[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A világ népességével pedig nem az a baj, hogy sokan vagyunk, hanem az, hogy a népesség többsége nagyon buta és így haszontalan is.

Akiket pénz híján elzárnak az oktatástól, a tanulás lehetőségétől, az így is marad. De nem biztos, hogy csak ők tehetnek róla, nagyobbrészt inkább azok, akik elveszik tőlük a lehetőséget.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Az események közben más területen is felgyorsultak, az orosz hatalom elleni lépések több területen folytatódnak. Olyan nehéz azt hinnem, hogy ezek nincsenek összehangolva/koordinálva.

Az „ötödik hadoszlop” mozgósítása megkezdődött, a célja az oroszállam belső társadalmi stabilitásának megbontása. Az orosz civil szervezetek összefogást sürgetnek, a kilógó lóláb Kudrin és körei, akik nem titkoltan atlantista irányvonalat követnek.
http://www.168ora.hu/globusz/szovetsegre-lepnenek-orosz-civil-szervezetek-140905.html

Mozgásba lendült az ukrán kormány is, kitiltották az orosz gépeket ukrán légtérből és a gázüzletnek is befagyott.
http://www.atv.hu/kulfold/20151125-ukrajna-kitiltotta-legterebol-az-osszes-orosz-repulogepet

Ha ehhez még hozzáteszem az orosz sportolók doppingügyét és a kitiltásokat (a világon mindenhol doppingolnak a profi sportban, csak arra kell ügyelni, hogy a vizsgálat milyen összetevőkre irányuljon és milyenekre ne) valamint az oroszok alázását és démonizálását úton-útfélen, akkor nagyon nehéz hinnem a békés jövőben.

A török gép valójában Európa lakóit is hátba lőtte, nem csak a Szuhojt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 836
113
emel

<i>"Akiket pénz híján elzárnak az oktatástól, a tanulás lehetőségétől, az így is marad. De nem biztos, hogy csak ők tehetnek róla, nagyobbrészt inkább azok, akik elveszik tőlük a lehetőséget."</i>

Én csak megállapítottam egy tényt. Nem kerestem okokat.
Bár ha arra gondolunk, hogy hazánkban, középszintig teljesen ingyenes az oktatás, mégis mennyi ember nem jut el még érettségiig sem...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
emel
"Akiket pénz híján elzárnak az oktatástól, a tanulás lehetőségétől, az így is marad. De nem biztos, hogy csak ők tehetnek róla, nagyobbrészt inkább azok, akik elveszik tőlük a lehetőséget. "

Ez illuzio. Nem tudsz okos embereket kepezni, csak azt tudod elerni, hogy kepesek legyenek kihasznalni a 'kodolt' kepessegeiket a lehetosegeikhez kepest. AHogy fip7 is irta, nincs mindenkinek erettsegije sem. Okkal.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Az „ötödik hadoszlop” mozgósítása megkezdődött, a célja az oroszállam belső társadalmi stabilitásának megbontása. Az orosz civil szervezetek összefogást sürgetnek, a kilógó lóláb Kudrin és körei, akik nem titkoltan atlantista irányvonalat követnek.
http://www.168ora.hu/globusz/szovetsegre-lepnenek-orosz-civil-szervezetek-140905.html

Az ötödik hadoszlop tagjait, civil szervezeteit jelenleg az orosz lakosság koncolná fel, ha bepróbáljoznának valami majdankodással.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azon gondolkoztatok-e már, hogyan függnek össze a törökországi és az ukrajnai események?

Véleményem szerint Oroszo.-nak le kell zárnia a Boszporuszt, hogy a NATO hajói ne zavarkodjanak a Fekete-tengeren, amíg Oroszo. visszafoglalja Ukrajnát - és ezért van ez a cirkusz (távvezetékek kidöntése, áruforgalom lezárása, "tengeri-blokád") a Krím körül, ahol valójában a cél az orosz Fekete-tengeri flotta blokádja.
Azaz, Ukrajna visszafoglalása a Boszporusz megszerzése után indul.

Az idő ketyeg, a két oldal versenyez az idővel:

- vajon előbb le tudja-e zárni Oroszo. a Boszporuszt, mielőtt Kijev/USA háborút provokál a Krím/Oroszo. ellen?

- vajon előbb vissza tudja-e foglalni Kijev/USA a Krímet, mielőtt Oroszo. lezárja a Boszporuszt?

Úgyhogy, nagy nap volt a tegnapi. Annak a napja, hogy a két hadszíntér, Ukrajna és Szíria, Töröko-on keresztül összekapcsolódott, és átváltozott egy egységes hadszíntérré, amelynek tengelye a Krím-Boszporusz vonal.

Ti mit gondoltok erről?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Azt gondolom, hogy az USA fő stratégiai célja az, hogy Oroszország tegye meg azt a kezdő katonai lépést, amikor feketén-fehéren rá lehet sütni az agresszor jelzőt.
Ez sem Grúzia, sem Kelet-Ukrajna ügyében nem volt egyszerű és sima ügy, Szíria esetében is igen nehéz ezt elfogadtatni a polgárokkal.
De ki tudja, lehet, hogy a NATO hivatalosan is az ISIS oldalára áll és onnantól az orosz-szír-iraki-iráni tengely lesz a főgonosz és agresszor, aki ellen a Nyugatnak a mérsékelt szunnitákkal és az ISIS-el össze kell fogni.
Ha belegondolok abba, hogy Európa vezetői éppen most importáltak laza egymilla muzulmánt, ez sem zárható ki. manapság gyorsan változik a világ, nagyjából óránként.
Olyat olvastam, hogy az orosz rakétacirkálón elektronikusan beállítottak egy repülési zónát és aki abba a zónába belerepül automatikusan indítják ellene a 300-as rakétákat.
A lapok terítése lassan véget érni látszik, következhet a kenyértörés.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azt gondolom, hogy az USA fő stratégiai célja az, hogy Oroszország tegye meg azt a kezdő katonai lépést, amikor feketén-fehéren rá lehet sütni az agresszor jelzőt.

Ez már egyre kevésbé megy. Jelenleg ott tartunk, hogy kezd úgy festeni a kép az emberek fejében, hogy Oroszo. = aki harcol az ISIS ellen, és Töröko. = ISIS.
Továbbá, amire számítok a török-orosz vonalon: Oroszo. gazdasági szankciók Töröko. ellen, Töröko. viszont gazdasági szankciók Oroszo. ellen, újabb incidens, ezúttal a Boszporusznál (orosz tulajdon lefoglalása a török állam által, és/vagy a Boszporusz lezárása).
Ez lesz a Casus Belli az oroszok számára, amelynek következtében Oroszo. mint sértett fél elindul Töröko. ellen. A cél a Boszporusz birtoklása, a Fekete-tenger lezárása céljából.
Orosz oldalon a törökök elleni háborúhoz csatlakozik Görögország, és a kurdok.
A világon mindenki tudni fogja, hogy Töröko. túl messzire ment Oroszo.-gal szemben, és ezért nem fogják elítélni Oroszo.-ot, amikor az végül Töröko. ellen megindul.
Ugyan Putyin azt mondta, hogy nem lesz katonai válaszlépés Töröko. ellen, de ez csak arra szolgál, hogy az orosz nép maga követelje ki a katonai válaszcsapást a népharag által.

Közben a Boszporusz lezárása után megindul Ukrajna visszafoglalása.
Itt sem fognak az oroszok agresszornak tűnni, mivel Ukrajna kiprovokálja a háborút a Krímnél, amelyre Oroszo. csak válaszol.
Másrészről Ukrajna nem is tehet mást, minthogy kiprovokálja a háborút a Krímnél, mivel Kijev/USA-nak meg kell állítania az orosz Fekete-tengeri flottát még a Boszporusz elfoglalása előtt.

Aztán Oroszo. hídfőállást épít ki a Boszporusznál, ahonnan tovább indul a Déli Front Bulgária és Szerbia irányába, ahol egyesülnek a szerb erőkkel. Magyaro. ekkor jön a képbe.

...
De ki tudja, lehet, hogy a NATO hivatalosan is az ISIS oldalára áll és onnantól az orosz-szír-iraki-iráni tengely lesz a főgonosz és agresszor, aki ellen a Nyugatnak a mérsékelt szunnitákkal és az ISIS-el össze kell fogni.

Na olyan nem lesz. Sokkal inkább az lesz, hogy a NATO cserbenhagyja Törökországot, részben azért, mert Töröko. neve összemosódik az ISIS-szel és így egyre kevésbé lesz vállalható, másrészt azért, mert Töröko. bukása Izraelnek is érdeke.

Továbbá az orosz-szír-iraki-iráni tengelyt én nem tartom véglegesnek (pontosabban látszólagosnak tartom), mert én a háttérben egy amerikai-izraeli-orosz koalíciót látok, amely minden országot/középhatalmat megsemmisít a Közel-Keleten, Izrael kivételével.
Ígyhát most következik Töröko. szétverése. Azután jön Szaúd-Arábia felhasználása Irán ellen, és végül Szaúd-Arábia és Irán szétverése. Ezzel megvalósul Zsirinovszkij álma, az "Utolsó csapás Délre", Oroszo. kijut az Indiai-óceánra és létrejön Nagy-Izrael.
Közben az EU-t is szétverik a menekültek, és megtörténik Európa felosztása az USA és Oroszo. között...

Mellesleg, Töröko. helyzete is érthető. Véleményem szerint a következő történt. A török-orosz kapcsolat szépen fejlődött, Oroszo. Töröko.-ot fel akarta venni tagállamként az Eurázsiai Unióba. Ekkor volt az, hogy Töröko. kínai légvédelmet akart vásárolni, hogy előkészítse a kiugrását a NATO-ból és ekkor volt az is, hogy az USA puccsot szervezett Erdogan ellen.
Oroszo. pedig kész volt feláldozni Szíriát és Asszad-ot, Töröko. NATO-ból való kilépése és Eurázsiai Uniós csatlakozása érdekében (!).

Azonban Töröko. viselkedése a Krím-i tatárokkal kapcsolatban, az ukrán helyzet alakulása, és a NATO hajók rendszeres Fekete-tengeri látogatása Oroszo.-ot érdekeltté tette abban, hogy a Boszporusz kontrolljának lehetősége miatt Töröko. feldarabolása (!) mellett döntsön.
Ekkortól pártolt vissza Erdogan a Nyugat-hoz és a NATO-hoz, és fordult Oroszo. ellen.
Oroszo. pedig ekkor döntött úgy, hogy ha már Töröko. feldarabolása vált az érdekévé a Boszporusz kontrollja miatt, akkor mégis inkább megvédi Szíriát és Asszad-ot.

Azaz, sajnos az események alakulása (Ukrajna, Krím, Szíria stb.) - annak ellenére, hogy az eredeti cél Töröko. Eurázsiai Uniós csatlakozása volt - azt hozta ki, hogy Oroszo.-nak Töröko. feldarabolása vált az érdekévé.
Ebben közrejátszott Erdogan hintapolitikája a Nyugat és Kelet között, ill. az is, hogy jelét mutatta annak, hogy regionális hatalomra törekszik olyan tatár/türk népek bevonásával, amelyek eredetileg Oroszo.-hoz vagy Oroszo. befolyási övezetébe tartoztak. Így Töröko. Eurázsiai Uniós tagsága belső veszélyforrássá válhatott volna Oroszo. integritására nézve is. Mindezek miatt sajnos a két ország közötti bizalom nem állta ki a szakítópróbát.
Így Erdogan végül is már nem is tehet mást, mithogy megpróbálja bevonni a NATO-t Töröko. egységének megóvásába.
Azt hiszem így már érthetőbb Töröko. viselkedése is.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
azért az kicsit kivesézhetnéd Hóbagoly, hogy hogyan is fogja lerohanni a törököket a nagymedve?? Értem én, hogy a wiki szerint meggyőző fölényt mutat az orosz hadsereg, de azért az nem úgy működik szerintem, hogy most akkor nekem van 2x annyi repülőm, meg 15x annyi tankom akkor én nyerek! Hogy mennek oda az oroszok?? Úszva? Gyalog? Ne vedd kötözködésnek, gondolom erre is van valami scenariód.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
azért az kicsit kivesézhetnéd Hóbagoly, hogy hogyan is fogja lerohanni a törököket a nagymedve?? Értem én, hogy a wiki szerint meggyőző fölényt mutat az orosz hadsereg, de azért az nem úgy működik szerintem, hogy most akkor nekem van 2x annyi repülőm, meg 15x annyi tankom akkor én nyerek! Hogy mennek oda az oroszok?? Úszva? Gyalog? Ne vedd kötözködésnek, gondolom erre is van valami scenariód.

Úgy, hogy nem kell lerohannia mind a 75 millió törököt. Elég, ha csak a Boszporuszt és Isztambult (Konstantinápoly) vonja hatalmába. Ebben segít nekik Görögo. és a kurdok által generált polgárháború, ezenkívül van az iszlám (!) világnak egy olyan része, amely Oroszo.-nak szövetséget ajánlott fel (!) Töröko. ellen, íme:

The Conquest of Constantinople in The End Time ~ Sheikh Imran Hosein
https://www.youtube.com/watch?v=2QJveBHsMPE
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
A török hadsereg a saját területén olyan erőkoncentrációt jelent, amit hagyományos eszközökkel egy hagyományos háborúban sem az oroszok, de még az USA sem tudna lenyomni.
Komoly az esélye egy újabb török-orosz incidensnek, de az akkor már háborút jelent, méghozzá orosz-NATO háborút. A felvonuló orosz légvédelem és a kiadott tűzparancs mindenesetre a technikai feltételit megteremti ennek.
Kedvelem a törököket és nagyon nem örülök annak, hogy az oroszokkal összepattantak, ezzel szerintem egyik fél sem jár jól.
Az is tény, hogy a térségben Egyiptom az, ami szunnita arab magállam a huntingtoni-tézisben, még akkor is, ha egyesek szerint Huntington hülye volt. (Biztos Fukuyamára gondolt a kolléga, csak anno elírta.)
Egyébként meg miért segítené az USA az oroszokat, amikor össze tudja ugrasztani Moszkvát és a szunnita arab világot, ezzel képes destabilizálni magát az Orosz Föderációt belülről úgy, hogy még 5 milliárdot sem kell elkölteniük holmi moszkvai Majdanra.
Putyin nem csak a NATO miatt nem vághat vissza a törököknek, hanem azért sem, mert kellene a törökök háttér segítsége ugyanúgy, ahogy Ankarának is kellene az oroszok lojalitása például a kurd kérdésben.

Nekem inkább az szúr szemet, hogy a II VH előtt – bár volt szovjet-német paktum – azért csak összehozták azt, hogy az orosz és a német összeugorjon. Abban a térségben az USA-nak és Izraelnek pont annyira hiányzik egy orosz-török szövetség, mint egy orosz-német szövetség Európában.

A török-orosz viszály fő nyertese nem Asszad (ahogy írta egy-két cikk korábban), hanem Tel-Aviv és Washington.

Nagyon nem jól alakulnak a világ dolgai, nem lesz itt békés világrend váltás.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Na de azért ez a nagy segítség egyenlőre még a polgárháború sújtotta Szíriában sem halad valami fényesen! Törökország , vagy a Boszporusz elfoglalása más kávéház azért.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Putyin többször csinált mostanában több tízezres és százezres nagyságú nagy távolságra kitelepülô összfegyvernemi hadgyakorlatolat mindössze nèhány nap alatt. Erre a NATO-ban senki nem képes. Viszont neki megvan hozzá a logisztikája
.... teherszállító repflottája, nem kevés hozzá való deszanttal., de minden fegyverneme meglepôen nagyszámban meglepôen mobilis, és a gyakorlata is meg van. Ha ezt megcsinálja Szíriában is, akkor arra senki nem tud felkészülni. Onnantól kezdve viszont annyi fegyvert visz be ô és/ vagy a szövetségesei, mellyel még a matematikai esélyét is elveszi mindenféle ellenállás sikeres esélyének.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A török hadsereg a saját területén olyan erőkoncentrációt jelent, amit hagyományos eszközökkel egy hagyományos háborúban sem az oroszok, de még az USA sem tudna lenyomni.
Komoly az esélye egy újabb török-orosz incidensnek, de az akkor már háborút jelent, méghozzá orosz-NATO háborút. A felvonuló orosz légvédelem és a kiadott tűzparancs mindenesetre a technikai feltételit megteremti ennek.

Így van, nem véletlen az Sz-400

Kedvelem a törököket és nagyon nem örülök annak, hogy az oroszokkal összepattantak, ezzel szerintem egyik fél sem jár jól.

Egyetértek Monte, még egy ország lesz széjjelqrva... :(

Az is tény, hogy a térségben Egyiptom az, ami szunnita arab magállam a huntingtoni-tézisben, még akkor is, ha egyesek szerint Huntington hülye volt. (Biztos Fukuyamára gondolt a kolléga, csak anno elírta.)
Egyébként meg miért segítené az USA az oroszokat, amikor össze tudja ugrasztani Moszkvát és a szunnita arab világot, ezzel képes destabilizálni magát az Orosz Föderációt belülről úgy, hogy még 5 milliárdot sem kell elkölteniük holmi moszkvai Majdanra.

Nem az USA-é az irányító szerep ebben a kérdésben, hanem Izrael-é. Lehet, hogy az USA-nak nem érdeke az oroszok segítése, de Izrael-nek egyre inkább érdeke egy <b>olyan</b> Eurázsiai Unió létrehozása, amely Izrael védelmezője lesz majd azokban az időkben, amikor az USA épp "gyengélkedik" a dollár összeomlása után.
Obamának nem szolgálja érdekét egy ilyen Eurázsiai Unió, ahogy Putyin érdekét sem szolgálja az EU és Németo. szétverése.
Azonban az <b>olyan</b> Eurázsiai Unió érdekét szolgálja az EU szétverése, Németo. alávetése és Töröko. szétzúzása. Éppen ezért nem elegendő pusztán Oroszo. erejének figyelembevétele ezekben a kérdésekben, mivel ezen az ügyön nemzetközi erők dolgoznak.

https://www.youtube.com/watch?v=U0bffL0wHi4

Putyin nem csak a NATO miatt nem vághat vissza a törököknek, hanem azért sem, ...

El lesz intézve, hogy a NATO-nak ne kelljen megvédelmeznie a törököket...

Nekem inkább az szúr szemet, hogy a II VH előtt – bár volt szovjet-német paktum – azért csak összehozták azt, hogy az orosz és a német összeugorjon. Abban a térségben az USA-nak és Izraelnek pont annyira hiányzik egy orosz-török szövetség, mint egy orosz-német szövetség Európában.
A török-orosz viszály fő nyertese nem Asszad (ahogy írta egy-két cikk korábban), hanem Tel-Aviv és Washington.

Így van, ezért nem lett orosz-török szövetség, de lesz viszont Eurázsiai Unió, erős, hatalmas, amely megvédelmezi Izraelt az USA összeomlása után. Washington-nak meg már mindegy lesz...

Mondjuk Putyin nem ilyen Eurázsiai Uniót akart, ő az EU-val akarta közösen, dehát az érdekek alakulása így hozta...
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="Pocok75">azért az kicsit kivesézhetnéd Hóbagoly, hogy hogyan is fogja lerohanni a törököket a nagymedve?? Értem én, hogy a wiki szerint meggyőző fölényt mutat az orosz hadsereg, de azért az nem úgy működik szerintem, hogy most akkor nekem van 2x annyi repülőm, meg 15x annyi tankom akkor én nyerek! Hogy mennek oda az oroszok?? Úszva? Gyalog? Ne vedd kötözködésnek, gondolom erre is van valami scenariód.

Úgy, hogy nem kell lerohannia mind a 75 millió törököt. Elég, ha csak a Boszporuszt és Isztambult (Konstantinápoly) vonja hatalmába. Ebben segít nekik Görögo. és a kurdok által generált polgárháború, ezenkívül van az iszlám (!) világnak egy olyan része, amely Oroszo.-nak szövetséget ajánlott fel (!) Töröko. ellen, íme:

The Conquest of Constantinople in The End Time ~ Sheikh Imran Hosein
https://www.youtube.com/watch?v=2QJveBHsMPE

</blockquote>

amiből az is kiderül, hogy a vót oszmán birod. utóbb törökök ugyancsak közutálatnak örvendenek a muszlimok között, felekezettől függetlenül.
jó feladvány, hogy hogyan törlesszenek az oroszok eszkaláció nélkül, mert a következő a boszporusz lezárása lesz.
emellett meg persze látni köll, hogy az isis lezúzása az törökök bedarálásához vezet logikusan, és ezt előre lehetett tudni mikor Putyinék nekivágtak. de persze meglepő, hogy maguk a törökök siettetik a dolgot, minden ami elhangzott tőlük, lószar, a törökszerűekről és a többi. a párizsi sajnálatos dolgok után sehogy nem áll a szénájuk, de már rég messze túl vannak szerintem azon a ponton ahol a realitásérzék még számít, szóval egy ilyen mértékű cinizmus, hogy a Hollande-Obamára időzíteni, kivitetni a stábokat és még szét is lőni a komát az ejtőernyőn, ez vissza fog ütni. persze mindenki a kurdokra számít, de mi lösz ha Kína pottyan ki a pakliból.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Lavrov: szándékosan lőtték le az orosz bombázót
https://www.youtube.com/watch?v=FnwV6T91wLw

Oroszország nem üzen hadat Törökországnak
https://www.youtube.com/watch?v=up_yYRHhjzI

Orosz pilóta: figyelmeztetés nélkül lőttek le minket
https://www.youtube.com/watch?v=dDymLUh-ujE
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...de mi lösz ha Kína pottyan ki a pakliból.
(Szun-ce) Csak akkor lépnek be a háborúba, ha már biztosan látják, hogy meg is nyerik. Ez például az amiknak már kétszer bejött. Azóta is abból élnek. Ha ügyes Kína akkor most elcsíphet egy ilyen pillanatot.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hmm... film, de miért pont most? Fikció, a jövő, vagy netán a jelen?

The Man in the High Castle: Official Trailer – What If?
Published on Oct 22, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=hzz_6dmv03I
 
Status
Not open for further replies.