[BIZTPOL] Afrika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ennek a mentalitásnak semmi köze a jóléthez vagy az ex gyarmatokhoz.
Dehogy nincs! Pl. nem tudnák felvenni....:oops: Én tudom értem amit írsz nem kell ragozni, de! Például egy afro amerikai még sincs ezen az állati szinten (bocsánat az állat az különb) vagyis van amelyik igen de most nézzük a többséget. Szóval ezen lehet változtatni csak senki se akar mert addig jó amíg így van hiszen így gond nélkül szipolyozhatók a végtelenségig.Én nem azt mondom,hogy skandináv mintáig lehetne őket tuningolni de egy Szaudi szint talán elérhető lenne :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
Egyetértek. De nem lehet őket szétválasztani! Ez a baj. Nem vagyok szívtelen gyökér én sem de azt mondom hogy inkább egyet sem mint néhány faszkalapot. Ott így nőnek fel ezt a mentalitást hozzák magukkal, középkori szinten ragadtak. Ezt látni kellene élőben mi van ott nem lehet elmésélni. Oldják meg maguk közt ennyit tudok mondani.....
Igen, áthozzák a törzsi szokásokat,ellentéteket Európába. Ott van pl a kurd-török viszály, utálják egymást otthon és itt is. A zsidókkal szintén ellenségesek Izrael miatt. Aztán a sok ilyen olyan törzs meg család ami gyerekkatonaként kezdi és egymást eszi ,gyilkolja halomra ott lenn Afrikában már csak egy kibogozhatatlan hab a tortán.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 943
73 245
113
Ennek a mentalitásnak semmi köze a jóléthez vagy az ex gyarmatokhoz. Így éltek már ezer éve is és ezer év múlva is így fognak élni. Nem lenézésből mondom ezt, nem hiszem magam felsőbbrendűnek, egyszerűen mások, ott így működnek a dolgok. Sosem volt és sosem lesz demokrácia vagy jogállam, az erősebb visz mindent. Ott ez a normális ez a megszokott.
Nem csak ott, melléjük lehet tenni pl még Afganisztánt.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 722
4 613
113
Keresztény alapok...
Jaj.
:confused::eek:
Értem, hogy a kereszténység manapság lenéző megvetés tárgya, de ez javarészt a Magyarországon meghonosodott vulgármarxista világnézetből fakad, aminek a kereszténységről alkotott képe a félanalfabéta pártkáderek ideológiai idomítására alkalmas volt, de másra nemigen. (Kádár népe, hej.) A valóság ezzel szemben az, hogy a nyugati kultúra pszichoszociális alapjait sem az ateista, sem a zsidó stb. szakemberek nem vitatják. A szabad akarat és az ebből eredő felelősség eszméje, az élet értekes mivolta, a testvériség, kooperáció gondolata stb. mind innen erednek. Ez nem vallási, hanem kulturális kérdés. Nietsche pl. elég pontosan értette ezt a dilemmát, és sokat idézett kijelentése istenről nem a hitről, hanem a nyugati ember altal követett eszmékről szól. Fogd fel úgy, hogy a keresztény isten elvont eszméje az optimális emberi együttélés szabályainak evolúciós lenyomata a nyugati emberi pszichénkben. Ez áll a "kultúrák harcának" mélyén, ez okozza az összeférhetetlen különbségeket. Bocs, hogy hosszú lett, de bonyolult. :)
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 695
22 435
113
Nem javul a helyzet Burkina Fasoban. 2018. szept. - 2019. febr.
Dyw5POsX0AI35eT.jpg:large
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 683
4 438
113
Drámai helyzetben Nigéria
Parlamenti- és elnökválasztást rendeznek Nigériában. Változásokat azonban nem lesz könnyű elérni.

Nigéria az örök remény országa. Legalábbis abból a szempontból, hogy az emberek mindig remélik: az értékes nyersanyagkincset végre sikerül úgy kiaknázni, hogy a lakosság túlnyomó többsége a saját bőrén is érezze a változásokat. Angolában például az olajnak köszönhetően sokkal jobban él a városi lakosság, mint húsz éve.

Nigériában, Afrika legnépesebb államában azonban tombol a korrupció, egyes régiókban mindennaposak az erőszakos cselekmények, s a helyiek jelentős része szegénységben él. Sokaknak hajlékuk sincs, a szabad ég alatt kell aludniuk. S ez távolról sem ritka jelenség, előfordul, hogy egész családok kényszerülnek ilyen helyzetbe. Azt sem tudják, honnan tudnak ivóvízre, élelmiszerre szert tenni, képtelenek kitörni a mindennapok sivárságából.

Különösen drámai a helyzet abban a régióban, ahol a Boko Haram terrorszervezet tombol.

37 ezren menekültek át a szomszédos Kamerunba a harcok elől. Ilyen áldatlan állapotokkal kell szembenéznie az ország következő elnökének, akit szombaton választanak meg Nigériában. Összesen 84 millióan járulhatnak az urnákhoz. Az elnök személye mellett a következő törvényhozás összetételéről is döntenek. Alakuljon bárhogyan is a voksolás, azok, akik elmenekültek az országból, nem kívánnak visszatérni. Még ma is élénken emlékeznek a borzalom képeire, a Boko Haram terrorjára, az utcán heverő holttestekre, a félelem és terror légkörére. A terrorszervezet 2009 óta mintegy 35 ezer embert mészárolt le. Nigériát az afrikai népek családja nagy testvérének nevezik. Elvben kiváló adottságokkal rendelkezik, gazdag nyersanyagban, de a majdnem 200 milliós lakosság ebből nem sokat tapasztal. A nehézségeket tetézi a magas népességszaporulat, egyes becslések szerint 2050-re kétszer ennyien élnek majd az országban. A nigériai a világ egyik legfiatalabb társadalma, a lakosság 60 százaléka 24 évnél is ifjabb.

A mostani választások legnagyobb kérdése az, sikerül-e békében lebonyolítani. Félő, ha nagyon szoros lesz az eredmény, harcok törhetnek ki, s akár polgárháborús helyzet is kialakulhat. Az előjelek nem túlságosan kedvezőek, a korábbi voksolásokon minden alkalommal több százan vesztették életüket. A kormányzat az elmúlt hetekben azzal vádolta az ellenzéki Demokratikus Néppártot (PDP), hogy tudatosan anarchiába akarja taszítani az államot. Utóbbi politikai erő viszont attól tart, hogy a kormányzó Haladó Kongresszus (APC) a voksolás manipulálására készül.

Az elnökválasztáson több mint tucatnyi jelölt méretteti meg magát, köztük egy blogger, Omoyele Sowore, emberi jogi aktivista, akit elsősorban a fiatalok támogatnak. Elindul továbbá a jegybank korábbi elnöke is. Vajmi kevés az esélyük a végső győzelemre, a két favorit a két nagy öreg, a hivatalban lévő államfő, a 76 éves Muhammadu Buhari és riválisa, a nála négy esztendővel fiatalabb Atiku Abubakar.

Buhari 2015-ben került az elnöki székbe. Komoly ígéreteket tett, egyebek mellett azt állította, elnöksége alatt leszámol a Boko Harammal. Missziója azonban nem járt sikerrel. A gazdaságot sem tudta talpra állítani. Minden negyedik nigériainak nincs munkája. Különösen a fiatalok helyezkednek el nehezen a munkaerőpiacon. Az északi országrész helyzete kivételes aggodalomra ad okot, itt magasabb a munkanélküliség, mint a nyersanyagokban gazdag délen. Buharinak más problémákkal is szembe kell néznie, hírek szerint komoly egészségi gondjai vannak, nemrégiben Londonba utazott kezelésre. Híre ment, hogy valójában nem is ő, hanem egy alteregója irányítja az országot.

Mindez régi riválisa, Abubakar esélyeit növeli. Sok nigériai úgy véli, az üzletember-politikus jobban ért a gazdaság ügyeihez Buharinál. Ő is komoly kormányzati tapasztalattal rendelkezik, 1999 és 2007 között, Olusegun Obasanjo államfői megbízatása alatt az ország alelnökeként szolgált. Abban a nigériaiak egyetértenek: a Boko Haram akkor győzhető le, ha a kormányzat képes felgyorsítani a gazdasági növekedést. Sok fiatal ugyanis csak a terrorszervezetben bízik. A korrupció legyőzése sem ígérkezik egyszerű feladatnak, s a két legesélyesebb jelölt ebbéli eltökéltsége is megkérdőjelezhető, Abubakar alelnöksége alatt több millió dollár tűnt el nyomtalanul. Sosem állították bíróság elé. Az egészségügyi helyzet is riasztó, 3,1 millió HIV-fertőzött él az országban, ami a második legrosszabb adat Afrikában. Egy biztos, bárki lesz is az új elnök, szinte reménytelen feladatra vállalkozik.

https://nepszava.hu/3025625_dramai-helyzetben-nigeria
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 923
5 428
113
Kína után szabadon: Egyiptomban a két gyerek a cél

"Kínában már láthattuk az egy gyerek programot, mely már akkor is megdöbbentette a fejlett nyugatot. Az ok a kényszer volt, amivel a legtöbb ember nem ért egyet. Egyiptom másképpen képzeli el a dolgot. Az ő politikájuk a két gyermekes – illetve maximum két gyermekes – családmodell, amit azonban nem lesz olyan könnyű elfogadtatni. Nem arról van szó, hogy az egyiptomi emberek hatalmas családokban akarnak élni, sokkal inkább arról, hogy a szegény rétegek félnek a fogamzásgátlók hatásaitól, hiszen nem ismerik azokat, és nem tudják feloldani a vallási ellentéteket.


A kormány azonban tudja, hogy a terrorizmus mellet a népességnövekedés a legnagyobb problémája, hiszen míg az emberek száma évente 2.6 millióval növekszik, addig a vízkészletek és a munkalehetőség nem gyarapodik, és az iskolák, kórházak túlzsúfoltak.

A megoldást abban látják, hogy a szegény régiókban folyamatos látogatásokkal szociális munkások segítik az embereket, hogy megértsék a két gyermekes modell, valamint a fogamzásgátlás hasznosságát. Ehhez előadásokat is szerveznek, ahol a nők és férfiak nem csak az orvosoktól kérdezhetnek, hanem hitszónokoktól is, akik rámutatnak arra, hogy a hittel a családtervezés tökéletesen összeegyeztethető.

Emellett erőteljesen foglalkozni kell azzal a gonddal is, hogy a fiú gyermekeket értékesebbnek tartják a kultúrában, így azok a nők, akik lányokat szülnek, addig próbálkoznak, míg fiúk nem születik. Nem lesz egyszerű dolga a vezetésnek a „kettő elég” családpolitikai programmal, de remélhetőleg sikeresek lesznek, és példájukat mindenki átveszi, hiszen egyszerűen nem elég ennyi embernek a Föld."



Nagyon jó kezdeményezés! Egész Afrikában nyomatni kellene!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 327
60 822
113
Én úgy gondolom, hogy még mindig a petevezeték elkötés a leghatékonyabb fogamzás gátlás. 2-3-4 gyerek után föl lehetne ajánlani ezt a nőknek , persze nem ingyen, adna mellé az állam egy csomó pénzt is. Ezzel hosszú távon is le lenne a gond (szerintem)
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 923
5 428
113
Én úgy gondolom, hogy még mindig a petevezeték elkötés a leghatékonyabb fogamzás gátlás. 2-3-4 gyerek után föl lehetne ajánlani ezt a nőknek , persze nem ingyen, adna mellé az állam egy csomó pénzt is. Ezzel hosszú távon is le lenne a gond (szerintem)

Szerintem is. Csak aztan a civil szervezetek mit vonyitananak. De amugy tenyleg ehhez kellene kotni barmifele segelyt ezekben a tersegekben.
Szerintem 1 generacio alatt eljutnanak hogy igy azert elhetobb.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7