[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Igen, erről regéltem én is a jó múltkor, nagy naivitás azt gondolni, hogy a neten bárki bármiről valós infókat kap.
Képesek több ezres haditechnikát úgy mozgatni, hogy addig nem is tud róla a nagyérdemű, csak amikor már beindul a buli.
Európában olyan mennyiségű hagyományos és nukleáris arzenál van "vissza"halmozva, amiről ha a publikum tudomást szerezne, komoly pánik lenne.
A médiában lehozott amerikai katonai létszám és nevetséges mennyiségű haditechnika parasztvakítás, semmi több, miközben még mindig képesek elhitetni, hogy a békéért teszik. Merde!
A Norvégiába telepített amerikai technika eredeti tervek szerint egy gyors támadó ék kialakítását teszi lehetővé Oroszország ellen, ezzel átqrták Európa lakosságát, a Kremlt persze nem tudták, így az oroszok több ezer atombunker megépítésével párhuzamosan átdobtak az Uraltól nyugatra némi haderőt több részletben.
Kamu az Európába telepített amerikai atomfegyverek száma is, a hivatalos adatok többszöröse az igaz!
A túloldalon sem jobb a helyzet, miután a CFE kukázva lett, agyon komoly hagyományos haderő áll készenlétben az orosz oldalon nem kevésbé brutál mennyiségű nukleáris arzenállal.

Üdv mindenkinek 1984-ben, ismét!
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>"A professzor külön foglalkozik annak kérdésével, hogy a NATO nem csak a katonai kiadások fokozását és a nem-NATO területeken kezdett háborúkban részvételt várja el a tagállamoktól, de emellett kiterjedt propagandagépezettel gondoskodik arról, hogy az emberek ne egy katonai gépezetnek lássák a NATO-t, hanem demokratikus országok szövetségének."</i>
http://www.hidfo.ru/2016/02/a-legboldogtalanabb-barakk/
A cikk sajnos igazságról ír.
Természetesen egy kis ideig lehet még homokba dugni a fejeket, voltaképpen sokat már nem tehetünk, de addig is érezzük jól magunkat.

Csak érdekességképpen, de senkinek sem kell aggódnia, hiszen ebből egy szó sem igaz!
http://ebredezes.hu/rakovszkij_vallomasa/
<i>világkommunizmus = készpénz nélküli globális kozmopolita világállam</i>

Az oroszok új katonai irányító központja, ami a publikumnak szól:
http://www.pto.hu/putyin-ndcc-vedelmi-miniszterium-isis/
Még egy apróság: a téli olimpia 55 milliárd dollárba került, pedig csak 13 milliárd volt.
Van egy csomó dolog Oroszhonban is, ami valójában nem annyiba kerül, mint amennyit hivatalosan elköltenek rá.
Nem, nem oligarhák magánzsebébe vándorol, erről szó sincs. Rejtett katonai kiadások, amelyek összege valósan közel 3x akkora, mint a hivatalos adatok.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Putyin megnyerte a háborút egy véreskezű diktátornak
http://24.hu/kulfold/2016/02/23/putyin-megnyerte-a-haborut-egy-vereskezu-diktatornak/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
5000 tonna lőszert küldött Németországba az USA
http://444.hu/2016/02/22/5000-tonna-loszert-kuldott-nemetorszagba-az-usa
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nyikolaj Patrusev – a konfliktust az Egyesült Államok kezdeményezte
Az Oroszországi Föderáció Biztonsági Tanácsának titkára nem nyilatkozik gyakran a médiának, ezért Nyikolaj Patrusev megnyilvánulásai mindig különös súllyal esnek latba, melyre minden politikus és geopolitikai elemző odafigyel. Patrusev a héten a Moszkovszkij Komszomolec napilapnak és az AP nemzetközi hírügynökségnek is nyilatkozott.
http://www.hidfo.ru/2016/01/nyikolaj-patrusev-a-konfliktust-az-egyesult-allamok-kezdemenyezte/
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Meg kellene lepődnünk? ?

Hát nem tudom, szerintem elég meglepő (ha igaz), hogy a NATO főtitkár adta oda a norvég tengóbázist az oroszoknak...

Egyébként kicsit vicces, hogy általában 2-féle reagálást kapok:

-Haubagoi, neked több gyógyszered is elgurult egyszerre
-Haubagoi, szerintem kösd le a filmjogot

most meg:

Ööö... Meg kellene lepődnünk?

:D
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Haubagoi, ha ez megnyugtat, a mai nappal átadom a képzeletbeli stafétát ebben a topikban, ugyanis végre friss ötletek/meglátások jönnek.
Kedvelem a meredek ötleteket, az élet és a történelem ennek a létjogosultságát fényesen bizonyította eddig is, a kutya bezony mindig xarik valamit!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Haubagoi, ha ez megnyugtat, a mai nappal átadom a képzeletbeli stafétát ebben a topikban, ugyanis végre friss ötletek/meglátások jönnek.
Kedvelem a meredek ötleteket, az élet és a történelem ennek a létjogosultságát fényesen bizonyította eddig is, a kutya bezony mindig xarik valamit!

Monte - engem most leginkább az a kérdés foglalkoztat, hogy 26-án valóban elkezdik a szaudiak a North Thunder hadgyakorlatot, és vajon milyen erőkkel?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Haubagoi</b>
A szaúdiakat illetve a haderejüket sosem tartottam sokra, Jemen csak igazolta ezt, Rijád haderejétől illetve az általa összetákolt szövetségtől (???) szerintem nem kell félni. A törökök már más tészta, bár erről is olvastam egy meredek elméletet, miszerint erdogan és Putyin összejátszik, a háttérben a kínai Selyemút projekt van.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://mno.hu/kulfold/kinai-hegemoniatol-retteg-az-usa-1330165
Nohát!
<i>
"Kína hegemóniára törekszik Kelet-Ázsiában – jelentette ki kedden Harry Harris admirális, az amerikai hadsereg csendes-óceáni parancsnokságának vezetője az amerikai szenátus katonai bizottságának meghallgatásán.
Az admirális szerint Peking ellenőrzése alá akarja vonni a kelet-ázsiai térséget, s azzal, hogy radar- és rakétavédelmi rendszereket telepít a dél-kínai-tengeri szigetekre, „megváltoztatja a műveleti területet”. Kína „egyértelműen militarizálja a Dél-kínai-tengert” – mondta Harris.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy a kínai DF-21 és DF-26 típusú, hajó elleni rakéták fenyegetést jelentenek-e az amerikai anyahajókra, az admirális igenlően válaszolt, de egyúttal biztosította a katonai bizottságot, hogy a hajók ellenállóak, az Egyesült Államoknak pedig „meg van a képessége megtenni azt, amit meg kell tenni, ha arra kerülne a sor”.</i>"
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Hatalmas menekülthullám érheti el idén Európát
https://www.youtube.com/watch?v=JoqaK90sRpI
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A NATO védelmi miniszterei Kelet-Európába "többnemzetiségű csapatokat" és a Földközi-tengerre tengerészeti egységeket kívánnak telepíteni.
A NATO továbbra is keresi a konfrontációt Oroszországgal és egyidejűleg új háborús bevetéseket tervez. A tagországok védelmi minisztereinek szerdai tanácskozásán "többnemzetiségű csapatok" kelet-európai felállításáról döntöttek. Ezen kívül a nyugati katonai szövetség ki kívánja építeni földközi-tengeri jelenlétét. Hivatalosan Törökország NATO-tagként katonai segítséget követelt az Égei-tengeren az "embercsempészek" elleni harchoz.
http://transform.hu/index.php/hirek/44-hirek-kulfold/949-konfrontacio
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="2ndt">"Az tök mindegy. A kérdés, hogy kirobbantanak-e egy atomháborút. "

Nem fognak.
Ajánlom is nekik, más terveim vannak. Ettől függetlenül paranoiás vagyok a nagyhatalmak vezetőivel szemben és ebből nem engedek!
</blockquote>

Én is szeretném használni az új grillsütőt nyáron, ha már megvettem.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 728
113
<blockquote rel="Montezuma"><blockquote rel="2ndt">"Az tök mindegy. A kérdés, hogy kirobbantanak-e egy atomháborút. "

Nem fognak.
Ajánlom is nekik, más terveim vannak. Ettől függetlenül paranoiás vagyok a nagyhatalmak vezetőivel szemben és ebből nem engedek!
</blockquote>

Én is szeretném használni az új grillsütőt nyáron, ha már megvettem.</blockquote>

Elég lesz ha kiakasztod a húst a szárítókötélre. Egy villanás alatt megsül... :))
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@Montezuma
Nem eszik azt ilyen forrón. Nagy méretű támadócsoportokkal berongyolnak Szíria területére- hova? Egy jókora lőtérre ahol nem lehet elbújni. Látóhatáron túlról eregethetnék rájuk az áldást- egyedül a légierejük a kérdőjel. Nem lepődnék meg, ha olyan színvonalon lennének mint a földi társaik a kábszeres jemeniek ellen.
 
Status
Not open for further replies.