[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Kínának hatalmas pénztartalékai, befektetései és megkérdőjelezhetetlen gazdasági övezetei- és az ezzel együtt járó nyersanyagaik - vannak. A forró tőke menekülése nem gond. Mivel Kína ott van már a fél világon, igazából ez leginkább még jobban Kínai kezeiíbe teszi a saját gazdaságukat. Ráadásul lesz egy jó indokuk Trumpnak arra, miért tartják alacsonyan az árfolyamukat.
Az meg , hogy a saját pénzelitjük külföldön még jobban befektet, szintén nem gond, és egészen biztosan lesz erre egy nyomatékos állami útmutatás. gy is úgy is a kínai tőke elterjedését szolgálja . - Nem baj milliárdos elvtárs, ha Ausztráliában veszel magadnak néhány plusz luxuslakást, miért is lenne baj.. Apropó, megvennéd azt az elhagyatott ipartelepet, meg azt a szénbányát? Javasolhatjuk Kongóban az elvtársnak azt a szép kikötőt, és van egy tervünk egy újabb vasútvonalra is Lubumbashi felé is ha érdekelné.
Megoldják saját hasznukra, mint az oroszok tették... Ők is mindent ki tudnak használni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
es mi lesz ha megint bekketan es fel ev mulva elkezdi ujbol trombitalni hogy szar a gep, az O sajat repuloje ettol 1000% jobb?
Lehet ez a véleménye, és repülhet a sajátjával mint Mr. Trump. De nem repülhet vele mint Mr. President, mert a saját gépe nem légitankolható, nincsenek ötször akkora kenőolaj-tartályai hogy 5x annyi ideig a levegőben maradhasson, nincsenek meg azok a navigációs és kommunikációs rendszerei (pl. a fegyveres erőkkel és az államhatalmi szervekkel való állandó kapcsolathoz), amik hivatalból csak az elnöki különgépen vannak meg.
Egyébként Trump-nak nem az elnöki különgéppel volt problémája, hanem azzal, hogy azt koránál fogva már le kellene cserélni, és sokallotta az új gép árát. Ezt már le is tárgyalta a Boeing-al, akik "hajlottak a jó szóra", és engedtek az árból.
 
A

altx

Guest
Lehet ez a véleménye, és repülhet a sajátjával mint Mr. Trump. De nem repülhet vele mint Mr. President, mert a saját gépe nem légitankolható, nincsenek ötször akkora kenőolaj-tartályai hogy 5x annyi ideig a levegőben maradhasson, nincsenek meg azok a navigációs és kommunikációs rendszerei (pl. a fegyveres erőkkel és az államhatalmi szervekkel való állandó kapcsolathoz), amik hivatalból csak az elnöki különgépen vannak meg.
Egyébként Trump-nak nem az elnöki különgéppel volt problémája, hanem azzal, hogy azt koránál fogva már le kellene cserélni, és sokallotta az új gép árát. Ezt már le is tárgyalta a Boeing-al, akik "hajlottak a jó szóra", és engedtek az árból.

Persze hogy sokalota az arat, egy populista mindig azt csinalja...eloszor lekopkodi hogy a nep elott jol nezzen ki, aztan meg beleul es elvezi.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Persze hogy sokalota az arat, egy populista mindig azt csinalja...eloszor lekopkodi hogy a nep elott jol nezzen ki, aztan meg beleul es elvezi.
Elolvastad a végét is annak, amit írtam? Az új gép ÁRÁVAL volt baja, és azt lejjebb is alkudta - nyilván most már némi elnöki tekintéllyel, de ezt Obama is megtehette volna, senki se tiltotta neki!!
 
A

altx

Guest
Elolvastad a végét is annak, amit írtam? Az új gép ÁRÁVAL volt baja, és azt lejjebb is alkudta - nyilván most már némi elnöki tekintéllyel, de ezt Obama is megtehette volna, senki se tiltotta neki!!
elolvastam, epp azert is irtam...hol van pontosan leirva hogy a gep olcsobb lesz es mennyivel?
en olyanra nem talaltam, csak ara hogy trump "rajuk szolt" es leengedtek az arbol.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
elolvastam, epp azert is irtam...hol van pontosan leirva hogy a gep olcsobb lesz es mennyivel?
en olyanra nem talaltam, csak ara hogy trump "rajuk szolt" es leengedtek az arbol.
Arról nincs info, hogy mennyivel lett olcsóbb, de ha ez ennyire könnyen ment (és ilyen gyorsan, én már két-három napja olvastam róla), akkor elég nyilvánvaló hogy eredetileg tényleg szemérmetlenül túlárazták a gépet.
 
A

altx

Guest
Arról nincs info, hogy mennyivel lett olcsóbb, de ha ez ennyire könnyen ment (és ilyen gyorsan, én már két-három napja olvastam róla), akkor elég nyilvánvaló hogy eredetileg tényleg szemérmetlenül túlárazták a gépet.

ha nincs info akor hunan tudni hogy megint nem a trump reklamozasarol van szo?
hol vannak a valos tenyek????

en ilyen populista szoveget itt nalunk minden nap olvasok..pl jott vucic beszelt 2 szot es mar az hazai penzes nagykutyak, albanok, amcsik, kinaiak, oroszok es a tokom ki nem, egybol ugrot es valami 10-20-50 % jobban men mint eddig.

ameddig nem lattom pontosan hogy le van irva h ennyi meg ennyi volt, most meg annyi meg annyi lett az egesz egy populista hazudozas szamomra.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
ha nincs info akor hunan tudni hogy megint nem a trump reklamozasarol van szo?
hol vannak a valos tenyek????

en ilyen populista szoveget itt nalunk minden nap olvasok..pl jott vucic beszelt 2 szot es mar az hazai penzes nagykutyak, albanok, amcsik, kinaiak, oroszok es a tokom ki nem, egybol ugrot es valami 10-20-50 % jobban men mint eddig.

ameddig nem lattom pontosan hogy le van irva h ennyi meg ennyi volt, most meg annyi meg annyi lett az egesz egy populista hazudozas szamomra.
Bármit leírhatnak akár dollárra-centre kiszámolva és bejelentve hogy mennyivel lett olcsóbb a gép, az akkor is csak egy sajtóhír marad ugyanúgy mint az eredeti hír, a szerződést nem fogják feltenni a netre.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette
A

altx

Guest
Bármit leírhatnak akár dollárra-centre kiszámolva és bejelentve hogy mennyivel lett olcsóbb a gép, az akkor is csak egy sajtóhír marad ugyanúgy mint az eredeti hír, a szerződést nem fogják feltenni a netre.

nemtom ott hogy mennek a dolgok, de amit en tapasztalok az az, hogy IDOVEL minden kitudodik..
jon egy utod, egy duhos ujsagiro, egy becsapva erzet valaki es kihozza az osszes szennyest az emberek ele..
mivel trump mar eleg sok embert mega ellen forditot egy het alatt, nem csodalnam ha nemsokara elkezdjuk olvasni azt hogy nem mondtot valamiben igazat.
 
  • Tetszik
Reactions: emel

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
nemtom ott hogy mennek a dolgok, de amit en tapasztalok az az, hogy IDOVEL minden kitudodik..
jon egy utod, egy duhos ujsagiro, egy becsapva erzet valaki es kihozza az osszes szennyest az emberek ele..
mivel trump mar eleg sok embert mega ellen forditot egy het alatt, nem csodalnam ha nemsokara elkezdjuk olvasni azt hogy nem mondtot valamiben igazat.
Az lehet, de attól még négy évig ő az elnök, hacsak le nem mond. Annál meg szerintem sokkal konokabb fickó....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
..vagy akkora gebaszt csinal hogy levatjak (ami szamomra nem hihetetlen mivel mar parszor sajat magat csodbe vitte)...
Az is csak egy sajtóhír, ami vagy igaz vagy nem. Én gyanítom, hogy nem magát vitte csődbe csak a cégeit, és lehet hogy abból ő maga jött ki legjobban, nyereséggel ... de nem az adóhivatal, meg még azok se, akik felé a cégei tartoztak.
 
A

altx

Guest
Az is csak egy sajtóhír, ami vagy igaz vagy nem. Én gyanítom, hogy nem magát vitte csődbe csak a cégeit, és lehet hogy abból ő maga jött ki legjobban, nyereséggel ... de nem az adóhivatal, meg még azok se, akik felé a cégei tartoztak.

rosszul irtam..igen, a cegeit vitte csodbe ahogy te irtad...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
trump mar eleg sok embert mega ellen forditot egy het alatt,
Meg mindig ki vagy akadva a NASA-nal tortentektol?
Annyi tortent csak, hogy par klimakutato a lemondasaval fenyegetett (ez nem egyedi eset a cegnel), ha Trump csokkenti a koltsegvetesuket. Csak azt felejtettek el hozzatenni, hogy a 2008-as valsag ota nekik emelkedett a legtobbet a koltsegvetesuk a NASA-nal. 60+ %-kal, es igy az eleri a 2 mrd $-t. Mindenki eldontheti, hogy a NASA klimakutatasai megernek-e ennyit vagy sem.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo
A

altx

Guest
Meg mindig ki vagy akadva a NASA-nal tortentektol?
Annyi tortent csak, hogy par klimakutato a lemondasaval fenyegetett (ez nem egyedi eset a cegnel), ha Trump csokkenti a koltsegvetesuket. Csak azt felejtettek el hozzatenni, hogy a 2008-as valsag ota nekik emelkedett a legtobbet a koltsegvetesuk a NASA-nal. 60+ %-kal, es igy az eleri a 2 mrd $-t. Mindenki eldontheti, hogy a NASA klimakutatasai megernek-e ennyit vagy sem.

nem a nasa miatt vagyok kiakadva, hanem ugy mindenel amit trump csinal..minel jobban nezzem mit csinalnak, annal jobban erzem hogy ebbol a trump storybol egy nagy balhe lesz.
na az a bajom..
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113


Shirreff szerint Putyin, az új Hitler, nem egész Európát akarja elfoglalni, hanem vissza akarja állítani az egykori Szovjetunió befolyását, így ismét Oroszországhoz csatolná a három balti államot, és kliens-államokká züllesztené az egykori keleti blokk országait. Így nyilatkozott erről: „Nem azt mondom, hogy orosz katonák masíroznak majd Párizsban. Szó nincs erről. De egy új jaltai rendszer, Európa újabb felosztása nagyon is reális lehet.”

Nagyon érzékletesen kiderül belőle, hogy pontosan mit jelent a nukleáris fenyegetettség a mai világban. Én a könyv olvasása közben értettem meg, hogy miért mondta azt tavaly novemberben a német külügyminiszter, hogy „tévedés azt hinni, hogy a mostani helyzet hasonlít a hidegháborúra. Sokkal veszélyesebb most a helyzet”.
A könyv azt magyarázza, hogy a kölcsönös nukleáris fenyegetés sokáig a béke záloga volt: mindkét fél tudta, hogy ha a másik támad, akkor atommal fog válaszolni, amire újabb atomcsapás lesz a válasz, és végül eltűnik az emberi civilizáció, de az a minimum, hogy győztes nem lesz. Csakhogy az egyensúly megbomlott, mert Európában a hagyományos (értsd nem nukleáris) erők rettenetesen meggyengültek a hidegháború óta. Oroszország fölénye annyira nyomasztó, hogy egy hagyományos hadviseléssel indított támadásra csak nehezen és körülményesen tudna reagálni.
Ha pedig Európa mégse akarná hagyni magát, akkor válaszul nem marad semmi más, csak a brit vagy francia atom, amire válaszul jön az orosz atom, és szó szerint percek alatt vége lesz Európának. Ezzel a tudással pedig az oroszok visszaélnek, mert arra játszanak, hogy mindig csak annyit mennek előre, amiért pont még nem kockáztat a Nyugat atomháborút.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Úgy tűnik, mintha háborúra készülne a világ – véli a Szovjetunió utolsó vezetője. Mihail Gorbacsov a Time-ban megjelent cikkében azt írja: burjánzanak a problémák a világban, de nincs égetőbb gond, mint az új fegyverkezési verseny. Szerinte a helyzet túl veszélyessé vált, mindennél fontosabb, hogy megállítsák és visszafordítsák a politika militarizálását.
Gorbacsov: Mintha háborúra készülne a világ
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos