[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 358
16 255
113
<b>Az Európai Bizottság akkor is küldene határőröket a tagállamokba, ha a tagállam nem akarja
</b>
http://444.hu/2016/03/23/az-europai-bizottsag-akkor-is-kuldene-hataroroket-a-tagallamokba-ha-a-tagallam-nem-akarja

két (három) komment amikkel egyetértek:

Drebil HadNAV (the other one) • 4 órája

<i>A görög határra oda.
De egyébként az a baj ezzel az ötlettel hogy például így Németország dönti el hogy most beengedünk menekülteket vagy sem, és hogy kiket.
Persze hogy kell az összefogás és a közös megoldás, de most megint az a veszély hogy a németek a saját igényeik szerint térítik el ezt a szabályozást is. Most lehet lezárnák a határt, de mi van ha 2 év múlva ezeket a szabályokat arra használhatnák hogy erőszakkal tartsanak nyitva határokat?
Szerintem sokkal jobb az hogy Brüsszel megkerülésével, bizonyos országok egyeztetnek szerződésekben hogy ki mit csinál és hogy segít és rögzítjük a feladatokat hogy mi is a konkrét cél.
De ez a fenti ötlet iszonyat veszélyes, és gyakorlatilag feladnák vele a tagországok a szuverenitásukat és saját határaik védelmét akaratuk ellenére. Ezzel nagyon visszaélhet Németország.
Le kell szavazni és a többi tagállamot is figyelmeztetni hogy ez egy csapda!</i>


Bertand Bakonyi • 3 órája

<i>Ez egyértelműen a nemzeti szuverenitás súlyos megsértését de nem csak az.. A komoly demokratikus deficittel rendelkezőt Brüsszeli központ kezébe adna egy "központi hadsereget" a demokratikus kontroll visszaszorulását is jelenti. Azok akik annyira aggódnak az egyes európai országok demokráciájáért az egész Unió demokráciájáért miért nem aggódnak?

Egyébként meg:"A’ katonaság esküdjék meg az alkotmányra, magyar katonáinkat ne vigyék külföldre, a’ külföldieket vigyék el tőlünk." (12 pont, Mit kíván a magyar nemzet-részlet)</i>

Drebil HadNAV (the other one) Link Elek • 3 órája

<i>meg ide is beengednék a menekülteket Magyarországra akaratunk ellenére ezzel a fenti szabállyal.
Ez egy újabb módja annak hogy Németország más tagországok kárára érvényesítse akaratát, és tagállami jogokat nyírbáljon.</i>
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 358
16 255
113
Én sajnálom az ártatlan áldozatokat Párizsban is, Brüsszelben is. Az orosz utasszállítón is meghaltakat, meg a meghalt amerikai katonát is. Ettől függetlenül, természetesen, nem sírni kéne egy Frederica Mogherininek, hanem rájönni arra, hogy át kéne adja már a helyét ebben az ügyben egy kompetens, rendészetben jártas szakembernek, és elkezdeni hagyni dolgozni a hozzáértő embereket. Ebből ez a szánalmas könnypotyogtatás nem fog kihúzni minket...
https://www.youtube.com/watch?v=wuludGOBe2s

+1

Amúgy szerinted rájön?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...

Konkretum a magyar ertekekre, magyar kulturara, ami megszunik?
Valami vagy rendelkezik abszolut ertelemben merheto ertekkel, vagy nem. Ha ertekes, megmarad. Ha nem, elveszik.
De ez sem olyasmi, aminek muszaj megtortennie. Tolem kihalhat a nepitanc meg a matyohimzes. Vannak, akik imadjak csinalni, tehat nem hal ki. Ha meg a kutyat nem erdekelne, akkor ez azt jelentene, hogy nulla ertekkel rendelkezik, tehat nem kar erte.

<b>Nem maga a kultúra</b> (népitánc, matyóhímzés stb.) <b>értékes önmagában</b>, hanem a kultúra egy ESZKÖZ, amelyell egy közösség <b>összetartozás-érzését</b> ki lehet alakítani és fenn lehet tartani, ez pedig <b>az adott közösség szuverén kormányozásának elengedhetetlen feltétele</b>.

Tehát, ha feladod a magyar kultúrát, akkor a magyar nemzet mint közösség is megszűnik. Innentől kezdve, hiába marad meg (esetleg) Magyarország mint földrajzi fogalom, vagy mint EU-n belül közigazgatási egység, önállóan többé nem lesz kormányozható.

Ez pedig (nem hiszem el, hogy ilyen dolgokat ennyire dedós szinten magyarázni kell, dehát ez van) azt jelenti, hogy ha neadjisten kiderülne, hogy Brüsszel mint "főváros" a központi országoknak területnek (Német, Francia, Benelux) kedvez, a perem (mint Kelet-Európa, Dél-Európa) kárára, akkor <b>saját kultúra hiányában nem tudsz többé megszervezni egy nemzeti egységet, hogy a Magyarország nevű földrajzi területet ismét önállóan kormányozható országgá, állammá tudd tenni</b>.

Emberek, nem tudom kinek mennyire világos, de...

...azon országok, amelyek tagjai lettek az Európai Uniónak, <b>változatlan formában, ugyanazon földrajzi határokkal már nem jönnek ki belőle</b>.
Csak darabokban...!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nógrádi György - A háború Európában is folytatódhat
https://www.youtube.com/watch?v=ai77KBM-Mq0

Földi László a brüsszeli a terrortámadásról:
https://www.youtube.com/watch?v=2Ot6zTUzThA

Földi László: Európa vezetőinek gyorsan kell cselekedni a terrorizmussal szemben
https://www.youtube.com/watch?v=roEeAliV7gQ
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
...
Csak darabokban...!

És ezen darabokat is más birodalmak fogják belőle kihasítgatni...

... egyébként az Eurázsiai Unió köszöni szépen ezt az egyenkultúrásító Európai Uniót, legalább nem kell neki minden egyes európai államot, Lengyelországot, Németországot, Franciaországot stb. külön-külön legyőznie, mert megteszi ezt maga az Európai Unió. Neki így elég lesz, ha csak magát az uniót dögleszti meg. Az egyenkultúrásított európai "massza", országok/államok hiányában pedig tehetetlenül, már remek módon kezelhető és integrálható lesz az Eurázsiai Unióba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 697
113
<blockquote rel="zsolti">Én sajnálom az ártatlan áldozatokat Párizsban is, Brüsszelben is. Az orosz utasszállítón is meghaltakat, meg a meghalt amerikai katonát is. Ettől függetlenül, természetesen, nem sírni kéne egy Frederica Mogherininek, hanem rájönni arra, hogy át kéne adja már a helyét ebben az ügyben egy kompetens, rendészetben jártas szakembernek, és elkezdeni hagyni dolgozni a hozzáértő embereket. Ebből ez a szánalmas könnypotyogtatás nem fog kihúzni minket...
https://www.youtube.com/watch?v=wuludGOBe2s

+1

Amúgy szerinted rájön?</blockquote>

Igen, szerintem már tudja... Ahogy merkel is, juncker is, csak próbálnak úgy ellavírozni, hogy védhető legyen valamelyest a saját eddig totálisan zátonyra futott ideológiájuk, mert mondjuk nem akarnak felhúzódni egy lámpavasra. Ettől még, mostanra, tudják ők, ebben biztos vagyok, hogy ekúrták, nem kicsit, nagyon...
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Elég hamar kinyílt a csipája

http://magyarhirlap.hu/cikk/50767/Martin_Schulz_A_nepszavazasi_kezdemenyezes_abszurd
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@haubagoi:

"Nem maga a kultúra (népitánc, matyóhímzés stb.) értékes önmagában, hanem a kultúra egy ESZKÖZ, amelyell egy közösség összetartozás-érzését ki lehet alakítani és fenn lehet tartani, ez pedig az adott közösség szuverén kormányozásának elengedhetetlen feltétele."

Koszonom.
Minden kozosseg felfuzheto valamilyen kozos nevezore, vagyis eszkozbol szamtalan all rendelkezesre, bar alapvetoen leirhatoak ket tipusra a "spontan" megalakulasukkor: "valamiert" es "valami ellen" tipusuakra.

"Tehát, ha feladod a magyar kultúrát, akkor a magyar nemzet mint közösség is megszűnik.

Viszont szo nincs/nem volt a magyar kultura feladasarol. Az ugyanis egy dontes, amit egy kozosseg az egyen szintjen hoz meg. Sot, a globalizacioval/internettel, stb. reszben mar meg is hozott, de millio pelda van ra, hogyan valtozik, adaptalodik egy-egy kozosseg (kicsi es nagy) eszmer- es ertekrendszere a kulso hatasokra.
A magyar nemzet bizonyos erteemben - kizarolag fogalomkent - megszunik, de ez olyan, ahogyan a kettos allampolgarsag is lehetseges vagy ahogyan lehet valaki egyszerre belyeggyujto es hegyi kerekparos klub tagja is. Nem kizaro ok senki kulturalis ertelemben vett magyarsagara nezve az, hogy EEA allampolgar.

"Innentől kezdve, hiába marad meg (esetleg) Magyarország mint földrajzi fogalom, vagy mint EU-n belül közigazgatási egység, önállóan többé nem lesz kormányozható."

Ez tevedes, lasd a SZU feloszlasaval letrejovo regi-uj orszagokat, pedig ott azert kemenyebb szabalyok szerint jatszottak...

Egyebkent az onallo kormanyzas megszunteteset meg csak bajnak sem tartanam, tekintve, hogy mire jutottunk onerobol a rendszervaltas ota. Azonban naivitas lenne azt hinni, hogy egy EEA letrejottevel a magyarok kihagyhatoak lennenek a kormanyzasbol.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="zsolti">Én sajnálom az ártatlan áldozatokat Párizsban is, Brüsszelben is. Az orosz utasszállítón is meghaltakat, meg a meghalt amerikai katonát is. Ettől függetlenül, természetesen, nem sírni kéne egy Frederica Mogherininek, hanem rájönni arra, hogy át kéne adja már a helyét ebben az ügyben egy kompetens, rendészetben jártas szakembernek, és elkezdeni hagyni dolgozni a hozzáértő embereket. Ebből ez a szánalmas könnypotyogtatás nem fog kihúzni minket...
https://www.youtube.com/watch?v=wuludGOBe2s

+1

Amúgy szerinted rájön?</blockquote>

Igen, szerintem már tudja... Ahogy merkel is, juncker is, csak próbálnak úgy ellavírozni, hogy védhető legyen valamelyest a saját eddig totálisan zátonyra futott ideológiájuk, mert mondjuk nem akarnak felhúzódni egy lámpavasra. Ettől még, mostanra, tudják ők, ebben biztos vagyok, hogy ekúrták, nem kicsit, nagyon...</blockquote>

Nem lavíroznak, hanem kiszolgálják azokat akik évekig lehallgatták őket és tudnak róluk mindent. MINDENT.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
@haubagoi:

"Nem maga a kultúra (népitánc, matyóhímzés stb.) értékes önmagában, hanem a kultúra egy ESZKÖZ, amelyell egy közösség összetartozás-érzését ki lehet alakítani és fenn lehet tartani, ez pedig az adott közösség szuverén kormányozásának elengedhetetlen feltétele."

Koszonom.
Minden kozosseg felfuzheto valamilyen kozos nevezore, vagyis eszkozbol szamtalan all rendelkezesre, bar alapvetoen leirhatoak ket tipusra a "spontan" megalakulasukkor: "valamiert" es "valami ellen" tipusuakra.

"Tehát, ha feladod a magyar kultúrát, akkor a magyar nemzet mint közösség is megszűnik.

Viszont szo nincs/nem volt a magyar kultura feladasarol. Az ugyanis egy dontes, amit egy kozosseg az egyen szintjen hoz meg. Sot, a globalizacioval/internettel, stb. reszben mar meg is hozott, de millio pelda van ra, hogyan valtozik, adaptalodik egy-egy kozosseg (kicsi es nagy) eszmer- es ertekrendszere a kulso hatasokra.
A magyar nemzet bizonyos erteemben - kizarolag fogalomkent - megszunik, de ez olyan, ahogyan a kettos allampolgarsag is lehetseges vagy ahogyan lehet valaki egyszerre belyeggyujto es hegyi kerekparos klub tagja is. Nem kizaro ok senki kulturalis ertelemben vett magyarsagara nezve az, hogy EEA allampolgar.

"Innentől kezdve, hiába marad meg (esetleg) Magyarország mint földrajzi fogalom, vagy mint EU-n belül közigazgatási egység, önállóan többé nem lesz kormányozható."

Ez tevedes, lasd a SZU feloszlasaval letrejovo regi-uj orszagokat, pedig ott azert kemenyebb szabalyok szerint jatszottak...

Egyebkent az onallo kormanyzas megszunteteset meg csak bajnak sem tartanam, tekintve, hogy mire jutottunk onerobol a rendszervaltas ota. Azonban naivitas lenne azt hinni, hogy egy EEA letrejottevel a magyarok kihagyhatoak lennenek a kormanyzasbol.

2ndt

honnan idézted a hozzászólásom, mert én nem találom!
ha esetleg neked megvan még az egész, küldd már át légyszi nekem privátban!
köszi!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 966
58 536
113
lgabo
<i>
"Elég hamar kinyílt a csipája

http://magyarhirlap.hu/cikk/50767/Martin_Schulz_A_nepszavazasi_kezdemenyezes_abszurd"</i>

Nem tudom, hogy ez a Martin Schulz mire veri mindig a nyálát. Egy 8 osztályt végzet kőbunkó exkomcsi. Nem csoda, hogy a mi kis internacionalista EU-nk az alapító atyák "Nemzetek Európája" helyet egyre jobban hasonlít az SZU-ra.
<i>"Martin Schulz szóvivője szerint az érettségi nem követelmény az EP-elnökséghez."</i>
http://mandiner.hu/cikk/20130521_nem_erettsegizett_le_martin_schulz
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
namármost emberek, írtam egy kultúrált hozzászólást, de ha admin, te voltál, aki pont az én, a magyar kultúráról írt hozzászólásomat kitörölted, <b>akkor neked üzenem, hogy ma extrém mennyiségű fasságokat és személyeskedést kellett végigolvasnom a HTKA fórumaiban, amelyek nagy része még mindig jelen van és nem lett kitörölve a fórumokból</b>, szóval ha neked pont az én hozzászólásomat kellett egyedül kimoderálnod, és nem valami informatia ördöge számlájára irható, hogy eltűnt akkor a ........ ! (a pontsorokra képzelj, amit akarsz)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 697
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="zsolti">Én sajnálom az ártatlan áldozatokat Párizsban is, Brüsszelben is. Az orosz utasszállítón is meghaltakat, meg a meghalt amerikai katonát is. Ettől függetlenül, természetesen, nem sírni kéne egy Frederica Mogherininek, hanem rájönni arra, hogy át kéne adja már a helyét ebben az ügyben egy kompetens, rendészetben jártas szakembernek, és elkezdeni hagyni dolgozni a hozzáértő embereket. Ebből ez a szánalmas könnypotyogtatás nem fog kihúzni minket...
https://www.youtube.com/watch?v=wuludGOBe2s

+1

Amúgy szerinted rájön?</blockquote>

Igen, szerintem már tudja... Ahogy merkel is, juncker is, csak próbálnak úgy ellavírozni, hogy védhető legyen valamelyest a saját eddig totálisan zátonyra futott ideológiájuk, mert mondjuk nem akarnak felhúzódni egy lámpavasra. Ettől még, mostanra, tudják ők, ebben biztos vagyok, hogy ekúrták, nem kicsit, nagyon...</blockquote>

Nem lavíroznak, hanem kiszolgálják azokat akik évekig lehallgatták őket és tudnak róluk mindent. MINDENT.</blockquote>
Ez is egy lehetséges ok, igen. De én tartom azt is, hogy bizony sokan önként és teljes meggyőződéssel ugrottak fel mindennemű kényszer nélkül erre a migránssimogató hype-vonatra, és mostanában kezd egyre több embernek leesni közüllük is, hogy Juszuf és Ahmed, akik 20-as csoportokban jönnek, 1 kísérő guide-al, aki perfect angol, térinformatikai cuccokkal, pontos infókkal, köteg urókkal megtámogatva, nem feltétlen egy békés informatikus - gépészmérnök szelid homoszekszuális szivárványos pár. Hanem mondjuk néhány közüllük, fogja a kis szögekkel, csavarokkal megtöltött tünci kis robbanómellényét, dob egy allah-akbart, aztán elpukkan Brüsszelben a metrón...

Komolyan úgy gondolom, hogy SAJNOS nagyon sok, az Eu-t tényleg megroppantani szándékozó hatalom számára felhasználható "hasznos hülyénk" van...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 966
58 536
113
haubagoi

Lehet nem az admin törölte, nekem is tűnt már el csak úgy hozzászólásom technika topikban is, anélkül, hogy bármi különös lett volna benne. Előfordulhat ilyen is sajnos.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Komolyan úgy gondolom, hogy SAJNOS nagyon sok, az Eu-t tényleg megroppantani szándékozó hatalom számára felhasználható "hasznos hülyénk" van..."

Viszont mivel befolyasolhatoak, igy megvaltoztathato a velemenyuk.
Kerdes, hogy mibe fog ez fajni az EUnak (sok penzbe es verbe).
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="skara"><b>..és lesz közös nyelv.</b>
Nem szükségszerűen kell egynyelvűnek lenni. Svájcot tudom jó ellenpéldának hozni. Engem elképeszt minden alkalommal, amikor ott járok, hogy az országban három hivatalos nyelv van és a legtöbben ebből legalább kettőt beszélnek és az angolt.

Persze, kell a közös nevező, de ez nem feltétlenül egy másik beszélt nyelv rovására kell menjen. Én pl. nem érzem magam kevesebbnek azzal, hogy más nyelveken is meg tudok szólalni. Nem felejtettem el tőle magyarnak lenni. Sőt... </blockquote>

Svájcban senki sem akarja beolvasztani a másik nemzetiségűt. Most képzeld el mind ezt közép európában. Olyan háborúk lennének belőle, hogy az csak na!
 
Status
Not open for further replies.