Azt gondolom, hogy az USA fő stratégiai célja az, hogy Oroszország tegye meg azt a kezdő katonai lépést, amikor feketén-fehéren rá lehet sütni az agresszor jelzőt.
Ez már egyre kevésbé megy. Jelenleg ott tartunk, hogy kezd úgy festeni a kép az emberek fejében, hogy Oroszo. = aki harcol az ISIS ellen, és Töröko. = ISIS.
Továbbá, amire számítok a török-orosz vonalon: Oroszo. gazdasági szankciók Töröko. ellen, Töröko. viszont gazdasági szankciók Oroszo. ellen, újabb incidens, ezúttal a Boszporusznál (orosz tulajdon lefoglalása a török állam által, és/vagy a Boszporusz lezárása).
Ez lesz a Casus Belli az oroszok számára, amelynek következtében Oroszo. mint sértett fél elindul Töröko. ellen. A cél a Boszporusz birtoklása, a Fekete-tenger lezárása céljából.
Orosz oldalon a törökök elleni háborúhoz csatlakozik Görögország, és a kurdok.
A világon mindenki tudni fogja, hogy Töröko. túl messzire ment Oroszo.-gal szemben, és ezért nem fogják elítélni Oroszo.-ot, amikor az végül Töröko. ellen megindul.
Ugyan Putyin azt mondta, hogy nem lesz katonai válaszlépés Töröko. ellen, de ez csak arra szolgál, hogy az orosz nép maga követelje ki a katonai válaszcsapást a népharag által.
Közben a Boszporusz lezárása után megindul Ukrajna visszafoglalása.
Itt sem fognak az oroszok agresszornak tűnni, mivel Ukrajna kiprovokálja a háborút a Krímnél, amelyre Oroszo. csak válaszol.
Másrészről Ukrajna nem is tehet mást, minthogy kiprovokálja a háborút a Krímnél, mivel Kijev/USA-nak meg kell állítania az orosz Fekete-tengeri flottát még a Boszporusz elfoglalása előtt.
Aztán Oroszo. hídfőállást épít ki a Boszporusznál, ahonnan tovább indul a Déli Front Bulgária és Szerbia irányába, ahol egyesülnek a szerb erőkkel. Magyaro. ekkor jön a képbe.
...
De ki tudja, lehet, hogy a NATO hivatalosan is az ISIS oldalára áll és onnantól az orosz-szír-iraki-iráni tengely lesz a főgonosz és agresszor, aki ellen a Nyugatnak a mérsékelt szunnitákkal és az ISIS-el össze kell fogni.
Na olyan nem lesz. Sokkal inkább az lesz, hogy a NATO cserbenhagyja Törökországot, részben azért, mert Töröko. neve összemosódik az ISIS-szel és így egyre kevésbé lesz vállalható, másrészt azért, mert Töröko. bukása Izraelnek is érdeke.
Továbbá az orosz-szír-iraki-iráni tengelyt én nem tartom véglegesnek (pontosabban látszólagosnak tartom), mert én a háttérben egy amerikai-izraeli-orosz koalíciót látok, amely minden országot/középhatalmat megsemmisít a Közel-Keleten, Izrael kivételével.
Ígyhát most következik Töröko. szétverése. Azután jön Szaúd-Arábia felhasználása Irán ellen, és végül Szaúd-Arábia és Irán szétverése. Ezzel megvalósul Zsirinovszkij álma, az "Utolsó csapás Délre", Oroszo. kijut az Indiai-óceánra és létrejön Nagy-Izrael.
Közben az EU-t is szétverik a menekültek, és megtörténik Európa felosztása az USA és Oroszo. között...
Mellesleg, Töröko. helyzete is érthető. Véleményem szerint a következő történt. A török-orosz kapcsolat szépen fejlődött, Oroszo. Töröko.-ot fel akarta venni tagállamként az Eurázsiai Unióba. Ekkor volt az, hogy Töröko. kínai légvédelmet akart vásárolni, hogy előkészítse a kiugrását a NATO-ból és ekkor volt az is, hogy az USA puccsot szervezett Erdogan ellen.
Oroszo. pedig kész volt feláldozni Szíriát és Asszad-ot, Töröko. NATO-ból való kilépése és Eurázsiai Uniós csatlakozása érdekében (!).
Azonban Töröko. viselkedése a Krím-i tatárokkal kapcsolatban, az ukrán helyzet alakulása, és a NATO hajók rendszeres Fekete-tengeri látogatása Oroszo.-ot érdekeltté tette abban, hogy a Boszporusz kontrolljának lehetősége miatt Töröko. feldarabolása (!) mellett döntsön.
Ekkortól pártolt vissza Erdogan a Nyugat-hoz és a NATO-hoz, és fordult Oroszo. ellen.
Oroszo. pedig ekkor döntött úgy, hogy ha már Töröko. feldarabolása vált az érdekévé a Boszporusz kontrollja miatt, akkor mégis inkább megvédi Szíriát és Asszad-ot.
Azaz, sajnos az események alakulása (Ukrajna, Krím, Szíria stb.) - annak ellenére, hogy az eredeti cél Töröko. Eurázsiai Uniós csatlakozása volt - azt hozta ki, hogy Oroszo.-nak Töröko. feldarabolása vált az érdekévé.
Ebben közrejátszott Erdogan hintapolitikája a Nyugat és Kelet között, ill. az is, hogy jelét mutatta annak, hogy regionális hatalomra törekszik olyan tatár/türk népek bevonásával, amelyek eredetileg Oroszo.-hoz vagy Oroszo. befolyási övezetébe tartoztak. Így Töröko. Eurázsiai Uniós tagsága belső veszélyforrássá válhatott volna Oroszo. integritására nézve is. Mindezek miatt sajnos a két ország közötti bizalom nem állta ki a szakítópróbát.
Így Erdogan végül is már nem is tehet mást, mithogy megpróbálja bevonni a NATO-t Töröko. egységének megóvásába.
Azt hiszem így már érthetőbb Töröko. viselkedése is.