Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/f...be-dongoli-oket-az-orosz-hadsereg.274285.html
"Más vezetők szerint a brit hadsereg már most is túl korszerűtlen ahhoz, hogy felvegye a harcot akár az oroszokkal, akár a kínaiakkal"
Kínával már japán sem húzhatna újat márpedig sokkal combosabb a haditengerészet nekik.
Azért azt hozzátenném, hogy a Oo. és Kína az USA ellenességet...
Végül is volt egypár háborúval felérő "határincidens", és Kína pl. erősen ácsingózik Szibériára.
Szerencsém volt tavaly novemberben beszélni az előző pekingi magyar nagykövettel az egyik előadása utáni cigiszünetében. Na ő mondta azt, hogy a hivatalos álláspont szerint Kínának nincsenek szövetségesei, viszont Oroszországgal olyan szintű a kapcsolatuk, ami kvázi szövetségi viszonyként felfogható. Természetesen ennek hátterében ott van az általad emlegetett USA-val szembeni retorika, és ezáltal egymás seggének védése, de elmondása szerint a kínai-orosz kapcsolatok ezen túlmutatnak. Például külpolitikai kérdésekben rendszeresen egyeztet Peking és Moszkva és létezik egyfajta kölcsönös rendszer, hogy hogyan közlik álláspontjukat Washingtonnal. (Kínát érintő kérdésekben először Pekingből jön a telefon majd nem sokkal rá érkezik a moszkvai is és szépen elmondja, hogy az adott kérdésben egyetértenek a kínaiakkal. Oroszokat érintő kérdésekben ugyanez pepitában.) Gazdasági vonalon pedig ugyanúgy növekvő pályán vannak a kínai-orosz kapcsolatok. A kereskedelmi volumen 2017-ben 20,8%-os növekedéssel 84 milliárd dollárra nőtt és viszonylag kiegyensúlyozott (orosz export 41,2 milliárd, míg a kínai 42,9 https://www.kommersant.ru/doc/3516657), és az Egy Övezet Egy Út kezdeményezés fontos szereplője Oroszország. Szóval belátható időn belül nem várható a kínai-orosz viszony romlása. (persze ha addig nem történik hirtelen valami nagy gixer)Azért azt hozzátenném, hogy a Oo. és Kína az USA ellenességet leszámítva nem barátok, így nem értem mi alapján kombinálják a kettő költségvetését egybe - pont, hogy kivonni kéne. Végül is volt egypár háborúval felérő "határincidens", és Kína pl. erősen ácsingózik Szibériára.