[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Joker:

A németek speciel nagyon is képben vannak, ezt nyugodtan állíthatom. A többiről sejtem.

A világ "nagyrésze", a "nemzetközi közösség" és a hasonló baromságokat végre a valódi helyi értékükön kellene kezelni.
A 7 milliárd emberből mennyiről beszélünk? 15-20%-ról?
Az ENSZ Biztonsági Tanácsában a vétójoggal rendelkezők 80%-a a világ lakosságának csak 15%-át képviselik. Ez mostanra egy ódivatú vicc, semmi több.

Háborút a világuralmukat veszélyben érző amerikai bankárok akarnak. Az ő birodalmuk szövetségesei vagyunk - már önmagában ez is egy vicc.

Free Europe! ;D
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<i>"Háborút a világuralmukat veszélyben érző amerikai bankárok akarnak."</i>
A helyzet -legalábbis engem- erőssen emlékeztet a II. VH. kirobbanásának körülményeire... Bár először én is úgy láttam, hogy az oroszok nagyon ügyesek voltak, és ők jöttek ki nyertesen a helyzetből, most már egyre inkább úgy gondolom, hogy mégsem olyan jó a helyzet -és nemcsak nekik-.
Ahogy valaki találóan megjegyezte, folyamatosan "odasz**arnak" az orruk elé, erőltetik a szankciókat, pörög a PR... Szerencsére Európa jelentős része valóban képben van, illetve a PR sem pörög úgy, ahogy kellene (ez részben az orosznak is köszönhető)... Viszont tartok attól, hogy előbb utóbb sikerül majd úgy sarokba szorítani őket, hogy meginduljanak.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Az ENSZ Biztonsági Tanácsában a vétójoggal rendelkezők 80%-a a világ lakosságának csak 15%-át képviselik.
Kínát "kicsit" manipulatív kivenni a képletből, de tény, hogy vannak egyenlőtlenségek.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mivel nem csak Ukrajnával foglalkozik az írás, hanem egy tágabb kitekintést nyújt, ide teszem.

Az államcsínyek előidézésének gépezete: Avagy a demokrácia felszámolása
http://www.kontrollblog.com/2014/04/az-allamcsinyek-eloidezesenek-gepezete.html
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Joker:
Félreértetted, nincs itt semmiféle manipuláció. A BT 5 állandó tagjából 4 (US, Oroszo., Franciao., Nagy-Br.) a világ lakosságának alig pár százalékát képviseli, ami önmagában is anakronisztikus mostanra.
Komolytalan minden olyan szervezet, ahol nincs jelen állandó tagként például India, Brazília, japán, Németország és még sorolhatnám.
Ennek a világrendnek az ideje lejárt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 983
113
Én értem mit mondasz, de te is értsd meg azt amit én. Kiemeltél 4 országot az 5 állandó BT-tagból és a lakosságuk mérete alapján tettél egy kijelentést. Viszont az 5. állandó BT-tag, ami Kína ebben az esetben, akkora lakossággal bír, mint a másik négy összesen x2.
És ez a szervezet nem csak komolytalan, hanem korrupt, hataloméhes, és a végletekig alkalmazza a kettős mércét, de ettől függetlenül lehetne bővíteni az állandó tagjait.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://www.ma.hu/kulfold/210144/Elezodik_az_oroszkinai_viszony?place=srss
Majd igen. De előtte még van egy "közös ellenfelük" és az nem Európa.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 043
113
<i>Nógrádi György biztonságpolitikai szekértő, a Corvinus Egyetem tanszékvezetője pedig azt hangsúlyozta, hogy Kína máshogy gondol a háborúra, mint a Nyugat: nem a területszerzés vagy az ellenség elpusztítása a célja, hanem annak körbekerítése. </i>

ÁÁáá... !!! Ez fájt így reggére. Nógrádi szerintem komolyan félreértette Kissingert:))
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Éleződik az orosz-kínai viszony, mi? Látom. :D
http://www.asiaport.hu/index.php/politika/japan/9297-japan-es-amerika-kina-ellen
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
A Freedom House sajtószabadság jelentéséről (2013-as):

erre a térképre ránézve mindig az jut elsőnek eszembe, hogy ez valójában nem a sajtószabadságról szól, hanem arról, hogy
- ki tartozik egyértelműen az USA vezette nyugati blokkba (az free, zöld),
- ki az, aki "billeg" (az partly free, sárga) és
- ki az, aki a gonosz abszolút tengelyét testesíti meg (az not free, liláskék = a tulajdonképpeni keleti blokk).

fh02.png


Külön kiemelném Délkelet-Európa, Magyarország és (számomra nem váratlan, de azért mégis meglepő módon) Olaszország "sárgaságát". Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy ezen országok túlságosan oroszbarátokká váltak (pl. Olaszország), vagy nem teljesen megbízhatóak az USA szempontjából (pl. Románia). Lengyelország és a Balti-államok nyilvánvalóan zöldek (hiszen oroszellenesek és készségesek igénylik és befogadják az amerikai haderőt), és hasonló okokból Japán is zöld. Kína természetesen liláskék, India pedig mint USA-Oroszo-Kína között egyensúlyozó ország nem teljesen megbízható, tehát sárga...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@laudarage a színek újra kategorizálása , tényleg elég jól tükrözi a helyzetet :) Ez itt az élő startégia Rizikó.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 057
113
Egy kis gazdaság:
http://www.origo.hu/gazdasag/20140508-kina-letaszitotta-az-usa-t-a-legnagyobb-cegek-dobogojarol.html
 
Status
Not open for further replies.