[BIZTPOL] Afganisztáni helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 778
65 109
113
Nem csoda az után a kijelentés után, hogy nincsenek Afganistánban magyarok ... :oops: ... mikozben egyre hoszabb a lista ... :rolleyes:


:eek:o_O:eek: ... a csehek már kétszer fordúltak A-319-el és most várják a harmadik engedéjt. Lehet hogy meg kellene kérni oket, hogy hozzák haza a tobbi magyart, mivel nekik nyilván van megfelelo gépuk. :cool:

cr-cesko-afganistan-clanokW.jpeg
Azert en megneznem mennyi ebbol a magyar magyar es mennyi az afgan magyar aki lelepett a gyerektartas elol... Nem tudom, de ha egyszer azt mondjak ne menj oda, es te oda mesz, akkor ne sirj ha magadnak kell visszajonni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 778
65 109
113
Valaki komolyan azt gondolja, hogy idegenben zsoldoskodó "honfitàrsainkat" a magyar államnak kellene " hazahozni"? Szerintem nem. Hozza haza a megbizó.
Ha pedig valakik nem jelentkeznek a magyar külképviseletnél, akkor honnan tudhatná az, mennyi magyar van ott?
Az afgán segélyszemélyzetet valóban ki kellett volna szàllitatni még időben.
Szo-szo, miert? Penzert dolgoztak velunk nem azert mert a magyarokra gerjedtek. Ki lettek fizetve nem? Ha itt egy svajci cegnek dolgozol es polgarhaboru lesz, akkor fogadjon bemeg mentsen ki Svajc?
 
  • Tetszik
Reactions: Nero von Schwartz

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 851
15 205
113
Valaki komolyan azt gondolja, hogy idegenben zsoldoskodó "honfitàrsainkat" a magyar államnak kellene " hazahozni"? Szerintem nem. Hozza haza a megbizó.
Ha pedig valakik nem jelentkeznek a magyar külképviseletnél, akkor honnan tudhatná az, mennyi magyar van ott?
Az afgán segélyszemélyzetet valóban ki kellett volna szàllitatni még időben.

Nem biztos hogy szívjóságból teszik. Ha a szekus/zsoldos társaságot elkapják, aztán tévében mutogatják hogy "jól bánnak velem, beláttam tetteim helytelenek voltak", az blama a magyar államnak. Jobb az ilyennek elébe menni.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Csak egy utolsó hír mára:

Az amerikai kormány megállapodott a tálibokkal, hogy a tálibok átengedika reptérre a menekülőket, legyenek azok jenkik, magyarok vagy afgánok.

SZÓVAL EZ NEKÜNK IS JÓ HÍR

Továbbá elvileg koordinálnak, segítenek is ebben (még volt is videó valahol, csak nem találom, hogy kísérnek oda embereket).

Szóval érdekes, a tálibok már láthatóan kiélvezték az amerikaik káoszát és mostmár abban érdekeltek ők is, hogy mindenki menjen aki csak bajt okozna nekik. Vagy legalábbis ez egy lehetséges magyarázat. A híres fotók elkészültek, mostmár lehet menni innen :p

Az még az érdekes, hogy az afgánok evakuációja amúgy nem teljesen áll a tálibok érdekében, ugyanis egyre több nyugati ország jelzi, hogy kivinné a "sérülékeny" női vagy kollaboráns értelmiséget is. És a tálibok kinyilvánították nemtetszésüket az ellen, hogy elhagyják a képzett emberek az országot. Mondjuk ez talán annyira nem meglepő.

Mindenesetre azt mondják a jenkik és más NATO országok is, hogy egyelőre él ez az együttműködés.
Talán hagyniuk kéne őket tanulni és élni hogy maradjanak. Ez minden képzettre igaz, nem csak a nőkre.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Azerbajdzsán felett van éppen. 00:30 körül fog landolni, éjfél után fél egy körül.

Vajon kiket hoz a C17A "jézuska" Kabulból ? Szerintem ki lesz írva már éjjel három körül a Honvédelem vagy a Külügy honlapján, esetleg Szíjjártó vagy Orbán oldalán.
Az attól függ, kik azok.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Nem biztos hogy szívjóságból teszik. Ha a szekus/zsoldos társaságot elkapják, aztán tévében mutogatják hogy "jól bánnak velem, beláttam tetteim helytelenek voltak", az blama a magyar államnak. Jobb az ilyennek elébe menni.
Kétlem, hogy egy zsoldos sereg, a kiképzett, tapasztalt embereit nem hozza ki. Elemi érdeke.
Persze mindentől függetlenül megállapodhattak az állammal, hogy férjenek fel arra a gépre ami Pápára jön, gondolom ezeket nem előre közlik hogy mindenki tudja.
Ha fent vannak a gépen, akkor sem biztos, hogy nem kötnek egy megállapodást arról, hogy fizetnek érte, csak kuss legyen.
Aztán 2 év múlva mikor bevetésről tárgyalnak majd verik a mellüket, hogy ők olyan jók, hogy titokban kihoztak mindenkit.
Bármi lehet.
Jól néznék ki, hogy ha egy állam bejelenteni, hogy Juszuf, meg Ahmad igazából kém volt, Laci és Józsi meg zsoldos és 19:35-kor indulnak otthonról, kérem vigyázzanak az ajtók záródnak. :D :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and zeal

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 351
46 156
113
@Szittya
Nézd ezt a cikket!
Link
  • közel sincs akkora forgalom, hogy ne lehetne növelni a légiforgalmat. Óránként 1 gépet indítanak.
  • az amerikai C-17-esek mellett polgári gépek is engedélyt kaphatnak.
  • szerintem az 5-9000-es kimenekítés mellett az egyéb országok ezen felül értendők.

A Flightradar szerint az amerikai gépek Katar és Kabul között ingáznak Irán elkerülésével.
De ezen felül is elég nyüzsi volt a katonai szállító forgalom az öböl felett. Kezdve az új-zaelandi és az angol légierő C-130-asaitól a német és angol A400M-eseken keresztül az Arab-tenger felett járőröző amerikai KC135T-kig.

Érdekes, hogy a magyar C-17 az északi irányt repüli.
Ráadásul mivel amerikai érdekeltség is, így csodálkozom, azon is, hogy nem lett befogva a légihídba.
Engem az még érdekelne, hogy mi lesz majd az amerikai helikopterekkel, amik még a reptéren vannak. Mert gondolom, az Apache-okat nem fogják otthagyni, vagy felrobbantani.

Elvileg ki tudnának érni az Arab tengerre, de mehetnének akár az északi isztánok felé is. Azt nem hiszem, hogy megkockáztatnák, hogy helyszínen szétszedik, és becsomagolják egy C-17-esbe.
Bár ki tudja :rolleyes: :
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Kabuli reptér bejárata, ahol a Taliban ijesztgeti az embereket

Laza a csávó 1:40-től, kényelmesen leszáll a kocsiról, kitámaszt, lő, majd a falon gellert kap a lövedék és elhasal a tömegben egy ember, csávókának meg mint aki jól végezte dolgát elsétál.
Nagyon békésnek tűnik a talibán, végülis lekaszálhatta volna a tömeget is. :hadonaszos:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 365
113
@Szittya
Nézd ezt a cikket!
Link
  • közel sincs akkora forgalom, hogy ne lehetne növelni a légiforgalmat. Óránként 1 gépet indítanak.
  • az amerikai C-17-esek mellett polgári gépek is engedélyt kaphatnak.
  • szerintem az 5-9000-es kimenekítés mellett az egyéb országok ezen felül értendők.

A Flightradar szerint az amerikai gépek Katar és Kabul között ingáznak Irán elkerülésével.
De ezen felül is elég nyüzsi volt a katonai szállító forgalom az öböl felett. Kezdve az új-zaelandi és az angol légierő C-130-asaitól a német és angol A400M-eseken keresztül az Arab-tenger felett járőröző amerikai KC135T-kig.

Érdekes, hogy a magyar C-17 az északi irányt repüli.
Ráadásul mivel amerikai érdekeltség is, így csodálkozom, azon is, hogy nem lett befogva a légihídba.
Engem az még érdekelne, hogy mi lesz majd az amerikai helikopterekkel, amik még a reptéren vannak. Mert gondolom, az Apache-okat nem fogják otthagyni, vagy felrobbantani.

Elvileg ki tudnának érni az Arab tengerre, de mehetnének akár az északi isztánok felé is. Azt nem hiszem, hogy megkockáztatnák, hogy helyszínen szétszedik, és becsomagolják egy C-17-esbe.
Bár ki tudja :rolleyes: :
igen a +4000 katona megtette a hatását (közben a 26 már úton hazafele.) de ez az 1 óra 1 gép nem a jelen hanem a terv. ha ügyesek hajnalra összehozzák (mire rendesen beindul a dolog az holnap este holnapután)
és lessznek civil gépek mert meg fogják fizetni a kellő helyen a kellő összeget mert busásan keresnek majd így is ) polgári gépek eddig is szálltak feel (afganairlines) és türkisairlines (mint ahogy tegnap írtam is a törökökkapcsán.) 100X os repülöjegy árakkal meg egyébként az üzlet...
én egy szóval nem mondtam hogy soha nem fog megldodni a dolog csak azt hogy mire megoldódik addigra a 26 már utban lessz haz.
(ezt nem írtam de jóó nagy összegek vagy felajánlás által pár órával elöbb is kihozhatóak lettek vólna de vajon megérte vólna?)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
@Szittya
Nézd ezt a cikket!
Link
  • közel sincs akkora forgalom, hogy ne lehetne növelni a légiforgalmat. Óránként 1 gépet indítanak.
  • az amerikai C-17-esek mellett polgári gépek is engedélyt kaphatnak.
  • szerintem az 5-9000-es kimenekítés mellett az egyéb országok ezen felül értendők.

A Flightradar szerint az amerikai gépek Katar és Kabul között ingáznak Irán elkerülésével.
De ezen felül is elég nyüzsi volt a katonai szállító forgalom az öböl felett. Kezdve az új-zaelandi és az angol légierő C-130-asaitól a német és angol A400M-eseken keresztül az Arab-tenger felett járőröző amerikai KC135T-kig.

Érdekes, hogy a magyar C-17 az északi irányt repüli.
Ráadásul mivel amerikai érdekeltség is, így csodálkozom, azon is, hogy nem lett befogva a légihídba.
Engem az még érdekelne, hogy mi lesz majd az amerikai helikopterekkel, amik még a reptéren vannak. Mert gondolom, az Apache-okat nem fogják otthagyni, vagy felrobbantani.

Elvileg ki tudnának érni az Arab tengerre, de mehetnének akár az északi isztánok felé is. Azt nem hiszem, hogy megkockáztatnák, hogy helyszínen szétszedik, és becsomagolják egy C-17-esbe.
Bár ki tudja :rolleyes: :
Szerintem pedig összecsomagolják őket. A levegőben lesznek drónok meg vadászgépek biztonsági okokból, persze erről a táliboknal is szólnak előre. Mindekit visznek a nagygépek a végén, akár 5-6 is fel fog szállni zsinórban. A technikákat (terepjárók AH-64 -ek stb.) egy nappal korábban bepakolják és elrepülnek. Arra az 1 napra kiemelt harci készültség lesz a katari szaudi támaszpontokról, talán a hordozó is ott lesz a tengeren levegőbe emelt gépekkel, de azz sem tartom kizártnak hogy felemelnek 2-3 AVACS-ot szaudiból a levegőbe arra az egy napra. Sőőőt talán már most is fent vannak kettesével váltásban. Minimum kettő kell pontos célkövetéshez. Nem engedhetnek már meg maguknak egyetlen bakit sem az után ami eddig történt.

Én így gondolom az utolsó 2 nap forgatókönyvét. Aztán majd megtudjuk ők hogy bonyolították le. Nagy ölelkezés és búcsúzkodás nem lesz az biztos. :D Egy rakás célpontot ha eszük van előre bemérnek, ahonnan lehetne támadni a távozó gépeket. Mondjuk én kazettás bombákat is bekészítenék a netán megindul egy rakás bezsongott tálib akiknek nem tud a saját vezetésük parancsolni mert megvadulnak. Nekik most biztosra kell menniük.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 365
113
probálj meg repjegyet enni kabulból fogsz tudni csak olyan árat kapsz hogy leesik az állad (de van ki megfizesse ott is van gazdag aki félti a bőrét)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 365
113
Szerintem pedig összecsomagolják őket. A levegőben lesznek drónok meg vadászgépek biztonsági okokból, persze erről a táliboknal is szólnak előre. Mindekit visznek a nagygépek a végén, akár 5-6 is fel fog szállni zsinórban. A technikákat (terepjárók AH-64 -ek stb.) egy nappal korábban bepakolják és elrepülnek. Arra az 1 napra kiemelt harci készültség lesz a katari szaudi támaszpontokról, talán a hordozó is ott lesz a tengeren levegőbe emelt gépekkel, de azz sem tartom kizártnak hogy felemelnek 2-3 AVACS-ot szaudiból a levegőbe arra az egy napra. Sőőőt talán már most is fent vannak kettesével váltásban. Minimum kettő kell pontos célkövetéshez. Nem engedhetnek már meg maguknak egyetlen bakit sem az után ami eddig történt.

Én így gondolom az utolsó 2 nap forgatókönyvét. Aztán majd megtudjuk ők hogy bonyolították le. Nagy ölelkezés és búcsúzkodás nem lesz az biztos. :D Egy rakás célpontot ha eszük van előre bemérnek, ahonnan lehetne támadni a távozó gépeket. Mondjuk én kazettás bombákat is bekészítenék a netán megindul egy rakás bezsongott tálib akiknek nem tud a saját vezetésük parancsolni mert megvadulnak. Nekik most biztosra kell menniük.
biztosra is mennek majd hidd el van még közel 2 hetük megszervezni és tanultak a hibáikból.
de nem lessz bezsongott tálib.
de a 2 hét nem lessz elég figyeld meg a talib meg majd enged és jógyerek lessz.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 365
113
ami engem jobban érdekel /pill hogy mikor jnnek elő az egyéb csoportok esetleg törzsek törzsszövetségek.
az isis nagyot fog szakítani a tálibok normalizálódásán. és még kitudja kik kerülnek szinre. (én legalább 4 szint várok az afgán térképen) minimum. (de lehet buzerátor zászló lessz) mától kezve (ugye a völgybe már van egy csoprot kabultol éK ra) K ra az isis akit szeretnek mostanába eltüntetni mintha ott se lenne (hátha a tálibokra kell kenni valamit) üzbég türkmén szerintem még jástzsik (legalábbis az 1 ik) 1 hónnap és megtudjuk
 

theo

Well-Known Member
2016. június 1.
2 334
9 634
113
Lehet félreértettem valamit, de mint ha azt mondta volna be a CNN, hogy még 11000 amerikai van Afganisztánban.
Ha jól értettem és igaz, akkor ezek már teljesen elhülyültek.

Nem mellékesen Kabulba megérkezett a kapitalizmus, a talibán győzelme után a bukrák ára az egekbe szökött Kabulban.
"Ha a rosszabb rosszabbra fordul, és nincs burkánk, akkor ágyneműt vagy valamit kell vennünk, hogy nagyobb sál legyen belőle"
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: Loken and Leonidas