[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113

Egy gondolat: az történik, hogy a Szilícium-völgy és a "tech szektor" kiviszi a szoftveripart Kalifornástul az USA-ból.

Kapcsolódó hír:

Nekimennek Trumpnak a techcégek

"Összesen 97 techcég írta alá a tiltakozást, köztük a Google, Facebook, Apple, Microsoft, Netflix, Airbnb, Uber, Pinterest, Twitter, Reddit, Kickstarter, GitHub, Mozilla, Dropbox, Zynga. Egyzsóval a nagyok közül szinte mindegyik. Hiányzik azonban az aláírók közül a Tesla, a SpaceX, HP, IBM, Yahoo és Oracle."

Megj.: az aláírók világgazdasági érdekeltségűek, míg a nem aláíróknak valószínűleg jelentős állami (USA) megrendeléseik lehetnek. Így az amerikai tőkés-réteg kettévált a globalizációt ill. az USA-t támogató tőkések csoportjára.

http://index.hu/tech/2017/02/06/nekimennek_trumpnak_a_techcegek/
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Igen. Ezért vannak a vámhatóságnak fizetett szakértői. Nem csak technikai téren vannak szakembereik, hanem pl. régiségek terén is. Adott esetben egy gyanús tárgynál el kell döntse valaki, hogy az a valami, amit ki akarnak vinni az országból egy felbecsülhetettlen értékű műkincs, vagy egy olcsó bazári kacat. Ezen kívül hidd el a konkurancia is fejlejentést tehet, ha olyan termékekkel találkoznak a kereskedelemben ami az ő üzletüket veszélyezteti.



Ha megfigyeled, hogy mikért pereskedik az Iphon meg a Samsung, akkor fogod látni, hogy egészen apró alkatrészekért és mérnöki megoldásokért. Az egész termék le van bontva egészen piciny alkatrészekre és minden kis mütyürt belőle szabadalom véd.
Jó, hosszú évekig elhúzódó kétes kiemetelű perek százezrei elé néznénk. Mi lenne a vége? Megoldást jelente? Jó lenne az nekünk egyáltalán ha mindig nekünk adnak igazat, és mondjuk valóban nem jöhet be 110k-s Lenovo laptop, csak 450k-s almásat vehetné meg minden magyar? Ennek pl. az egyenes továbbgörgetése lenne az, hogy NIGÉRIÁBAN/BOLÍVIÁBAN 4x annyi lenne a korszerű hardware 1 főre lebontva, és elmegy mellettünk a világ. S ez nem csak a laptopra, de kb. a kézi lombvágón át a kávéfőzőig rotációs kapáig, mindenre igaz lenne. Gondolj már bele a következményekbe...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
NA ebben nem nem vagyok olyan biztos. Mi van ha Kína szankciózik? Hát elég sokminden. Nagyjából a világ egyik legjelentősebb piaca, egyre több a fizetőképes kereslet, az embereknek általában ott szemben az USA-val nem adóssága, hanem tartaléka van, mert más kultúra. Az USA meg szerintem nagyon komoly válaszút előtt áll, és ha Trump most a marha nagy ellentábor generálta szembeszéllel együtt is megoldja, akkor maradhatnak TALÁN a megszokott alfa-farkas pozícióban, HA nem, én arra tippelek, hogy 20 év múlva pont azt az utat kezdik el bejárni majd, amit a Brit birodalom 1945 után...

En meg biztos vagyok benne, hogy kiheveri.
Az USA-ban ugyanis nem szamit cikinek az a fajta nacionalizmus, hogy hazai termeket vegyel; K+F teruleten szetalaz mindenkit es a nagy kinai piac csak addig az, amig a helyi olcsobb megoldasok fel nem tunnek. Ha vedovammal, termektiltassal el tudjak erni, hogy a hazai versenykepes legyen, akkor Kina fog szivni (illetve nem fog, mert az EU toketlen), de azert meg fogja erezni a dolgot.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and haubagoi

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Ennyire én nem vagyok biztos benne mint te, de esélyt látok rá. Most akkor már csak azt magyarázd már el nekem, hogy Trump miért csinálja rosszl azt, amire te is hivatkozol, hogy szerinted úgy kihozni őket a halálspirálból, ha védővámmal, terméktiltással megszivatják Kínát. Figyu már, Trump pont ezt csinálja, nagyvonalakban, te meg köpködöd. Most akkor mivan?
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Jó, hosszú évekig elhúzódó kétes kiemetelű perek százezrei elé néznénk. Mi lenne a vége? Megoldást jelente? Jó lenne az nekünk egyáltalán ha mindig nekünk adnak igazat, és mondjuk valóban nem jöhet be 110k-s Lenovo laptop, csak 450k-s almásat vehetné meg minden magyar? Ennek pl. az egyenes továbbgörgetése lenne az, hogy NIGÉRIÁBAN/BOLÍVIÁBAN 4x annyi lenne a korszerű hardware 1 főre lebontva, és elmegy mellettünk a világ. S ez nem csak a laptopra, de kb. a kézi lombvágón át a kávéfőzőig rotációs kapáig, mindenre igaz lenne. Gondolj már bele a következményekbe...


Szerinted az EU-ban nem lehetne laptopot gyartani? Annyi lenne a kulonbseg, hogy egy atmeneti idoszakban valamennyivel dragabb lenne a laptop.
Utana meg Kinabol nem tudnal versenykepes hardvert venni, mert ket ev alatt lemaradnanak a technologiaval.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Ennyire én nem vagyok biztos benne mint te, de esélyt látok rá. Most akkor már csak azt magyarázd már el nekem, hogy Trump miért csinálja rosszl azt, amire te is hivatkozol, hogy szerinted úgy kihozni őket a halálspirálból, ha védővámmal, terméktiltással megszivatják Kínát. Figyu már, Trump pont ezt csinálja, nagyvonalakban, te meg köpködöd. Most akkor mivan?

Ezt nekem irtad?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Szerinted az EU-ban nem lehetne laptopot gyartani? Annyi lenne a kulonbseg, hogy egy atmeneti idoszakban valamennyivel dragabb lenne a laptop.
Utana meg Kinabol nem tudnal versenykepes hardvert venni, mert ket ev alatt lemaradnanak a technologiaval.
Idealista álmodozó vagy. Az az átmeneti időszak, az pont örökké tartana, és nem valamennyivel lenne drágább, hanem azonos képességű lenvov-t, hasonlíts össze egy Apple-el, vagy DELL -el kérlek. Az a valamennyi, az pont olyan combos árkülönbség, hogy beszarsz, és ahogy már leírtam, ahhoz vezetne, hogy 10-ed annyi ember élvezné itt nálunk a modern világ gyümölcseit, mint egyébként. Vegyük észre, hogy SOHA nem fogsz annyiért munkaerőt találni mint amennyiért Kína megcsinálja, soha nem fogsz olyan EU-országot találni, aki SZARIK mindenféle környezetvédelmi szabványokra, és nem költ munkavédelemre, mert ha lehull az álványról egy maki, ugrik a helyére 3 másik. JA, és ami a legfontosabb, hogy Kína NEM feltétlen rak bele pénzt a K+F részbe, ahogy utaltam rá volt, úgy általában egy kicsit is komolyabb projectnél pedig ez nagy összeg szokott lenni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Idealista álmodozó vagy. Az az átmeneti időszak, az pont örökké tartana, és nem valamennyivel lenne drágább, hanem azonos képességű lenvov-t, hasonlíts össze egy Apple-el, vagy DELL -el kérlek. Az a valamennyi, az pont olyan combos árkülönbség, hogy beszarsz, és ahogy már leírtam, ahhoz vezetne, hogy 10-ed annyi ember élvezné itt nálunk a modern világ gyümölcseit, mint egyébként. Vegyük észre, hogy SOHA nem fogsz annyiért munkaerőt találni mint amennyiért Kína megcsinálja, soha nem fogsz olyan EU-országot találni, aki SZARIK mindenféle környezetvédelmi szabványokra, és nem költ munkavédelemre, mert ha lehull az álványról egy maki, ugrik a helyére 3 másik. JA, és ami a legfontosabb, hogy Kína NEM feltétlen rak bele pénzt a K+F részbe, ahogy utaltam rá volt, úgy általában egy kicsit is komolyabb projectnél pedig ez nagy összeg szokott lenni.

Ha Kina nem kap hozzaferest a hi-techhez, akkor onnantol nem tud gyartani semmilyen versenykepes laptopot.

Az a combos arkulonbseg addig erdekes, amig nem robotok csinalnak mindent. Viszont a berek mar nem sokkal alacsonyabbak ott sem mint pl. itthon (valahol olvastam errol).

A kornyezetvedelem ara? Pont a nyugati embert lehet megfogni azzal, hogy kornyezetbaratnak reklamozol valamit.
Az meg mindenkinek hasznara valna, ha kicsit fenntarthatobba valna a piac termekciklusok/elettartam tekinteteben.

A 110e forintos notebook helyett meg lehet venni a 40 ezres hasznaltat az utleti vonalbol; jo esellyel tovabb fog mukodni, mint a vadiuj.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Fikaztam Trumpot ebben a temaban? Lehet, hogy felreertettel valamit vagy en irtam el valamit.
En abszolut amellett vagyok, hogy Kinat ra kell kenyszeriteni a szellemi jogok tiszteletere, a haboru kivetelevel barmilyen aron.
Akkor most Mac mellé vettelek itt a vitában, megkövetlek, én néztem be ez esetben. Tökéletesen egyet értek. Bármit be kell vetni ellenük, kivéve a háború. Nem szabad finomkodni, amit Trump csinál, az szerintem sokkal helyesebb irány mint az előző semmilyen Kína politika. Magam részéről csak abban bízom, hogy ezt a sárga tengeres dolgot ezt hagyja az öreg kefehajú mester a francba, és nem erőlteti.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and 2ndt

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A Sarga-tengert szerintem sem kene eroltetni, bar szerintem Kina visszakozna egy komoly blokad eseten (akar az oroszok Kubanal). Ha most nem lepi meg az USA, tiz-tizenot ev mulva mar nem fogja tudni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Ha Kina nem kap hozzaferest a hi-techhez, akkor onnantol nem tud gyartani semmilyen versenykepes laptopot.

Az a combos arkulonbseg addig erdekes, amig nem robotok csinalnak mindent. Viszont a berek mar nem sokkal alacsonyabbak ott sem mint pl. itthon (valahol olvastam errol).

A kornyezetvedelem ara? Pont a nyugati embert lehet megfogni azzal, hogy kornyezetbaratnak reklamozol valamit.
Az meg mindenkinek hasznara valna, ha kicsit fenntarthatobba valna a piac termekciklusok/elettartam tekinteteben.

A 110e forintos notebook helyett meg lehet venni a 40 ezres hasznaltat az utleti vonalbol; jo esellyel tovabb fog mukodni, mint a vadiuj.
Csíplek tényleg, jókat beszélgettünk már eddig is, de most engedelmeddel rá kell világítsak egy fontos tényre e kérdéskörben : TERELSZ :D.
Persze, vehetek egy C2 duo alapú használt 5 éves ÓTVAR ELAVULT SZAR DELL-t is, a 110k-s top közeli új architektúrás 4x olyan gyors Lenovo helyett, csak én azt vetettem fel, HA és AMENNYIBEN én mondjuk egy olyan software-el dolgozom, uram bocsá mint a kapitalizmus elkurvult gyermeke játszanék, ami igényli az új hardware-t, akkor megbaszhatom magam az 5 évvel ezelőtti"amúgy még marha megbízható és FASZA örök élet +1 napig úgyis működő" DELL-emmel, mert vagy az van, hogy megveszem a 110k-s Lenovot, vagy az arányaiba hasrapacsira 150-160k-s Dellt, esetleg ha még egy sznob faszparaszt is vagyok, ahol a pénz nem számít csak a boldogság, akkor a 3-400k-s Apple-t... Random írtam az árakat, de kb. eddigi tapasztalataim szerint helytállnak. Ez igaz telefonra, rotációs kapára, kombálynra, kiskutyára, nagymamára, mindenre kb... Ez meg oda vezet, hogy a fene nagy EU és zöld öntudatommal, ha esetleg nem lesz majd elérhető a Lenovo, akkor nem fogok dolgozni/játszani, mert nem lesz rá pénzem, hogy megvegyem a saját Eu-USa gyártmányt.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
A Sarga-tengert szerintem sem kene eroltetni, bar szerintem Kina visszakozna egy komoly blokad eseten (akar az oroszok Kubanal). Ha most nem lepi meg az USA, tiz-tizenot ev mulva mar nem fogja tudni.[/QUOTE
Hogy képzeled azt a blokádot? Csak azért kérdem, mert abból szerintem meg előbb utóbb pofozkodás lenne. Azt japán sem csípte, mikor megpróbálták elvágni. Meg amúgy az szerintem is Casus Belli, ilyet nem hagynék én sem, az olyan mint egy torokra rakott kés...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Akkor most Mac mellé vettelek itt a vitában, megkövetlek, én néztem be ez esetben. Tökéletesen egyet értek. Bármit be kell vetni ellenük, kivéve a háború. Nem szabad finomkodni, amit Trump csinál, az szerintem sokkal helyesebb irány mint az előző semmilyen Kína politika. Magam részéről csak abban bízom, hogy ezt a sárga tengeres dolgot ezt hagyja az öreg kefehajú mester a francba, és nem erőlteti.

Pedig fogja, mert a Dél-Kínai-tengeres balhé nélkül nem lehet Kínát blokád alá venni. Másképp meg nem tudja az USA megtörni Kína gazdasági-katonai erősödését.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Pedig fogja, mert a Dél-Kínai-tengeres balhé nélkül nem lehet Kínát blokád alá venni. Másképp meg nem tudja az USA megtörni Kína gazdasági-katonai erősödését.
Meglátjuk, én bízom benne, hogy nem lesz blokád, csak hazaparancsolja a cégeket, és megvédi az USA piacot a Kínai dömpingtől. Nyilván SAJNOS érthető, sőt logikus is lenne az USA szempontjából nézve ez a blokád Kína köré, mivel valóban veszélyesek rájuk, minden aspektusban. Az viszont szerintem komoly problémákhoz fog vezeteni, sokkal komolyabbakhoz, mint egy szimpla gazdasági verseny-háború :(.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Csíplek tényleg, jókat beszélgettünk már eddig is, de most engedelmeddel rá kell világítsak egy fontos tényre e kérdéskörben : TERELSZ :D.
Persze, vehetek egy C2 duo alapú használt 5 éves ÓTVAR ELAVULT SZAR DELL-t is, a 110k-s top közeli új architektúrás 4x olyan gyors Lenovo helyett, csak én azt vetettem fel, HA és AMENNYIBEN én mondjuk egy olyan software-el dolgozom, uram bocsá mint a kapitalizmus elkurvult gyermeke játszanék, ami igényli az új hardware-t, akkor megbaszhatom magam az 5 évvel ezelőtti"amúgy még marha megbízható és FASZA örök élet +1 napig úgyis működő" DELL-emmel, mert vagy az van, hogy megveszem a 110k-s Lenovot, vagy az arányaiba hasrapacsira 150-160k-s Dellt, esetleg ha még egy sznob faszparaszt is vagyok, ahol a pénz nem számít csak a boldogság, akkor a 3-400k-s Apple-t... Random írtam az árakat, de kb. eddigi tapasztalataim szerint helytállnak. Ez igaz telefonra, rotációs kapára, kombálynra, kiskutyára, nagymamára, mindenre kb... Ez meg oda vezet, hogy a fene nagy EU és zöld öntudatommal, ha esetleg nem lesz majd elérhető a Lenovo, akkor nem fogok dolgozni/játszani, mert nem lesz rá pénzem, hogy megvegyem a saját Eu-USa gyártmányt.

Koszi.
Nem terelesnek szantam.

1. Jatekra notit nem vesz az ember; az egyebkent is egy hobbi, amit meg kell fizetni. Hozzateszem, hogy fillerekbol osszepakolhato olyan asztali gep, ami a par eves jatekokat elviszi.
Szovegszerkeszteni, dolgozatot irni, webet bongeszni a C2D is eleg, 60e kornyeken mar i5 procival veszel hasznalt notit.

2. Szakmunkara eddig sem vettel otvar notit, mert hasznalhatatlan. CADben rajzolgatni nem fog a mernoktanonc az otvar felbontasu monitoron, de a grafikus sem fog azon dolgozni, mert nem szinhelyes.

3. Az Apple az otvar videokartyaival jatekra, CAD munkara, stb. alkalmatlan, de legalabb draga.

Ahogyan irtad, nyilvan ez nem csak a notebookokra igaz.
Viszont pont az EUban el lehet adni azt a koncepciot, hogy jobb minosegu (nem kinai bovli) termeket vegyel dragabban, ami tovabb tart.

A jo minosegu kinai es a jo minosegu europai termek kozt nem lesz akkora arkulonbseg, mint a gagyi kinai es az europai kozott. Raadasul az EU gyartas szerintem strategiai erdek is lenne.

http://magyarhirlap.hu/cikk/14433/Gyokeresen_atalakul__a_kinai_munkaeropiac_hazaternek_a_cegek
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Meglátjuk, én bízom benne, hogy nem lesz blokád, csak hazaparancsolja a cégeket, és megvédi az USA piacot a Kínai dömpingtől. Nyilván SAJNOS érthető, sőt logikus is lenne az USA szempontjából nézve ez a blokád Kína köré, mivel valóban veszélyesek rájuk, minden aspektusban. Az viszont szerintem komoly problémákhoz fog vezeteni, sokkal komolyabbakhoz, mint egy szimpla gazdasági verseny-háború :(.

A bezárkózás és protekcionalizmus most jó, mert az USA túléléséért kell, de önmagában ez, blokád nélkül, nem fogja meggátolni azt, hogy Kína elhúzzon az USA mellett gazdaságilag és katonailag.
 
Status
Not open for further replies.