Igaz amit ìrsz, de nézd tàvolabbròl a képet.
Àzsia.
Vietnàm , ex franci gyarmat, létezik,prosperàl...halad a sajàt tempòjàban, faragja a hàtrànyàt.
Ex Francia project.
Japàn, Korea?
Max egymàst kolonizàltàk.
Amit közölni akarok annyi, hogy egy kontinensen,egy orszàg sem tud felemelkedni, fejlődni, ùgy hogy a vilàg egyik legfejlettebb orszàga tutujgatja, több mint tanùlsàgos. (Kb 400 évig gyakorlatilag tiltva volt a közoktatàs. 50 év "függetlenség"-re hivatkozni egy fél évezred tàvlatàban meg gàz. Tény hogy elmaradottak. De hogy mindenki?)
Gazdasàgnàl meg az afrikai frankot nézd. A placebo harancia meg nevetséges, mert ők (franciàk) döntik el ki fektethet be a területen.
Az meg hogy 90% felett nyelik be az össztermékek hasznàt ùgy hogy àltaluk van monopolizàlva a helyi piac.....
Nem vagyok abban biztos hogy az ottani szerződések àtmennének akàr egy orosz vagy balkàni teszten.
Afrika mindig is alávetett pozícióban volt, és mindig is ott fog maradni, mert genetikailag ez determinált. Ami Japánt, Koreát vagy Vietnámot megkülönbözteti Afrikától az a humán erőforrások minősége. A Kongói Demokratikus Köztársaság egy olyan hely, ami nyersanyagokban igen gazdag, gyakorlatilag ott van az egész periódusos rendszer a lábuk alatt. Dél-Korea meg pont az ellenkezője, mégis meg lehet nézni, hogy hova jutott az egyik 50 év alatt, meg a másik. Ahogy a mondás tartja, szarból nem lehet várat építeni, Afrikára ez különösen igaz. Ez azt is igazolja, hogy az afrikaiak hiába hagyják el a kontinensüket és vándorolnak a volt gyarmatosító országokba, ott is a társadalom perifériáján élnek, gyakran segélyből tengődve. Ne is akard összehasonlítani őket a távol-keleti népekkel, és pláne ne az európai fehér emberrel, mert almát körtéhez hasonlítani nem sok értelme van.