[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
<blockquote rel="joker"><blockquote>Hát csak röviden, arról, hogy Janet Yellen-nek azért szorult el a torka félpercekre, mert ráébredt, hogy neki kell ezeket a hazugságokat felolvasnia
Akik ilyen pozícióba kerülnek, azoknak nem probléma hazudni. Itt követelmény, hogy ne legyen gerinced. Ha meg megállíthatatlanul omlik a rendszer, akkor akármelyik bazári majmot a vezetőjévé lehetne tenni, úgyis omlik. Ha ennyire szar a helyzete, akkor miért nem mond le? Pár hónapig elvállalom én is, aztán ha pont alattam beszarik az egész akkor elmultnyócévezek egyet vagy valami. </blockquote>

Ezen elgondolkodtam én is. Arra jutottam, hogy szerintem emberből van Janet Yellen is, és egy bizonyos ponton túl már ő sem bírja elviselni a hazugságokat. Hogy miért nem mond le? Hát hová menjen? Mindenki ismeri őt a médiából, ha bedől az Egyesült Államok, még a legutolsó hajléktalan is felismeri és meglincseli a nyílt utcán - ha lemond. Ha nem mond le, akkor talán megvédi őt a hatalmi gépezet - de ekkor végig ki kell szolgálnia azt, vagyis nem mondhat le. Viszont idegekkel sem bírja már. "Elmúltnyócévezni" meg csak akkor lehet, ha van folytatás...
</blockquote>
69 éves, de rossz napokon mondanék rá 85-öt. A mostani kis jelenete után hvatkozhatna egészségügyi problémákra és lemondhatna ... ha akarna. Ennyi idősen meg hova menjen? Hát nyugdíjba, és ha félti az életét akkor a pénzével el az USA-ból jó messzire, oda ahol az amerikai homelessek nem lincselik meg. Az USA bedőlésekor meg nem ő lenne az elsőszámú célpont (persze jó magasan lenne a listán, de az elődje, Ben Bernake talán még előkelőbb helyet foglalna el. Ha már itt tartunk akkor mikor mondhatjuk azt, hogy az USA bedőlt? A 2008-as tőzsdecrachnál sem mondhattuk, hogy bedőlt, csak szar volt a helyzet de nagyon. Zavargások most is vannak, bedőlnmi mégsem dől be. Szétcseszi őket 1-1 hurrikán meg tornádó, mégsem dől be, csak szarabb, mint azelőtt. Mikor mondatjuk azt, hogy bedőlt? Van egyértelmű választóvonal? Nem lehetséges egy stagnálás vagy fokozatos gyengülés és aztán stagnálás?
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Még erre válaszolok azután húzok innen!

"Nem lehetséges egy stagnálás vagy fokozatos gyengülés és aztán stagnálás?"
Nem. A bedőlés nagyon egyértelmű lesz. Az amerikai államadósság adatai hónapok óta be vannak fagyasztva, nem véletlenül. Lejárt a pénzügyi év és továbbra is mély a csend.
Illetve ezeket a hangokat most épp elnyomják az orosz bombák és gépek zajai Szíriából.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="joker"><blockquote>Hát csak röviden, arról, hogy Janet Yellen-nek azért szorult el a torka félpercekre, mert ráébredt, hogy neki kell ezeket a hazugságokat felolvasnia
Akik ilyen pozícióba kerülnek, azoknak nem probléma hazudni. Itt követelmény, hogy ne legyen gerinced. Ha meg megállíthatatlanul omlik a rendszer, akkor akármelyik bazári majmot a vezetőjévé lehetne tenni, úgyis omlik. Ha ennyire szar a helyzete, akkor miért nem mond le? Pár hónapig elvállalom én is, aztán ha pont alattam beszarik az egész akkor elmultnyócévezek egyet vagy valami. </blockquote>

Ezen elgondolkodtam én is. Arra jutottam, hogy szerintem emberből van Janet Yellen is, és egy bizonyos ponton túl már ő sem bírja elviselni a hazugságokat. Hogy miért nem mond le? Hát hová menjen? Mindenki ismeri őt a médiából, ha bedől az Egyesült Államok, még a legutolsó hajléktalan is felismeri és meglincseli a nyílt utcán - ha lemond. Ha nem mond le, akkor talán megvédi őt a hatalmi gépezet - de ekkor végig ki kell szolgálnia azt, vagyis nem mondhat le. Viszont idegekkel sem bírja már. "Elmúltnyócévezni" meg csak akkor lehet, ha van folytatás...
</blockquote>
69 éves, de rossz napokon mondanék rá 85-öt. A mostani kis jelenete után hvatkozhatna egészségügyi problémákra és lemondhatna ... ha akarna. Ennyi idősen meg hova menjen? Hát nyugdíjba, és ha félti az életét akkor a pénzével el az USA-ból jó messzire, oda ahol az amerikai homelessek nem lincselik meg. Az USA bedőlésekor meg nem ő lenne az elsőszámú célpont (persze jó magasan lenne a listán, de az elődje, Ben Bernake talán még előkelőbb helyet foglalna el. Ha már itt tartunk akkor mikor mondhatjuk azt, hogy az USA bedőlt? A 2008-as tőzsdecrachnál sem mondhattuk, hogy bedőlt, csak szar volt a helyzet de nagyon. Zavargások most is vannak, bedőlnmi mégsem dől be. Szétcseszi őket 1-1 hurrikán meg tornádó, mégsem dől be, csak szarabb, mint azelőtt. Mikor mondatjuk azt, hogy bedőlt? Van egyértelmű választóvonal? Nem lehetséges egy stagnálás vagy fokozatos gyengülés és aztán stagnálás?</blockquote>


Akkor mondhatjuk az USA-ra, hogy bedőlt, ha bevezetik belföldön a hadiállapotot ("martial law") és az amerikai kormány helyett a hadsereg veszi a kezébe az irányítást.

(A különösen veszélyes a helyzetben az, hogy a Pentagon/CIA emberei + a hadsereg működőképes marad az USA mint állam megszűnte után is, és tovább folytathatják háborúikat/akcióikat az USA hiányában is, már törvényen kívül - terr*csoportként és maffiaként.)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
<blockquote rel="joker"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="joker"><blockquote>Hát csak röviden, arról, hogy Janet Yellen-nek azért szorult el a torka félpercekre, mert ráébredt, hogy neki kell ezeket a hazugságokat felolvasnia
Akik ilyen pozícióba kerülnek, azoknak nem probléma hazudni. Itt követelmény, hogy ne legyen gerinced. Ha meg megállíthatatlanul omlik a rendszer, akkor akármelyik bazári majmot a vezetőjévé lehetne tenni, úgyis omlik. Ha ennyire szar a helyzete, akkor miért nem mond le? Pár hónapig elvállalom én is, aztán ha pont alattam beszarik az egész akkor elmultnyócévezek egyet vagy valami. </blockquote>

Ezen elgondolkodtam én is. Arra jutottam, hogy szerintem emberből van Janet Yellen is, és egy bizonyos ponton túl már ő sem bírja elviselni a hazugságokat. Hogy miért nem mond le? Hát hová menjen? Mindenki ismeri őt a médiából, ha bedől az Egyesült Államok, még a legutolsó hajléktalan is felismeri és meglincseli a nyílt utcán - ha lemond. Ha nem mond le, akkor talán megvédi őt a hatalmi gépezet - de ekkor végig ki kell szolgálnia azt, vagyis nem mondhat le. Viszont idegekkel sem bírja már. "Elmúltnyócévezni" meg csak akkor lehet, ha van folytatás...
</blockquote>
69 éves, de rossz napokon mondanék rá 85-öt. A mostani kis jelenete után hvatkozhatna egészségügyi problémákra és lemondhatna ... ha akarna. Ennyi idősen meg hova menjen? Hát nyugdíjba, és ha félti az életét akkor a pénzével el az USA-ból jó messzire, oda ahol az amerikai homelessek nem lincselik meg. Az USA bedőlésekor meg nem ő lenne az elsőszámú célpont (persze jó magasan lenne a listán, de az elődje, Ben Bernake talán még előkelőbb helyet foglalna el. Ha már itt tartunk akkor mikor mondhatjuk azt, hogy az USA bedőlt? A 2008-as tőzsdecrachnál sem mondhattuk, hogy bedőlt, csak szar volt a helyzet de nagyon. Zavargások most is vannak, bedőlnmi mégsem dől be. Szétcseszi őket 1-1 hurrikán meg tornádó, mégsem dől be, csak szarabb, mint azelőtt. Mikor mondatjuk azt, hogy bedőlt? Van egyértelmű választóvonal? Nem lehetséges egy stagnálás vagy fokozatos gyengülés és aztán stagnálás?</blockquote>


Akkor mondhatjuk az USA-ra, hogy bedőlt, ha bevezetik belföldön a hadiállapotot ("martial law") és az amerikai kormány helyett a hadsereg veszi a kezébe az irányítást.

(A különösen veszélyes a helyzetben az, hogy a Pentagon/CIA emberei + a hadsereg működőképes marad az USA mint állam megszűnte után is, és tovább folytathatják háborúikat/akcióikat az USA hiányában is, már törvényen kívül - terr*csoportként és maffiaként.)</blockquote>

Ebben a formában ezt inkább puccsnak hívnám, de igazad van, ekkor tényleg bedőlt a kormány, de nem maga az ország. És tovább mi lesz? Vagy kiírnak egy választást, vagy lesz egy polgárháború, amit elnézve az ottani fegyverek mennyiségét, nagyon véres és nehéz lesz egy egymilliós hadseregnek hátország nélkül egy 350 milliós lakosság ellen egy kontinensnyi területen, úgy, hogy belülről is szabotálnák őket keményen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Kizártnak tartom, hogy bedőlt kormány, gazdaság mellett tovább háborúzzanak, autonóm módon. Max egy utolsó nukleáris resetgombot tudnak nyomni a világra, de háborúzni nehéz lenne azért a sok kicsi G.I. joe és jane nélkül. Akik ahogy nem kapják meg a fizut, hamit, melegvizes fürcsit, egyből letennék a fegyvert, és hazaballagnának minden előretolt idegen helyőrségből.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az usa gazdasága és a dollár túlértékelt. A világnak ennyire nincs szüksége rájuk, ennyit nem érnek meg, ezért idővel törvényszerű, hogy helyére kerüljenek a dolgok.
- A médiában megtört a (nyugat) egyeduralma. (Például ma az usában az RT a harmadik legnézettebb hírcsatorna.) Az emberek már nem vesznek be kritika nélkül minden maszlagot (fox, cnn stb.). Elvesztették az emberek bizalmát. És nem csak a média hanem az egész rendszer.
- A hadsereg a 2. vh. óta szinte mindenhol bemutatkozott. Ilyen pici sakktábla ez a bolygó. Úgy kábé 6 mrd ember él a földön aki minimum kritikával figyeli a tevékenységüket. (Lefele kerekítettem és nagyon polkorrekt voltam:)
- Az olajár esése miatt (petro)dollár fölösleg van a piacon. Sőt, a válság kezeléseként az elmúlt években képesek voltak nyomtatni rövid idő alatt nagyon sokat, hogy azzal fizessék ki az adósságaikat. Most egyszerre mind a kettő visszaömlik rájuk és sokat nem tehetnek ellene, így is, úgy is megtörténik a dollár leértékelődése. Számunkra csak az a kérdés, hogy mennyire hangosan fognak emiatt hisztizni. :/
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 461
18 024
113
Kína egyre látványosabban van jelen katonailag globálisan a világban. 15-20 év békés fejlődést akartak, az pedig nagyrészt letelt. Arra leszek nagyon kíváncsi, hogy a kínai flottilla meddig marad a Földközi-Tengeren.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az ENSZ-el közösen harcolna a terrorizmus ellen Oroszország
http://www.youtube.com/watch?v=UxFWITkHmdg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
Az usa gazdasága és a dollár túlértékelt. A világnak ennyire nincs szüksége rájuk, ennyit nem érnek meg, ezért idővel törvényszerű, hogy helyére kerüljenek a dolgok.
- A médiában megtört a (nyugat) egyeduralma. (Például ma az usában az RT a harmadik legnézettebb hírcsatorna.) Az emberek már nem vesznek be kritika nélkül minden maszlagot (fox, cnn stb.). Elvesztették az emberek bizalmát. És nem csak a média hanem az egész rendszer.
- A hadsereg a 2. vh. óta szinte mindenhol bemutatkozott. Ilyen pici sakktábla ez a bolygó. Úgy kábé 6 mrd ember él a földön aki minimum kritikával figyeli a tevékenységüket. (Lefele kerekítettem és nagyon polkorrekt voltam:)
- Az olajár esése miatt (petro)dollár fölösleg van a piacon. Sőt, a válság kezeléseként az elmúlt években képesek voltak nyomtatni rövid idő alatt nagyon sokat, hogy azzal fizessék ki az adósságaikat. Most egyszerre mind a kettő visszaömlik rájuk és sokat nem tehetnek ellene, így is, úgy is megtörténik a dollár leértékelődése. Számunkra csak az a kérdés, hogy mennyire hangosan fognak emiatt hisztizni. :/

Nekik most pont az kéne.

A dollár leértékelése.

Ez növelné a külső versenyképességüket és elinflálná az adósságukat.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="zeal">Az usa gazdasága és a dollár túlértékelt. A világnak ennyire nincs szüksége rájuk, ennyit nem érnek meg, ezért idővel törvényszerű, hogy helyére kerüljenek a dolgok.
- A médiában megtört a (nyugat) egyeduralma. (Például ma az usában az RT a harmadik legnézettebb hírcsatorna.) Az emberek már nem vesznek be kritika nélkül minden maszlagot (fox, cnn stb.). Elvesztették az emberek bizalmát. És nem csak a média hanem az egész rendszer.
- A hadsereg a 2. vh. óta szinte mindenhol bemutatkozott. Ilyen pici sakktábla ez a bolygó. Úgy kábé 6 mrd ember él a földön aki minimum kritikával figyeli a tevékenységüket. (Lefele kerekítettem és nagyon polkorrekt voltam:)
- Az olajár esése miatt (petro)dollár fölösleg van a piacon. Sőt, a válság kezeléseként az elmúlt években képesek voltak nyomtatni rövid idő alatt nagyon sokat, hogy azzal fizessék ki az adósságaikat. Most egyszerre mind a kettő visszaömlik rájuk és sokat nem tehetnek ellene, így is, úgy is megtörténik a dollár leértékelődése. Számunkra csak az a kérdés, hogy mennyire hangosan fognak emiatt hisztizni. :/

Nekik most pont az kéne.

A dollár leértékelése.

Ez növelné a külső versenyképességüket és elinflálná az adósságukat.</blockquote>

Meg elinflálná a dollárt is, mert mindenki szabadulni akarna tőle a világpiacon... a vége a kajajegy-rendszer lenne meg a polgárháború.
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Felejtsük el az atomháborút és nézzünk rá egy kicsit a térképre. Oroszország maga mögé állította az ún. síita félhold országait: Irán – Irak – Szíria. Siíta „kisebbség” él többségben Szaúd-Arábia kőolajban gazdag területein is. Szaúd-Arábia a saját maszek koalíciójával a siíta oldalt támadja Jemenben, bár az ENSZ már jelezte Szaúd-Arábiának, hogy vegyen vissza kicsit. Mostanában érdemes lesz erre a szervezetre jobban odafigyelni, főleg, mióta a Nemzetközi Közösségen (ez kicsit hajaz az internacionalista kifejezésre) túl az orosz és kínai katonai gépezet is mozgásba lendült.
Oroszország számára a főnyeremény egy Szaúdi-Iráni háború kitörése lenne. Ez garantálná a petrodollár alapú világrend totál megrogyását, az olajárak egekbe szökését és az ügyeskezű szaúdiaknak hála jó esetben hosszú évekkel visszavetné Iránt az európai földgázpiacra történő betörésben. Ha közben néhány szaúdi olajkút is kifekszik, az csak hab a tortán. A végén majd orosz és kínai cégek újjáépítik Szaúd-Arábiát és Iránt. Mindeközben a Földközi-tengeren lévő orosz flotta és atomtölteteik kissé lohasztóan hatnának Netanyahu enyhén butus ötleteire, azaz Izrael addig nyugton ül a seggén és kuss.
Az USA ráérzett, hogy mikor kell haverkodni Iránnal, Putyin pedig még jobban ráérzett, hogy mikor kell lépnie azért, hogy ennek a folyamatnak a gyeplője a kezébe kerüljön és lehetőleg maradjon.
A cél nem Asszad, nem az IÁ. A cél az USA.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Kína egyre látványosabban van jelen katonailag globálisan a világban. 15-20 év békés fejlődést akartak, az pedig nagyrészt letelt. Arra leszek nagyon kíváncsi, hogy a kínai flottilla meddig marad a Földközi-Tengeren.

A Foldkozi -tenger után a Balti-tengerre hajóznak, hogy gyakoroljanak kicsit az orosz Balti-flottával.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
az eszkaláció eztán jön csak: nem csak az oroszok+kína, hanem irán is (obama szerint az atomalkuval megakadályozta a háborút, ld chamberlain), küldik a csapatokat jelenleg is, iránt pedig izrael nagyon nem akarja az északi határán tudni, úgyhogy lépni fog. irak elúszott. az usa európa után ebbe a térsébe is f-22ket küld, gondolom a szaúdiakhoz, akik amúgy hozták a nap viccét, a jemeni lagzi után pár nappal követelték hogy az oroszok álljanak le mert civil áldozatok vannak.
jódozott só, friss löncshús, ceruzaelem, atropin, kádat vízzel tele, matracot a pincébe
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
<blockquote rel="Montezuma"><b>Haubagoi:</b>
Most léptem le innen, ne rángassatok vissza! ;D
Egyébként miről polemizál a koma, az angol tudásomnál csak az orosz gyalázatosabb és ciki lenne a kölyköt megkérni, hogy tolja szinkronban a dolgot.
Ja, és ha válaszolsz tisztelj meg nyugodtan a rémálom topikban.
Előre is köszi!

Hát csak röviden, arról, hogy Janet Yellen-nek azért szorult el a torka félpercekre, mert ráébredt, hogy neki kell ezeket a hazugságokat felolvasnia, és ő lesz az, aki a történelemkönyvekbe úgy kerül be, mint akinek a FED-elnöksége alatt összeomlott az Egyesült Államok.
</blockquote>

a dollár akkor omlik össze ha nem marad növény vagy olyan cellulóz forrás amire pénzt nyomtassanak, vagy ha összeomlik az amerikai külpolitika, és hát...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Az alternatív médiában túl sok infó és túl sok szereplő jön elő, ebből nekem az következik, hogy ez pont kapóra jön azoknak, akik nem akarnak "reflektorfényt" - a jónép addig is máshol keresi és kutatja a titkos összeesküvőket.

Részben pont ezért is vagyok annyira a HAARP, chemtrail, gyíkember, stb. vagyis a mind logikailag, mind tudományos szemmel is a baromság kategóriába tartozó konteók ellen. Mert az ilyen ökörségek csak arra jók, hogy felhígítsák a szrt, eltereljék a figyelmet a valódi "összeesküvésekről" és minél jobban hiteltelenítsék azokat is, akik ezeket próbálják feltárni.

Ez persze nem jelenti azt, hogy ezen csoportok között azért akad olyan, aminek már komoly történelme van, viszont a "hatékony szarkeveréshez" csak mostanra állt rendelkezésre a szükséges technológia, kétszáz éve még se internet, se telefon, se műhold nem volt.

Hát igen, a jelenlegi kommunikációs sebesség lehetővé tette, hogy gyakorlatilag real-time tudjanak reagálni és összehangolni... De ugyanez az esetleges éppen ellenérdekelt felekre is igaz, szóval oda-vissza megy a dolog, csak most jóval gyorsabban és nagyobb "lefedettséggel", mint pár száz éve.



Azt a volt 2 katasztrófa kijelentést, azért erőteljesen átgondolnám, a pár emberrel együtt. Jelenleg is zajlik egy atomkatasztrófa és ki tudja meddig fog még Fukushima tartani, hisz minden elgondolt, majd gondosan kivitelezett (japánok már csak ilyan katonásan precízek) elhárítási elképzelés eddig befuccsolt. Maradt a folyamatos tengervízzel hűtése a részlegeseh leolvadt magnak, amely víz jó részét tartályokban gyűjtik az erőmű körül. Csak a hely kezd elfogyni, viszont a hűtésre használt, radiokatívvá váló víz 20-30% -a továbbra is a Csendes-óceánba ömlik. Néha a teljes mennyiséget beleengedik, meg a legutóbbi nagy viharnál a szél, jó pár gyüjtőtartályt a tengerbe sodort...! És nincs megoldás, most úgy néz ki, hogy 30 évig locsolnak, csak nem tudom hová fér az a rengeteg víz és tartály?!

A tengerben felhígul annyira, hogy ne okozzon súlyos problémát. Nem azt mondom, hogy minden oké, mert nem az, de pl. a természetes radongáz is veszélyes, ahol nagyobb koncentrációban szivárog a földből. Itthon is akad ilyen terület, plusz az itthon bányászott szénben is megtalálható, amit erőművekben tüzeltek el, sőt, a salakját házak szigetelésére is használták. A hulladékról meg annyit, hogy a természetes uránszurokércben is vannak jócskán bomlási izotópok, amik erősen sugároznak. Na most, ha pl. ugyanoda, vagy hasonló helyre juttatjuk vissza a sugárzó dolgokat (elsősorban itt a reaktor szerkezeti elemeire, stb. gondolok, mert a kiégett fűtőelemeket újra lehet hasznosítani, mint írták is már), mint ahonnan kibányásztuk az ércet, akkor miért is lenne annyira megoldatlan a dolog?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 838
30 982
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="zeal">Az usa gazdasága és a dollár túlértékelt. A világnak ennyire nincs szüksége rájuk, ennyit nem érnek meg, ezért idővel törvényszerű, hogy helyére kerüljenek a dolgok.
- A médiában megtört a (nyugat) egyeduralma. (Például ma az usában az RT a harmadik legnézettebb hírcsatorna.) Az emberek már nem vesznek be kritika nélkül minden maszlagot (fox, cnn stb.). Elvesztették az emberek bizalmát. És nem csak a média hanem az egész rendszer.
- A hadsereg a 2. vh. óta szinte mindenhol bemutatkozott. Ilyen pici sakktábla ez a bolygó. Úgy kábé 6 mrd ember él a földön aki minimum kritikával figyeli a tevékenységüket. (Lefele kerekítettem és nagyon polkorrekt voltam:)
- Az olajár esése miatt (petro)dollár fölösleg van a piacon. Sőt, a válság kezeléseként az elmúlt években képesek voltak nyomtatni rövid idő alatt nagyon sokat, hogy azzal fizessék ki az adósságaikat. Most egyszerre mind a kettő visszaömlik rájuk és sokat nem tehetnek ellene, így is, úgy is megtörténik a dollár leértékelődése. Számunkra csak az a kérdés, hogy mennyire hangosan fognak emiatt hisztizni. :/

Nekik most pont az kéne.

A dollár leértékelése.

Ez növelné a külső versenyképességüket és elinflálná az adósságukat.</blockquote>

Meg elinflálná a dollárt is, mert mindenki szabadulni akarna tőle a világpiacon... a vége a kajajegy-rendszer lenne meg a polgárháború.
</blockquote>

Nem lenne kajajegy, csak visszakerülne hozzuk az összes dollár és megszűnne létezni, mint elsőszámú tartalékvaluta. Az USA területre-, erőforrásra-, népességre- és gazdaságra elég nagy ahoz, hogy egyfajta "zárt" gazdaságban lehessen gondolkodni. Lehet ha romlana az életszínvonal az import megdrágulása miatt, de ha bent meg tudod termelni ami kell és mindent elszámolsz dollárban, akkor tökmindegy, hogy kifele milyen az árfolyam.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Meg elinflálná a dollárt is, mert mindenki szabadulni akarna tőle a világpiacon... a vége a kajajegy-rendszer lenne meg a polgárháború.
Miután minimum kétszer vagy háromszor annyi dollár van szétszórva a világban mint amennyi az USA- ban így a dollár összeomlása mindenki mást is ugyanúgy megrogyasztana.
Az a dollár ugyanis másnál "omlana össze", más kezében válna újra papírrá.
Viszont a pénzügyi rendszer irányító és a legnagyobb vagyonok birtokosai akik a megtakarításaikból eddig dollárért vásároltak majd mindenüket materiális javakba, vagyoni értékű jogokba, különböző egyéb devizákba fektették igen jól jönnének ki a dologból lévén az ő vagyonuk nem értéktelenedne el.
Csak azoké akiké dollárban van.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Washington szerint Moszkva darázsfészekbe nyúlt Szíriában
http://www.youtube.com/watch?v=Fau0zfATrMY
 
Status
Not open for further replies.