Nem rossz, nem rossz, de ez a bekezdés totális bullshit:
Hosszú távon
Oroszország tehát az elején harapna egy nagyot a NATO-ba, megbolygatná a szövetségi rendszert, és okozna veszteségeket, és ezután az előjáték után elkezdődne az igazi háború. Ami már a számok törvényén alapulna:
míg a NATO minimális emberveszteséget szenvedne el a jól bevált anyahajós-bombázós-drónos hadműveleteivel, addig az orosz katonaság egyre ritkulna.
Az orosz flottát néhány hónap alatt ki lehetne iktatni, a támadóképes légierejét néhány hét alatt. A NATO vezérkarából érkező spekulációk éppen ezért azzal a veszéllyel számolnak, hogy ilyen módon Oroszországnak nem maradna más stratégiai kártya a kezében, mint a Föld legnagyobb atombomba-gyűjteményének bevetése. Az nem kérdés, hogy épeszű ember ilyen eszközhöz nem folyamodik, a kérdés inkább az, hogy egy esetleges háború ezen pontján még épeszű emberek hozzák-e a döntéseket. A rövidebbet ismét Európa húzná, hiszen ilyen kutyaszorítóban
nem lenne rá képes Moszkva, hogy az atombombákat Amerikába is eljuttassa.
Közép-Európának is talán csak a keleti felét tudná elérni. Amerika nyilván szintén atommal torolná meg az öreg kontinens halálát, és Oroszországot is a földdel tennék egyenlővé. Hogy ez ne történjen meg, két dolog közül választhat az orosz vezérkar. Vagy a háború kezdeti szakaszában próbálják meg leatomozni Amerikát, mikor még megvan hozzá az infrastruktúrájuk, vagy minden igyekezetükkel eleve elkerülik a háborút. Mivel az nyilvánvaló, hogy
az amerikai hírszerzés és légvédelem van olyan fejlett, Oroszország és Amerika között pedig van olyan távolság, hogy ne lehessen csak úgy hirtelen atomot szórni az Egyesült Államokra, és mivel ez népirtás lenne, aligha számol az orosz vezérkar egy ilyen forgatókönyvvel. Későbbi cikkeinkben kifejtjük azt is, hogy Moszkva ambíciói egyébként sem a háború irányába mutatnak, így a papírforma szerint Oroszország nem akarna háborút a NATO-val, a potenciális kezdeti sikerei ellenére sem.
1) A "jól bevált" anyahajós-bombázós-drónos hadműveleteit az USA nem fogja tudni alkalmazni Oroszországgal szemben, mert Oroszo.-gal szemben nincs meg a légifölénye (ld. orosz légvédelem, GPS zavaró állomások hálózata).
2) A flottát nem tudom hány hónap alatt lehetne kiiktatni, de a légierejét nem tudnák kiiktatni néhány hét alatt az biztos. Ld. légvédelem. Másrészt menet közben Oroszo.-ban a gyárak nyilván nem állnak le.
3) Miért is nem lenne képes rá Moszkva, hogy az atombombákat Amerikába is eljuttassa? Meg mi az hogy Közép-Európának is talán csak (??) a keleti felét tudná elérni?
4) "az amerikai hírszerzés és légvédelem van olyan fejlett, Oroszország és Amerika között pedig van olyan távolság, hogy ne lehessen csak úgy hirtelen atomot szórni az Egyesült Államokra" no comment, talán csak annyi, hogy Oroszo-ra se lehet csak úgy "atomot szórni" ld. korai előrejelző radarhálózat stb.
Szóval vannak érdekes dolgok a cikkben, de ez a bekezdése azért nagyon gyermetegre sikerült.