[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez nem igaz, hogy minden sz@rt átvesz a magyar sajtó, a sok hülye meg hitelt ad neki. Putyin küldte a migránsokat, most meg ez...
Jelenleg nem is lenne értelme egy kibertéri támadásnak.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Én látok összefüggést az orosz devizafelhalmozás és a migránsoknál talált kisebb vagyon között. Évekkel ezelőtt felkészültek Európa megtámadására az 1. hullámmal. A szíriai buta bombás beavatkozás a 2. hullám megindítására való. Oroszország mindig is ellenségként kezelte ez EU-t.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Én látok összefüggést az orosz devizafelhalmozás és a migránsoknál talált kisebb vagyon között. Évekkel ezelőtt felkészültek Európa megtámadására az 1. hullámmal. A szíriai buta bombás beavatkozás a 2. hullám megindítására való. Oroszország mindig is ellenségként kezelte ez EU-t.

Megint csak a légből kapott megállapításaid...
Mondd, miért nem fejted ki kicsit bővebben ezeket?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 820
30 867
113
Én látok összefüggést az orosz devizafelhalmozás és a migránsoknál talált kisebb vagyon között. Évekkel ezelőtt felkészültek Európa megtámadására az 1. hullámmal. A szíriai buta bombás beavatkozás a 2. hullám megindítására való. Oroszország mindig is ellenségként kezelte ez EU-t.

A szaudi megadeficit és a migránsoknál talált "kisebb vagyon" között miért nem találtál hasonló összefüggeést?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Panoz

"Én látok összefüggést az orosz devizafelhalmozás és a migránsoknál talált kisebb vagyon között. Évekkel ezelőtt felkészültek Európa megtámadására az 1. hullámmal. A szíriai buta bombás beavatkozás a 2. hullám megindítására való. Oroszország mindig is ellenségként kezelte ez EU-t. "

Akkor rosszul latod. Az oroszoknak nem ellensege az EU, sot.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Nem vagyok a konteók ellensége - sőt - de azért minimum 1% logikus és reális alapja legyen már az ötleteknek.
Miért is jó az oroszoknak az, ha több millió muszlim érkezik Európába és Európa militarizálódik, miközben háborús/polgárháborús helyzetek alakulnak ki sorban?

Más:
Aki alapból tagadja bármiféle konteó létét/lehetőségét az voltaképpen azt deklarálja, hogy a világ nagyhatalmait komplett hülyék irányítják.
Rossz hír számukra: nem így van.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
szerintem az arabok érdeke a migráncs-roham..

<b>EU</b> - nekik tuti nem érdekük, lehet, hogy cégvezetői szinten (szavazói szinten) jó ötlet, de a politikusnak lesz nem kicsi arcvesztés. Lehet, hogy néhány százezer migráns ellenőrzött körülmények között, diszperz módon szétosztva még valahol jó is lehet. De nem ez történt. Arról nem beszélve, hogy szerintem mindenki - akinek az értelmi színvonala magasabb, mint a zöld szemes ostorosnak, tugggya, hogy a migránstömeg kezelhetetlen, kivándorlásra készteti a fiatalokat, az ellátórendszerre ró hatalmas terhet. A kezdeti cél - hogy megtámogatják a nyugdíjrendszert, halva született ötlet. A nagyszámú, új szavazói bázisra való hivatkozás szintén nem fordulhatott meg komolyabb szinten a fejekben, ugyanis ezek nem a meglévő pártokat fogják támogatni, hanem tüstént kiépítik azt, amik nekik jó - akad pár nemkevésbéhülye is közöttük. Ha már "no go" zónát létesítenek, nem fizetnek adót, bevezetik a saját ítélkezési rendszerüket, akkor miért ne alapítsanak saját pártot? (az a pár agybajos, szélsőliberális idióta még segít is nekik). A francia példáért nem kell messzire menni. Amúgy meg elég volt a 2008÷2010-es időszakot átélni komolyabb zűrök nélkül. Képzeljük el, mi lenne akkor, ha késik a segíjke ahmendnak. Vagy ahmed kap akkor is segélyt, amikor Hans nem!? Na, ezt melyik politikus meri bevállalni? Kelet-Európa elkezdett kicsit fogyasztani, és még az árfolyamon is lehet nyerni, ha helyi politikai tótumfaktumok prémijumkategórijjás németet vesznek... Abból van zseton otthon, alacsony munkanélküliség, szóval jó... <b>EU-nak a maximum 200ezres, ellenőrzött, minőségi bevándorlás kívánatos lenne, de ez így nem, vagyis nekik a mostani helyzet nem éri meg</b>

<b>Oroszország</b> - Ha van valutatartaléka, azt nem a migránsokra fogja költeni, hanem a deviza megtámogatására meg arra, hogy ne száradjon végleg ki a hitelezési piac, legyen likviditás a rendszerben. Másrészt, Putyin sem olyan hülye, hogy teret adjon még több mohamedánnak. Eddig is volt vele délen (csecsenek, meg a különböző "isztánok", erre alakuljon ki még ki később pár kalifátus a nyugati határszélen - esetleg poénból robbantgassák fel a vezetékeket?. Putyin-nak érdeke szintén egy erős EU, ami annyira erős, hogy továbbra is veszi a nyersanyagokat, de úgy istenigazából nem képes komolyabb világpolitikai expanzióra. Maradjon a jelenlegi helyzet (GDP 30% világ szinten, de amúgy meg kussol, és boldogan él a lányával a pincében). Ha EU összecsuklik a migránshelyzet miatt (csak annyi, ha EU szinten a bevándorlás évente 30-40 milliárd €, akkor azt jelenti, hogy ennyivel kevesebb a fogyasztás. Kevesebb nagy beruházás, kevesebb autó, egyszóval kevesebb nyersanyag fogyik - az meg nem jó, neki kurvára kell az EU-ból jövő valuta), de az nem jelenti azt, hogy nem próbál hasznot húzni a kialakult helyzetből, ha valami lepottyan az asztalról, akkor szeretne első lenni, aki megnézi, hogy mi az. Hús, villa, vagy csak egy taknyos zsebkendő.. Megéri-e érte a felhajtás, vagy nem... <b> szerintem ha az oroszoknak van felesleges pénzük, akkor abból vagy Tu-160, vagy H-55, vagy valakinek a Ferrari-a lesz, de tuti, hogy nem egy muzulmán uzsonnapénze.. </b>
<i>aztán az is lehet, hogy érdek, hogy az EU szétessen, akkor nincs embargósdi, egyesével lehet játszani a macska-egér harcot, ahol az oroszok a medve... Ehhez annak kellene teljesülni, hogy az EU szétesik, de migránsok nélkül - hát ezzel elkésett...</i>

<b>Kína</b> Ez egyértelmű, hogy nekik nem jó, mivel az egyik fő felvevőpiac vagyunk. Kína szépen vitte az iraki olajat - ami igazából az USA KFT. többségi tulajdona. Inkább figyel befelé, ahogy korábban írtam, éppen átállási fázisban van a dömpinges export vezérelt gazdaságból a szolgáltató+sajátfogyasztós modell felé. Ehhez is kell a külföldi zseton, meg a vevői oldal - mondjuk az EU-ban. Kínának másrészről kell Afrika, kellenek az ásványkincsek. Nem fogja elzavarni a feketlábút, aki egész nap 4$-ért gályázik a rézbányában...

<b>USA</b> na igen... Ez szerintem egy skizofrén helyzet... Gazdasági oldalról nem érdek a jelenlegi helyzet, ugyanis ahogy fent írtam, amit eddig haditechnikára fordítottak volna (mondjuk F35, AMRAAM, Patriot, akármi...), abból migránsvacsi lesz. <i> persze, ha mondjuk a katonai lobbi kerül hatalomra, akkor annak háború kell - akár az EU-ban, akkor mégis csak fegyver lesz, de ahhoz ezek itt ájrópában már túl világlelkűek, elnézik a Kölnhöz hasonlóakat, retorzió nélkül. A világméretű parasztgyalázat jól jönne a fegyverlobbinak, de ezt már nem lehet lenyomni az emberek torkán. </i> Ha ez EU emiatt szétesik, sok ország automatikusan keresni fogja az oroszok kegyét - ilyen-olyan okokkal. Másrészt mégis van valami Oroszország felől nyugatról. Meg ugye jó szlogen a NATO. Pakisztán kussol, mert ott van Kína meg India. A közel-keleti barmokkal szemben ki van? Törökországgal szemben ki van? Izrael? (Látjuk, hogy súlytalanná vált az iráni atomprogram mehet, hogy hogyan, majd kiderül..) Tulajdonképen senki. Az iszlám egyedül Európa irányába tud expandálódni. USA számára már nem annyira érdekes, mivel otthon vár a finom pala-olaj/gáz. <b> a nagy kérdés szerintem az, amit fent is írtam, hogy elfogadja-e azt, hogy legyen többpólusú világ, vannak górék, és ebben a pólusban az iszlám ne jusson szóhoz. Van orosz elnök, van kínai pártfőtitkár, van amerikai elnök. Mindhárom országban van kőkemény középosztály, nagy cégek, komoly érdekek, ahol gondolkodnak az emberek (ha máson nem, a profiton..) Ezzel szemben van-e iszlám elnök, aki elmondja, hogy mi van? Nincs. Van egy csomó önjelölt faszfej, aki azt hiszi, hogy közel 1 milliárd nevében beszél. Na, ez a baj.. USA-nak most befelé kellene fordulnia. Ahhoz meg, hogy az iszlámot el lehessen rohasztani, kell az EU egysége. </b>

<b> az Iszlám </b> - a fentiek alapján számomra világos, hogy csakis nekik érdekük ez a migránsáradat. Területfoglalás, majd megszállás. Ha kijut Európa felé, akkor nyer egy kis időt. Ha nem, akkor a kör záródik, az olaját kenheti a hajára, és a wahabita meg a szalafista szarjával együtt földet - akarom mondani homokot szórnak rá, és beszántják sóval. Nem véletlenül keverik a szart az összes arab államban. Mint a mongol invázió, mindenki aki előtte van, elhajtja. A Nyugat eddig tömte a zsebét az olajért. Meg lehet nézni, hogy mennyi terrorszervezetet pénzelnek. Ha elhisszük, hogy 911 úgy volt, ahogy, ott sem a dánok meg a japánok vezették az erpléjnt, hanem szaúdiak. Minő meglepetés. Antropológiai tény, hogy amelyik társadalomban sok a fiatal nincstelen férfi, ott előbb-utóbb háború lesz. Ezek ilyenek. Iránnak drukkolok, hogy kimaradjon majd a kulimájszból...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Nem vagyok a konteók ellensége - sőt - de azért minimum 1% logikus és reális alapja legyen már az ötleteknek.
Miért is jó az oroszoknak az, ha több millió muszlim érkezik Európába és Európa militarizálódik, miközben háborús/polgárháborús helyzetek alakulnak ki sorban?

Más:
Aki alapból tagadja bármiféle konteó létét/lehetőségét az voltaképpen azt deklarálja, hogy a világ nagyhatalmait komplett hülyék irányítják.
Rossz hír számukra: nem így van.

Szerintem is van létjogosultsága a konteoknak. De nem árt, ha van értelme is az elképzelésnek. :)

De ha már a konteoknál tartunk:
Nekem Trump-pal kapcsolatban vannak furcsa érzéseim. A megnyilatkozásai annyira távol állnak az egész jelenlegi amerikai/atlantista gondolkodásmódtól, hogy eleve elképzelhetetlennek tartom, hogy ő ilyen szöveggel valaha is elnök lehessen.
Hacsak nem pont az elbukása a cél. Hacsak nem pont egy eleve esélytelen ellenfelet akarnak Clintonnénak.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
<blockquote rel="Montezuma">Nem vagyok a konteók ellensége - sőt - de azért minimum 1% logikus és reális alapja legyen már az ötleteknek.
Miért is jó az oroszoknak az, ha több millió muszlim érkezik Európába és Európa militarizálódik, miközben háborús/polgárháborús helyzetek alakulnak ki sorban?

Más:
Aki alapból tagadja bármiféle konteó létét/lehetőségét az voltaképpen azt deklarálja, hogy a világ nagyhatalmait komplett hülyék irányítják.
Rossz hír számukra: nem így van.

Szerintem is van létjogosultsága a konteoknak. De nem árt, ha van értelme is az elképzelésnek. :)

De ha már a konteoknál tartunk:
Nekem Trump-pal kapcsolatban vannak furcsa érzéseim. A megnyilatkozásai annyira távol állnak az egész jelenlegi amerikai/atlantista gondolkodásmódtól, hogy eleve elképzelhetetlennek tartom, hogy ő ilyen szöveggel valaha is elnök lehessen.
Hacsak nem pont az elbukása a cél. Hacsak nem pont egy eleve esélytelen ellenfelet akarnak Clintonnénak.
</blockquote>

ha már konteózunk (amit egyébként imádok...), akkor szerintem USA-ban ez a csatározás nem a Trump/Clintonová harcáról szól. Ez szerintem egy belső átrendeződés - visszajönnek a konzervatív keresztények (tudod, a sablonszöveg, hogy ilyen jó keresztény, stb..), akinek már égető közelségbe került az iszlám. Szerintem úgy vannak vele, hogy még mindig egyszerűbb a kínai főtitkárral vagy mondjuk Putyin-nal megállapodni, mint ezekkel a tevebaszókkal. Ha Clintoné lesz a befutó, akkor szerintem az lesz az irányvonala, ami külügyminiszterként csinált (csináltattak vele). Ezzel szemben Trump kvázi a saját kutyánk kölyke...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Az oroszoknak nem ellensege az EU, sot.

Az oroszoknak nem ellensége Európa, de egy egységes EU igen, mivel az már akadályozná az orosz térnyerést. Nehéz is elgondolkodni, hogy ne tenne meg dolgokat Oroszország ahhoz, hogy az európai országok széthúzzanak.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
szamomra meg azert fura ez Trump fele dolog , mert O most itt az Atlantista ellenzek. Na ne mar , nem tudjak elintezni ? ? Hat olyan embert is eltudtak intezni lejaratassal aki ellen nem volt municio a lejaratashoz, de megoldottak krealtak egyet. Ha Trump nem az O emberuk lenne, mar reg semlegesitettek volna. Ez csak szinjatek... (szerintem )
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 110
82 830
113
beta
Az EU nevezetu kóceráj egységes tud lenni ha Oo ellenes intézkedésekre an szukséges a gazda kérésére , mégha ez káros is egyes orzágok nemzeti(gazdasági) érdekeire...
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
szamomra meg azert fura ez Trump fele dolog , mert O most itt az Atlantista ellenzek. Na ne mar , nem tudjak elintezni ? ? Hat olyan embert is eltudtak intezni lejaratassal aki ellen nem volt municio a lejaratashoz, de megoldottak krealtak egyet. Ha Trump nem az O emberuk lenne, mar reg semlegesitettek volna. Ez csak szinjatek... (szerintem )

Kb. pont ezt gondolom én is. ;)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="ghostface"><blockquote rel="Montezuma">Nem vagyok a konteók ellensége - sőt - de azért minimum 1% logikus és reális alapja legyen már az ötleteknek.
Miért is jó az oroszoknak az, ha több millió muszlim érkezik Európába és Európa militarizálódik, miközben háborús/polgárháborús helyzetek alakulnak ki sorban?

Más:
Aki alapból tagadja bármiféle konteó létét/lehetőségét az voltaképpen azt deklarálja, hogy a világ nagyhatalmait komplett hülyék irányítják.
Rossz hír számukra: nem így van.

Szerintem is van létjogosultsága a konteoknak. De nem árt, ha van értelme is az elképzelésnek. :)

De ha már a konteoknál tartunk:
Nekem Trump-pal kapcsolatban vannak furcsa érzéseim. A megnyilatkozásai annyira távol állnak az egész jelenlegi amerikai/atlantista gondolkodásmódtól, hogy eleve elképzelhetetlennek tartom, hogy ő ilyen szöveggel valaha is elnök lehessen.
Hacsak nem pont az elbukása a cél. Hacsak nem pont egy eleve esélytelen ellenfelet akarnak Clintonnénak.
</blockquote>

ha már konteózunk (amit egyébként imádok...), akkor szerintem USA-ban ez a csatározás nem a Trump/Clintonová harcáról szól. Ez szerintem egy belső átrendeződés - visszajönnek a konzervatív keresztények (tudod, a sablonszöveg, hogy ilyen jó keresztény, stb..), akinek már égető közelségbe került az iszlám. Szerintem úgy vannak vele, hogy még mindig egyszerűbb a kínai főtitkárral vagy mondjuk Putyin-nal megállapodni, mint ezekkel a tevebaszókkal. Ha Clintoné lesz a befutó, akkor szerintem az lesz az irányvonala, ami külügyminiszterként csinált (csináltattak vele). Ezzel szemben Trump kvázi a saját kutyánk kölyke... </blockquote>

Szerintem is tartanak az iszlámtól, de már nagyon régóta. Ezért is zárták le az USA-t hyakorlatilag hermetikusan. Amint azt a Tóásó féle eset is mutatja, ha az amcsik nem akarják, akkor oda be nem jut senki. Még a baráti országok állampolgárai sem.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>ozymandias</b>
Jó gondolatok, csak egyetlen megjegyzés: az USA-nak nincs más választása, mint az, hogy tudomásul veszi, van még néhány nehézsúlyú a ringben rajta kívül is. Se ereje, se háttere ahhoz, hogy az egész világot ugráltassa, felügyelje és büntesse.
El fogja fogadni a már most is tényszerűen több pólusú világ létét, ennek egyetlen előfeltétele van: nem lehet egy szovjet típusú összeomlásra játszani az USA esetében, mert ennél az amerikai elitnek még egy atomháború is jobb.

<b>ghostface</b>
Trumph akár még elnök is lehet, de ebben az esetben számolni lehet az USA bomlásának beindulásával. Félnek tőle, mert van elég pénze és kapcsolata ahhoz, hogy semelyik USA lobbi kutyája se legyen. Ez nem jelenti azt, hogy ne paktálna már előre a háttérben az oroszokkal és Kínával.

<b>beta</b>
Nincs más, csak egységes EU. A nem egységes EU egy bazári bohózat – ez van most.

<b>Más:</b>
Haubagoi szokta volt jelezni, hogy az USA és Oroszország összezár Kína ellen, hogy feltartóztassa. Kétségtelen, hogy vannak minkét oldalon olyanok, akik ezt szeretnék, de miből gondolja azt bárki, hogy ez működni fog?
Kína nem egy kis piti feltörekvő hatalomkezdemény, hanem évezredek óta birodalom, olyan kultúrával, tradíciókkal, társadalommal és történelmi háttérrel, amiről Moszkva meg Washington csak álmodhat. Az oroszok ebből a szempontból még mindig sokkal közelebb állnak Ázsiához, mint az USA fémjelezte Amerikához.
Az amerikai történelem rövid, véres (a 270 éves történelméből 250 évet folyamatosan háborúban állt valakivel ez idáig), nincs valódi nemzettudata (<i>mesterséges az van</i>), nincs közös múlt és igazi kultúra (<i>lásd pl. a hollywood-i remakeket vagy a Disney által összelopkodott sztorikat</i>), nincs közös vallás (<i>kivéve a dollár és baphomet</i>), nincs semmi, ami igazi kohézió lenne a világ minden térségéből bevándorolt gyökértelen utódok között, kivéve egyetlen dolgot: a jólétet.
Amikor ez kezd kimerülni (<i>már elkezdett</i>), akkor véget ér az egyébként sosem volt, de non-stop agyonpropagált amerikai életforma és társadalmi rend.
Kínában ezerszer nehezebb balhét szítani Peking ellen, mint az USA-ban polgárháborút kirobbantatni – <i>erre egyébként minden szükséges pénzügyi és kapcsolati fedezet megvan Peking és Moszkva kezében is, és ki tudja, hogy Trumph mögött kiknek a támogatása áll valójában.</i>
A színjáték sem kizárt, az USA évtizedek óta ezt teszi, mostanra nyilvánvaló, hogy a képviselt politikájuk és a motivációjuk köszönő viszonyban sincs a propagált és deklarált értékrendjükkel. Álságos az EU bomlasztása, álságos az oroszok elleni katonai hadonászás, álságos az, hogy olyan valaki kap előre Béke Nobel-díjat, aki utána 7, azaz hét különböző katonai támadást hagy jóvá.

Álságos Friedman is, aki mosolyogva kiáll a világ elé és közli: „az USA még fiatal birodalom, ezért néha hibázik, bocsika”.
(<i>Hmmm…, a jó édes anyukád egyébként hogy van?</i>)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<i>"Moszkva akkor fog együttműködni Washingtonnal, ha az megfelel az érdekeinek, és kemény választ fog adni a barátságtalan amerikai lépésekre - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter az orosz REN-TV kereskedelmi csatornának nyilatkozva.

"Washington távolról sem mindenben meghatározó. Ez a lovassági-cowboy mentalitás a múlté lesz majd. Ez fájdalmas és beletelik némi időbe. De mi megértéssel viszonyulunk ehhez és kivárjuk, hogy ez az új realitás elrendeződjön a washingtoni politikusok fejében. Ezenközben pedig ott fogunk együttműködni, ahol ez megfelel az érdekeinknek, és nyilvánvalóan kemény választ adunk majd minden ellenünk irányuló barátságtalan lépésre" - fogalmazott az orosz diplomácia vezetője.

"Ismétlem, abból az elvi álláspontból indulunk ki, hogy nem azért működünk együtt az Egyesült Államokkal, hogy eleget tegyünk nekik, vagy hogy megenyhüljenek irányunkba, hanem azokon a területeken dolgozunk (együtt), ahol az együttműködésnek tényleg lehet eredménye, és ahol az az Oroszországi Föderációnak érdekében áll. Együttműködünk az amerikaiakkal a szíriai rendezés ügyében, mert nem akarunk terrorista formációkat a Közel-Keleten, azt, hogy az ott harcoló terroristák a szomszédjainkat és a mi országunkat kezdjék el zaklatni" - tette hozzá.

Lavrov szerint az Egyesült Államok már most tudatában van annak, hogy vannak komoly problémák, amelyeket egymagában nem képes megoldani. Rámutatott, hogy Washington még az olyan régi szövetségeseire sem képes hatást gyakorolni, mint Törökország, amely a szíriai rendezés ügyében semmibe veszi az amerikai követeléseket. Felhívta a figyelmet arra, hogy miközben az amerikaiak együttműködnek a szíriai kurdokkal, Ankara terrorszervezetté nyilvánította a kurd Demokratikus Szövetséget és a saját területéről tűz alá vette annak állásait.

"Több alkalommal is felhívtuk az amerikaiak figyelmét arra, hogy ez megállapodásaink és a határozataink megsértését jelenti, de ők zavartan elfordítják tekintetüket, és azt mondják, hogy egyetértenek velünk, de némi időre van szükség arra, hogy valakit valahogy megnyugtassanak" - mondta.

Szergej Lavrov szerint Oroszországnak bizonyítéka van arra, hogy török fegyveres erők hatoltak be Szíriába és ott néhány száz méterre a határtól beásták magukat. Az orosz miniszter "kúszó terjeszkedésnek" nevezte Ankarának a török-szíriai határ mentén kifejtett tevékenységét. Elmondta: Moszkva törekedni fog arra, hogy az ezzel szembehelyezkedő török álláspont ellenére a kurdok is meghívást kapjanak az ENSZ-től a szíriai béketárgyalásokra.

Hozzátette, hogy Oroszország kész koordinálni szíriai fellépését az Egyesült Államokkal Rakka városának az Iszlám Állam (IÁ) nevű dzsihadista szervezettől való visszafoglalása érdekében. Elmondása szerint az amerikaiak korábban olyan "munkamegosztást" javasoltak, amely szerint az orosz légierőnek Palmüra felszabadítására kellene koncentrálnia, az amerikai koalíciónak pedig, orosz támogatással, a Rakkáéra.

Az ukrajnai helyzetre kitérve az orosz diplomácia vezetője kifejezte reményét, hogy Washington kész lesz kompromisszumos megoldásra a konfliktus megoldásáról megkötött minszki megállapodások maradéktalan végrehajtása érdekében."

http://www.ma.hu/kulfold/276222/Lavrov_Moszkva_csak_akkor_mukodik_egyutt_Washingtonnal_ha_az_megfelel_az_erdekeinek?place=srss

Még mindig nem jön össze a ruszkik kifektetése?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
<b>ozymandias</b>
Jó gondolatok, csak egyetlen megjegyzés: az USA-nak nincs más választása, mint az, hogy tudomásul veszi, van még néhány nehézsúlyú a ringben rajta kívül is. Se ereje, se háttere ahhoz, hogy az egész világot ugráltassa, felügyelje és büntesse.
El fogja fogadni a már most is tényszerűen több pólusú világ létét, ennek egyetlen előfeltétele van: nem lehet egy szovjet típusú összeomlásra játszani az USA esetében, mert ennél az amerikai elitnek még egy atomháború is jobb.

szerintem a jelenlegi egyenlet-rendszerben (nevezzük így mai állapotot) a legkomolyabb bizonytalansági tényező az iszlám fundamentalizmus térnyerése. Az atomháború sem az USA-nak, sem az oroszoknak, sem a kínaiaknak, szinte senkinek sem opció. Több milliárd ember - bár a vezetőik olykor elmennek a végsőkig (mondjuk kubai válság, Szuez, 56, stb.) de valahogy mégis visszatáncolnak, mert felelősnek érzik magukat. Ők vezetők, legyen nyugati, vagy keleti. Sem a katolikus, sem a kínai, sem az ortodox hitvilágban nincs helye az öngyilkosságnak. Na, akkor most ebbe az egyenletbe tegyük bele az iszlám fundamentalizmust. Nincs vezetője, sem állama, egy fantom. Nem kötik azok az írott és íratlan törvények (erkölcsi megfontolások), mint mondjuk a fent említettetek (ok, most fel lehetne hozni mondjuk a Carlos-t vagy a többi vörös csapatot, de azok vadhajtások és remélhetőleg nem jellemzi a mostani és a jövőbeni folyamatokat). Ezzel a fundamentalizmussal az a baj, hogy nem érzi a határokat. Ha kell, akkor odaver az oroszoknak, ha kell, akkor lövöldöz Párizsban, ha kell USA-ban kever. (ezek mind-mind atomnagyhatalmak. Bárki meg merné őket támadni - aki egy kicsit reális? Nem....) Nem lehet velük mit kezdeni és sajnos a meglátásom szerint ez a wahabita/szalafista mozgalom elég magas szintre jutott be néhány ország esetében (pl. Jemen, SA, de említhetném akár a törököket is stb..). Az egészben még az a rossz, hogy van egy síita meg egy szunnita ellentét. (lövik egymást a katolikusok vagy a reformátusok? Már nem, de ott is meg volt az ok a miértre, a több száz éves dolgokat meg hagyjuk)

Szerintem az egyedüli megoldás, hogy bezárni az egészet az országuk belsejébe, hagyni, hadd erjedjen meg a szar. Gyakorlatilag tűzfalat vonni köréjük. Ha beavatkozol, félreteszik az ellentétet, ellened fordulnak. Kenjék az olajat a hajukra, legyen kopp. Ha nincs olaj, nincs pénz, nincs miből pénzelni a sejteket.

Egy fertőzés esetén sem az a megoldás, hogy széthordjuk a vírushordózókat, hanem a lehető leghamarabb karantén alá vonjuk a kérdéses körzetet. Nem tudod integrálni, mindig lesznek vesztesek még a jóléti társadalomban is, majd valamelyik szarkeverő megtalálja ezeket a fiatalokat.. Kész is a sejt.

Dániában arról beszélni, hogy kövezd meg az asszonyt, ha azt gondolod, hogy hűtlen....
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"nem lehet egy szovjet típusú összeomlásra játszani az USA esetében, mert ennél az amerikai elitnek még egy atomháború is jobb."

Mar miert lenne jobb?

"Félnek tőle, mert van elég pénze és kapcsolata ahhoz, hogy semelyik USA lobbi kutyája se legyen"

Turot. Nincsenek "fekete lovak" ilyen szinten; a penz es a kapcsolat onmaga feltetelez valamilyen szintu "kutyasagot."

"nincs valódi nemzettudata (mesterséges az van)"
Semmi kulonbseg nincs. Amiket felsorolsz "nincs ez, nincs az" jelleggel tokeletesen erdektelen, csak a hozzank hasonlo "ezereves nemzetek" szeretnek ezzel ervelni, ha mar arra nem futotta az "ezer evbol", hogy gondozzuk a tehetsegeinket es vigyuk valamire.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
USA szerintem be fog zárkózni. Clintonová nem lenne jó vezetőnek, mert kb. a Bush-féle "mindenbebeleverem az orrom" politika most nem kell nekik. A gazdaság fut, a dollár erősödik (lehet nyomtatni a pénzt - a sok észlény dollárban adósodott el, amikor jó volt az olaj), van olajunk. Szerintem egy Trump-féle befelé fordulós irányvonal lenne nekik a legjobb. A háborúkkal nem értek el semmi, csak a fegyverlobbit tömték ki, de nyerni nem nyertek. Afganisztánnal meg Irakkal nehéz választást nyerni............ Mivel dollárban van a világ 99%-a eladósodva, az új szövetségesek meg nyersanyag országok, sok szövetségest bukhat. Kérdés az, hogy elfogadna-e USA egy olyan új világrendet, ahol a kvázi stabilitásért (több profitért) több pólusú? Így az elveszített kis szövetségeseket pótolhatná nagyobb barátokkal (?).. Az USA bezárkózását (háttérbe húzódását)- illetve az elnökválasztási időszakát - kihasználhatja:

Jól hangzik, de az olajár csökkenés azt jelentette, hogy a bevételeiket a piacon jobbára azonnal elköltő olajtermelők helyett a különbözet a megtakarítós típusú gazdaságokban (Kína,EU, stb.)maradt és mint befektetésre váró tőkét át lehetett irányítania gazdaság tetszőleges szegmenseibe, mint például a kötvényvásárlások. Ha az olajár emelkedik akkor ez véget ér és az emelkedő árakból származó többlet megjelenik egyszerű vásárlóként és a kötvényvásárlásoknak befellegzett.
"Mivel dollárban van a világ 99%-a eladósodva, az új szövetségesek meg nyersanyag országok, sok szövetségest bukhat."
A legérdekesebb kérdés számomra az, hogy mi történne ha hétfőn reggel a FED egy 2%-os kamatemelést jelentene be.

Na, akkor most ebbe az egyenletbe tegyük bele az iszlám fundamentalizmust. Nincs vezetője, sem állama, egy fantom. Nem kötik azok az írott és íratlan törvények (erkölcsi megfontolások), mint mondjuk a fent említettetek (ok, most fel lehetne hozni mondjuk a Carlos-t vagy a többi vörös csapatot, de azok vadhajtások és remélhetőleg nem jellemzi a mostani és a jövőbeni folyamatokat). Ezzel a fundamentalizmussal az a baj, hogy nem érzi a határokat. Ha kell, akkor odaver az oroszoknak, ha kell, akkor lövöldöz Párizsban, ha kell USA-ban kever. (ezek mind-mind atomnagyhatalmak. Bárki meg merné őket támadni - aki egy kicsit reális? Nem....) Nem lehet velük mit kezdeni és sajnos a meglátásom szerint ez a wahabita/szalafista mozgalom elég magas szintre jutott be néhány ország esetében (pl. Jemen, SA, de említhetném akár a törököket is stb..).......
" Nincs vezetője, sem állama, egy fantom"
Ilyen nem létezik, legfeljebb mi nem vagyunk birtokában ezeknek az információknak.
Carlos, a Vörös Hadsereg frakció, a palesztinok és társai esetében is pontosan tudtuk a hátteret és a támogatás okát, módját.
Az iszlám fundamentalizmus esetében a képlet még egyszerűbb.
Szerinted kinek az érdeke, hogy a muszlimok egymást gyilkolják?
"Ezzel a fundamentalizmussal az a baj, hogy nem érzi a határokat. Ha kell, akkor odaver az oroszoknak, ha kell, akkor lövöldöz Párizsban, ha kell USA-ban kever."
Igen. Egyedül hol nem teszi ezt ??????????????
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
Kíváncsi lennék a véleményetekre:
http://nagypolitika.hu/2016/03/04/dokumentum-oroszorszag-uszitja-rank-a-romanokat/
 
Status
Not open for further replies.