[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Putin trolls Kerry during talks in Moscow, State Sec promises ‘surprise’ in response
https://www.youtube.com/watch?v=e6XjqvlbDfg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egyébként így van. Nem az iszlám, hanem a kereszténység szorul reformra. Le kell leplezni a Biblia meghamisítását és visszahelyezi az oltárképre Jézust a vérszomjast, a mennyei Hadúr fiát!
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
<blockquote rel="pannonia13">És nem flood-nak szánom, de a brüsszeli események belgiumi hátteréről ajánlom ezt az írást, ami a II. Világháború utáni időkig visszavezeti az eseményeket. http://nagypolitika.hu/2016/03/24/a-szupersotet-belgium/
Ha ez igaz Brüsszelt ideje lenne leatomozni úgy ahogy van.
</blockquote>

Megkóstoltad a desszertet és nem ízlik?
Pedig ez még nem is a hab azon a tortán.
És végképp nem a meggy a habon.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Mas: kicsit lemaradtam, mi van hir az Ukrajna folott lelott gep kapcsan? Ott tartottam, hogy annyi, hogy orosz gyartasu raketa lotte le. Koszi.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Mindenki azt állítja, ami az ő geopolitikai céljainak megfelel, a többit gondolom kitalálod... Tuti bizonyítéka van mindenkinek, hogy a másik a tömeggyilkos.
 

bogaras

Member
2014. augusztus 18.
460
1
18
Mas: kicsit lemaradtam, mi van hir az Ukrajna folott lelott gep kapcsan? Ott tartottam, hogy annyi, hogy orosz gyartasu raketa lotte le. Koszi.

Semmi. Aki tudja az mélyen hallgat róla.
Az embargót fenn kell tartani.
Ahogy anno Nógrádi mondta, az kiderül hogy mivel, de hogy ki és miért az ...

Az embargó... Érdekes hogy már nem is az utasszállító az ürügy hanem a Krím.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A lelövés idejében emlékeim szerint elég pontos infók kerültek fel ide a fórumra is a harcoló felek elhelyezkedéséről, egyebekről, aztán hozzáértő(bb) kollégák nekiálltak matekozni.
Akkor többen is arra jutottak, elég alaposan alátámasztva, hogy ukrán BUK kapta le, egy elég jól behatárolható környékről.

Aztán beindult az össznemzeti kavarás.

De kerültek elő képek az ukránok által gyanúsított (312) BUK indítóról amely Lemberg környékén töltötte pihenőjét...

Az akkor aktív fórumtársak javítsanak ki ha rosszul emlékszem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 186
113
Láttam ilyen olyan műhold képeket, szeparatista BUK-ot hiányos rakétával, "elfogott telefonbeszélgetést", ukrán szu-25 öt rakétával felszállni, és rakéta nélkül le, állítólagos ukrán műszakival, aki még azt is megmondta, hogy melyik pilótájuk lőtte le, flight radar képeket, ilyen olyan konteókat. Ez sem fog már soha a büdös életben kiderülni, hogy mi és hogyan történt ott valójában.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@bogaras:
"Az embargó... Érdekes hogy már nem is az utasszállító az ürügy hanem a Krím. "

Emlekeim szerint a Krim volt az urugy mindig, de javitsatok ki, ha tevedek.

@silurusglanis:

Azert kerdeztem, mert nekem is a "nagy kussolas" erzesem volt, ezzel egyutt ugy ereztem, hogy mindket (harom) oldal reszerol kuss van, szoval valami megegyezes lehet a hatterben vajon (esetleg keszuloben), aminek koszonhetoen elsikkadt a toretenet?
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Azért az elég beszédes hogy a hírekben többször is említették hogy a hollandok meg fogják vétózni az ukrán vízummentességet, gondolom nem azért mert elhitték hogy az oroszok lőtték le a gépet
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Azért az elég beszédes hogy a hírekben többször is említették hogy a hollandok meg fogják vétózni az ukrán vízummentességet, gondolom nem azért mert elhitték hogy az oroszok lőtték le a gépet

Errol nem hallottam, koszi. Tenyleg beszedesnek tunik.
Egyebkent mit gondoltok, elo fog meg kerulni a kialakulasahoz hasonlo intenzitassal az ukran valsag vagy most jo darabig a migrans-valsaggal lesz elfoglalva Europa?

En arra tippelnek, hogy utobbi kapcsan valamilyen szintu kozeledes mindenkepp lesz az oroszokkal, aztan egyszercsak - jo esellyel - szep csendben vagy valami latszat-indokkal megszuntetik az embargot.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Majd ha időm lesz átnyálazom az egész fórumot, de ami kavarás akkor volt, én szinte egészen biztos vagyok benne, hogy az ukránok szedték le. Az oroszok meg pórázt és szájkosarat raktak a szakikra, ami tart a mai napig minden területen. Igazából nagyon van abban valami, amit haubagoi mond az orosz belpolitikai ellentétről- vagyis Putyin ellentétes oldalon van a Donbassziakkal.
A miért pedig hatalmas kérdőjel. Bár akkor bőven volt esélyük a szakik ellen külföldi erőket behívni.
 
Status
Not open for further replies.