[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Megjegyzés: tudom, hogy az amerikaiak az oroszokat vádolják ezzel az Erdély visszaszerzés dologgal, de a helyzet az, hogy most "verseny van" Oroszország és az USA között abban, hogy melyikőjük támogassa Erdély visszaszerzését Magyarország számára.
Ugyanis Erdély visszaszerzése az amerikaiaknak is érdeke lehet: ha Románia már inog.
A két "ajánlattevő" közül pedig azt mondom, hogy az USA ajánlata csapda, mert szembefordít Oroszországgal, amely helyzetből eddig még sohase jöttünk ki győztesen.
(Ha amerika nem akarná Romániát bomlasztani, akkor erről az Erdély visszaszerzés dologról kussolna. Ha dumál róla, akkor az azt jelenti, hogy őket is érdekli a dolog.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Akkor ha nekünk van eszünk, csak ki kell várni, hogy ki igér nekünk többet, úgy, hogy azt be is tudja/akarja tartani. Nekünk ez a fix ideám, igyekezni kell mindkettővel jóban lenni, ameddig és amennyire csak lehetséges!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Földi László: polgárháborúvá fajulhat Merkel és az EU bevándorlási politikája - Ma este
https://www.youtube.com/watch?v=lbD0-X5SpPY

"Kerítés aknazár nélkül semmit nem fog érni. Katona lőparancs nélkül semmit nem fog érni."
Történelmi mondatok a magyar médiában.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Megjegyzés: tudom, hogy az amerikaiak az oroszokat vádolják ezzel az Erdély visszaszerzés dologgal, de a helyzet az, hogy most "verseny van" Oroszország és az USA között abban, hogy melyikőjük támogassa Erdély visszaszerzését Magyarország számára.
Ugyanis Erdély visszaszerzése az amerikaiaknak is érdeke lehet: ha Románia már inog.
A két "ajánlattevő" közül pedig azt mondom, hogy az USA ajánlata csapda, mert szembefordít Oroszországgal, amely helyzetből eddig még sohase jöttünk ki győztesen.
(Ha amerika nem akarná Romániát bomlasztani, akkor erről az Erdély visszaszerzés dologról kussolna. Ha dumál róla, akkor az azt jelenti, hogy őket is érdekli a dolog.)

Azert szerintem lehet csak egyszeru ijesztgetes is a reszukrol, hogy pl. vegyenek meg tobb F-16-ost (mint latni a masik topicban) vagy legyen meg egy amcsi bazis a biztonsag kedveert stb.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 744
113
silurusglanis

<i>""Kerítés aknazár nélkül semmit nem fog érni. Katona lőparancs nélkül semmit nem fog érni."
Történelmi mondatok a magyar médiában."</i>

Úgy látszik ő is olvassa a HTKA-t. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Igaz mondatok. Annyi még, hogy szerintem az aknazár jobban kivitelezhető lenne, mint a tűzparancs. Az nem annyira direkt. Letelepítjük, ELMONDJUK, KITÁBLÁZZUK, aztán aki mégis, az majd maga mászott rá. Sajnos arra is kell gondolni a mai világban, hogy erről nehezebb olyan agitprop anyagot forgatni, mint egy "szerencsétlen menekültekre lövöldöző" magyar katonáról, ha tűzparancsot kapnának.

Mivel szerintem ez sem fog magától megoldódni, sőt még csillapodni sem, mint probléma, mert ember egyre több, élelem és ivóvíz meg egyre kevesebb van a világon, nem akarok jósolgatni, de szerintem a durvuló helyzet miatt, valami komolyabbat kell majd lépjünk idővel, ennél a MOST MÉG elégséges kerítésnél. Nekem az aknazár szimpatikusabb, mint a tűzparancs...
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Igaz mondatok. Annyi még, hogy szerintem az aknazár jobban kivitelezhető lenne, mint a tűzparancs. Az nem annyira direkt. Letelepítjük, ELMONDJUK, KITÁBLÁZZUK, aztán aki mégis, az majd maga mászott rá. Sajnos arra is kell gondolni a mai világban, hogy erről nehezebb olyan agitprop anyagot forgatni, mint egy "szerencsétlen menekültekre lövöldöző" magyar katonáról, ha tűzparancsot kapnának.

Mivel szerintem ez sem fog magától megoldódni, sőt még csillapodni sem, mint probléma, mert ember egyre több, élelem és ivóvíz meg egyre kevesebb van a világon, nem akarok jósolgatni, de szerintem a durvuló helyzet miatt, valami komolyabbat kell majd lépjünk idővel, ennél a MOST MÉG elégséges kerítésnél. Nekem az aknazár szimpatikusabb, mint a tűzparancs...

Gondolom ez csupan akkor lenne kivitelezheto ha csak nyugatrol vasarolt "humanus demokratikus" aknakat telepitenenk. Minel nagyobb lenne a rendeles annal jobban osszhangban lenne az emberi jogokkal.

Bocs a szubjektiv helyzetertekelesert.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Sajnos ez ha szubjektívnak szubjektív is, de néha az objektív értékelésekkel is találkozhat egy egy ilyen vagy ehhez hasonló, SZIGORÚAN külföldi :p történet. Nyilván, minnél nagyobb értékben rendel valaki, nyugatról, annál demokratikusabbnak tűnik ez felőlük nézve. Nincs is ezzel semmi baj, nem mi fújjuk a passzátszelet, ezzel együtt kell élnünk, elfogadni a szabályokat, és valahogy a magunk hasznára fordítani.

Ha nem volt SZU aknával, hanem csupa új szerzemény Claymore-al oldják meg a határvédelmet, én azt is tökéletesen el tudnám fogadni, most komolyan. A lényegre kell koncentráljunk...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
silurusglanis

<i>""Kerítés aknazár nélkül semmit nem fog érni. Katona lőparancs nélkül semmit nem fog érni."
Történelmi mondatok a magyar médiában."</i>

Úgy látszik ő is olvassa a HTKA-t. :)

Mint minden valamire való közszereplő :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
A kelet-európai államok határai úgy szarok, ahogy vannak – nem véletlenül – és ezzel egymással szembe fordítva, megosztva tarthatóak ezek a kis nemzetek. Ez a britek és a franciák fő bűne, amit a
II VH. után az USA és a CCCP jól meg is erősített. Egyiküknek sem volt szüksége semmiféle olyan kelet-európai együttműködésre, ahol a szlovák-cseh-magyar-román-stb. boldog egyetértésben, együttműködve él. Na ez hiányzott volna a „vezető nagy nemzeteknek”, akik egyébként mindenüket a fél világ kifosztásából és lerablásából szerezték.

Ha ez bekövetkezett volna, nekünk itt nagyon jó lenne, de ebben az esetben sem a Nyugat, sem a SZU nem tudta volna „csicskáztatni” ezeket a kis népeket, így ezt gyorsan elintézték.

Nem tartom jó ötletnek a határok revízióját, mert az nem fog jelen helyzetben jó vért szülni és mindenki csak veszít rajta. A békés határrendezés pedig nem időszerű, így találni kellene egy olyan együttműködési formát, ami ezeket a kis kelet-európai államokat egy közös rendszerbe foglalja – természetesen nem a jelenlegi EU vagy NATO szervezetén belül, erről szó sem lehetne!
Ha ez összejönne, nem kellene ide sem az EU, sem a NATO, sem az Eurázsiai Unió, tök jól ellenénk és senkit sem érdekelne, hogy éppen hol húzódik pl. a magyar-román közigazgatási határ.

Ez csak és kizárólag Kelet-Európa kis nemzeteinek a létérdeke, rajtunk kívül ez nemhogy nem fontos másoknak, hanem egyenesen megengedhetetlen fejlemény lenne. Pedig ideje lenne végre érdemeik elismerés mellett seggbe rúgni a németeket, a NATO-t, a tönkretett EU-t, az USA-t és az oroszokat, hogy köszönjük szépen, de részünkről viszlát.

Lengyelország – Csehország – Szlovákia – Magyarország – Románia – Szerbia – Horvátország – Szlovénia – Macedónia – Ausztria közös uniója kellene ide, 130 milliós embertömeg és kiváló földrajzi adottságok.
Innentől kezdve az összes nagyarcú ennek a közösségnek a kegyeit is kereshetné, csicskáztatásról pedig szó sem lehetne!

Ha ezt Kelet-Európa nem teszi, meg is érdemli a sorsát és a jövőjét, mert mások nem fognak azon dolgozni helyettünk, hogy nekünk jó legyen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Nincs előttem egy Magyar-Román, de még egy Magyar - Szlovák öri bari klubb sem. Ahogy minimum kérdéses a Szerb-Horvát részvétel is. Ezek álmok. TALÁN, de tényleg csak nagyon talán, egy V4 ből lehet valami. Az reálisabb. Ott is csak arra kéne nagyon figyelni, hogy ha a lengyelek dominanciája miatt, az új erős V4 felett az USA bábáskodik, akkor felesleges vele erőlködni, mert pont ugyan az lenne, csak kicsiben, mint most, az EU-ban. Azért meg én nem erőlködnék, hogy ugyan azok a körök diktáljanak, kb. ugyan azt, amit most Brüsszelből adnak ukázt, csak ez Varsóból jönne.

Szóval nehéz szülés lenne ez, én sok jót ebben sem látok. Magunk vagyunk, és úgy kell lavírozni, hogy lehetőleg ne kerüljünk nagyon szembe senkivel se. A határ revíziókkal foglalkozni szerintem nem hogy nem időszerű, de még veszélyes is. Kivárásra kell játszanunk, mert ha nagyon pattogunk, pl. a románok még jobban keresztbe tesznek majd az ottani magyaroknak, mi meg nagyjából ha reálisan nézzük, pont nem tudunk/tudnánk tenni értük semmit.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Azt hiszem Izrael több ilyen területet visszaadott amit elfoglalt. Párat meg nem :)
Így van. Kivonult Dél-Libanonból és visszaadta a Sínai-félszigetet, de annektálta a Golán-fennsíkot. Ciszjordániát megszállva tartja, de néháy palesztin településről kivonult. A Gázai övezetből szintén kivonult, amely ma palesztin irányítás alatt áll.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 744
113
A V4-ek lakosság száma is 65 millió fő körül mozog (40+10+10+5). Az se rossz szám ám Európán belül!
Olaszország, Franciaország és az Egyesült Királyság (GBR) rendelkezik hasonló lakosságszámmal.
Innen nézve a V4 jelenleg is van olyan erős, mint 1-1 EU-s nagyhatalom külön-külön.
Területre pedig a V4 nagyobb ezen országoknál.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
A V4-ek lakosság száma is 65 millió fő körül mozog (40+10+10+5). Az se rossz szám ám Európán belül!
Olaszország, Franciaország és az Egyesült Királyság (GBR) rendelkezik hasonló lakosságszámmal.
Innen nézve a V4 jelenleg is van olyan erős, mint 1-1 EU-s nagyhatalom külön-külön.
Területre pedig a V4 nagyobb ezen országoknál.

És hogy is áll elsősorban a gazdasági valamint "mellékesen" a katonai ereje a V4-nek a felsorolt országokhoz képest?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
Igen, tisztán kell nézni a lehetőségeinket, mert ha még azt sem vagyunk képesek belátni, hogy mennyi a súlyunk, meg mit érünk egy egy szituációban valóban, könnyen még nagyobb szarba kerülhetünk. Mondom, ami ide kell, egy okos kivárós hintapolitika. S marha mód figyelni rá, hogy senkivel sem akasszunk direktbe bajuszt, a nagyok közül.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>zsolti</b>
Álom? Természetesen. Sajnos.

<b>melampo</b>
A nullán? Igazán remek hír, kezdésnek pont jó lesz. Innen szép nyerni.

Ezen az álmon kívül még hihetek az égiek segítségében vagy egy magas szinten létező összeesküvésben, akik majd megmentik a világot..., kitől is? Ja, tőlünk, az emberiségtől.
Ha nem mi tesszük, akkor a bolygó és a természet majd megteszi helyettünk, pláne, ha így folytatjuk tovább. Nem kell ide atombomba sem minden áron.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel">

És hogy is áll elsősorban a gazdasági valamint "mellékesen" a katonai ereje a V4-nek a felsorolt országokhoz képest?!
Hosszú és kemény küzdelemben alul maradtunk.
A nullán.

</blockquote>

Hát akkor előnyösebb ha ehhez igazodunk, nem tetszésből hanem kénytelenségből. Jobb, ha mindenki tudomásul veszi, hogy nem a mi ...ggünkből jön a passzátszél...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nincs előttem egy Magyar-Román, de még egy Magyar - Szlovák öri bari klubb sem. Ahogy minimum kérdéses a Szerb-Horvát részvétel is. Ezek álmok. TALÁN, de tényleg csak nagyon talán, egy V4 ből lehet valami. Az reálisabb. Ott is csak arra kéne nagyon figyelni, hogy ha a lengyelek dominanciája miatt, az új erős V4 felett az USA bábáskodik, akkor felesleges vele erőlködni, mert pont ugyan az lenne, csak kicsiben, mint most, az EU-ban. Azért meg én nem erőlködnék, hogy ugyan azok a körök diktáljanak, kb. ugyan azt, amit most Brüsszelből adnak ukázt, csak ez Varsóból jönne.

Szóval nehéz szülés lenne ez, én sok jót ebben sem látok. Magunk vagyunk, és úgy kell lavírozni, hogy lehetőleg ne kerüljünk nagyon szembe senkivel se. A határ revíziókkal foglalkozni szerintem nem hogy nem időszerű, de még veszélyes is. Kivárásra kell játszanunk, mert ha nagyon pattogunk, pl. a románok még jobban keresztbe tesznek majd az ottani magyaroknak, mi meg nagyjából ha reálisan nézzük, pont nem tudunk/tudnánk tenni értük semmit.

Hát ezzel messzemenően egyet lehet érteni. A realitás, hogy nem kell összerúgni senkivel a port, mert ismét a farok rossz végére kerülhetünk.
Erdélyről teljesen fölösleges fantáziálni, csontra el van románosítva, a Székelyföldön és a szórványban is erősen ütik-vágják a megmaradt magyar intézményeket, nyelvhasználatot, a magyar történelmi emlékeket, hogy <b>véglegesen visszafordíthatatlanná</b> tegyék az 1920-as diktátum "eredményeit". Akkor 50 % körül volt a magyarok aránya, most ennek töredéke. Ha azidőtájt nem pártoltak minket a nagyhatalmak, ki miért gondolná, hogy most megtennék ?
Nem szabad felülni egy ilyen propagandának.
Egyedül vagyunk, voltunk és leszünk, vegyük már észre.
A V4 is csak nagyon korlátozott időben, térben. A lengyelek amerikai oldalon vannak ezt sem szabad figyelmen kívül hagyni, max. a saját érdekeik képviseletéhez szükséges európai döntéshozatali vitákhoz kell nekik a visegrádi csoport, azon túl már biztos nem. A tótok is csak addig fújnak egy követ ameddig nekik még megéri, viszont ugyanúgy az asszimilációs politika hangadói, mint a románok, a látens nacionalista csehekkel együtt. Részemről nem fűznék olyan nagy reményeket a közép-európai együttműködéshez, most talán a közös ellenfél (migráció) miatt van egy platform, de azt gondolom, bomlasztható a konglomerátum, Brüsszel vagy Washington által is.
 
Status
Not open for further replies.