[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Az új orosz bázison nem hiszem hogy lesz Tu-160.
Lesz egy vadász század,elektronikai felderítő gépek utántöltők és igen Tu-160-asok is (ezek nyilván nem fixen fognak ott állomásozni de logisztikai bázisuk lesz ott)
De ne felejtsük el a haditengerészeti bázist sem és nyilván ezt az egészet komoly védelmi potenciál fogja biztosítani.
 

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Nagyon szép idézetek... 2006ban ki akart kormányt buktatni??? A mostani tüntetés kisdobos gyülekezet azokhoz képest.... Nem lehet úgy tüntetni hogy nem a kormánybuktatás a cél??? Vagy olyan nincs is mi??? Aki tüntet az anarchista?? Hol máshol mondhatná el a véleményét?? Az írott médiában? Interneten? a parlamentben? Lehet hogy egy irányból nézek a kaleidoszkópba, de tudod mit látok? Téged ahogy a másik felén nézel egy irányba :)
2006 arról szólt, hogy a szerencsétlen Fletó aláírta a Déli-áramlat szerződést augusztus végén.
Egyébként miért állt az ügy márciustól szeptemberig.?

Tények tudása nélkül csak a hit marad.
Meghagyom Neked.
 
T

Törölt tag 008

Guest
..... csak kis pont vagyunk ebben a játszmában, amelyet a Soros-hálózat és a hagyományos értékek képviselete vív egymással.....
Nem kis pont.... Központ. Nem véletlenül rúgták ki a csehektől, nem véletlenül akarjuk mi is kitenni és nem véletlenül ragaszkodik Budapesthez foggal körömmel. Tényleg bárki azt hiszi, hogy egy kamuegyetemé lenne ilyen cirkusz? Több ilyet bezártak most, de max a helyi újságokban lett hír.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 640
16 032
113
Kedves Ratamahata....
Köszönöm.
Nem, a magyarságoddal, személyeddel semmi bajom. A véleményedet vitatom, de ez a Fórum ezért van, hogy beszélgessünk ezekről a dolgokról.
Nos, én sem látok minden bokorban Gyuribácsit, de ha folyamatában nézem az eseményeket, sajnos, más a kép. Magyarországon még nagy jótevő volt Gyuri bácsi, amikor a fél világból már ki volt tiltva. Tehát nem Orbánék kezdtek sorosozni, hanem meglátták azt, amit sok ország már előttük meglátott. Gyuri bácsival nem is az a baj, amit szeretne, a nyílt társadalom elmélete akár realizmus is lehet úgy 100 év múlva, hanem azzal van a baj, ahogyan, amilyen módszerekkel terjeszti. Erőszakosan, ellentmondást nem tűrően. Ez zavar engem és sok más embert.
A multikulturális, nyílt társadalom lehet egy jövőkép, de ahhoz közel egyenlő rész-társadalmak szükségeltetnek. Ha túl nagyok az etnikai, kulturális, ideológiai, életmódbeli, gazdasági és még sok más különbségek, akkor a nyílt társadalom egy része óhatatlanul uralkodni akar és fog a többi felett. Ezért látom elsietettnek a dolgot.
Inkább, ahogy a többi, hozzám hasonló gondolkodású ember véleményével egyetértve, a világ fejletlenebb részét a hazájukban hozzuk olyan helyzetbe, hogy idővel részesei lehessenek ennek a nyílt társadalomnak. Természetesen kisebb mértékben, de ránk is ugyanez vonatkozik.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 256
5 235
113
Kedves Ratamahata....
Köszönöm.
Nem, a magyarságoddal, személyeddel
Hidd el egyetértek. Engem csak az zavar hogy mostanában minden bokorban migráns ül gyuribácsi ölében, olyankor is amikor nem. És ha ezt elmerem mondani, akkor egy bérenc vagyok, meg libsi, meg komcsi, meg áruló meg soroljam?
Pedig nem de az ilyen megosztó politikai tőkekovácsolás nem tetszik annyira.
És ennyi....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 684
7 996
113
Putyin, Erdogan, Rohani örül, Bibi nagyon nem...:

Az orosz külügyminisztérium üdvözölte Donald Trump döntését a szíriai csapatkivonásról. Az Egyesült Államokban és az amerikaiak szövetségeseinél már kevésbé volt lelkes az elnök váratlan bejelentésének fogadtatása, még olyan lelkes szövetségesei, mint az elmúlt hónapokban minden elnöki döntést nyilvánosan megvédő Lindsay Graham is el voltak képedve, pláne, hogy a jelek szerint Trump még velük sem egyeztette. „Ha ezt Obama csinálta volna, már mind őrjöngenénk” - mondta Mike Pence alelnöktől távozóban. Pence-szel elvileg az amerikai kormányzat fenyegető leállásáról egyeztettek volna, de végül a szíriai kivonulás lett a téma. „Tisztára, mint Irakban” - jegyezte meg Trump ötletéről Graham, Barack Obama nyolc évvel ezelőtti döntésére utalva, amikor Trump demokrata elődje ugyanilyen hirtelenséggel vetett véget az ottani amerikai műveleteknek.
Graham és öt szenátortársa, demokraták és republikánusok vegyesen, levelet is írtak Trumpnak, amiben arra kérték, bírálja felül döntését. A kivonulás, érveltek, csak felbátorítja az ISIS-t, és megerősíti a térségben az Egyesült Államok ellenfeleit, Iránt és Oroszországot.
Az Egyesült Államok legfontosabb térségbeli szövetségeseit, a szíriai kurdokat és Izraelt viszont gyengítené. Előbbiek viszonylagos biztonságát Törökországtól csak az garantálja, hogy a török hadsereg biztosan nem akar tűzharcba keveredni a kurdokkal együtt szolgáló amerikai katonákkal. Izrael pedig joggal érzi egzisztenciális fenyegetésnek azt, hogy a szomszédjában iráni szárazföldi erők állomásoznak.
Ezért is lehet, hogy a New York Times értesülései szerint Jim Mattis védelmi miniszter és a Pentagon még az elnök döntése után is azért lobbizik, hogy mégse siessék el annyira ezt a csapatkivonást. Donald Trump szerdán úgy jelentette be a Szíriában állomásozó, amúgy mindössze kétezer fős amerikai szárazföldi erő harminc napon belüli kivonását, hogy szíriai különmegbízottja, James Jeffrey még két nappal korábban, hétfőn is arról beszélt, hogy az Egyesült Államok nem csupán addig marad Szíriában, amíg az ISIS-t legyőzik, hanem az iráni befolyás csökkentése is a céljuk. Szerinte - és Brett McGurk, az ISIS elleni koalíció élére küldött amerikai különmegbízott szerint - amúgy még az ISIS sincs legyőzve: a terroristák által uralt terület ugyan nagyon beszűkült, de miközben Rakkából és Moszulból már egy éve kiverték őket, utolsó városaikból az elmúlt egy évben se sikerült. Ráadásul a becslések szerint még akár húszezer harcosuk is lehet Szíriában és Irakban.
Alig két hónapja Trump nemzetbiztonsági főtanácsadója, John Bolton is szélesebb stratégiai célokat jelölt ki Szíriában. Jeffreyhez hasonlóan ő is arról beszélt, hogy addig nem vonulnak ki Szíriából, amíg az ország Irán befolyása alatt áll.
De Trump, egy nappal azután, hogy a volt nemzetbiztonsági tanácsadója, az idegen ország ügynökeként ténykedő és erről az FBI-nak hazudó Michael Flynn tábornok ügyében eljáró bíró elutasította a vádalku azon kitételét, amely büntetlenséget garantált neki, egy tweetben bejelentette, hogy az ISIS-t legyőzték, ő pedig kivonja az amerikai csapatokat.
Donald Trump két tenyérrel csapott bele a közel-keleti bilibe


Nem szabad alábecsülni a nukleáris háború veszélyét - figyelmeztetett az orosz elnök a csütörtökön Moszkvában megtartott év végi sajtóértekezletén, egyúttal kifejezve reményét, hogy a józan ész fog felülkerekedni.
Putyin nukleáris háborútól fél
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 617
22 095
113
Du2ledrWwAA7yP4.jpg:large
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Peking ellen koordinált és elképesztő stílusú politikai- és médiakampány indult a vezető angolszász hatalmak részéről. Szerdán a kínai elhárítás már a harmadik kanadai állampolgárt tartóztatta le és Peking még csak nem is hajlandó tárgyalni a sorsukról a kanadai hatóságokkal.
Mint egy háború előestéjén: hisztériakampány Kína ellen
ezek maguk alatt vágják a fát...ebből még nagyon komoly gazdasági válság is lehet ha háború nem is.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 722
4 613
113
Peking ellen koordinált és elképesztő stílusú politikai- és médiakampány indult a vezető angolszász hatalmak részéről. Szerdán a kínai elhárítás már a harmadik kanadai állampolgárt tartóztatta le és Peking még csak nem is hajlandó tárgyalni a sorsukról a kanadai hatóságokkal.
Mint egy háború előestéjén: hisztériakampány Kína ellen
Lehet, hogy épp ideje lenne egy kicsit keményebben bánni kínával, mert eléggé elszaladt velük a ló. Nyilván ez a fejlett világ hibája is, de azért az ott mégiscsak egy elég brutális diktatúra, ami szakmányban öli a saját engedetlen polgárait, szemérmetlenül gyarmatosít, keményen fegyverkezik, és fütyül a nemzetközi normákra. Ja, és válogatás nélkül lopnak bármilyen technológiát online és offline egyaránt. Igazából épp az a döbbenetes, hogy a fejlett világ eddig szemet hunyt ezek felett a végtelen piac és az olcsó gyártás bűvöletében. De Ausztráliában már forró téma a kínai befolyás, annyira komoly gazdasági és politikai pozícióikat szereztek meg.
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
Nem értem mire számítottak egy szabad ország független cégének második emberét letartóztatják mert egy másik országban mert szankciókat hozott egy harmadik ország ellen és ez a világ minden országának ezt be kell tartani. Ki az USA ? Kanada miért tartóztatta le?És mért ne kereskedhetne bárki Iránnal ha úgy gondolja? Kína meg eléggé független. Hülyén működik ez a világ.
Az USA-val nem érdeke szembe menni, de aki kanadai és nem tiszta a múltja jelene az ne menjen Kínába üzletelni mostanság
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
Lehet, hogy épp ideje lenne egy kicsit keményebben bánni kínával, mert eléggé elszaladt velük a ló. Nyilván ez a fejlett világ hibája is, de azért az ott mégiscsak egy elég brutális diktatúra, ami szakmányban öli a saját engedetlen polgárait, szemérmetlenül gyarmatosít, keményen fegyverkezik, és fütyül a nemzetközi normákra. Ja, és válogatás nélkül lopnak bármilyen technológiát online és offline egyaránt. Igazából épp az a döbbenetes, hogy a fejlett világ eddig szemet hunyt ezek felett a végtelen piac és az olcsó gyártás bűvöletében. De Ausztráliában már forró téma a kínai befolyás, annyira komoly gazdasági és politikai pozícióikat szereztek meg.

"Lehet, hogy épp ideje lenne egy kicsit keményebben bánni kínával, ..."

Csak utánad, tessék, csak tessék... :D Eddig jó poénnak tűnt nyugati tőkével felhizlalni Kínát Oroszország ellen, akkor most mi nem tetszik? :D
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 722
4 613
113
"Lehet, hogy épp ideje lenne egy kicsit keményebben bánni kínával, ..."

Csak utánad, tessék, csak tessék... :D Eddig jó poénnak tűnt nyugati tőkével felhizlalni Kínát Oroszország ellen, akkor most mi nem tetszik? :D

Hát eddig sem tetszett, és ezért is írtam, hogy a fejlett világ hibája is. (Oké, legyen "fejlett" világ. :)) Nyilván végzetes tévedés volt kínát feltáplálni abban a reményben, hogy majd a jóléti középosztály demokráciát csinál. És persze ismerem a "fejlett" világ bűneit is: egyik sem sokkal jobb a másiknál. De amik az elmúlt években napvilágot láttak kínával kapcsolatban, azok annyira beteg, embertelen rezsimet mutatnak, ami mellett én nem tudok szó nélkül elmenni.

Az is világos, hogy a "nyugat" politikai vezetése most nem erkölcsi alapon keménykedik, hanem mert a kínaiak beleszartak a pénztárgépbe. Ettől még én hadd érezzek jogos felháborodást, egyszerűen csak emberként. Pont, ahogy az usa vagy más hatalmak undorító viselt dolgai hallatán is szoktam -- de most kína volt terítéken.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and gioo

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 217
57 572
113
"Lehet, hogy épp ideje lenne egy kicsit keményebben bánni kínával, ..."

Csak utánad, tessék, csak tessék... :D Eddig jó poénnak tűnt nyugati tőkével felhizlalni Kínát Oroszország ellen, akkor most mi nem tetszik? :D


Azért nehogy bárki is kalandba vágja magát,Kína a nyugati tőke nélkül is összekapta volna magát,legfeljebb pár évvel később ért volna oda,ahol most van,az ottani munkaerő mennyiségével,olcsóságával a nyugat képtelen versenyezni,kapott a nyugat pár száz évet,az eredmény látható :D ,és most megy a levesbe.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 454
13 881
113
https://failedevolution.blogspot.com/2018/12/its-us-imperialism-that-has-been.html

lobalinfo freexchange

És hirtelen, Donald Trump amerikai elnök úgy döntött, hogy visszavonja az amerikai csapatokat Szíriából, és kijelentette, hogy győzelmet aratott az ISIS felett.

Természetesen senki sem értette, hogy miért hirtelen legyőzte az ISIS-t. Tehát az amerikai vezetésnek ez egy tipikus kifogásnak kell lennie, hogy visszavonja az erőket egy csatatérből, hogy már nem „jövedelmező” és megfizethető.
Összehasonlítva más, viszonylag újabb esetekkel, amikor még a liberális létesítmény Trumpot is hívta Szíriának, az amerikai politikai státusz reakciói meglehetősen mérsékeltek voltak. Azt várnánk, hogy az amerikai politikai színtérek és a vállalati bábok visszafogják a Trumpot, sokkal több haraggal. Nem történt meg.
Természetesen meg kell várnunk, mert a kiszámíthatatlan Donnie szemében villoghat. És akkor teljesen meg kell vitatnunk. Mégis, ha igaz, és az amerikai csapatok valóban elhagyják Szíriát, az egyik ilyen ritka eset lenne, ha az amerikai imperializmus teljes mértékben nem teljesítette céljait.


Sok elemzés már megjelent, próbálva Trump hirtelen döntését értelmezni. A közel-keleti helyzet azonban mostanra annyira összetett és még kaotikus, a különböző szövetségek olyan törékenyek, hogy nagyon nehéz kitalálni, hogy mi történik a színfalak mögött. 100 különböző cikket olvashat, amelyek 100 különböző forgatókönyvet támogatnak. Szóval, nem ártana, ha újat adnánk hozzá.
Először is meglehetősen valószínűtlen, hogy az USA teljesen elhagyja a régiót és érdekeit. Emellett már sok csapata és bázisa van a tágabb Közel-Keleten. Ezért meglehetősen valószínűtlen, hogy az USA elhagyja a kurdokat, mivel évtizedek óta erőteljesen befektetett rájuk. Ez azt jelenti, hogy az Egyesült Államok nem hagyná, hogy a térség más jelentős szereplőinek kezébe kerüljenek.
Az Egyesült Államok nem tudta megvalósítani alapvető küldetését, ami röviden az orosz és az iráni befolyást a Közel-Keleten korlátozza. Azok a regionális proxy háborúk, amelyeket Szíriában és Líbiában, az Obama-adminisztráció hoztak létre, elégtelennek bizonyultak. Sikerült növelni az orosz és az iráni katonai jelenlétet és befolyást, miközben a CIA félig irányított dzsihádista csoportjaiban példátlan káoszot szabadítottak fel. A káosz, amelyet a nyugati talajon belül részben terjesztettek ki különböző terrortámadásokkal.
Ilyen körülmények között, a csapatok kivonása a káoszból, inkább egy okos taktikai lépés.
Ezen túlmenően, minden jelzés azt mutatja, hogy Donald Trump újjáépíti az erőket, hogy a közel-keleti fő célok után lépjenek be: Irán.
A nemzetközi közösség és európai szövetségesei intenzív elégedetlensége ellenére tönkretette az iráni nukleáris programra vonatkozó megállapodást. Már kijelölte a legszomorúbb, legmelegebb, Izrael-ellenes neokonokat a kulcspozíciókban. Folyamatosan több szankciót követel Irán ellen.
Tehát a csapatok visszavonása Szíriából, ahol a játék elveszett, legalább három jelentős előnyt ad neki:
Először katonai erőt és munkaerőt takarít meg, és egy kis időt vesz igénybe az amerikai elnökválasztás idejére, hogy jobban megszervezhesse az Irán elleni katonai kampányok anyját az amerikai elnökség második ciklusa esetén.
Másodszor, elhagyja a többit, és különösen az oroszokat, hogy foglalkozzanak a szíriai káoszkal. Ily módon megtartja őket a szíriai káosz elfoglalásával, miközben felkészül a háborús front megnyitására Iránban. Az oroszok számára nagyon nehéz lesz egyidejűleg részt venni a szíriai és az iráni fronton.
Harmadszor, újbóli megnövelheti népszerűségét a belső teremben támogatói között, hiszen lényegében „beavatkozás-ellenes” -je van. Ez sokkal jobb esélyt fog adni arra, hogy megnyerje a 2020-as amerikai választásokat, és egy második ciklusra kerüljön. Ezután minden alkalommal Iránra összpontosít.
Trump már az amerikai nagykövetséget Jeruzsálembe költözött. Az Iránnal való közvetlen összeütközés ígéretével biztosak lehetnek abban, hogy az izraeli lobbinak is szüksége lesz a pénzügyi támogatásra , hogy újraválasztásra kerüljön.
A nagy probléma az, hogy meg kell találnia a módját, hogy eladjon egy másik teljesen pusztító háborút az amerikaiaknak. És sajnos ez valószínűleg megdöbbentően hangos hamis zászlót fog végrehajtani.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 640
16 032
113
Azért én Kínát - bármennyire izmos is - annyira még nem tartom erősnek. Túl sok az ellensége. A nuki rész a kérdéses és az, hogy mennyire egységes a társadalom. Mao alatt az volt... Most azért nem tenném tűzbe a kezem, hogy a társadalom beáll a Párt mögé.
 
Status
Not open for further replies.