[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Hát nekem az jutott eszembe, ha egyszer az elmúlt 500 évben valaki kiképzett, modern eszközökkel felszerelt és ellátott volna egy 300k-s magyar hadsereget, akkor habsburgtól, törökön át a kisantantig mindenkit fxra húztak volna a fiaink. És még csak teljes légi fölény se kellett volna.
Ebben biztos vagyok, de abban is, hogy az összes jóakarónk minden eszközzel megpróbálta volna megakadályozni , hogy ezt a segítséget mi megkapjuk..
 
W

Wilson

Guest
Mar megint dol a hulyeseg... :D

Vilagosan elmondta ma Biden is es a State Dept es a DoDs szovivok is, hogy ok szabjak meg, meddig maradnak, ezt megmondtak a taliboknak is, akik tudomasul vettek es azt is, hogy szarra lovi oket az az 5000-6000 katona, akit most odadobnak a repterre, ha akarcssak ralonek a civilekre, neadjisten a katonakra.

Mar nyiltan 50-100 ezer kozotti afgan attelepiteserol beszelnek azaz ha valamit megjegyez mindenki, hogy az amerikaiak tenyleg nem hagyjak hatra azokat, akik segitenek - csak nem gepekre kell kapaszkodni, hanem leulni es megvarni, mig leszall a gep, amivel elmesz.
Azért azt szerintem érdemes megjegyezni, hogy én úgy látom, hogy vasárnap még nem akartak 100 000 afgánt magukkal vinni az USA-ba, csak miután kitört a káosz a repülőtéren és az egész világot bejárták azok a felvételek,ahogy afgán emberek potyognak az amerikai C-17-ről, mentve a menthetőt odavezényeltek pár ezer amerikai katonát, hogy megpróbálják minél inkább "döntetlenre" kihozni a helyzetet.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
megmondta, hogy a mi feladatunk nem demokraciaepites mas orszagokban, nem terjesztenunk kell a demokraciat, hanem a sajat erdekeinket kepviselni,
Most ezért nem kell isteníteni a vén hülyét. Eddíg sem csináltak mást, szartak ők a demokráciára, mindíg csak az érdekeiket nézték. A demokrácia csak a marketing szöveg volt, amivel el lehet adni a sok hülyének, hogy amit csinálnak az jó. Ha bármikor érdekelte volna őket a demokrácia és az emberi jogok, akkor pofánverték volna már rég a szaúdiakat meg Izraelt is, ahelyett meg a legnagyobb spanok.
Mondtam, hogy jól összerakják neki a marketing szöveget s mindenki hibás lesz csak ők nem, sőt, ha még kicsit dolgoznak rajta, akkor győzelemnek fogják beállítani.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Én arra gondoltam,hogy amíg a tálibok nem bizonyítják az ellenkezőjét,addig én teljesen jogosnak tartom azt,hogy sok afgán nem bízik a tálibok ígéretében és inkább a menekülést választják...
Addig is jöttek afgánok Európába, amikor nem a tálibok voltak hatalmon. Akkor meg a demokratikus, USA-báb kormány elől menekültek? Valószínűleg a menekülők nagy része inkább gazdasági okokból menekül, meg a csillogó "nyugatért" -már ha van egyáltalán érv.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Hát ez a kettős mérce a javából!!!!!!
INDEX írása:
"Korábban lövések dördültek, az amerikaiak nyugtatólag a levegőbe lőttek, a Reutersnek legalábbis egy tisztségviselő azt mondta, evakuálást biztosító amerikai katonák a káoszt csillapítani fordították az ég felé fegyverüket, amikor az afgánok katonai repülőgépeikre akartak felszállni."

.
Nyugtató lövést, eddig csak a NatGeon láttam, attól is bealudt az oroszlán. Hiába a libsi propagandamédia kifogyhatatlan a hülyeségből...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Tálib légi mozgékonyságú egység egy zsákmányolt helikopteren
Vagyis úgy tűnik
a.) tényleg maradt néhány pilóta
vagy
b.) a táliboknak mindig is voltak pilótàik (ez nem túlvalószínű)
Szóval jelenleg úgy tűnik 20 év megszállás utan lesz egy potensebb tálib haderő, mind technikában, mind kiképzésben mint 2000-ben. Most itt mind1, hogy vki pénzért vagy vallási fanatikból küldi a rakétát. Igazán totálisan el lett baszva ez a kivonulás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Egy újabb remekmű Macron gyermekeitől. Mindig azt hittem az MSZP maradéka az igazán kretén, de ezek a fiatalok mindenben elsők akarnak lenni. A külpol. szakértőjük után, a min.elnök jelölt a belpolitikai következményeket elemzi. Persze később finomított, hisz a lájkok helyett gyűltek a röhögős fejek a facen. Márpedig ott lájkban mérik a politikai véleményt.


feketegyor.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 392
113
Hogy csináljunk totál hülyét magunkból CNN módra?!
Amikor a ballibsi értelmiség az iszlám radikálisoknak udvarol, sokadik fejezet...amikor a valóság felülírja a propagandát.



A tudósításban a tálib harcosok szemmel láthatóan élvezik a kamera jelenlétét, ám aztán félresöprik a riporternőt, és közlik, hogy „halál Amerikára”. A CNN tudósítója ennek ellenére kifejezetten barátságosnak tartja őket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 782
113
Most ezért nem kell isteníteni a vén hülyét. Eddíg sem csináltak mást, szartak ők a demokráciára, mindíg csak az érdekeiket nézték. A demokrácia csak a marketing szöveg volt, amivel el lehet adni a sok hülyének, hogy amit csinálnak az jó. Ha bármikor érdekelte volna őket a demokrácia és az emberi jogok, akkor pofánverték volna már rég a szaúdiakat meg Izraelt is, ahelyett meg a legnagyobb spanok.
Mondtam, hogy jól összerakják neki a marketing szöveget s mindenki hibás lesz csak ők nem, sőt, ha még kicsit dolgoznak rajta, akkor győzelemnek fogják beállítani.
Kb. két napja más írja a beszédeit. A néger csajt (Harris embere) leváltották. Egy 50es fehér férfi (ex-9/11-es önkéntes katona, szolgált Irakban) írja jelenleg a beszédeit. Gondoltam, csak szólok.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 782
113
Egy újabb remekmű Macron gyermekeitől. Mindig azt hittem az MSZP maradéka az igazán kretén, de ezek a fiatalok mindenben elsők akarnak lenni. A külpol. szakértőjük után, a min.elnök jelölt a belpolitikai következményeket elemzi. Persze később finomított, hisz a lájkok helyett gyűltek a röhögős fejek a facen. Márpedig ott lájkban mérik a politikai véleményt.


feketegyor.jpg
Annyira béna ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 955
82 782
113
Hogy csináljunk totál hülyét magunkból CNN módra?!
Amikor a ballibsi értelmiség az iszlám radikálisoknak udvarol, sokadik fejezet...amikor a valóság felülírja a propagandát.



A tudósításban a tálib harcosok szemmel láthatóan élvezik a kamera jelenlétét, ám aztán félresöprik a riporternőt, és közlik, hogy „halál Amerikára”. A CNN tudósítója ennek ellenére kifejezetten barátságosnak tartja őket.
A CNN egy idióta. Tegnap ismét megnéztem a The Outpostot. Remekül visszaadja, hogy miért nem sikerült ez az egész Afganisztán az amerikaiaknak. Már 2007ben leléceltek az afgán szövetségesek, vagy elbújtak a WCben míg hullott a fehér feka srácok tömkelege holmi baromságért. Érdemes megnézni! (HBO GO)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
W

Wilson

Guest
Addig is jöttek afgánok Európába, amikor nem a tálibok voltak hatalmon. Akkor meg a demokratikus, USA-báb kormány elől menekültek? Valószínűleg a menekülők nagy része inkább gazdasági okokból menekül, meg a csillogó "nyugatért" -már ha van egyáltalán érv.
Biztos van ilyen is közöttük ahogy olyan is aki a saját illetve a családja életét féltve menekül..