[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 569
18 429
113
<blockquote rel="plushun">

Speciel Abraham Lincoln végzett és praktizáló ügyvéd volt :)
Tudtommal, semmit nem végzett el, nem járt ilyen végzettséget adó iskolába, hogy végzettnek lehessen mondani, hanem önszorgalom által szerezte be a tudását ehhez, és így mégis elismertként praktizálhatott. vagyis, ez is azt igazolja, hogy nem kell papír, elég a képzettség valami megtevéséhez, elvégezhetőségéhez.

</blockquote>

És igazad van! Megkövetlek tényleg saját magát képezte ügyvédnek! Én tudtam rosszul :)
Nem feltétlenül értek veled egyet. Más idők voltak a 19. században és más ma. Bizonyos területeken igen lehetséges, de azért ahhoz, hogy teszem azt sebész orvos legyél nem elég csak a könyveket olvasni. Az alapos elméleti ismeretek mellett komoly gyakorlat is kell. Anatómiai ismeret pl . ami alapján egyáltalában tudd, hogy milyen szerv hol helyezkedik el. Hullákat boncolni nemigazán tudnál önszorgalomból. Illetve igen, csak nagy valószínűséggel lecsuknának érte. Vagy jó példa erre az ötvenes évek Magyarországa amikor a vállalatok élére cipész mestereket raktak akik aztán csődbe vitték a vállalatot mert semmi fogalmuk nem volt arról, hogy kell egy gyárat elvezetni. A papír meg.... Nos nem attól lesz valaki okos vagy művelt, hogy hány végzettsége van ez tagadhatatlan. Az érzelmi intelligenciát nemigazán lehet megtanulni egy iskolában sem.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="plushun">

Speciel Abraham Lincoln végzett és praktizáló ügyvéd volt :)
Tudtommal, semmit nem végzett el, nem járt ilyen végzettséget adó iskolába, hogy végzettnek lehessen mondani, hanem önszorgalom által szerezte be a tudását ehhez, és így mégis elismertként praktizálhatott. vagyis, ez is azt igazolja, hogy nem kell papír, elég a képzettség valami megtevéséhez, elvégezhetőségéhez.

</blockquote>

Amikor Lincoln fiatal volt, az USA még tisztára vadnyugat volt, úgyhogy nem csoda, hogy nem járt iskolába csak 18 hónapot. Viszont rengeteget olvasott és tanult. A családja lustának is tartotta emiatt.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Na most én tényleg meg vagyok zavarodva, szóval azt tudom hogy van a zsidó vallás, de a szent könyvekben is zsidó népként értelmezték őket. Nem értem hogy ha ez csak egy vallás hogy lehet vannak olyan zsidók akik nem hisznek istenben, és nem értem hogy a nácik miért szülték le azt hogy egy vallás bármiben is befolyásolja a fizikai megjelenést. De erről csak egy gyors összefoglalót szeretnék, mert a lényegen nem változtat.
Amíg a zsidóknak nem volt állama folyamatos progromknak voltak kitéve, most hogy van már hatszor szétrúgták az arabok seggét, sikeresen kisajátítják Izraelt, megkerülhetetlenek a térségben. Attól függetlenül hogy vallás vagy nemzetség, nevezzük kultúrának, sokkal sikeresebb úgy hogy saját magát képviseli mintha más képviselné őt. De ez amúgy egyértelmű hacsak nem jogi esetről van szó, mindig saját magadat tudod legjobban képviselni mert az te vagy és tudod hogy neked mi a fontos. Tudom hogy gyök2-es logika de hát ez így van.
 

pannonia13

Member
2016. március 13.
54
1
8
http://index.hu/belfold/2016/03/24/kovacs_zoltan_simicsko_istvan_pinter_sandor_brusszel_merenylet/

Hat, ez sejtheto volt; valahol rohejes, hogy keveseknek lesz kifogasuk ellene, cserebe jo esellyel nem csak arra lesz hasznalva, amire kerik.

A mai napra jutó vonatkozó sajtóhírekből csak a lényeg maradt ki, nevesül, hogy egy új titkosszolgálatot is létrehoznak, NIBEK néven. http://nagypolitika.hu/2016/03/24/nibek-az-uj-magyar-szuper-titkosszolgalat/
 

pannonia13

Member
2016. március 13.
54
1
8
És nem flood-nak szánom, de a brüsszeli események belgiumi hátteréről ajánlom ezt az írást, ami a II. Világháború utáni időkig visszavezeti az eseményeket. http://nagypolitika.hu/2016/03/24/a-szupersotet-belgium/
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<i>"Na most én tényleg meg vagyok zavarodva, szóval azt tudom hogy van a zsidó vallás, de a szent könyvekben is zsidó népként értelmezték őket. Nem értem hogy ha ez csak egy vallás hogy lehet vannak olyan zsidók akik nem hisznek istenben, és nem értem hogy a nácik miért szülték le azt hogy egy vallás bármiben is befolyásolja a fizikai megjelenést."</i>

Ez nem meglepo egy olyan korban, ahol az ateistak nem voltak tenyezok:)
A nacik azert eleg sok dolgot leszultek, ami mero ostobasag volt, kezdve a sajat felsobbrendusegukkel:) Ne felejtsd el, pl. Linne-nek is volt egy tudomanyos alapu rendszertana, ami durva tevedesekkel volt terhelve, illetve az akkori eugenetika sem volt a tudomany csucsa mai szemmel nezve. Mindenesetre az alapvetoen igaz, hogy elteres volt a semita vonasokkal rendelkezok es az echte nemetek kozt.

"Amíg a zsidóknak nem volt állama folyamatos progromknak voltak kitéve, most hogy van már hatszor szétrúgták az arabok seggét, sikeresen kisajátítják Izraelt, megkerülhetetlenek a térségben."

Ez tulajdonkeppen egyreszt igaz, masreszt vitathato. Lokalisan igaz, tortenelmileg igaz pl. Europaban, de nem igaz az USA-ban vagy a fejlett- emberi jogokra erzekenyebb - Europaban es ennek zero koze van ahhoz, hogy van-e Izrael vagy nincs (a buntudatkelteshez van valamennyi).

<i>"Attól függetlenül hogy vallás vagy nemzetség, nevezzük kultúrának, sokkal sikeresebb úgy hogy saját magát képviseli mintha más képviselné őt. "</i>

Igaz is es nem is. Ez az adott vallasban/nemzetsegben rejlo potencialtol fugg. Konkret, nem off peldaval: a migransok sikeres bearamlasa nem a migransok erdekervenyesito kepessegenek koszonheto elsosorban, hanem az oket kepviselo/felvallalo migrans-simogato europai politikusoknak.

"De ez amúgy egyértelmű hacsak nem jogi esetről van szó, mindig saját magadat tudod legjobban képviselni mert az te vagy és tudod hogy neked mi a fontos. Tudom hogy gyök2-es logika de hát ez így van. "

Azokon a teruleteken, azokban a dolgokban tudod te jobban kepviselni sajat magadat, ahol van kompetenciad.
Ezert szoktam a sulyozott szavazojog/szakertoi kormanyok mellett ervelnia jelenlegi demokracia-felfogas helyett.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Verjétek szét a topikot, nem kell észrevenni a nyilvánvaló floodolást.
Úgy látom valami készül, az ulippo-féle csapat lassan aktivizálódik máshol is, majd később a magyar topikban írok erről.

Jaja csak a múltkori atlantista program bukása miatt most a népnemzeti fonalat vették fel :)
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
Na most én tényleg meg vagyok zavarodva, szóval azt tudom hogy van a zsidó vallás, de a szent könyvekben is zsidó népként értelmezték őket. Nem értem hogy ha ez csak egy vallás hogy lehet vannak olyan zsidók akik nem hisznek istenben, és nem értem hogy a nácik miért szülték le azt hogy egy vallás bármiben is befolyásolja a fizikai megjelenést. De erről csak egy gyors összefoglalót szeretnék, mert a lényegen nem változtat.
Amíg a zsidóknak nem volt állama folyamatos progromknak voltak kitéve, most hogy van már hatszor szétrúgták az arabok seggét, sikeresen kisajátítják Izraelt, megkerülhetetlenek a térségben. Attól függetlenül hogy vallás vagy nemzetség, nevezzük kultúrának, sokkal sikeresebb úgy hogy saját magát képviseli mintha más képviselné őt. De ez amúgy egyértelmű hacsak nem jogi esetről van szó, mindig saját magadat tudod legjobban képviselni mert az te vagy és tudod hogy neked mi a fontos. Tudom hogy gyök2-es logika de hát ez így van.
Pedig egyszerű a képlet. A zsidóknál is van egyenlő meg egyenlőbb. Az egyenlőbb a cion elvet valló, akik az alantasabbakat felhasználva érik el céljaikat. Vagyis, beáldozzák azokat, és ez történt Hitler megbízásánál is, hiszen könnyű volt a csoportot támadni, mert jelen voltak mindenhol. Erről a Cion Bölcsek Jegyzőkönyvében is olvashatsz, meg még arról is, ami jelenleg történik körülöttünk.
Izrael esete is ilyen. Csak felhasználják Őket a cionisták, hogy megtehessék rájuk való mutogatásokkal azt, amit ott megtesznek. Bővebbre ez a topik is, meg a kommunikálás módja is alkalmatlan.
Miért épp a zsidókra értve követik el a dolgaikat? Hát, épp azért, mert anno a kereszténységre való hivatkozással és pápai áldással megtehettük ezt mi is. És ez van az iszlám esetében is. Csak egy rámutogatás, nem más, és mehet a buli a Hatalmasok támogatása, vagyis megindítása alapján. Röviden: CSAK EGY ESZKÖZ!
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
(...)hogy egy új titkosszolgálatot is létrehoznak, NIBEK néven.

Szerintem ez nem új titkosszolgálat. Ez csak egy újabb himihumi központ lesz zavaros jogkörrel, feltehetőleg a rendőrségből válogatott emberekből verbuválva. Max. tevékenységi területe okán engedélyezik a titkos információszerzési módokat a munkatársainak.

Bár az is lehet, hogy tévedek. A magyar szolgálatok teljesen zavarosak működési területük szempontjából. (Bár ez lehet, hogy szándékolt.)
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Én nem bánnám ha pár millió zsidó élne magyarországon mint átlag dolgozó civil ember.
Legalább megtudnák hogy milyenek a romák többsége és nem menne a rasszista meg egyéb baromágok.

Szerintem hamar ellátogatna pár merkava 4 a gettókba
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
14469553.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest
És nem flood-nak szánom, de a brüsszeli események belgiumi hátteréről ajánlom ezt az írást, ami a II. Világháború utáni időkig visszavezeti az eseményeket. http://nagypolitika.hu/2016/03/24/a-szupersotet-belgium/
Ha ez igaz Brüsszelt ideje lenne leatomozni úgy ahogy van.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Mert Ők gyakorolják, így tovább is adják hitüket, míg a keresztényként regisztráltak, vagyis, csak megkeresztelkedtek nem gyakorolják e hitet."

Forras?
 
Status
Not open for further replies.