[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 733
113
Legyen a Magyar a közös nyelv! :)
Nehéz megtanulni, de nagyon kreatív nyelv és ezért fejleszti az agyunkat. Ilyen nyelven például 5 perc alatt meg lehet érteni miért nem jó a migráció, miért nem jó a TTIP stb...
+1 Nekünk nem kéne újat tanulni :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Effektíve én is oda szántam a választ, bocsánat.
Itt alább egy "beszédes" kép, miért is lehetetlen az egynyelvűsítés.

jbvmcvbxcyqg5aytrjz9.png
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Minek kéne közös nyelv? Svájcban 4 nyelv van és nagyszerűen megvannak, pedig kevesen beszélik mind a négyet. Sőt, a francia részen is alig beszélnek németül és viszont. /Saját tapasztalat: Lausanne-ban németül kérdeztem vkit, de franciául válaszolt. Tehát értette a kérdést, de büszke franciaként az anyanyelvén válaszolt./
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Minek kéne közös nyelv? Svájcban 4 nyelv van és nagyszerűen megvannak, pedig kevesen beszélik mind a négyet. Sőt, a francia részen is alig beszélnek németül és viszont. /Saját tapasztalat: Lausanne-ban németül kérdeztem vkit, de franciául válaszolt. Tehát értette a kérdést, de büszke franciaként az anyanyelvén válaszolt./

Azért sokkal egyszerűbb lenne a mindennapi élet a kereskedelmi, műszaki-technikai és vendégforgalmi-turisztikai területen, ha lenne egy egész Európában egységesen használható közös nyelv.
Egyébként egész más egy tanult nyelvet megérteni, és más szint azon beszélni is. Ha valaki oroszul szólna hozzám, még elég sokat megértenék belőle (orosz szövegek olvasásakor/hallgatásakor tapasztalom), de ha oroszul kellene megszólalnom, hát szerintem nagyon beleizzadnék, és kicsi lenne a sikerélmény.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 347
2 352
113
Szinte egész Kelet-Közép-Európa fegyverkezik
http://mno.hu/kulfold/szinte-egesz-kelet-kozep-europa-fegyverkezik-1336994
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Barack Obama: védekező pozícióban az Iszlám Állam Szíriában és Irakban is
https://www.youtube.com/watch?v=LHxW5SQgsEc
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/polgarhaborura_keszulnek_putyinek.613140.html
Nem polgárháborúra.

<i>Az Egyesült Államok költségvetési hiánya 108 milliárd 43 millió dollárt tett ki márciusban, több mint duplájára emelkedett az egy évvel korábbi 52 milliárd 918 millió dolláros deficithez képest - közölte az amerikai pénzügyminisztérium. </i>
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/megduplazodott_az_amerikai_koltsegvetes_hianya.613134.html

<i>A Kalibr típusú orosz taktikai rakéták gazdáik számára is meglepő sikerű szíriai bevetése után a teljes orosz haderő óriási lendülettel áll át ennek a típusnak a használatára.</i>
http://biztonsagpiac.hu/kalibraljak-az-egesz-orosz-taktikai-raketaerot

http://vilagterkep.atlatszo.hu/2016/04/14/panama-papers-titkosszolgalatok-gyikemberek-vagy-szimpla-hanyagsag-van-az-adatszivargas-mogott/
Rengeteg ötlet, mindenki szabadon válogathat belőle.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 194
113
Legyen a Magyar a közös nyelv! :)
Nehéz megtanulni, de nagyon kreatív nyelv és ezért fejleszti az agyunkat. Ilyen nyelven például 5 perc alatt meg lehet érteni miért nem jó a migráció, miért nem jó a TTIP stb...
+1 Nekünk nem kéne újat tanulni :)

Támogatom, szép és igaz gondolatok:D!
Közös nyelv után jönne, most már a viccet félretéve, hogy mind hagyjuk a 'csába a nemzeti kultúránkat, meg identitásunkat, úgyis csak a baj volt belőle eddig. Köszönöm NEM. Nem vagyok turbó magyar, de ÉN azért ettől még MAGYAR embernek születtem, és bármilyen hihetetlen, az is szeretnék maradni, semmiféle Európai Egyesült Államok, meg TTIP elmosódott gyökértelen massza szerep nem szimpatikus... Nemzetállamok szövetsége, az a jó irány, ha már EU, szerintem. Nem kell gyűlölködni a nemzetiségeknek egymást közt ok nélkül, de ha az a feltétel a jövő EU-jában, hogy a gyerekeim ne beszéljenek magyarul, felejtsük el szépen lassan, hogy kik vagyunk, kik voltak az őseink, akkor még az EU-ból sem kérek...
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2016/04/14/megszavaztak-grojszman-az-uj-miniszterelnok/
"257 igen szavazattal menesztették posztjáról Arszenyij Jacenyuk miniszterelnököt és helyére az eddigi házelnököt, Volodimir Grojszmant választották meg..."


Ukrajnában tehát új kormány van.
Tegnapi hírek szerint, az új kormányban nem lesznek külföldiek. Viszont állítólag oligarchák igen. Hogy Turcsinov marad-e a helyén, arról nem szóltak a hírek, márpedig gyakorlatilag ő tartotta kezében a "terrorista ellenes" műveletet.

Kérdés: Mit szól ehhez az új felálláshoz a CIA, bocsánat, az USA.
Lesz-e bármilyen változás a Minszki tárgyalásokban, és leállnak e a harcok? ( szinte kizárt)
Ugyanis a harcok és a városok bombázása szép lassan növekszik Donbassban, márpedig eddig is napi szinten vannak kiterjedt frontszakaszokon kisebb-nagyobb harcok, csaták, és mindennap lövik aknavetőktől kezdve minimum 152 mm-ig a városokat. De lőnek Pionnal is.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Legyen a Magyar a közös nyelv! :)
Nehéz megtanulni, de nagyon kreatív nyelv és ezért fejleszti az agyunkat. Ilyen nyelven például 5 perc alatt meg lehet érteni miért nem jó a migráció, miért nem jó a TTIP stb...
+1 Nekünk nem kéne újat tanulni :)

A lényeget kifelejtetted: mert ezen a nyelven olvasható a HTKA, ahol a világ legjelentősebb haditechnikai és biztonságpolitikai elemzései olvashatóak! :)
 

arrota

Member
2016. április 14.
53
0
6
"Nemzetállamok szövetsége, az a jó irány, ha már EU, szerintem."

Fából vaskarikát? Ugyan, hogyan? Az EU egy birodalmi megnevezés, ahol nem nemzetállamok vannak, csak korcsosított államok, akiket a bent levő nagyhatalmak irányítanak, hiszen gyarmatosították ezek a kisebb országokat! A góré meg látható, hogy nem más, mint az USAcion által vezérelt Németország. Jaja, az a Németország, akiket Hitler óta(?) foglalt el a cion, és azóta sem engedi el, hiszen Merkelt tette a trónra, mint anno Hitlert, akiknek a feladata nem más, mint a környező országok bekebelezése, kizsákmányolása és Oroszország megtámadása volt és van még ma is.

Nemzetállamok szövetsége úgy nem létezik nemzetek meghagyásával, azok önrendelkezési jogának meghagyásával, ha egy közös vízfej irányítja, ahol nem a többségi szavazat dönt, hanem egyes országok állampolgárszáma szerinti kvóta nagysága.

Közös nyelv a területen:
Sajnos, kihalt az emberekből a másik felé megadandó tisztelet! Igen, az a tisztelet is, hogy ha látogatóba megy a szomszédhoz, akkor tanulja meg vagy szótárazza annak anyanyelvét! Esetleg, lehülyézitek azokat a külföldieket, akik megpróbálnak magyarul megszólalni, mikor itt vannak, vagy örültök ennek a kezdeményezésüknek? Nem költőiként írtam be. A válasz rámutat az egyén felfogására, de főként az identitására, vagy annak hiányára.

<b>Nagyon érdekelne, miként vélekedtek a filmen elhangzóról, ki és miként értelmezi ezt:</b>
Vladimir Bukovsky - Az EU és a Szovjetunió összehasonlítása
https://www.youtube.com/watch?v=dsq7_epNKPo

Megkérem azokat, akik nem képesek érdemi, racionális megfogalmazásra, azok kíméljenek meg a hozzászólásuktól. Köszönöm.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>arrota</b>

Miután a Szovjetuniót és az EU-t is ugyanaz az USA-ban (és akkoriban még a Crownban) fészket vert bankárkaszt hozta létre (pontosabban hozatta létre és a létrejöttét finanszírozta), így nincs mit csodálkozni azon, hogy a működtetési séma is azonos. Nyilván bizonyos részeket az egykori (1917) orosz illetve a jelenkori (1990 utáni) nyugat-európai sajátosságokhoz kellett igazítani (egy az egyben nincs tükörszimmetria a két unió között), de nem is pont ugyanaz (volt) a célja a két képződménynek.

Addig, ameddig a XIX-XX. századi történelem torzított karikatúrája jelenti a hivatalosan elfogadott történelmet, addig nagyon nehéz lesz itt bármiféle érdemi diskurzust folytatni a jelen eseményeiről, pláne a jövő esetleges további alakulásáról.

Két lehetőség van:

1. Maradjunk a kötelező és hivatalos történelemnél valamint tegyünk úgy, mintha azt az igazságot fogadnánk el, amit a média és a politikai hatalom elvár tőlünk. Igaz, ebben az esetben nincs racionális logika abban, ami a nagyvilágban történik, azaz kénytelenek vagyunk elfogdani azt, hogy a nagyhatalmak vezetői megkettyentek, mégpedig nagy számban és egyszerre.

2. Felejtsük el az eddigi esti meséket, helyezzük az egészet egy olyan „<i>árnyékvalóságba</i>”, ami a politika és a média által ránk erőltetett valóság mögött van és láss csodát: Hirtelen értelmet nyer a jelenkor napi szinten tapasztalt abszurditása minden területen. Ergo nem a vezetők hülyültek meg, hanem csak <i>mást mond a száj és mást tesz a kéz</i>.

Miután ilyenekről évek óta írogatunk ezen a fórumon, így – osztva Szaniszló Ferenc legutóbbi műsorában elhangzott véleményét – senki sem mondhatja majd azt egy szép (vagy kevésbé szép) napon, hogy ő erről nem is tudott és soha nem hallott semmi ilyesmiről. Illetve mondhatja, de ettől még a következmények alól ő sem fog mentesülni.

Hogy ki mihez kezd ezekkel az információkkal, az már mindenkinek a szuverén magánügye és egyben a saját egyéni felelőssége is, ennél többet ugyanis sem Drábik, sem Szaniszló, sem Bogár, sem Fulford de még maga a Jóisten sem tehet az emberek/emberiség helyett.
 
T

Törölt tag 008

Guest
2. Felejtsük el az eddigi esti meséket, helyezzük az egészet egy olyan „<i>árnyékvalóságba</i>”, ami a politika és a média által ránk erőltetett valóság mögött van és láss csodát: Hirtelen értelmet nyer a jelenkor napi szinten tapasztalt abszurditása minden területen. Ergo nem a vezetők hülyültek meg, hanem csak <i>mást mond a száj és mást tesz a kéz</i>.

Ezt kifejtened?
 

jani2

Active Member
2013. február 11.
1 039
1
38
https://www.youtube.com/watch?v=iuEL8z5Flgk
Szerintem szimulációs gyakorlatot tartottak arról, hogy nagy szerencséjük van, hogy a hullámzó horizontból kibukkanó tárgy nem hangsebesség feletti élesített rakéta, és mi van akkor, ha feléjük tart.

Hogy értsék már meg végre. :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<b>arrota</b>

Miután ilyenekről évek óta írogatunk ezen a fórumon, így – osztva Szaniszló Ferenc legutóbbi műsorában elhangzott véleményét – senki sem mondhatja majd azt egy szép (vagy kevésbé szép) napon, hogy ő erről nem is tudott és soha nem hallott semmi ilyesmiről. Illetve mondhatja, de ettől még a következmények alól ő sem fog mentesülni.


Montezuma
Erősen optimista vagy és a fellegekben jársz, ha azt hiszed, hogy ezt az oldalt és topikot MINDENKI olvassa. Ha meg nem így van, akkor nem mondhatod jogosan a fentieket, mert az itt elhangzott okosságokat csak az tudhatja, aki itt olvas! Sok olyan ember van az országban, akik semmit, vagy alig olvasnak, és egy részük még csak nem is azért, mert nem akar, hanem mert havi 260-300 munkaóra (szerintem ez már robot) mellett hiába olvassa, úgysem érti az ember a szöveget. (Tudom miről beszélek, mert egy évvel ezelőttig én is így voltam, hullafáradtan és üveges szemekkel nem érdemes olvasni, mert már a kettővel azelőtti mondatra sem emlékszik az ember.)
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
<b>emel</b>

Kikérem magamnak az erős optimizmust, és a legoptimistább pesszimista vagyok! ;D

Egyébként nem gondolom azt, hogy mindenki minket olvas, sőt, szerintem ebben a fórumban sokan eleve menekülnek még a környékéről is.
Alapvetően ország- és világviszonylatban az ún. alternatív médiára illetve azokra a hivatalostól kissé eltérő világszemléletű gondolkodókra, írókra és egyéb szakemberekre gondoltam, akik ország-/világszerte publikálnak.

Igen, sajnos az emberek döntő része örül annak, hogy egyáltalán lyuk van a seggén, nemhogy világmegváltó elmélkedésbe kezdjen. Amit mi itt teszünk, az valahol bizony luxus.

De ha már itt vagyunk, akkor igyekszem én is sok olyan napi cikket megosztani, ami érdekes lehet azon pár emberke számára, aki néha benéz errefelé is. Ha megnézed, igen ritka madár lesz az alternatív média a részemről és nem véletlenül.
 
Status
Not open for further replies.