terroristát tudnának mozgatni a németeknél mint Szíriába.

Szégyen gyerekek!

Az oroszoknál legalább dolgozik az FSB 1 nap alatt 50 iszlamistát vesznek kézbe Ezeknél meg öcsipöcsi!!!

Ott már 45' óta liberalizmus van.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
"Irán emellett szeretne csatlakozni az Oroszország és Kazahsztán közt létrejött kormányközi megállapodás alapján 2006-ban alakult Eurázsiai Fejlesztési Bankhoz (EDB).l"

Olvasod hóbagoly!!?:DD (nem megsértődni)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Irán Oroszország legfontosabb gazdasági és kereskedelmi partnere

Szép szavak, de ezek csak szavak, a papír mindent elbír. Az igazság az, hogy Oroszország legfontosabb gazdasági és kereskedelmi partnere toronymagasan az EU.
2014-07-31-chart1v2.jpg


Irán még az ázsiai partnerek között sincs a legfontosabbak között.
russia_s_key_trading_partners_final.png
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"Irán emellett szeretne csatlakozni az Oroszország és Kazahsztán közt létrejött kormányközi megállapodás alapján 2006-ban alakult Eurázsiai Fejlesztési Bankhoz (EDB).l"

Olvasod hóbagoly!!?:DD (nem megsértődni)

Olvasom :) "szeretne" - ezt mondod. És? A légvédelmi rakétákat is elég régóta szeretné Irán - de talán majd most. Ha Szaúd-Arábiára célzol, elárulom, hogy 1000x jobban szeretem Iránt, mint Szaúd-Arábiát. De az orosz külpolitika nem ettől függ, hogy én kettejük közül melyiket szeretem jobban :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="haubagoi">

Igen. És az SCO is az. Bár az SCO próbálja elkerülni, hogy a "Kelet NATO"-jaként aposztrofálják őket.

Nem az, mert biztonsági gazdasági és katonai szerződés, ami nem kizárólag katonai jellegű és nem is tartalmaz vonatkozó strict pontokat, inkább laza együttműködési keret, amelyben elég nagy a mozgástér. Az eddigiek alapján legjobban a gazdasági oldala domborodott ki, és mivel legalább annyi ellentét van a két nagy, az orosz és kínai tag között, mint amennyi közös együttműködési irány, nem hinném, hogy a jövőben egy magasabb szintű szerződésben jelenik majd meg. Kína világhatalmi szerepre törekszik, de nem most, bölcsen várnak a megfelelő pillanatra, akár évtizedekig. Ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Kínának egyedül az USA (lesz) az ellenfele.</blockquote>

Jól van, rendben van, de ugye az volt a kiindulópont, hogy Nógrádi azt állította, hogy csak az USA-nak van (akármilyen, nem csak katonai) "szövetségi rendszere". Ez azért így nem igaz. Elég sok alakuló szövetségi rendszer van. Erős csúsztatás azt mondani, hogy ilyenje csak az USA-nak van.</blockquote>

Szia, bagoly :) hát szerintem ténylegesen és effektíve (együtt)működő szövetségi rendszere tényleg csak az USA-nak van, így én inkább Nógrádival értek egyet. Az alakuló, formálódó szövetségi rendszer az nem olyan mint mondjuk a NATO,(1949) amely azért hathatósan fel tud lépni, igaz hogy egy birodalmi érdek folytán, de mivel a tagok "meggyőzhetőek" így elég olajozottan mennek a dolgok.
Ázsiában nincs azért így. Kína, ha együttműködik is, egy pillanatra sem felejti el a saját céljait, egy dolog a papír, meg egy másik, hogy mi valósul meg belőle. Éppen ezért nem gondolom hogy egyenrangú felek volnának a nyugati szövetségi tömörülésekkel, hívják akár katonai együttműködésnek vagy bárminek, az ázsiai paktumok ezidőkig is rendkívül labilisak, hektikusak voltak, elég egy személycsere, rezsimváltás és megy levesbe az egész hóbelevanc.
Nyilván tehát le vannak fektetve ott is bizonyos szerződési feltételek, de korántsem olyan szoros és valós a megvalósítás mint mifelénk.</blockquote>

Szia, Panzer :) Értem, és igazad van. De.

Nógrádi előadásain 2-féle ember ül: 1. aki feltétlenül az USA híve és 2. aki új, más távlatokra vágyik.

És amikor Nógrádi minden egyes előadásában kihangsúlyozza, hogy csak az USA-nak van szövetségi rendszere, akkor a hallgatóság 2. csoportjának a reményeit zúzza szét. Kb. így:

"(hiába vágytok másra, nincs mihez csatlakoznotok, mert) csak az USA-nak van szövetségi rendszere"

Ezért ebben én azt érzem, hogy Nógrádi nem azért nem említi meg a CSTO-t, az SCO-t stb., mert nem tud róluk (<b>megemlíteni még akkor is megemlíthetné őket, ha hozzátenné, hogy vannak, de nem jelentősek!</b>), hanem azért nem említi meg őket egyáltalán, hogy a hallgatóságban tudatosítsa, hogy nincs más választásotok, csak az USA. Csak az USA-hoz tartozhattok, és ha ez nektek nem tetszik, akkor max. árválkodhattok egyedül, magatoknak, de nincs alternatívátok, nem tudtok máshová csatlakozni, mert... "csak az USA-nak van szövetségi rendszere".

Tehát ne legyetek buták, ne közösítsétek ki magatokat a "nemzetközi közösségből", hanem tartozzatok ti is (büszkén) az USA szövetségi rendszeréhez. Az egyetlen, valódi szuperhataloméhoz. Az egyetlen, valódi szövetségi rendszerhez: a NATO-hoz.
Ennek ez az olvasata.

Hasonlóképp "bánnak el" az Eurázsiai Unióval is. A 2015. január 1-i megalakulása óta egyszer adtak róla hírt, hogy létezik:

amikor közölték, hogy 2 héttel a megalakulása után már meg is bukott.

Azóta úgy kezelik, mint ami már nem is létezik. Hiszen 2 hét alatt meg is bukott.
értsd -> Magyarország számára nincs más lehetőség, csak az EU-hoz való tartozás.

Ez egy befolyásolási technika. És szándékos.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai rakétavédelmi rendszer európai telepítésének igazi célja az, hogy semlegesítse Oroszország nukleáris potenciálját - mondta Vlagyimir Putyin orosz elnök a fegyveres erők fejlesztéséről szóló tanácskozáson Szocsiban. Az államfő kijelentette, hogy válaszolni fognak az Egyesült Államok indokolatlan lépéseire, melynek célja, hogy destabilizálja a hatalmi egyensúlyt. Hozzátette, hogy olyan csapásmérő fegyverek kifejlesztésén dolgoznak, amelyek képesek áthatolni bármilyen rakétapajzson.
http://oroszhirek.hu/index.php/politika/5240-putyin-oroszorszag-valaszolni-fog-az-europai-raketapajzs-telepitesere
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azt megkérdezhetem, hogy ez mire "egy kis ráadás"?

Arra hogy ki lesz az "eurázsiai unió elnöke"

Mert ugye te sem gondolod komolyan?

Figyelj, gondolom láttad a smiley-kat az "elnökös" mondataim végén? :)

De komolyra fordítva a szót, szerintem van benne potenciál arra, hogy ő legyen az Eurázsiai Unió elnöke. Egyszer. Most kb. abban az életpálya-szakaszban van, mint a KISZ-es Orbán Viktor 1989-ben. Majd 10-20 év múlva lehet elnök. És szerintem lesz is.
Sajgu, meg lehet, hogy jó védelmi miniszter, de szerintem nem lesz belőle elnök. Rogozinból már inkább.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="szuvorov">Menekülthelyzet 19 percben:
https://youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=44vzMNG2fZc

Nagyon durva.
</blockquote>

Az bizony. Ez egy sáskajárás, nincs rá jobb kifejezés.
Mindent lelaknak, lerámolnak, lekoszolnak a saját szintjükre.
Németország pár év múlva úgy fog kinézni mint egy afrikai válságövezet, Nagy-Brittannia azért szerencsés mert van egy csatorna, de ha így halad Cameron szépen kiszavaztatja őket ebből a kuplerájból.
Merkel jól elintézte nekik, bár szerintem az óceánon túlról nagyon marokba tartják a kancellár asszonyt. Kínlódik, de nagy a valószínűsége, hogy két év múlva úgyis repül.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 190
15 864
113
Menekülthelyzet 19 percben:
https://youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=44vzMNG2fZc

Azt a rohadt.

Remélem Európa elárulóit előbb-utóbb ugyanúgy egy Nürnberghez hasonló bíróság fogja elítélni, mint 70 éve az elődeiket, és a büntetés is hasonló lesz.

Ezt a tömeget bármi áron fel kéne tartóztatni.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="haubagoi">

Igen. És az SCO is az. Bár az SCO próbálja elkerülni, hogy a "Kelet NATO"-jaként aposztrofálják őket.

Nem az, mert biztonsági gazdasági és katonai szerződés, ami nem kizárólag katonai jellegű és nem is tartalmaz vonatkozó strict pontokat, inkább laza együttműködési keret, amelyben elég nagy a mozgástér. Az eddigiek alapján legjobban a gazdasági oldala domborodott ki, és mivel legalább annyi ellentét van a két nagy, az orosz és kínai tag között, mint amennyi közös együttműködési irány, nem hinném, hogy a jövőben egy magasabb szintű szerződésben jelenik majd meg. Kína világhatalmi szerepre törekszik, de nem most, bölcsen várnak a megfelelő pillanatra, akár évtizedekig. Ezt nem szabad figyelmen kívül hagyni. Kínának egyedül az USA (lesz) az ellenfele.</blockquote>

Jól van, rendben van, de ugye az volt a kiindulópont, hogy Nógrádi azt állította, hogy csak az USA-nak van (akármilyen, nem csak katonai) "szövetségi rendszere". Ez azért így nem igaz. Elég sok alakuló szövetségi rendszer van. Erős csúsztatás azt mondani, hogy ilyenje csak az USA-nak van.</blockquote>

Szia, bagoly :) hát szerintem ténylegesen és effektíve (együtt)működő szövetségi rendszere tényleg csak az USA-nak van, így én inkább Nógrádival értek egyet. Az alakuló, formálódó szövetségi rendszer az nem olyan mint mondjuk a NATO,(1949) amely azért hathatósan fel tud lépni, igaz hogy egy birodalmi érdek folytán, de mivel a tagok "meggyőzhetőek" így elég olajozottan mennek a dolgok.
Ázsiában nincs azért így. Kína, ha együttműködik is, egy pillanatra sem felejti el a saját céljait, egy dolog a papír, meg egy másik, hogy mi valósul meg belőle. Éppen ezért nem gondolom hogy egyenrangú felek volnának a nyugati szövetségi tömörülésekkel, hívják akár katonai együttműködésnek vagy bárminek, az ázsiai paktumok ezidőkig is rendkívül labilisak, hektikusak voltak, elég egy személycsere, rezsimváltás és megy levesbe az egész hóbelevanc.
Nyilván tehát le vannak fektetve ott is bizonyos szerződési feltételek, de korántsem olyan szoros és valós a megvalósítás mint mifelénk.</blockquote>

Szia, Panzer :) Értem, és igazad van. De.

Nógrádi előadásain 2-féle ember ül: 1. aki feltétlenül az USA híve és 2. aki új, más távlatokra vágyik.

És amikor Nógrádi minden egyes előadásában kihangsúlyozza, hogy csak az USA-nak van szövetségi rendszere, akkor a hallgatóság 2. csoportjának a reményeit zúzza szét. Kb. így:

"(hiába vágytok másra, nincs mihez csatlakoznotok, mert) csak az USA-nak van szövetségi rendszere"

Ezért ebben én azt érzem, hogy Nógrádi nem azért nem említi meg a CSTO-t, az SCO-t stb., mert nem tud róluk (<b>megemlíteni még akkor is megemlíthetné őket, ha hozzátenné, hogy vannak, de nem jelentősek!</b>), hanem azért nem említi meg őket egyáltalán, hogy a hallgatóságban tudatosítsa, hogy nincs más választásotok, csak az USA. Csak az USA-hoz tartozhattok, és ha ez nektek nem tetszik, akkor max. árválkodhattok egyedül, magatoknak, de nincs alternatívátok, nem tudtok máshová csatlakozni, mert... "csak az USA-nak van szövetségi rendszere".

Tehát ne legyetek buták, ne közösítsétek ki magatokat a "nemzetközi közösségből", hanem tartozzatok ti is (büszkén) az USA szövetségi rendszeréhez. Az egyetlen, valódi szuperhataloméhoz. Az egyetlen, valódi szövetségi rendszerhez: a NATO-hoz.
Ennek ez az olvasata.

Hasonlóképp "bánnak el" az Eurázsiai Unióval is. A 2015. január 1-i megalakulása óta egyszer adtak róla hírt, hogy létezik:

amikor közölték, hogy 2 héttel a megalakulása után már meg is bukott.

Azóta úgy kezelik, mint ami már nem is létezik. Hiszen 2 hét alatt meg is bukott.
értsd -> Magyarország számára nincs más lehetőség, csak az EU-hoz való tartozás.

Ez egy befolyásolási technika. És szándékos.</blockquote>

Akceptálom az álláspontodat, de :)
Én személy szerint nem ültem az előadásain, mivel már elég régen végeztem a tanulmányaimat, csak a neten hallgattam végig, és amúgy nem vagyok senkinek a híve. Illetve de, kizárólag a magyaroké.
Ezt a csatlakozási vágyat nem igazán értem a magyar politikai elit részéről, mert a mai és a múltbéli helyzetünk is világosan mutatja, hogy másodrangúakként tartanak, tartottak számon, bárhol, bármelyik szövetségi rendszerben. A VSZ-ben, a NATO-ban, az EU-ban vagy a kacsatökében egyaránt. Van bizony alternatívánk, pl. a saját magunk életének az alakítása és mivel nem akarunk világpolitikai tényezővé válni, éppen emiatt szerintem "coki"-kategóriába tartoznak a "szövetségi"- konglomerátumok amelyeket egyes egyedül a <b>pénz</b> (a közelmúltbéli keletieket az ideológia és az erőszak) tart össze semmi egyéb. Ha megszűnne és mivel semmi nem tart az idők végezetéig, meg is fog, az amerikaiak egyeduralma, akkor kártyavárként omlik össze minden angol betűszóval fémjelzett izémizé szervezet.
Nógrádi egyébként nem feltétlen USA-hívő, hiszen pontosan ő próbálja tudatosítani a mondandóiban, hogy tessék figyelni Kínára. Most még ártalmatlannak tűnik, de ...... Lesz ez még így se.
Kínának vannak lehetséges szembenállási pozíciói, vitás kérdései az oroszokkal, ezért gondolom azt, hogy az udvarias és diplomatikus mosoly mögött más is rejtőzik, és ez nagy valószínűséggel a "szervezkedés" minőségére is kihat.
Talán úgy lehetne aposztrofálni, hogy az Eurázsiai Unió még embrionális állapotban van és a jövő eseményei fogják befolyásolni a további "életútját". Jóslásokba persze lehet bocsátkozni, de ezek csak fikciók, hiszen rövid idő alatt prognosztizálhatatlan történések tudják gyökeresen átírni a jelen kor históriáját.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="szuvorov">Menekülthelyzet 19 percben:
https://youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=44vzMNG2fZc

Nagyon durva.
</blockquote>

Az bizony. Ez egy sáskajárás, nincs rá jobb kifejezés.
Mindent lelaknak, lerámolnak, lekoszolnak a saját szintjükre.
Németország pár év múlva úgy fog kinézni mint egy afrikai válságövezet, Nagy-Brittannia azért szerencsés mert van egy csatorna, de ha így halad Cameron szépen kiszavaztatja őket ebből a kuplerájból.
Merkel jól elintézte nekik, bár szerintem az óceánon túlról nagyon marokba tartják a kancellár asszonyt. Kínlódik, de nagy a valószínűsége, hogy két év múlva úgyis repül.</blockquote>

A videó alapján Nagy - Britanniának sincsen sok esélye. Az egyetlen megoldás itt már csak a fegyveres erők bevetése lehetne, ahhoz, hogy Európa fennmaradjon. Ezt viszont nem fogják megtenni, így Európának annyi. Mi magyarok annyit tehetünk, hogy a szomszédainkkal (és a még megmaradt nagyhatalmakkal akik nem úgy gondolkodnak mint Merkel) összefogunk és egy darab muzulmánt sem engedünk betelepülni az országainkba. Ehhez pedig bármi áron tartani kell magunkat különben m
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
különben mi is elveszünk a multikulturalizmusnak és toleranciának álcázott genocídiumban és népirtásban.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Akceptálom az álláspontodat, de :)
Én személy szerint nem ültem az előadásain, ...

Én igen, nem olyan régen.

Ezt a csatlakozási vágyat nem igazán értem a magyar politikai elit részéről, ...

Röviden. Nem vágy kérdése. Magyarország olyan helyen fekszik, hogy nem tud önálló maradni, mert a nagyhatalmak bekebelezik. Ellenállni ennek meg nem képes. Borzasztó egyszerű belátni miért: mert a 28 tagú EU sem képes ennek ellenállni. A rész-egész elve alapján, ha az egész (a 28 tagú EU) sem bír ellenállni az USA-nak vagy Oroszo.-nak, akkor a rész (mondjuk a V4, vagy pláne az egyedüli Magyaro.) még annyira se bírhat.

Nógrádi egyébként nem feltétlen USA-hívő, hiszen pontosan ő próbálja tudatosítani a mondandóiban, hogy tessék figyelni Kínára.

Úgy tűnik, de valójában véve az. Kb. azt az álláspontot képviseli, hogy az USA marad a világ vezető nagyhatalma, övé az egyetlen szövetségi rendszer és mi ahhoz tartozzunk. De mivel mi intelligens tagjai vagyunk ennek az USA-vezette közösségnek, láthatjuk és megkritizálhatjuk a hibáit. Hiszen az USA nem diktatúra.
Kína - Nógrádi azon az előadásán, amelyen én voltam, eléggé megkritizálta (sőt, inkább "legyalázta") Kínát...

Most még ártalmatlannak tűnik, de ...... Lesz ez még így se.
Kínának vannak lehetséges szembenállási pozíciói, vitás kérdései az oroszokkal, ezért gondolom azt, hogy az udvarias és diplomatikus mosoly mögött más is rejtőzik, és ez nagy valószínűséggel a "szervezkedés" minőségére is kihat.

Igazad lehet, de Oroszo.-nak is vannak lehetséges szembenállási pozíciói, és ezenfelül Kína helyzete önmagában is meglehetősen nehéz.

Talán úgy lehetne aposztrofálni, hogy az Eurázsiai Unió még embrionális állapotban van és a jövő eseményei fogják befolyásolni a további "életútját". Jóslásokba persze lehet bocsátkozni, de ezek csak fikciók, hiszen rövid idő alatt prognosztizálhatatlan történések tudják gyökeresen átírni a jelen kor históriáját.

Ez így van. De minden érdeklődő, kíváncsi ember alapvetően fogékony az újra. Tehát, ha Nógrádi érdekes előadást akar tartani, akkor ebből az következne, hogy minden ilyen "embrionális állapotban" lévő kezdeményezést meg kellene, hogy említsen.
Hiszen ezek tudják gyökeresen átírni a jelen kor históriáját később.
De mégsem említi meg. És ez furcsa.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nógrádi György: "Merkel beleöregedett a migráns-válságba"
https://www.youtube.com/watch?v=DqfiEldC1Nk
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
"Vége az országnak", drámai ülésen támadtak Merkelnek a frakciótagok:
Számos képviselő felháborodottan bírálta a kormány menekültpolitikáját a német konzervatív CDU párt keddi, "drámai" frakcióülésén, Angela Merkel kancellár ugyanakkor támogatást kért tőlük "Európa megőrzését" célzó stratégiájához - számolt be honlapján kedden a Bild című német bulvárlap.
http://www.atv.hu/kulfold/20151111-vege-az-orszagnak-dramai-ulesen-tamadtak-merkelnek-a-frakciotagok
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Fej fej melletti eredményt hoztak a horvát választások, ennek ismeretében vajon lehet-e stabil kormánya Horvátországnak? Ugyanis akár a szociáldemokraták, akár a konzervatívok alakítanak kormányt, a harmadik legnagyobb, a Híd párt kormánybuktató helyzetbe kerül, és az első konfliktusnál akár dönthet úgy, hogy megvonja a támogatását a fő kormányerőtől, tehát erős lesz a zsarolási potenciálja, ha vele alakítana kormányt bármelyik nagy párt. Egy instabil Horvátország vajon kinek jó, hacsak nem a magyar kormányfőnek, aki minden erejével azon volt az elmúlt hetekben, hónapokban, hogy példátlan módon avatkozzon be a horvát állam belügyeibe. Mindezekről beszélgettünk ezen az estén Feledy Botond külpolitikai szakértővel.
https://www.youtube.com/watch?v=pz6A71ZvQZQ
 
Status
Not open for further replies.