[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nézem este a híradót és látom, „megint” migránsválság van - most épp a Balkánon - de „ideiglenes jelleggel” Belgium is zárja a határait a francia oldalon. Azon kívül, hogy szerintem is inkább menjenek haza innen, de összességében nézve durva és szörnyű az egész. Mi lesz ezekkel az idehülyített emberekkel? Persze, vannak köztük gazfickók, ez nem is kérdés, de nem másfél millió!
Ülünk a tévé előtt és egyfajta rezignált nyugalomban, szinte hipnózisban nézzük és hallgatjuk, hogy megint mi a fax van.
Hogyan lesz megoldva ez a kérdés Európában?

Itt állunk a XXI. század első évtizedében és nemhogy a szemünk láttára reccsen össze az egész rendszer, de még rá is segítenek! Pont azok, akikre a rendszert rábízta a saját demokráciájuk – az osztrák nagykövet „világos beszédet” követelt ma Berlintől. Micsoda hangnem van Európában…

A görög miniszterelnök például Orbánnak üzenget (Mondjuk milyen alapon?) és az EU-t fenyegeti, miközben a cseheknél is hangosabban szól az EU-ból való kilépés szirénhangja.

Itt van ez az Erdogan is – egymaga fél év alatt többet tett az EU és a NATO ellen, mint amennyit az oroszok/szovjetek 70 év alatt mindösszesen. Nála hatékonyabban senki sem roncsolhatja belülről a Nyugati világ viszonyrendszereit, miközben alig pár km2 az, ami egyáltalán európai belőlük.

Robert D. Kaplan, a Stratfor elemzője Putyin-Orbán paktumról beszél Erdély ügyében a Romania Liberata újságnak. Igazán kedves tőle, azt gondolom, Európának a mesterségesen kirobbantott ukrán válság és a szervezett migránstámadás után kimondottan hiányzik egy újabb nemzetközi feszültség.
Vajon a Stratfor elemzője is szándékosan generálja a feszültséget a NATO szervezetén belül?
Nehéz azt gondolnom egy stratégiai elemző agytröszt munkatársáról, hogy ne lenne tisztában a szavai súlyával. Nagyon nehéz.

Nem látjuk a fától az erdőt itt Európában, ez a gond.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Jó nagy bunkó vagyok hogy kezdem én is szétoffolni a szuhoj topicot.
Kis gondolatmenet.
Sztálin nem atomozta le Szöult.
A kivénhedt KGB-s utódok sem atomozták le Kabult.
Sőt akkor sem lett világégés amikor SZU fényesen ívelő vöröscsillaga beleállt a földbe.
Akkor mégis miért pont Putyin borítaná ki az ágytálat a világban? Elborultabbnak tűnik az elméje mint a hírhedt elődeinek? Akkor lehet én látom pozitívabb figurának Vlagyimir Vlagyimirovicsot és nem a hazai rajongótábora.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Elborultabbnak tűnik az elméje mint a hírhedt elődeinek?

Nem öcsém !Csak míg a szovjetuniónak volt befolyási övezete Addig az oroszoktól most még azt semmit is elakarják venni ami van
Ja és nem Putyin gyártja futószalagon exportra a Rózsás forradalmakat 26 éve.


"Sőt akkor sem lett világégés amikor SZU fényesen ívelő vöröscsillaga beleállt a földbe"

Már az is szégyen! hogy nem esett le ennyi idő alatt neked hogy a SZU nem egy ország volt és nem egy nemzet.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Jó nagy bunkó vagyok hogy kezdem én is szétoffolni a szuhoj topicot.
Kis gondolatmenet.
Sztálin nem atomozta le Szöult.
A kivénhedt KGB-s utódok sem atomozták le Kabult.
Sőt akkor sem lett világégés amikor SZU fényesen ívelő vöröscsillaga beleállt a földbe.
Akkor mégis miért pont Putyin borítaná ki az ágytálat a világban? Elborultabbnak tűnik az elméje mint a hírhedt elődeinek? Akkor lehet én látom pozitívabb figurának Vlagyimir Vlagyimirovicsot és nem a hazai rajongótábora.

Nem elborultabb az elméje, hanem csak az országa van jobban sarokba szorítva.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="Montezuma"><blockquote rel="2ndt">"Az tök mindegy. A kérdés, hogy kirobbantanak-e egy atomháborút. "

Nem fognak.
Ajánlom is nekik, más terveim vannak. Ettől függetlenül paranoiás vagyok a nagyhatalmak vezetőivel szemben és ebből nem engedek!
</blockquote>

Én is szeretném használni az új grillsütőt nyáron, ha már megvettem.</blockquote>

Elég lesz ha kiakasztod a húst a szárítókötélre. Egy villanás alatt megsül... :))</blockquote>

De jó erős kötélre akaszd, kár lenne érte, ha leesne a porba, miután megsült! :))
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Földi László: polgárháborúvá fajulhat Merkel és az EU bevándorlási politikája - Ma este
https://www.youtube.com/watch?v=lbD0-X5SpPY
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Magyarország vissza akarja szerezni az elvesztett területeit, ezzel magyarázható Orbán Viktor oroszbarát politikája. A gondolat abban az interjúban fogalmazódik meg, amelyet Robert D. Kaplan amerikai elemző, a Stratfor magán hírszerző és elemző cég főmunkatársa adott a jobboldali Romania Libera című lapnak.
http://nol.hu/kulfold/orban-erdely-visszaszerzese-miatt-baratkozik-putyinnal-1603207
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Hajrá angolul tudók miről magyaráznak?

https://www.youtube.com/watch?v=kK2ufeyE0WA
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Roni
Oroszok gyakorlatoznak Ormenyorszagban a torok hatarnal. Terrorista egysegek lekuzdeset szimulaltak.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Magyarország vissza akarja szerezni az elvesztett területeit, ezzel magyarázható Orbán Viktor oroszbarát politikája. A gondolat abban az interjúban fogalmazódik meg, amelyet Robert D. Kaplan amerikai elemző, a Stratfor magán hírszerző és elemző cég főmunkatársa adott a jobboldali Romania Libera című lapnak.
http://nol.hu/kulfold/orban-erdely-visszaszerzese-miatt-baratkozik-putyinnal-1603207

Hasonló esetben izrael már javába <del>kínozná</del>kihallgatná Kaplant, hogy ki vette rá erre a sok hülye mondat elmondására..
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Hogy védhető meg egy olyan szövetség amelyben széthúzás van. Szerintem az EU-nak a mai formájában vége, jó pár nemzet kifelé kacsingat, nincs egységes jövőképe az uniónak. Ahogy látom kívülről is erősítik a széthúzás
<i>"Magyarország vissza akarja szerezni az elvesztett területeit, ezzel magyarázható Orbán Viktor oroszbarát politikája. A gondolat abban az interjúban fogalmazódik meg, amelyet Robert D. Kaplan amerikai elemző, a Stratfor magán hírszerző és elemző cég főmunkatársa adott a jobboldali Romania Libera című lapnak."</i>
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
<i>"Arra a kérdésre válaszolva, hogy a kínai DF-21 és DF-26 típusú, hajó elleni rakéták fenyegetést jelentenek-e az amerikai anyahajókra, az admirális igenlően válaszolt, de egyúttal biztosította a katonai bizottságot, hogy a hajók ellenállóak...”</i>"

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy pl. a USS Ronald Reagan hogy is próbálna ellenállni egy Dong-Feng 21D közvetlen találatnak. ;]
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="Python">Magyarország vissza akarja szerezni az elvesztett területeit, ezzel magyarázható Orbán Viktor oroszbarát politikája. A gondolat abban az interjúban fogalmazódik meg, amelyet Robert D. Kaplan amerikai elemző, a Stratfor magán hírszerző és elemző cég főmunkatársa adott a jobboldali Romania Libera című lapnak.
http://nol.hu/kulfold/orban-erdely-visszaszerzese-miatt-baratkozik-putyinnal-1603207

Hasonló esetben izrael már javába <del>kínozná</del>kihallgatná Kaplant, hogy ki vette rá erre a sok hülye mondat elmondására..</blockquote>

Miért hülyeség, amiket mond? Nagy-Magyarországot már tényleg nem lehet visszahozni, de szerintem a magyarok lakta területeket igenis vissza kellene szerezni. Persze békésen.
Kissé flusztráló, hogy az egykori Jugoszlávia 8 népéből 7-nek független országa lett, csak a magyarok nem kaptak semmit. Pedig ha Montenegró népszavazás útján békésen kiválhatott, a Bácskában miért ne lehetett volna szavazni erről? Jugoszlávia szétdarabolásakor Magyarország már NATO tag volt, Jugoszlávia a NATO ellensége, míg a függetlenedő népek még semlegesek voltak. Rendes szövetségeseink voltak a nyugati hatalmak, hogy csak pont a szövetségesükért nem tettek semmit.
Csehszlovákia szétesésekor a jelentős számú magyarság ígényeivel szintén senki sem törődött.
Ukrajna a szemünk láttára hullik szét. A hírekbe már olyanokat mondanak, hogyan lehetne elszállásolni a Kárpátaljáról menekülőket. Hát nem kell őket elszállásolni. Van nekik otthonuk Kárpátalján. Ha az ukrán kormány nem tud rendet tartani az országban, fel kell osztani és majd rendet tart Lengyelország, Magyarország, Románia, Oroszország az adott területeken.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="Montezuma">
<i>"Arra a kérdésre válaszolva, hogy a kínai DF-21 és DF-26 típusú, hajó elleni rakéták fenyegetést jelentenek-e az amerikai anyahajókra, az admirális igenlően válaszolt, de egyúttal biztosította a katonai bizottságot, hogy a hajók ellenállóak...”</i>"

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy pl. a USS Ronald Reagan hogy is próbálna ellenállni egy Dong-Feng 21D közvetlen találatnak. ;]</blockquote>

A a CVBG betűszó utolsó két betűje a válasz. ;)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Ezernyi ok és lehetőség volt és van annak bizonyítására, hogy eddig sem vetettek be atomfegyvert a II VH óta, ergo ezután sem fognak. Csakhogy ez nem bizonyíték semmire. A HH idejében letisztult viszonyrendszerek voltak és létezett nemcsak az írott nemzetközi jog, de az íratlan játékszabályokat is betartották.

Semmiféle hasonlóságot és párhuzamot nem látok a HH illetve a jelenkor geopolitikai realitása között, sőt, továbbmegyek: Kissinger és Brzezinski sem lát, mégpedig nyilvánosan, őket azért nem lehet félvállról kezelni. Nem azért, mert zsenik, hanem azért, mert az USA első számú stratégiai agytrösztjeinek számítanak. Tény, hogy ettől még Huntington és Todd toronymagasan rájuk vert a világ geopolitikai folyamatainak jövőbeni leírásában, ez 2016-ban nem hit, hanem tény kérdése.

Az látható, hogy új világ közeledik, az pedig félő, hogy ez nem a SZU és a VSZ kvázi békés, baráti lebontásának a mintája szerint fog történni.

Felhívom a figyelmet arra, hogy az Obama kabinet asztalára két évvel ezelőtt olyan jelentést tettek le amerikai tudósok, hogy egy korlátozott léptékű atomháború nem is okozna olyan nagy gondot a bolygónak, mint amit eddig dogmaszerűen kötelező volt hinni!

Ebből kiindulva a katonai tervezők asztalán a nukleáris opció realitás, nem pedig tabu! Hogy igazuk lesz-e illetve egy korlátozott atomháború mitől marad majd korlátozott, az már más kérdés, utólag igen nehéz lesz majd reklamálni.

Természetesen semmi akadálya annak, hogy továbbra is egy elborult elméjű, rémeket látó, mindenféle drogokon élő idiótának bélyegezzenek a fórumon, ez valójában semmin sem változtat. Meggyőződésem, hogy – sajnos – fogunk még látni igazi gombafelhőt a Közel-Keleten és csak reménykedni lehet abban, hogy ott véget is ér a bemutató.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 442
113
<blockquote rel="tomcat1"><blockquote rel="Python">Magyarország vissza akarja szerezni az elvesztett területeit, ezzel magyarázható Orbán Viktor oroszbarát politikája. A gondolat abban az interjúban fogalmazódik meg, amelyet Robert D. Kaplan amerikai elemző, a Stratfor magán hírszerző és elemző cég főmunkatársa adott a jobboldali Romania Libera című lapnak.
http://nol.hu/kulfold/orban-erdely-visszaszerzese-miatt-baratkozik-putyinnal-1603207

Hasonló esetben izrael már javába <del>kínozná</del>kihallgatná Kaplant, hogy ki vette rá erre a sok hülye mondat elmondására..</blockquote>

Miért hülyeség, amiket mond? Nagy-Magyarországot már tényleg nem lehet visszahozni, de szerintem a magyarok lakta területeket igenis vissza kellene szerezni. Persze békésen.
Kissé flusztráló, hogy az egykori Jugoszlávia 8 népéből 7-nek független országa lett, csak a magyarok nem kaptak semmit. Pedig ha Montenegró népszavazás útján békésen kiválhatott, a Bácskában miért ne lehetett volna szavazni erről? Jugoszlávia szétdarabolásakor Magyarország már NATO tag volt, Jugoszlávia a NATO ellensége, míg a függetlenedő népek még semlegesek voltak. Rendes szövetségeseink voltak a nyugati hatalmak, hogy csak pont a szövetségesükért nem tettek semmit.
Csehszlovákia szétesésekor a jelentős számú magyarság ígényeivel szintén senki sem törődött.
Ukrajna a szemünk láttára hullik szét. A hírekbe már olyanokat mondanak, hogyan lehetne elszállásolni a Kárpátaljáról menekülőket. Hát nem kell őket elszállásolni. Van nekik otthonuk Kárpátalján. Ha az ukrán kormány nem tud rendet tartani az országban, fel kell osztani és majd rendet tart Lengyelország, Magyarország, Románia, Oroszország az adott területeken.</blockquote>

Békésen? Sok sikert hozzá :) Mutass nekem a történelemből egy olyan esetet amikor egy ország elvett egy adott területrészt egy másik országtól, majd x év múlva békésen visszaadta volna azt. Azt hiszem ehhez az ötlethez a szomszédos országainknak is lenne pár szavuk.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
<blockquote rel="gergo55">Meg kellene lepődnünk? ?

Hát nem tudom, szerintem elég meglepő (ha igaz), hogy a NATO főtitkár adta oda a norvég tengóbázist az oroszoknak...

Egyébként kicsit vicces, hogy általában 2-féle reagálást kapok:

-Haubagoi, neked több gyógyszered is elgurult egyszerre
-Haubagoi, szerintem kösd le a filmjogot

most meg:

Ööö... Meg kellene lepődnünk?

:D</blockquote>

Mièrt zàrnà ki az egyik a màsikat ? A zsenialitàs èz az őrültség gyakran nagyon közel àllnak egymàshoz. :))
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hogy védhető meg egy olyan szövetség amelyben széthúzás van. Szerintem az EU-nak a mai formájában vége, jó pár nemzet kifelé kacsingat, nincs egységes jövőképe az uniónak. Ahogy látom kívülről is erősítik a széthúzás
<i>"Magyarország vissza akarja szerezni az elvesztett területeit, ezzel magyarázható Orbán Viktor oroszbarát politikája. A gondolat abban az interjúban fogalmazódik meg, amelyet Robert D. Kaplan amerikai elemző, a Stratfor magán hírszerző és elemző cég főmunkatársa adott a jobboldali Romania Libera című lapnak."</i>

"Ahogy látom kívülről is erősítik a széthúzást"

Vigyázat! Egy esetben veti fel maga az USA annak az ötletét, hogy Magyarország szerezze vissza Erdélyt:

<b>ha Románia/Erdély már amúgy is leválóban van</b> a NATO-ról és átállóban van az oroszokhoz.

Ebben az esetben az USA érdeke az, hogy Magyarország Erdélyt a NATO számára szerezze vissza!

Erre a helyzetre figyelmeztettem hónapokkal ezelőtt, amikor azt mondtam, hogy <b>semmiképp se támogassunk egy Románia/Erdély elleni háborút az amerikai oldalon</b>! (az aláhúzás nem véletlen)
Nem volna jó ugyanis Oroszországgal szembekerülni!

blitzkrieg -

ugyanezen okokból kérlek most már ne feszegessük a Vajdaság kérdését, hacsak nem akarjuk, hogy az USA erre is rácuppanjon, és ezzel fordítson minket szembe Oroszországgal!

a szerb-magyar jó viszony Magyarország területi épsége szempontjából kritikus fontosságú!
 
Status
Not open for further replies.