[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113

Amiket említettél termékek, azokat hiába tudja megépíteni az ipar, piacilag nem tudtak sikeresek lenni. A piacon alapvetően a tudás, a minőség, az ár stb alapján választódnak ki a sikeresek. Nyilván nem véletlenül található kevés orosz ott.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Jártam egy-két helyen a világban (pl. Ny-Európa) és bizton kijelenthetem, hogy semennyire sem rajonganak a magyarokért, voltaképpen a magyar = cigány. Ez konkrétan Münchenben hangzott el és nem egyszer!!!
Ne legyenek illúzióink, hangoskodó kis senkik vagyunk még a nagyobb európai nemzetek szemében is, nemhogy a világhatalmak esetében.

Kedves ballib és jobblib értelmiség: Akiknek épp aktuálisan a seggét tetszenek nyalogatni, azok csak egy utolsó kutyának néznek, bár a jobban nevelt fajtája még hajlandó köszönni.

Érdekes módon viszont egyre kevesebb helyen tapasztalom a Nyugat imádatot, ezek szerint itthon is a magyarok többsége ruszki seggnyaló lett, mert nem jól emléxünk arra, amikor "<i>kötelező volt őket szeretni</i>".
Elárulom, sohasem volt kötelező őket szeretni, Moszkva magasról tett arra, hogy a kis bugrisok szeretik -e őket vagy sem.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<blockquote rel="beta">
Az természetes hogy vannak az oroszokkal és/vagy Putyinnal szimpatizálók. Én magam is érdekesnek találom például az oroszok sajátos hozzáállását a technikai/haditechnikai kihívásokhoz. Viszont a rajongók száma és a rajongás mértéke finoman szólva is érdekes. Főleg egy olyan országban, ahol az elmúlt több mint 150 évben talán csak negatív tapasztalatunk volt velük. Nem is kis mértékben.

És Oroszországnak/a SZU-nak pozitív vagy negatív tapasztalata volt Magyarországgal az elmúlt 150 évben?

Hányszor próbált meg Magyarország pozitívan közeledni Oroszországhoz az elmúlt 150 évben? (0)

Az a Magyarország, akinek ha a külföldiek azt mondták, hogy a magyar ugye szláv nép, akkor az első dolgunk a megsértődés volt, hogy minket ilyen alja népséggel kevernek össze, és ahelyett, hogy azt mondtuk volna, hogy hát igen, már itt élünk több mint egy évezrede együtt, egymással keveredve, ígyhát persze, hogy nagyon sok közös vonással rendelkezünk, ezernyi szállal kapcsolódunk össze, és meg se lehet külsőre különböztetni egy szlávot egy magyartól, de nem, mi egyenesen úgy definiáltuk a magyarságunkat, hogy a magyar az, ami nem szláv! Közben ny@altuk a németek seggét majd kétszáz évig, azokét a németekét, akikkel eddig még mindig csak vesztettünk, mégpedig arányaiban sokkal többet, mint amennyit maga Németország vesztett! (Trianonra gondolok)

És ha a németekkel együtt éppen nem támadtuk meg őket, akkor az volt a maximum tőlünk, hogy lexartuk őket - úgy tettünk, mintha nem is léteznének a Földön. Többek között ezt csináltuk 1990 után is.

Őszintén szólva, <b>a mostani, legutóbbi években fordul elő először, ismétlem ELŐSZÖR a történelem során, hogy Magyarország pozitívan próbál hozzáállni Oroszországhoz</b>. De a magadféléknek már most viszket a segge, hogy ebbe a pozitív folyamatba belesz@rjon. Mennyivel jobb lenne megint hadat üzenni, nemde? De. Majd a NATO megoldja. Aztán, ha veszítünk megint, akkor lehet megint vinnyogni. Vinnyogásunk csak akkor fog mégjobban felerősödni, amikor ennek tetejébe megtudjuk, hogy újabb háborús vereségünket, Jalta 2-t már most lezsírozták előre, kedvenc nyugati elvtársaid az általad utált Moszkvával.
És hogy miért teszik ezt? Hát Németország és az EU kivéreztetéséért, padlóra küldéséért. Annak a Németországnak a megsemmisítéséért, amelyhez már megint hozzákötöztük magunkat gazdaságilag és politikailag, csakhogy a gonosz Oroszországhoz - és úgy általában a szlávokhoz - való közeledést elkerüljük.
Mert a végén - ha nem így tennénk - még nem veszítenénk!

Gyorsan hozzáteszem, hogy a V4 felé történő orientáció ilyen szempontból pozitív irány, hála az USA-nak. Persze, a magadfajta oroszgyűlölő okos, és rájön, hogy a V4-ben az a veszély rejlik, hogy a végén még Moszkvához közeledik, és rögtön kapálózni kezd, hogy a V4 helyett Magyarországot ismét Németországhoz (EU-hoz) láncolja. Mert az úgy jó. Hiszen akkor garantált, hogy veszítünk megint. És ebben az a jó, hogy akkor - az újabb negatív Oroszország-tapasztalat, az újabb, friss "élmény" okán - még magasabb intenzitáson lehet gyűlölni az oroszokat!

Hiszen nekünk nem a győzelem a fontos, hanem az Oroszország-gyűlölet.
Erre alapoztuk az 1989-ben kikiáltott Harmadik Magyar Köztársaság nemzeti ünnepeit is: 1848-at és 1956-ot is. Mindkét ünnep kapcsán frankón lehet gyűlölni az oroszokat. Ez adja meg a nemzeti identitásunkat is. 1848 és 1956. A magyar, aki ellenáll az orosznak. Nem véletlenül választották nekünk ez a két ünnepet.

Pedig... pedig ünnepelhetnénk azokat a korszakainkat, amelyekben Magyarország nagy és hatalmas volt (Hunyadi Mátyás korára gondolok pl.). De nem, mi azokat az eseményeket ünnepeljük, amelyekben veszítettünk. Ünnepeljük azt az 1848-as forradalmat, amelyet külföldről robbantottak ki, és amelynek a célja az volt, hogy a korabeli feudális rendszert megsemmisítve megteremtse Európa-szerte a (globál)kapitalizmus alapjait. (Hozzáteszem, hogy 1848 a kommunistáknak is ünnep, mert ugyanazt a feudális/királyi/cári rendszert tartották az ellenségüknek mint a kapitalisták.) Meg ünnepeljük azt az 1956-ot, amely eleve bukásra volt ítelve, amelyre az USA bujtogatta Magyarországot, és amely szükségtelenül vezetett 200,000 magyar honfitársunk emigrációjához, és ezrek bebörtönzéséhez, halálához. De sebaj, legalább 1956 beleverte az első szöget a SZU koporsójába. Hiszen ez a lényeg! A hős magyar, aki ellenáll az orosznak/szovjetnek. Ez a két ünnep az, amely definiálja a mai Harmadik Magyar Köztársaságot. És amelybe kódolva van az újabb vereségünk.

Az meg hogy többször is magyar emberek az orosz szemszöget a magyar elé helyezik, az már minimum aggasztó.
...

Amikor a magyar szemszögre gondolsz, remélem nem Washington és Brüsszel számodra az irányadó...
</blockquote>

1848 az orosz gyuloletbe belekeverni egy kicsit tulzas , de ugye azt Te is tudod. Az hogy az osztrak foseregeket megvertuk es ezert kertek hogy bevatkazonak , ez egy dolog , talan utana lett egy orosz ellenesseg , mivel pont ujra fuggetelenek lehetunk volna es ezt vertek telibe az oroszok. vegul egyebkent csak sikerult a nagy orosz birodalmat szetvernunk, ugy hogy vegulis sikerrel jartunk :D :D az hogy ezen 10 cm teruletet nem nyertunk , mert az akkori vezetes nem kerte el a nyugattol az arat a szovjetunio felbomlasztasaert na bummm balekok voltak :D :D :D
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
1849-ben a cári birodalomnak sem volt érdeke, hogy a Monarchia szétessen. Addig, amíg mi a szabadságharcunkat vívtuk, a brit, a francia, a porosz és az orosz birodalom között ment az európai sakkjátszma, ebbe pedig nem fért bele a Habsburg birodalom szétesése.
Világosnál az orosz tisztek a magyar honvéd tisztekkel szó szerint együtt gúnyolódtak az osztrák seregeken, de ez nem változtatott az európai birodalmi nagypolitikán.
1941-ben Magyarország is csatlakozott a III. Birodalomhoz egy hódító háborúban, ami sem a magyaroknak, sem az oroszoknak/szovjeteknek nem volt érdeke, ellenben Romániának igen. Kassát román gépek bombázták.
A világháborút elvesztettük, ami a keleti fronton történt, arról pedig nagyon kevés valós infó van a mai napig, sajnos már nem élnek azok, akik onnan jöttek haza, konkrétan pl. az édesapám. Ami ott ment valójában, az minden képzeletet felülmúlt, Magyarország pedig örülhet, mert relatíve nagyon olcsón megúszta a don-kanyari kalandot, az oroszok/szovjetek a magyaroknak a tizedét sem adták vissza annak, amit ott művelt a dicső német-olasz-román-magyar haderő.

Más:
http://www.transform.hu/index.php/hirek/44-hirek-kulfold/975-a-krimmel-vagy-a-krim-nelkul-az-usa-nak-a-fuggetlen-oroszorszag-megsemmisulese-kell-az-usa-nem-szandekozik-elismerni-a-2014-marcius-16-i-a-krim-es-az-orosz-foderacio-rf-ujraegyesuleserol-tartott-nepszavazas-eredmenyeit

Semmi jót nem ígér a jövőre nézve az, ami az orosz sajtóban menetrendszerűen megjelenik, olyan, mintha az egész társadalmat egy új honvédő háborúra készítenék fel. Sőt, ez nem olyan, hanem gyakorlatig az.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Jártam egy-két helyen a világban (pl. Ny-Európa) és bizton kijelenthetem, hogy semennyire sem rajonganak a magyarokért, voltaképpen a magyar = cigány.

Nem kell Nyugatra menned, hívtak már így Ukrajnában is mikor meglátták az útlevelemet.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Nem szeretem a piacgazdaságot, pláne nem rajongásig, semleges számomra. Egyszerűen most azt érdemes követni.

Már megbukott mert a szabályozatlan piacgazdaság hatalmas monopóliumokhoz vezetett amelyek korrumpálják a politikai vezetést és adóelkerülésük miatt veszélyeztetik az állam létét.

A szocializmus miatt a gyáraink elavultak voltak teljesen, pénzünk és legtöbbször tudásunk se volt a fejlesztésükre. Nem naggyon volt más lehetőség csak ha valaki más felvásárolja.

Ez nem igaz. Rengeteg versenyképes gyárunk volt de 1/3-ukat már a módszerváltás előtt az elvtársak egyszerűen ellopták. Ezt nevezték spontán privatizációnak.

Csehországnak, Lengyelországnak, Szlovákiának, Romániának, Bulgáriának meg hagyja?

Nem hagyja, ők is rabszolgamunkában beszállítanak az únió cégeinek, nincs önálló gazdaságuk.

<blockquote>A hadiipar piaci alapon nem működik az USA-ban sem.

Bár a nagyobb projektek ott is államilag mehetnek/mennek, ugyanakkor maga az egész az iparra épül, ami a fejlettségét a fejlett piacgazdaságnak köszönheti.</blockquote>

Tényszerűen nem igaz, az egész amerikai hadiipar állami megrendelésre dolgozik.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Nálunk mindenki tiszteli a másikat, egy etióp munkáját és szaktudását is ugyanúgy tisztelik mint egy írét. A legminimálisabb különbségtételt se hallottam faji alapon akár spanyolról akár románról vagy a többségi hollandról legyen szó.

Mondjuk bármely nyugat-európai szemszögéből is látom, a magyar nyelvszámukra olyan mint valami egzotikum, annyira nem tudják hova tenni.
Néztek engem már portugálnak, spanyolnak, vagy ukránnak, nem igazán ismerik a magyarokat.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="Montezuma">Jártam egy-két helyen a világban (pl. Ny-Európa) és bizton kijelenthetem, hogy semennyire sem rajonganak a magyarokért, voltaképpen a magyar = cigány.

Nem kell Nyugatra menned, hívtak már így Ukrajnában is mikor meglátták az útlevelemet.</blockquote>

Nos, Ukrajnában még pont nem jártam, de ez sem hangzik túl jól. A magyar történelem sajnos tele van olyan húzásokkal, amivel a magyarság – elsősorban a vezetőink – folyamatosan a magyarság alatt vágták a fát. Tőlem nagyon távol áll az, hogy nacionalistaként tituláljon bárki, nem gondolom azt, hogy kivételezett nemzet lennénk, semmivel sem vagyunk többek, mint bármelyik más európai nemzet. De kevesebbek sem!

Ugyanakkor el kellene végre dönteni, hogy mit akar az ország. A belpolitika és a pártok totál hidegen hagynak, de egyetértek Haubagoi véleményével, a mostani kormány az hosszú évtizedek óta, aki először próbál valamit tenni ennek az országnak az érdekében, nem pedig csak a saját és a hűbéruraik zsebeit tömi.

Nagyon szép eszme és álom volt az európai nemzetek egyesülése, nem a magyarokon múlt ennek a kudarca. Addig, amíg a német, a francia vagy a brit csak addig óhajt közösségben gondolkodni, amíg ez csak nekik jó, addig itt semmiféle valódi közös unió nem lesz.

Nem kevés EU-s projektet láttam közelebbről, szerintem ne menjünk bele, hogy mennyire kellene hálásnak lennünk az Uniónak a támogatásokért. Elárulom, hogy semennyire. Aki azt hiszi, hogy Magyarország járt valóban jól, nem pedig Brüsszel, az csak a felszínt látja.
Csili vili új kórházak, autópályák és egyéb infrastrukturális beruházások – nagyon szép mindegyik, csak éppen a matek nem úgy igaz, ahogy itt előadták az egyszeri pór népnek. Nagyon nem, de ebbe most nem szeretnék belemenni, mert a végén még az a vád érne, hogy nem teljesítettem az állampolgári kötelességemet.

Továbbra is azt gondolom, hogy Kelet-Európa kis népei vagy összefognak egymással, vagy rövid úton mennek/megyünk a levesbe. Ha erre képtelenek leszünk, akkor meg is érdemeljük a sorsunkat.

Nos, terveztem ma még pár zenét feldobni a Zenebutikba, majd ezennel egy kis időre elköszönök a fórumtól, mivel a jövő hét elején „bé kell vonulnom”, természetesen nem a seregről és nem a sittről beszélek.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>Vendeg2 és beta</b>

Semmi gond nem lenne a piacgazdasággal, a szabályozatlansággal van a gond, mert ez csak és kizárólag a multi korporációknak kedvez, ami semmi más, mint egyenes út a korporációk egyeduralmához, a vállaltok által irányított és uralt Új Feudalizmusba. Ja igen, ez lenne a nagyszerű Új Világrend igazi célja.

Ha lebontják az államot és csak annyi marad belőle, mint valami színházi díszlet, akkor nagy jövőt nem jósolok a rabszolgahadnak.

Az amerikai gazdaságban a munkavállalók 84%-a a szolgáltatóiparban dolgozik, azaz az amerikai társadalom gyakorlatilag lófaxt sem termel, szinte csak fegyvereket, ehhez képest viszont vígan éli fel az egész bolygó erőforrásait. Az USA lakossága a világ lakosságának az 5%-a, miközben közel 40% javat birtokol és pazarol. Ez a bolygó nem az Egyesült Államok tulajdona, az amerikai nemzet pedig nem kivételezett nemzet, mert ilyen nemzet nem létezik. Az USA úgy működik, mint egy Vállalat, az állampolgárság pedig egyéb, mint alkalmazotti státusz. Ezzel sem lenne semmi gond, ha az USA vezetése nem akarná a világra erőltetni a JÓT, mármint azt, ami nekik jó. Ami jó az USA-nak, az rossz a maradék világnak - de ez sem tart már sokáig, nincs akkora valódi erő a kezükben, mint amekkora szeletet uralni akaranak - a katonai erő önmagában semmi, ha nem áll mögötte valós társadalmi támogatottság, kohézió, lásd SZU.

A katonai-ipari komplexum veszélyére már Roosevelt elnök is felhívta a figyelmet, csak erről is előszeretettel megfeledkezik mindenki, hiszen ez nem fér bele a jóságos és demokratikus álarcot hordó hegemón birodalom reklámjába.
Ha leállítanák a fegyverkezést, az amerikai gazdaság 24 órán belül kimúlna.

Trumpot kritizálják, pedig nem Trump a probléma, Trump már csak a tünet. Az amerikai társadalom nem hisz a saját kormányában, nincs semmiféle egység, ellenben a polarizáció kezd komoly méreteket ölteni. A hegemón birodalom belülről beteg, akárcsak az egész bolygónk.

http://24.hu/kulfold/2016/03/19/trump-lassan-folyamatos-haborut-general/
http://mno.hu/kulfold/osszeverekedtek-trump-hivei-es-ellenzoi-arizonaban-1333802
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
a magyarok inkabb ugy definialnak, hogy idorol idore megszivatjuk az aktualis nagyhatalmat. haubagoi, ha szerves oldoszerek fogyasztasarol van szo, a kevesebb neha tobb
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
<blockquote rel="Montezuma">Jártam egy-két helyen a világban (pl. Ny-Európa) és bizton kijelenthetem, hogy semennyire sem rajonganak a magyarokért, voltaképpen a magyar = cigány.

Nem kell Nyugatra menned, hívtak már így Ukrajnában is mikor meglátták az útlevelemet.</blockquote>


Ez a "ciganyozas" csak europara sot alapvetoen csak nemet nevteruletre ervemyes tapasztalatom szerint. SEm Francia nyelvteruleten sem angol nyelveteruleten nem hallottam hasonlot sem pedig nem 16 ev alatt mar "kelett" volna.

A spanyol nyelvteruleten meg alapvetoen " Puszkasz Puszkas" a nevunk :)


Szovel ez a inkabb nemet / osztrak gunynev.

Az angol amerikai kulturaban amugy sincs igazan kulturaja az ilyen altalanosito megbelyegzesnek.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="Montezuma">Jártam egy-két helyen a világban (pl. Ny-Európa) és bizton kijelenthetem, hogy semennyire sem rajonganak a magyarokért, voltaképpen a magyar = cigány.

Nem kell Nyugatra menned, hívtak már így Ukrajnában is mikor meglátták az útlevelemet.</blockquote>


Ez a "ciganyozas" csak europara sot alapvetoen csak nemet nevteruletre ervemyes tapasztalatom szerint. SEm Francia nyelvteruleten sem angol nyelveteruleten nem hallottam hasonlot sem pedig nem 16 ev alatt mar "kelett" volna.

A spanyol nyelvteruleten meg alapvetoen " Puszkasz Puszkas" a nevunk :)


Szovel ez a inkabb nemet / osztrak gunynev.

Az angol amerikai kulturaban amugy sincs igazan kulturaja az ilyen altalanosito megbelyegzesnek.
</blockquote>

Kevesebb időt kellene töltened a hajókon. Akkor talán jobban megismernéd azt az országot, melynek katonai egyenruháját viseled.

De amúgy poénnak jó volt ez az utolsó mondatod. Jót nevettem rajta. :)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ez a "ciganyozas" csak europara sot alapvetoen csak nemet nevteruletre ervemyes tapasztalatom szerint. SEm Francia nyelvteruleten sem angol nyelveteruleten nem hallottam hasonlot sem pedig nem 16 ev alatt mar "kelett" volna.

Franciák még csak ismerkednek ezzel a gyönyörű kisebbséggel, tavaly felkerültek teljesen elképedve comment-ált videók youtube-ra, hogy milyen módszerrel zsebelnek ki turistákat az Eiffel toronynál, "szerencsére" származási országuk alapján románként azonosították őket.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Én négy éve élek Angliában és még sohasenki nem cigányozott le, sőt kifejezetten pozitívnak vették mikor megtudták hogy magyar vagyok.Kb 80 százalékuk járt már Budapesten és mindenkinek csak jó tapasztalata van a magyarokkal. Igaz ez csak egy kis falu ahol élek. :)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="Montezuma">Jártam egy-két helyen a világban (pl. Ny-Európa) és bizton kijelenthetem, hogy semennyire sem rajonganak a magyarokért, voltaképpen a magyar = cigány.

Nem kell Nyugatra menned, hívtak már így Ukrajnában is mikor meglátták az útlevelemet.</blockquote>


Ez a "ciganyozas" csak europara sot alapvetoen csak nemet nevteruletre ervemyes tapasztalatom szerint. SEm Francia nyelvteruleten sem angol nyelveteruleten nem hallottam hasonlot sem pedig nem 16 ev alatt mar "kelett" volna.

A spanyol nyelvteruleten meg alapvetoen " Puszkasz Puszkas" a nevunk :)


Szovel ez a inkabb nemet / osztrak gunynev.

Az angol amerikai kulturaban amugy sincs igazan kulturaja az ilyen altalanosito megbelyegzesnek.
</blockquote>

Ha egyszer Bostonban jársz, a Walmart bejáratánál keresd meg azt a táblát, ami a négereknek szól. Tudtommal a mai napig sem bírták levenni. ;D
Egyébként meg hallgasd meg Trumpot és nézd meg, mekkora a társadalmi támogatottsága, főleg a fehér és protestáns lakosság körében.
Hogy félreértés ne legyen, ez a réteg tette egykoron naggyá Amerikát, nem pedig a pc. módon latin-amerikainak és afro-amerikainak nevezett lakosság.
Nekem is élnek/éltek kint közeli ismerőseim az USA-ban, azért ennyire nem rózsaszín történetek érkeznek/érkeztek onnan.

Kanada ezerszer európaibb és korrektebb minden szempontból.

A német területekre egyértelmű a dolog, de a franciáknál sem sokkal jobb a magyarok megítélése, csak nekik mostanság több bajuk van a saját bevándorlóikkal, mint velünk, így minket le se xarnak.

<b>Pocok75</b>
Angliában nem jártam, így arról nem tudok nyilatkozni, csak amit a kollégám mesélt, amikor orvost keresett: indiai és paki ezerszám, angol orvos lepkehálóval sem.
 
Status
Not open for further replies.