[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Ne adj a számba olyat, ami nem oda való :D
Csak semmi köze Kadhafihoz. Őt legalább utol érte a végzete. Lockerbie-ért is.
Hát szerintem a szeretteiket elvesztett, megnyomorodott, hazájukból elüldözött milliók azért visszasírják azóta...
Az olaszok nagyon mióta a migránsok tízezreit pecázzák ki a tengerből az összeomlott országa miatt.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Akkor kommentáld már az általam említett két esetet,ha van benned annyi gerinc.
Ahhoz utána kellene olvasnom mindkettőnek.
Ha valóban szándékos volt, akkor egyik sem fasza.
A Malévról viszont az rémlik, hogy csak feltételezések voltak valami rakományról, de
konkrétumot nem derített ki a vizsgálat. /a tévedés jogát fenntartom/

Miért ne lenne bennem gerinc?
Szerintem még pont Veled kapcsolatban is volt olyan, hogy vmit rosszul tudtam és később
elnézést kértem.

Hát szerintem a szeretteiket elvesztett, megnyomorodott, hazájukból elüldözött milliók azért visszasírják azóta...
Az olaszok nagyon mióta a migránsok tízezreit pecázzák ki a tengerből az összeomlott országa miatt.
Stimmt. A Pan Am utasai és a földi áldozatok meg az ellentetje.
Nem foglaltam állást az Arab Tavasz-al kapcsolatban.
Annyit írtam, hogy nem volt éppen grál lovag.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Stimmt. A Pan Am utasai és a földi áldozatok meg az ellentetje.
Nem foglaltam állást az Arab Tavasz-al kapcsolatban.
Annyit írtam, hogy nem volt éppen grál lovag.
Figyi a világpolitikában nincsenek grál lovagok. Mivel minden politikus hatalomőrült és nárcisztikus. Van aki ügyesebben lavíroz és a titkosszolgálatai csendesebben dolgoznak, ennyi az egész.

Hasznosak voltak a Baas párti diktátorok a világ stabilitását tekintve? Vitathatatlanul, mivel mióta nincsenek milliók haltak meg és tíz (száz?) milliók kapták fel a nyúlcipőt..
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 321
113
Figyi a világpolitikában nincsenek grál lovagok. Mivel minden politikus hatalomőrült és nárcisztikus. Van aki ügyesebben lavíroz és a titkosszolgálatai csendesebben dolgoznak, ennyi az egész.

Hasznosak voltak a Baas párti diktátorok a világ stabilitását tekintve? Vitathatatlanul, mivel mióta nincsenek milliók haltak meg és tíz (száz?) milliók kapták fel a nyúlcipőt..
Nekem tök8.
Én személy szerint Lockerbie miatt nem fogom egy fél percig sem sajnálni. Evvan.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
Nekem tök8.
Én személy szerint Lockerbie miatt nem fogom egy fél percig sem sajnálni. Evvan.
Én meg fél percig nem fogom sajnálni Lockerbiet a nyakunkba szakadt nincstelenek tízmilliói miatt akik elözönlik ezt az elbaszott kontinenst a Baas államok jelentette stabil védőfal nélkül....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Kilenc kínai le volt mészarolva az aranybányákert folytatot kuzdelmbe. A Wagnerosok nyilván nem ismernek tréfát, amikor aranyról van szó ... :oops:


Micsoda egybeesés, nem egy héttel előtte vagy utána, és pont a kínaiak ellen, és már azt is tudják, hogy a Wagner volt na meg hogy kapzsiságból. Jól látszik belőle, hogy ez is ukrán propi vagy előre megrendezett, ennyi minden egyszerre nem jön össze csak úgy véletlenűl.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 162
113
A Közép-afrikai Köztársaságban fegyveresek megtámadták egy bányavállalat létesítményét, kilenc kínai állampolgárt megöltek és többen megsebesültek. Az esetkét napja történt Bambari város közelében. Szemtanúk szerint fegyveresek egy csoportja tüzet nyitott a kínai Gold Kauss Group cég telephelyén dolgozókra. Ezt követően a biztonsági erők a helyszínre érkeztek, akik egy lövöldözés során visszavonulásra kényszerítették a támadókat.

Hszi Csin-ping kínai elnök élesen reagált a bűncselekményre, és felszólította a Közép-afrikai Köztársaság kormányát, hogy "szigorúan büntessék meg a gyilkosokat". A hatóságok gyilkossággal vádolták a Hazafias Koalíció a Változásokért Közép-afrikai Köztársaságban fegyvereseit.

A kormányellenes csoport tagadja, hogy érintett volna, és az orosz ún. PMC "Wagner". A fegyveresek közleménye szerint az oroszok az állattenyésztési és állatorvosi miniszterrel összejátszva 50 ezer dollárért mészárlást szerveztek, hogy megfélemlítsék a kínaiakat és magukhoz vegyék az objektumukat.

P.s.Wagnerosok voltak persze, hogy elbasszák a jó orosz-kínai viszonyt. De vannak gyenge eszüek akik minden kamut bevesznek.:) Másik dolog, hogy a kínai elnök sem utazott volna Moszkvába. Hogy lehetnek ennyire buta emberek, hogy ilyen kamut elhisznek?!

zvfDFNMI6kA.jpg

uu8h2LzeRDg.jpg
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Persze hogy ostoba az egész történet, már csak azért is mert ha az oroszok, mint a jelenlegi kormány legfőbb támasza rámutat valamire hogy nekik az kell akkor nemes egyszerűséggel övék lesz a koncesszió, persze ez már egy feltárt terület ami működik, de majd pont egy max pármillió dolláros bánya miatt fog a full titkosszolgálati irányítás alatt álló wagner kínaiakat mészárolni a kínai elnök látogatásának napján... és a jól értesült lázadószervezet már tudja is mi történt, azok a lázadószervezetek akiket a francia kormány támogat legtöbb esetben. Majd a több száz milliárd dollárnyi közös lehetőséget eldobják emiatt, persze ha tegyük fel egy helyi parancsnok saját döntéséből cselekedte..... hát akkor szerintem a kalapácsos videó megy majd a kínaiakhoz.... esetleg így tudom elképzelni hogy valóban érintettek lehetnek.

Viszont ami egy ilyen lényege, az a közvélemény befolyásolása, kérdés mi jelenik meg ebből a kínai közösségi médiában, mi szivárog át a nyugati narratívából, és mint látható abból aki megosztotta a szemforgatós emojival meg van a réteg akinek ez finom táp.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 821
81 162
113
A Burkina Faso-i Légierő Bayraktar TB2 UAV-jának munkája a terroristák ellen, akik néhány napja megtámadták a tugani rendőrbázist.

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 1711

Guest
Miután blinken sikeres mélypontra küldte usa kapcsolatát több afrikai országgal, bevetették amerika fekete gyémántját, magát az alelnök asszonyt, hogy állítsa helyre a kapcsolatokat.
Szerintem kiválóan sikerült, Kenya rögtön csatlakozott a dollárejtők klubjához, Zambia küldöttjének meg volt 1-2 keresetlen szava hozzá.

 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 189
20 160
113
Miután blinken sikeres mélypontra küldte usa kapcsolatát több afrikai országgal, bevetették amerika fekete gyémántját, magát az alelnök asszonyt, hogy állítsa helyre a kapcsolatokat.
Szerintem kiválóan sikerült, Kenya rögtön csatlakozott a dollárejtők klubjához, Zambia küldöttjének meg volt 1-2 keresetlen szava hozzá.

10-15 évvel ezelőtt gondoltatok volna ilyen nyílt véleménykifejtésre?