[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Kösz a tippeket mindenkinek! Ugye feltűnt nektek is, hogy senki nem szavazott ugyanarra a helyszínre?

Sajnso bárhol előfordulhat. Én még arra is gondoltam, hogy lehet pont azért robbantottak akkor, amikor a Pesti gép szállt le, hogy magyar áldozatok is legyenek (büntetés a kerítés miatt).
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 458
18 011
113
A Monarchiánál azt azért ne felejtsétel el, hogy nem föderáció volt, hanem osztrák és magyar egyeduralom. A többi nemzet részleges autonómiát kapott, szabad anyanyelv használattal, ami kiterjedt az iskolára és az ügyintézésre is. Abban az állapotban nem maradt volna meg, már tervben volt egy trialista második kiegyezés, valószínüleg a csehekkel, de hosszútávon voltak egyébként ötletek egy fpderális átalakításra is. Szerintem jobb lenne most, ha az megvalószlt volna. Erre még esély is volt, 1917-ig az Antant nem akarta szétverni a Monarchiát, megtartotta volna ellensúlynak az oroszok ellen.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
A Monarchiánál azt azért ne felejtsétel el, hogy nem föderáció volt, hanem osztrák és magyar egyeduralom. A többi nemzet részleges autonómiát kapott, szabad anyanyelv használattal, ami kiterjedt az iskolára és az ügyintézésre is. Abban az állapotban nem maradt volna meg, már tervben volt egy trialista második kiegyezés, valószínüleg a csehekkel, de hosszútávon voltak egyébként ötletek egy fpderális átalakításra is. Szerintem jobb lenne most, ha az megvalószlt volna. Erre még esély is volt, 1917-ig az Antant nem akarta szétverni a Monarchiát, megtartotta volna ellensúlynak az oroszok ellen.

Nem akarja az<del>antant</del> az USA visszaállítani?
Új ellensúly az oroszok ellen?
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
cagnamadre

<i>"Ja, olyanok állítják, de csak a magadfajta felfogásúak szerint. Képtelen vagy más szemével is látni a magad körül történőket, így csak a tükörben látottat tudod tolni a másik irányába."</i>

Mert te képes vagy így látni ugye? :)
Talán, igen, és épp ebből adódik/hat a kettőnk között jól látható nézetkülönbség.

<i>"Rengetek kimutatás készült arról, hogy a mai érettségizettek nem tudnak annyit, mint régen a csak 8 osztályt végzett, valamint a diplomások is ilyenek, akiknél régen többet tudtak a szakközepet végzettek, a mérnök helyett, csak technikumi végzettségűek. Cáfold meg, ha tudod, hogy ez nem így van, hazugok az erről készített felmérések. Érdeklődve várom a soraidat."</i>

1. Szeretném látni ezeket a kimutatásokat.
2. Illetve kezd el felsorolni azokat a "régi" csak technikumi képzettséggel rendelkező emberkéket akik házakat, autókat vagy más egyebet terveznek. Mert ha nem tudsz ilyet mondani akkor finoman szólva nincsenek egy szinten a mai mérnökökkel.
3. A soraidból az tűnik ki számomra, hogy az önhitségben mindenképpen előrébb jár az idősebb generáció.
Nem vagyok a szolgád, keress utána (Google a barátod neked is, ugye?), és, ha nem találsz olyat, amiről írtam, csak az ellenkezőjéről szólót, akkor azt tolhatod így az orrom alá, hogy lám-lám, mennyire tudatlan is vagyok-szerűen, hiszen pont az ellenkezője az igaz. Így kimutathatod a tudásodat nem csak felém, hanem más olvasóink felé is. Na, lesz, avagy sem, ilyen olvasnivaló?

Én írtam:
<i>"Tévedsz! 8 osztállyal se országot se céget nem lehet vezetni, pont úgy ahogyan 8 osztállyal nem lehet sikeres agyműtétet végrehajtani. Nagyon el vagy varázsolva, ez nem ilyen "majd belejössz" dolog. "</i>

Válaszod:
<i>"Nem lehet?? Egy kis tudásbővítés, hogy változtatni tudj a jelenlegi nézeteden.
OLVASS és TANULJ!!"</i>

Erre az én válaszom:
NEM, NEM LEHET.
Az egy régi komcsi szokás, hogy tanulatlan bunkókat rakna be fontos pozícióba, de attól az az egyén még nem tudja jól ellátni a feladatát.
De szólj ha szerinted az EU vezetése sikeres, vagy a Rákosi-rendszer egy siker történet volt.
Még az SZU vége felé is rájöttek maguk a komcsik arra, hogy egy vezetőnek iskolázottnak kell lenni.
De ha gondolod kezd el sorolni a sikeres 8 osztályt végzett vezetőket, vagy olyanokat akik 8 osztállyal maradandót alkottak az építészet vagy az orvos tudomány terén, esetleg NOBEL díjat kaptak stb.... Biztos sokan lesznek :)
Eszméletlen beképzelten tolod magad :)
Sajna, tudásod nem éri el azt a szintet, ami már tartalmazza azt, hogy ezek az emberek, bizonyos célok felé irányítva tevékenykednek, annak a bizonyos elvnek a hordozói és gyakorlói, amire már számtalanszor fel is hívták itt mások is a figyelmet, de azért nem fogadtad magadba, mert képtelen vagy azt meg is érteni.
SZU nincs, csak Szu, hiszen nem Szovjet Unió, hanem Szovjetunió :)
Nem sorolgatok semmit sem, hiszen pont arról tettem be példát, hogy az EU-t épp egy nyolc elemit végzett irányítja, de úgy látom, nem értetted meg, és tovább követelődzöl még példákért, ez nem volt elég súlyt elért az állításod cáfolatára.
De, tudod, régen a falusiak maguk építették meg a házaikat, nem hívtak szakvizsgát végzettet erre a célra. Tudod, hogy miért tudták ezt megtenni? Nem, mert nem értetted meg azt, amit betettem. Nem a papír számít, ami végzettségről árulkodik, hanem a képzettség, ami papírok nélkül is elsajátítható!!!

<i>"George Washington sem rendelkezett formálisan iskolai végzettséggel, és Abraham Lincoln sem. "</i>

Sőt Nagy Sándor meg Mátyás király sem. De ha már úgy is annyira szeretsz olvasni nézz már utána kérlek annak, hogy milyen magas szintű magán oktatásban részesültek ezek az egyének!
És gondolkozz el azon, hogy vajon ennek a magas szintű oktatásnak volt-e köze a későbbi sikereikhez!
Vagyis, arról írsz, hogy a tudást papírok nélkül is lehet birtokolni, ami így nem végzettségre mutat, hanem képzettségre. Oltárira tetszik, ahogy hasast ugrottál a saját kardodba :D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Most egy nagyon elborult gondolatom támadt, kis kedvencem cikkéből kiindulva. Pusztán egy gondolatjáték.
Amit biztosan tudunk róla, hogy saját bevallása szerint is összedolgozik az amerikai hírszerzőkkel.

http://alfahir.hu/a_legtobb_segitseget_az_amerikai_titkosszolgalatoktol_kaptam
(már csak itt van róla bővebb elérhető anyag)

A komolyabb <del>dezinformációs, vagy propagandaműveleteket</del> tényfeltárásokat mindig ő indítja el a hazai liberális médiában, mögé állnak be a többiek.
Eddigi megfigyeléseim szerint egy-egy nagyobb lélegzetvételű cikkéhez 3-4 nap szünet kell neki. Itt lehet nyomon követni szerkesztői munkásságát:
http://index.hu/szerzo/dezso_andras

Kedd reggel történt a robbantás. Kedden, szerdán és ma is témába vágó cikket ír, nem kis terjedelemben, amelyekben a fő hangsúlyt az orosz befolyásra teszi (teljesen irreleváns a témában, de ő megoldja), egyértelmű propagandaanyag.
Felkészültségre utaló írást ad közre a hazai megelőző intézkedések <del>lejáratására</del> megkérdőjelezéséről (az 5. hadoszlop bevett fogása bárhol a világban a hatóságokkal szembeni bizalom leépítése).
Feltűnő gyorsaság.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
Brüsszel egésze és a senki által nem választott Európai Bizottság visszataszító épületmonstruma, a Berlaymont, tökéletesen jelképezi kívülről, ami belülről nemcsak rohad, de megöli a világ legcsodálatosabb kontinensét antidemokratikus, azaz népellenes dekrétumaival.
http://magyarhirlap.hu/cikk/50824/A_tomeggyilkos_EU

"Mintha gyerekekkel beszélnénk" - Mi a franc folyik Belgiumban?

Hogy rendezhette be Brüsszel központjától pár metró megállóra európai főhadiszállását az Iszlám Állam? Hogy lehet, hogy több véres merénylet szálai vezettek a hírhedt Molenbeek negyedbe, a belga hatóságok mégsem tettek szinte semmit? Ha a keddi merénylet egyik elkövetője a nemrégiben elfogott Abdeslammal lakott egy lakásban, akkor ő hogyhogy nem akadt fenn a rostán? Mi a franc folyik Belgiumban?
....A Daily Beast szerint egyébként a tengerentúlról több figyelmeztetés is érkezett,hogy Abdeslam bilincsbe verésére rövid időn belül szinte biztosan meg fog érkezni társai válasza is. Sőt, maga a belga miniszterelnök nyilatkozott úgy a robbantások után, hogy számítottak ugyan támadásokra, de „ilyen mértékűre” nem." Ezek szerint Brüsszelben abban bíztak, hogy a terroristák a Júdeai Nemzeti Front Öngyilkos Elit Alakulatának, esetleg a belgrádi pékségből mindenkit kizavaró, és végül egyedül önmagát levegőbe repítő fickónak a példáját fogják követni. Mint láttuk, megdöbbentő módon végül nem ezt történt.
bővebben: http://alfahir.hu/mintha_gyerekekkel_beszelnenk_mi_a_franc_folyik_belgiumban
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Most egy nagyon elborult gondolatom támadt, kis kedvencem cikkéből kiindulva. Pusztán egy gondolatjáték.
Amit biztosan tudunk róla, hogy saját bevallása szerint is összedolgozik az amerikai hírszerzőkkel.

http://alfahir.hu/a_legtobb_segitseget_az_amerikai_titkosszolgalatoktol_kaptam
(már csak itt van róla bővebb elérhető anyag)

A komolyabb <del>dezinformációs, vagy propagandaműveleteket</del> tényfeltárásokat mindig ő indítja el a hazai liberális médiában, mögé állnak be a többiek.
Eddigi megfigyeléseim szerint egy-egy nagyobb lélegzetvételű cikkéhez 3-4 nap szünet kell neki. Itt lehet nyomon követni szerkesztői munkásságát:
http://index.hu/szerzo/dezso_andras

Kedd reggel történt a robbantás. Kedden, szerdán és ma is témába vágó cikket ír, nem kis terjedelemben, amelyekben a fő hangsúlyt az orosz befolyásra teszi (teljesen irreleváns a témában, de ő megoldja), egyértelmű propagandaanyag.
Felkészültségre utaló írást ad közre a hazai megelőző intézkedések <del>lejáratására</del> megkérdőjelezéséről (az 5. hadoszlop bevett fogása bárhol a világban a hatóságokkal szembeni bizalom leépítése).
Feltűnő gyorsaság.

Jeles!!! Csillagos ötös!
Egyébként megverték már nem egyszer de nem használ neki.
Az a fajta adrenalinfüggő elmebeteg provokátor akinek szüksége van a verésre a saját mártíromsága demonstrálásához.
Kezelésre lenne szüksége.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
cagnamadre

Én a magam részéről abbahagyom ezt a témát, mert a válaszodból lesüt az, hogy mennyire vakon vagy és nem is vagy hajlandó ezen változtatni. Ragaszkodsz a prekoncepciódhoz.
Nem tudom mi értelmeset tudnék még mondani.

UI.: Gondolom nem tudod, de Nagy Sándor magántanárát Arisztotelésznek hívták. Gondolom az elmúlt 100 év 8 osztályosai később ilyen színvonalú magánoktatásban részesültek :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 569
18 429
113
cagnamadre

<i>"Ja, olyanok állítják, de csak a magadfajta felfogásúak szerint. Képtelen vagy más szemével is látni a magad körül történőket, így csak a tükörben látottat tudod tolni a másik irányába."</i>

Mert te képes vagy így látni ugye? :)

<i>"Rengetek kimutatás készült arról, hogy a mai érettségizettek nem tudnak annyit, mint régen a csak 8 osztályt végzett, valamint a diplomások is ilyenek, akiknél régen többet tudtak a szakközepet végzettek, a mérnök helyett, csak technikumi végzettségűek. Cáfold meg, ha tudod, hogy ez nem így van, hazugok az erről készített felmérések. Érdeklődve várom a soraidat."</i>

1. Szeretném látni ezeket a kimutatásokat.
2. Illetve kezd el felsorolni azokat a "régi" csak technikumi képzettséggel rendelkező emberkéket akik házakat, autókat vagy más egyebet terveznek. Mert ha nem tudsz ilyet mondani akkor finoman szólva nincsenek egy szinten a mai mérnökökkel.
3. A soraidból az tűnik ki számomra, hogy az önhitségben mindenképpen előrébb jár az idősebb generáció.

Én írtam:
<i>"Tévedsz! 8 osztállyal se országot se céget nem lehet vezetni, pont úgy ahogyan 8 osztállyal nem lehet sikeres agyműtétet végrehajtani. Nagyon el vagy varázsolva, ez nem ilyen "majd belejössz" dolog. "</i>

Válaszod:
<i>"Nem lehet?? Egy kis tudásbővítés, hogy változtatni tudj a jelenlegi nézeteden.
OLVASS és TANULJ!!"</i>

Erre az én válaszom:
NEM, NEM LEHET.
Az egy régi komcsi szokás, hogy tanulatlan bunkókat rakna be fontos pozícióba, de attól az az egyén még nem tudja jól ellátni a feladatát.
De szólj ha szerinted az EU vezetése sikeres, vagy a Rákosi-rendszer egy siker történet volt.
Még az SZU vége felé is rájöttek maguk a komcsik arra, hogy egy vezetőnek iskolázottnak kell lenni.
De ha gondolod kezd el sorolni a sikeres 8 osztályt végzett vezetőket, vagy olyanokat akik 8 osztállyal maradandót alkottak az építészet vagy az orvos tudomány terén, esetleg NOBEL díjat kaptak stb.... Biztos sokan lesznek :)

<i>"George Washington sem rendelkezett formálisan iskolai végzettséggel, és Abraham Lincoln sem. "</i>

Sőt Nagy Sándor meg Mátyás király sem. De ha már úgy is annyira szeretsz olvasni nézz már utána kérlek annak, hogy milyen magas szintű magán oktatásban részesültek ezek az egyének!
És gondolkozz el azon, hogy vajon ennek a magas szintű oktatásnak volt-e köze a későbbi sikereikhez!

Speciel Abraham Lincoln végzett és praktizáló ügyvéd volt :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Hu, jo sokat irtatok, szoval csak igy emlekezetbol nehany valasz kapcsan!

Papirok, nyolc osztaly, stb.

Ceget vezetni, innovativnak lenni, stb. lehet egyetemi diploma vagy erettsegi nelkul, de ez teruletfuggo. Erettsegivel mar sok dolgot lehet csinalni (muveltsegi vagy intellektualis fokmeronek is tekintheto es tulajdonkeppen hellyel-kozzel en is egyenertekunek tartok intellektualis szempontbol egy regebbi erettsegit egy mostani bufe-ruhatar szakos diplomaval).

Viszont: kulon kell valasztani a komolyabb diplomakat (pl. orvos- vagy mernokkepzes), mert ezek mar megkerulhetetlenek a jo szakmai munkahoz, mivel egyreszt olyan gyakorlati oldaluk van, amit otthon olvasgatva nem fog az illeto megszerezni, masreszt ezek a vegzettsegek megkovetelhetik az atfogo kep megalkotasanak kepesseget.

Masik dolog ezzel kapcsolatban: papir-imado tarsadalmunk van, ez teny es erre gyurtak ra a szokasos HR rendszerek is, igy tulajdonkeppen a "papir" leertekelodott, egyre tobb a diploma-halmozo zero gyakorlati tudassal illetve az olyan diplomas, akinek segge volt a tanulashoz elsosorban az atlagos intellektusa melle.

Izrael peldajahoz:
Bar igyekeztem erthetoen fogalmazni, ugy tunik, hogy nem volt eleg. Izraelt nem a visszassagai miatt hoztam fel peldanak, hanem a nagysagahoz merten eros kepessegei miatt.
Kozos motivum gyulolt/eltunesre vagyott nepnek lenni pl. a hataron tuli magyarokeval, akiknel szinten eros osszetarto ero a magyar/kisebbsegi let.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
http://index.hu/belfold/2016/03/24/kovacs_zoltan_simicsko_istvan_pinter_sandor_brusszel_merenylet/

Hat, ez sejtheto volt; valahol rohejes, hogy keveseknek lesz kifogasuk ellene, cserebe jo esellyel nem csak arra lesz hasznalva, amire kerik.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Izrael peldajahoz:
Bar igyekeztem erthetoen fogalmazni, ugy tunik, hogy nem volt eleg. Izraelt nem a visszassagai miatt hoztam fel peldanak, hanem a nagysagahoz merten eros kepessegei miatt.
Kozos motivum gyulolt/eltunesre vagyott nepnek lenni pl. a hataron tuli magyarokeval, akiknel szinten eros osszetarto ero a magyar/kisebbsegi let.

Megpróbálom újra, hátha érthetőbb leszek. A zsidóságot a hit, az identitástudat, a kulturális közösséghez való ragaszkodás tette azzá ami. Az eredményesség vitathatatlan.
Az eredményességük pontosan azoknak az elveknek a konok, minden megpróbáltatáson keresztül való betartásának köszönhető amelyek szerinted feleslegesek, semmit nem érnek, sőt károsak.
Nép, nemzet, haza, hit, összetartozás, közösség.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 816
57 694
113
2ndt

Az érettségi színvonalromlása nem feltétlenül a nehézségéből fakad szerintem hanem az osztályzásból. Ha nem 20%-tól lenne 2-es hanem 50%-tól , mint régen akkor nem esett volna ekkorát az ázsiója.

<i>"Ceget vezetni, innovativnak lenni, stb. lehet egyetemi diploma vagy erettsegi nelkul, de ez teruletfuggo"</i>

Autót/repülőt is lehet vezetni papírok nélkül a kérdés mindig az, hogy milyen eredménnyel?
Szerintem a meritokrácia, a meritokratikus felfogás egy sikeres társadalom alapja. Ehhez viszont képzett emberek kellenek és ezt a képzettséget igazolni is kell. Ez egyszerűen nem működik bemondásra.

Viszont abban igazat adok neked, hogy nálunk "papír fétis" van, ráadásul meritokrácia nélkül. Egyszerűen olyanok vagyunk mint az egykori nemesek akik totál haszontalan címeket halmoztak, mert az volt a menőbb akinek több volt. Ez így tényleg értelmetlen.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
cagnamadre

Én a magam részéről abbahagyom ezt a témát, mert a válaszodból lesüt az, hogy mennyire vakon vagy és nem is vagy hajlandó ezen változtatni. Ragaszkodsz a prekoncepciódhoz.
Nem tudom mi értelmeset tudnék még mondani.

UI.: Gondolom nem tudod, de Nagy Sándor magántanárát Arisztotelésznek hívták. Gondolom az elmúlt 100 év 8 osztályosai később ilyen színvonalú magánoktatásban részesültek :)
Hát, megértem, hisz egy ekkora, saját kard által okozott seb fájdalmai után, nem akarsz ismételni.
Egyébként, képtelen vagy cáfolni az írásaimat, azzal csak ellenkezni tudsz, az abban írtakat csak tagadni vagy képes. Tudáshiány az oka, és ez tanulással orvosolható. Ezt csak magad tudod kikezelni.

u.i.: Látom, értelmet nem kapott az, hogy a papír végzettség csak, ami tudásszintet nem árul el, de sok minden elvégezhető nélküle egy olyannak, akinek arra a képzettsége megvan.

A magadfajtákból van a többség, és egyre gyorsabban szaporodik a létszámotok, így Ti viszitek az <b>önpusztítás</b>ba, ezáltal az <b>önpusztulás</b>ba a társadalmat. Igaz a vicc, ami a pokolról meg az üstről és annak védelméről szól. Nem kell a magyarok mellé őr, hiszen a magadfajták rántják vissza az onnan menekülőt, a helyett, hogy vele tartanátok. Amelyik nép többsége így viselkedik, az megérdemli a sorsát!!
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
Speciel Abraham Lincoln végzett és praktizáló ügyvéd volt :)
Tudtommal, semmit nem végzett el, nem járt ilyen végzettséget adó iskolába, hogy végzettnek lehessen mondani, hanem önszorgalom által szerezte be a tudását ehhez, és így mégis elismertként praktizálhatott. vagyis, ez is azt igazolja, hogy nem kell papír, elég a képzettség valami megtevéséhez, elvégezhetőségéhez.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az ilyen beszelgetesekre kivaloan hasznalhato a kantin topik. Tegnap mar Haubagoit (veletlenul) kilottek. Ne provokaljatok ki GrGly-tol az atomot.

Silurusglanis
Dezso-t senki sem veszi komolyan. O az egyik aki miatt olyan sokan utaljak az index.hu-t. Gusztustalan egy senkihazi. Viszont jo indikatora az amerikai kavarasnak. :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
melampo: ne keverd ossze az orszagot a neppel, mas szabalyok szerint jatszanak. Az elnyomas/eroszak elleni osszezaras minden kozossegnel osszekovacsolo ero, ez onmagaban meg nem teszi ertekesse a nemzet fogalmat, sot semmilyen kozosseget nem tesz ertekesse/sikeresse, csak ad egy motivaciot. Ehhez kellett a kokemeny munka, az a fajta kulturalis kozosseg, ami dijazza a tanulast es a tudast, stb. Ebbol tehat nem az kovetkezik, hogy a maga a nemzet fogalma, nemzethez tartozas erzese teremt erteket, hanem az, hogy a tanulas/tudas/erdekervenyesito kepesseg tamogatasa pozitiv hatassal van az adott kozossegre.

"Nép, nemzet, haza, hit, összetartozás, közösség."

Csak az erdekesseg kedveert alkalmazd az altalad leirtakat pl. a ciganysagra vagy a muszlim bevandorlokra es lathatod, hogy pont nem ezeken mulik, ezek csak eszkozok, amik nyujthatnak eselyt, de ehhez kell egy ertekazonos, kompatibilis kultura a befogado tarsadalom fele (tudas, munkaszeretet, stb.). Ha ez nincs meg, a kozosseg a hajara kenheti az "osszekovacsolo eroit", nem viszi semmire.
Viszont: a magyar kultura alapvetoen kompatibilis az europai nepek kulturajaval, tehat nem veszit azaltal, ha pl. egy EEA reszeve valik, nem veszit azzal, ha europai szabalyok szerint jatszik (persze lehet, hogy a korrupcio hagyomanyatol megszabadulnank, de ezt valahogy nem tudnam megsiratni).
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Ha ez nincs meg, a kozosseg a hajara kenheti az "osszekovacsolo eroit", nem viszi semmire. "

Kiegeszites: ha a parhuzamos tarsadalmakat nezed a fejlett orszagokban, pont lathatod, hogy ott az asszimilacio lenne kivanatos, az altalad felsoroltak teljes dobasa/ujraertelmezese.
 
Status
Not open for further replies.