[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
Magyarország vissza akarja szerezni az elvesztett területeit, ezzel magyarázható Orbán Viktor oroszbarát politikája. A gondolat abban az interjúban fogalmazódik meg, amelyet Robert D. Kaplan amerikai elemző, a Stratfor magán hírszerző és elemző cég főmunkatársa adott a jobboldali Romania Libera című lapnak.
http://nol.hu/kulfold/orban-erdely-visszaszerzese-miatt-baratkozik-putyinnal-1603207

Tehát elismerik hogy azért nem tiszta dolog volt az közel 100 éve? :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 744
113
emel

<i>"És hogy is áll elsősorban a gazdasági valamint "mellékesen" a katonai ereje a V4-nek a felsorolt országokhoz képest?!"</i>

Ha anno V4-ezünk EU helyet most nem így állnánk az tuti. De a V4-nek együtt komoly érdekérvényesítő képessége van az EU-n belül ha egységes.

Persze GDP-ben és haderőben is le vagyunk maradva, kb. fele akkora a V4 gazdasági ereje és hadereje, mint az olasz, francia, UK trió tagjainak. (De nem is gyarmatosítottuk anno a fél világot)
Adatok:
V4: (millió dollárban)
Lengyelek: 940179 $
Csehek: 319599 $
Magyarok: 243786 $
Szlovákok: 150155 $
Összesen: 1653719 $

Fro.: 2571970 $
UK: 2565070 $
Olasz: 2128762 $
V4: 1653719 $

Adatok forrása:
http://databank.worldbank.org/data/download/GDP_PPP.pdf
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
A jövő ha nem hagyjuk magunkat katonailag semmi hülyeségbe belerántani, amúgy félve, kis optimizmussal, de szerintem a miénk lehet. Azok a társadalmak elkényelmesedtek, kicsit a migráns kérdésből látva infantilizálódtak is, legalább úgy öregszenek, mint mi. Mikor ott élhetetlen lesz egy egy nagyváros, pár év múlva, én nem leszek meglepve, ha mondjuk felénk indulnak meg azok, akik nem akarnak müeznire ébredni, fehér keresztényként.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
emel

<i>"És hogy is áll elsősorban a gazdasági valamint "mellékesen" a katonai ereje a V4-nek a felsorolt országokhoz képest?!"</i>

Ha anno V4-ezünk EU helyet most nem így állnánk az tuti. De a V4-nek együtt komoly érdekérvényesítő képessége van az EU-n belül ha egységes.

Persze GDP-ben és haderőben is le vagyunk maradva, kb. fele akkora a V4 gazdasági ereje és hadereje, mint az olasz, francia, UK trió tagjainak. (De nem is gyarmatosítottuk anno a fél világot)
Adatok:
Fro.: 2571970 $
UK: 2565070 $
Olasz: 2128762 $
V4: 1653719 $

Adatok forrása:
http://databank.worldbank.org/data/download/GDP_PPP.pdf

Az első bekezdés is igaz lehet (vagy nem), de a politikában senkit se érdekel, a "Ha anno...." meg a "De nem is gyarmatosítottuk...". Senki se akarja bekajálni a sza.. mert az büdös meg rossz ízű, és akkor se akarja, ha mellé tesszük a precíz kémiai és biológiai levezetését, hogy miért olyan, amilyen, szóval a magyarázat még a bányászbékát se érdekli. Ebből kizárólag a számok, és az abból következő érdekérvényesítés fontos a nagyoknak, mármint hogy négyen is kevesebbeknek számítunk, mint bármelyikük egyedül (sajnos). Ráadásul történelmi tanulságaik miatt a lengyeleknek elsőrendű fontosságú az USA (szerintem érthetően), és amit ott mondanak, arra Varsóban csak bólogatni fognak, tehát addig fontos nekik a V4 amíg ezzel nem áll szemben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
<blockquote rel="fip7">emel

<i>"És hogy is áll elsősorban a gazdasági valamint "mellékesen" a katonai ereje a V4-nek a felsorolt országokhoz képest?!"</i>

Ha anno V4-ezünk EU helyet most nem így állnánk az tuti. De a V4-nek együtt komoly érdekérvényesítő képessége van az EU-n belül ha egységes.

Persze GDP-ben és haderőben is le vagyunk maradva, kb. fele akkora a V4 gazdasági ereje és hadereje, mint az olasz, francia, UK trió tagjainak. (De nem is gyarmatosítottuk anno a fél világot)
Adatok:
Fro.: 2571970 $
UK: 2565070 $
Olasz: 2128762 $
V4: 1653719 $

Adatok forrása:
http://databank.worldbank.org/data/download/GDP_PPP.pdf

Az első bekezdés is igaz lehet (vagy nem), de a politikában senkit se érdekel, a "Ha anno...." meg a "De nem is gyarmatosítottuk...". Senki se akarja bekajálni a sza.. mert az büdös meg rossz ízű, és akkor se akarja, ha mellé tesszük a precíz kémiai és biológiai levezetését, hogy miért olyan, amilyen, szóval a magyarázat még a bányászbékát se érdekli. Ebből kizárólag a számok, és az abból következő érdekérvényesítés fontos a nagyoknak, mármint hogy négyen is kevesebbeknek számítunk, mint bármelyikük egyedül (sajnos). Ráadásul történelmi tanulságaik miatt a lengyeleknek elsőrendű fontosságú az USA (szerintem érthetően), és amit ott mondanak, arra Varsóban csak bólogatni fognak, tehát addig fontos nekik a V4 amíg ezzel nem áll szemben.</blockquote>

Pontosan, s ezért nem látom azt, hogy NEKÜNK, magyaroknak, olyan sokkal jobb lenne egy Washingtonból kézi vezérelt Varsó székhellyel haknizó szorosabb V4, mint a mostani EU. HA az EU végre megrázná magát, és elkezdené kezelni KOMOLYAN a migráns helyzetet, akkor azért ott nagyobb a jólét összességében, s talán az az irány is járható lenne, amire már elment a rendszerváltásunk után több évtized.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
A jövő ha nem hagyjuk magunkat katonailag semmi hülyeségbe belerántani, amúgy félve, kis optimizmussal, de szerintem a miénk lehet. Azok a társadalmak elkényelmesedtek, kicsit a migráns kérdésből látva infantilizálódtak is, legalább úgy öregszenek, mint mi. Mikor ott élhetetlen lesz egy egy nagyváros, pár év múlva, én nem leszek meglepve, ha mondjuk felénk indulnak meg azok, akik nem akarnak müeznire ébredni, fehér keresztényként.

A kivándorlás nem csak egyirányú már ma sem.
Persze a hozzánk nyugat európából érkezőknek még kicsi a létszámuk, kevés az aktív, több a nyugdíjas.
Vas megyében, az eldugott, de a városokhoz közeli falvakban, egyre másra, veszik az üres házakat, nem csak Osztrákok, mindenféle nyugati náció tagjai.
Többnyire nyugdíjasok, ami nem jó, bár a nyugdíjukat itt költik el, viszont nem tőlünk kapják, ez jó.
Amire viszont számítani lehet, ha a területi határok nem változnak, akkor a határon túli honfitársaink biztosan szép számmal fognak még jönni hozzánk. Amennyien tovább tart a gazdaság erősödése és nő munkaerőigénye persze.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 830
113
Déli katonai korzet hadgyakorlatai
111610t_1.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 303
113
<blockquote rel="zsolti">A jövő ha nem hagyjuk magunkat katonailag semmi hülyeségbe belerántani, amúgy félve, kis optimizmussal, de szerintem a miénk lehet. Azok a társadalmak elkényelmesedtek, kicsit a migráns kérdésből látva infantilizálódtak is, legalább úgy öregszenek, mint mi. Mikor ott élhetetlen lesz egy egy nagyváros, pár év múlva, én nem leszek meglepve, ha mondjuk felénk indulnak meg azok, akik nem akarnak müeznire ébredni, fehér keresztényként.

A kivándorlás nem csak egyirányú már ma sem.
Persze a hozzánk nyugat európából érkezőknek még kicsi a létszámuk, kevés az aktív, több a nyugdíjas.
Vas megyében, az eldugott, de a városokhoz közeli falvakban, egyre másra, veszik az üres házakat, nem csak Osztrákok, mindenféle nyugati náció tagjai.
Többnyire nyugdíjasok, ami nem jó, bár a nyugdíjukat itt költik el, viszont nem tőlünk kapják, ez jó.
Amire viszont számítani lehet, ha a területi határok nem változnak, akkor a határon túli honfitársaink biztosan szép számmal fognak még jönni hozzánk. Amennyien tovább tart a gazdaság erősödése és nő munkaerőigénye persze.




</blockquote>

Épp tegnap számoltam össze hogy a falunkban (szintén nyugati határ, Szombathely 25,Ausztria 5, Sopron 35Km) 20 év múlva a jelenlegi kb 270 házból csak 20-22 lesz lakott. Most is kb 100 üres, romos. 1 német van még a faluban, a többi 2000 körül betelepült már kihalt. A keleti részről sincs nagy invázió, egy osztrák és egy orosz vett házat tavaly, na meg egy magyar. Vannak felkapott települések főleg Sopron környékén, Szombathely mellett, na meg Bük. De ennyi, persze ebben az is közrejátszik pl hogy irreális összeget kérnek a romos házakért. Szóval én speciel annyira nem érzem ezt a nagy be települést.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
<blockquote rel="zsolti">A jövő ha nem hagyjuk magunkat katonailag semmi hülyeségbe belerántani, amúgy félve, kis optimizmussal, de szerintem a miénk lehet. Azok a társadalmak elkényelmesedtek, kicsit a migráns kérdésből látva infantilizálódtak is, legalább úgy öregszenek, mint mi. Mikor ott élhetetlen lesz egy egy nagyváros, pár év múlva, én nem leszek meglepve, ha mondjuk felénk indulnak meg azok, akik nem akarnak müeznire ébredni, fehér keresztényként.

A kivándorlás nem csak egyirányú már ma sem.
Persze a hozzánk nyugat európából érkezőknek még kicsi a létszámuk, kevés az aktív, több a nyugdíjas.
Vas megyében, az eldugott, de a városokhoz közeli falvakban, egyre másra, veszik az üres házakat, nem csak Osztrákok, mindenféle nyugati náció tagjai.
Többnyire nyugdíjasok, ami nem jó, bár a nyugdíjukat itt költik el, viszont nem tőlünk kapják, ez jó.
Amire viszont számítani lehet, ha a területi határok nem változnak, akkor a határon túli honfitársaink biztosan szép számmal fognak még jönni hozzánk. Amennyien tovább tart a gazdaság erősödése és nő munkaerőigénye persze.




</blockquote>
Tudom én ezt is. Nem csak Vas megyében, hanem pl az alföldön, elég szép Holland kolóniák is alakultal. Zömmel szép magas, fehér bőrű szőke emberek. Lehet hogy elegük lett hirtelen az otthonmaradt "friss hollandokból". Na ez az a folyamat, ami szerintem igen hamar fel fog gyorsulni, erre utaltam én is.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
A hollandok szvsz nem véletlenül jönnek. Elvégre a tenger emelkedése Hollandiát közvetlenül érinti. (a "friss hollandok" meg még ráadás lehet)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Lehet, hogy nem nagy létszámú a nyugati betelepülő, de számarányuknál jelentősen nagyobb a befolyásuk, hatásuk. Itt nem a kisnyugdíjas hollandokra gondolok, hanem azokra a mezőgazdasági vállalkozókra, akik itt hoznak létre olyan hatalmas gazdaságokat, amik már egy-egy településről és környékéről kiszorítják a magyar gazdákat. Tudok olyan faluról, ahol már nem engedik földet vásárolni a belgát, mert mindent zsebkendőnyi földet felvásárol, és akkor még rajta kívül van holland gazdánk, angol gazdánk, szír gyógyszertárunk, meg iráni, szír stb orvosunk a környéken.
A másik irányból meg százszámra jönnek a román (és cigány) idénymunkások, akik mint egy sáskahad ellepnek falvakat ... és ugye tudjuk, hogy korábban is úgy indult a betelepülés, hogy csak ideiglenesen legeltették a vlach pásztorok juhaikat a lankásabb, alföldi részeken.
A magyarok meg az adósság elől mennek Nyugat E.-ba, és vissza sem tudnak jönni. Néztem a faluban telkeket, meg egy két házat, hihetetlen, hogy az ingatlan értékének akár 10 -szerese is rá van táblázva egy-egy családnál.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Lehet, hogy nem nagy létszámú a nyugati betelepülő, de számarányuknál jelentősen nagyobb a befolyásuk, hatásuk. Itt nem a kisnyugdíjas hollandokra gondolok, hanem azokra a mezőgazdasági vállalkozókra, akik itt hoznak létre olyan hatalmas gazdaságokat, amik már egy-egy településről és környékéről kiszorítják a magyar gazdákat. Tudok olyan faluról, ahol már nem engedik földet vásárolni a belgát, mert mindent zsebkendőnyi földet felvásárol, és akkor még rajta kívül van holland gazdánk, angol gazdánk, szír gyógyszertárunk, meg iráni, szír stb orvosunk a környéken.
A másik irányból meg százszámra jönnek a román (és cigány) idénymunkások, akik mint egy sáskahad ellepnek falvakat ... és ugye tudjuk, hogy korábban is úgy indult a betelepülés, hogy csak ideiglenesen legeltették a vlach pásztorok juhaikat a lankásabb, alföldi részeken.
A magyarok meg az adósság elől mennek Nyugat E.-ba, és vissza sem tudnak jönni. Néztem a faluban telkeket, meg egy két házat, hihetetlen, hogy az ingatlan értékének akár 10 -szerese is rá van táblázva egy-egy családnál.

Így van!
El kell űzni ezeket is, amint csak tudjuk.
Veled volt nézetkülönbségem a paramilitáris csoportokról, ugye?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem az elűzés a megoldás, hisz ezek között is vannak jó szakemberek, sőt meg merem kockáztatni, hogy sokszor több haszonnal vannak a társadalomra mint sokan mások. (Most nem a napszámosra gondolok első sorban.)
Sok mindent át kellene a kormánynak gondolni, azt is, hogy mi mennyit ér meg (hosszútávon).

Ha arra gondolsz, hogy a minek mikor van itt az ideje, akkor velem.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nem az elűzés a megoldás, hisz ezek között is vannak jó szakemberek, sőt meg merem kockáztatni, hogy sokszor több haszonnal vannak a társadalomra mint sokan mások. (Most nem a napszámosra gondolok első sorban.)
Sok mindent át kellene a kormánynak gondolni, azt is, hogy mi mennyit ér meg (hosszútávon).

Ha arra gondolsz, hogy a minek mikor van itt az ideje, akkor velem.

De azért az veszélyes helyzet, hogy kb. lakosságcsere zajlik. Magyar megy, holland jön.
Másfelől mindig balul sült el eddig minden ilyen betelepülés. Román, német, "galíciai", stb. az összes a mi életterünket rabolta, a mi rovásunkra terjeszkedett. Aztán jogokat akart. Talán a most következő nagy átrendeződésnél kicsit harciasabbnak kellene lennünk. (Lenne mit tanulnunk a szerbektől, ha olyan bambák lennének mint mi, nem beszélhetnénk ma Szerbiáról.)
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
pontosan, mert már elég régóta rebesgetik, hogy a szimplán csak hollandnak nevezett betelepülők igazából holland zsidók
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 201
113
<blockquote rel="phaidros">Nem az elűzés a megoldás, hisz ezek között is vannak jó szakemberek, sőt meg merem kockáztatni, hogy sokszor több haszonnal vannak a társadalomra mint sokan mások. (Most nem a napszámosra gondolok első sorban.)
Sok mindent át kellene a kormánynak gondolni, azt is, hogy mi mennyit ér meg (hosszútávon).

Ha arra gondolsz, hogy a minek mikor van itt az ideje, akkor velem.

De azért az veszélyes helyzet, hogy kb. lakosságcsere zajlik. Magyar megy, holland jön.
Másfelől mindig balul sült el eddig minden ilyen betelepülés. Román, német, "galíciai", stb. az összes a mi életterünket rabolta, a mi rovásunkra terjeszkedett. Aztán jogokat akart. Talán a most következő nagy átrendeződésnél kicsit harciasabbnak kellene lennünk. (Lenne mit tanulnunk a szerbektől, ha olyan bambák lennének mint mi, nem beszélhetnénk ma Szerbiáról.)</blockquote>
Az a helyzet, szerintem a magyar átlagtól lényegesen többet járkálok ilyen olyan okokból az országban, s én úgy látom, sok helyen, ha nem jönnek a magas szőke hollandok, akkor így vagy úgy, de a falvakban előbb utóbb mások veszik majd át a helyet az elöregedett magyar emberektől. Nos ezért én kevésbé tartom károsnak azt, ha esetleg egy 30.000 búr kolónia dönten úgy, hogy jobb nekik a magyar ugaron csapatni a John Deer-el nyugiban, mint afrikában lövöldözni néha az FN-FAL-al róla a vadakra...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Silur' Zsoltinak teljesen igaza van. (Bár én nem bánnám, hogy ha nem elsősorban búrokkal töltődnének fel a falvak.)

Én még annyit tennék hozzá, hogy nem paramilitánskodni kell, hanem "csinálni kell" legalább öt gyereket és felnevelni őket rendes magyar emberré.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="silurusglanis"><blockquote rel="phaidros">Nem az elűzés a megoldás, hisz ezek között is vannak jó szakemberek, sőt meg merem kockáztatni, hogy sokszor több haszonnal vannak a társadalomra mint sokan mások. (Most nem a napszámosra gondolok első sorban.)
Sok mindent át kellene a kormánynak gondolni, azt is, hogy mi mennyit ér meg (hosszútávon).

Ha arra gondolsz, hogy a minek mikor van itt az ideje, akkor velem.

De azért az veszélyes helyzet, hogy kb. lakosságcsere zajlik. Magyar megy, holland jön.
Másfelől mindig balul sült el eddig minden ilyen betelepülés. Román, német, "galíciai", stb. az összes a mi életterünket rabolta, a mi rovásunkra terjeszkedett. Aztán jogokat akart. Talán a most következő nagy átrendeződésnél kicsit harciasabbnak kellene lennünk. (Lenne mit tanulnunk a szerbektől, ha olyan bambák lennének mint mi, nem beszélhetnénk ma Szerbiáról.)</blockquote>
Az a helyzet, szerintem a magyar átlagtól lényegesen többet járkálok ilyen olyan okokból az országban, s én úgy látom, sok helyen, ha nem jönnek a magas szőke hollandok, akkor így vagy úgy, de a falvakban előbb utóbb mások veszik majd át a helyet az elöregedett magyar emberektől. Nos ezért én kevésbé tartom károsnak azt, ha esetleg egy 30.000 búr kolónia dönten úgy, hogy jobb nekik a magyar ugaron csapatni a John Deer-el nyugiban, mint afrikában lövöldözni néha az FN-FAL-al róla a vadakra...
</blockquote>

Ezek nem Borsodba fognak költözni, hogy hasznunkra lennének.
Mondjuk ha oda akarnának, akkor sem lenne tőle kevesebb C-vitamin.

Maradjanak Afrikában és küzdjenek, vagy integrálódjanak vissza a németalföldi élettérbe.
Ja, meg ha tényleg John Deere, akkor nem megy ott olyan szarul, ha eladják hazájukban beröffenthetnek belőle egy kis life-style business-t. Aztán a viszont nem látásra innen.
Itt földet meg végképp ne akarjon, amikor sok itthoni gazdának sincs mert vagy kihúzták alóla, vagy terjeszkedik a külföldi mint valaki már írta ma.
 
Status
Not open for further replies.