A Szaúd-Arábia-féle North Thunder hadgyakorlatban engem Pakisztán jelenléte zavar, mert Pakisztán Kínának a proxy-ja (elsősorban India ellen, de ez most itt mellékes). Mindez nekem azt sugallja, hogy Kína Szaudi oldalon áll.
Ha visszaemlékezünk, Szaúd-Arábia már korábban kezdett eltávolodni az USA-tól (beszólások az USA-nak), feltehetően azért, mert nem akarják a saját valutájukat a bedőlőfélben lévő amerikai dollárhoz kötve tartani. Ugyanakkor az USA is függetlenítette magát Szaúd-Arábiától a saját palaolaj kitermelése révén. (Bosszúból Szaúd-Arábia lenyomta az olaj árát 30 dollár alá, "dögöljetek meg amerikaiak" stílusban.)
Ígyhát a Szaúd-Arábia-USA viszony nem felhőtlen.
Ott tartunk, hogy a fentiek miatt az USA lemond (ill. lemondani kényszerül) Szaúd-Arábiáról, és közben Szaúd-Arábia Kínához (de egy picit Oroszországhoz is) közeledik.
Namármost, az egy dolog, hogy az USA többé nem szorul rá a Szaudi olajra, de azt meg kellene akadályozni, hogy az olajban szegény Kína hozzájuthasson Szaúd-Arábia olajkészleteihez.
Mit lehet tenni?
Ezt a feladatot Oroszország kapta.
Ígyhát továbbra is fenntartom, hogy itt egy <b>USA+Oroszország szövetség harcol az EU+Kína szövetség ellen</b>.
Az Arab Tavasz-t az USA szította, a háborút Oroszország folytatja.
A migránsáradat kicsinálja az EU-t, és most jön el az idő, hogy Oroszország délnyugatról (Közel-Kelet) bekerítse Kínát és elvágja az EU-ba vezető kínai selyemutat, miközben az USA a Csendes-óceáni térség felől (Dél-Kínai-tenger) keríti Kínát.
Ezért az USA a Közel-Keletről kivonul, és Oroszország szabad kezet kap.
"Utolsó csapás délre".
(Zsirinovszkij)